Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγω αυτο που περιμένα ήταν :

Όταν η δρακομανα επέστρεψε να βοηθήσει το Τζον, Να ρίξει φωτιά και στον Τζον και να μην καεί ώστε να πειστεί οτι ειναι Targaryen.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Ήταν κεντράρισμένη και γύρω από τον night king αφού υποτίθεται ότι ήταν η μεγαλύτερη απειλή και ο μεγάλος κακός.Άπειρες η θεωρίες για το ποιος είναι και ποιος είναι ο πραγματικός σκοπός του.Τώρα ο μεγάλος κακός είναι η βαρετή Cersei.Απογοήτευση.

 

Επεξ/σία από kritikos28
  • Like 3
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, g_alkis είπε

Δεν ηταν ποτε κεντραρισμενη η σειρα γυρω απο τον night king. Τι ονειρα βλεπετε.

Σίγουρα δεν ήταν, αλλά οι σεναριογράφοι φταίνε γιατί αυτοί την κέντραραν εκεί τουλάχιστον τις δυο τελευταίες σαιζόν. Βασικά όταν τους τέλειωσε το υλικό από τα βιβλία φάνηκε το πόσο μέτριους σεναριογράφους είχε η σειρά και πόσο δύσκολα μπορούσαν να συνδέσουν την ιστορία του ΝΚ με την υπόλοιπη η ιστορία όπως γινόταν στις πρώτες σαιζόν.

Υ.Σ. Επίσης άσχετο με την πλοκή κτλ. αλλά νομίζω τους ξέφυγε πολύ η φωτογραφία. Είπαμε να είναι σκοτεινό αλλά πραγματικά σε κάποια σημεία είναι απλώς κακοφωτεισμένο το επεισόδιο...

Επεξ/σία από godfather0991
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Σίγουρα δεν ήταν, αλλά οι σεναριογράφοι φταίνε γιατί αυτοί την κέντραραν εκεί τουλάχιστον τις δυο τελευταίες σαιζόν. Βασικά όταν τους τέλειωσε το υλικό από τα βιβλία φάνηκε το πόσο μέτριους σεναριογράφους είχε η σειρά και πόσο δύσκολα μπορούσαν να συνδέσουν την ιστορία του ΝΚ με την υπόλοιπη η ιστορία όπως γινόταν στις πρώτες σαιζόν.

Υ.Σ. Επίσης άσχετο με την πλοκή κτλ. αλλά νομίζω τους ξέφυγε πολύ η φωτογραφία. Είπαμε να είναι σκοτεινό αλλά πραγματικά σε κάποια σημεία είναι απλώς κακοφωτεισμένο το επεισόδιο...

Ίσα ίσα που ο night King λειτουργεί ως αντιπερισπασμος τη στιγμή που το παιχνιδι του θρόνου ήταν πάντα στο προσκήνιο. 

Μη βλέπουμε που έπιασαν κότσο τη ξανθιά και έφερε το στρατό της εναντίον των νεκρών. 

Η άλλη κάνει πάρτυ. Φαινόταν που πάει το πράγμα. Η Σερσει από τη στιγμή που μαμά των δράκων αποφάσισε να εμπλακεί στη μάχη των νεκρών είναι το φαβορί για τον θρόνο. Έχει συμπεριφερθει πιο έξυπνα απ όλους και έχει θυσιάσει τα πάντα για την εξουσία. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Ίσα ίσα που ο night King λειτουργεί ως αντιπερισπασμος τη στιγμή που το παιχνιδι του θρόνου ήταν πάντα στο προσκήνιο. 

Μη βλέπουμε που έπιασαν κότσο τη ξανθιά και έφερε το στρατό της εναντίον των νεκρών. 

Η άλλη κάνει πάρτυ. Φαινόταν που πάει το πράγμα. Η Σερσει από τη στιγμή που μαμά των δράκων αποφάσισε να εμπλακεί στη μάχη των νεκρών είναι το φαβορί για τον θρόνο. Έχει συμπεριφερθει πιο έξυπνα απ όλους και έχει θυσιάσει τα πάντα για την εξουσία. 

Ναι απλώς το τράβηξαν από τα μαλλιά στο τέλος. Συνέχεια βλέπαμε για τον NK και ξεχάσανε να δώσουν λίγο περισσότερο βάθος στους χαρακτήρες που μας ενδιέφεραν. 

Επίσης και την Σέρσει την έχουν κάνει πια σαν villain από φθηνή ταινία περιπέτειας. Στην αρχή ήταν πιο πολύπλοκος χαρακτήρας και συμπαθής μερικές φορές με τον δικό της τρόπο.

Νομίζω ότι στα βιβλία όταν βγουν θα είναι πολύ πιο σκοτεινή και διαφορετική η πλοκή για τον ΝΚ. 

Κατανοώ φυσικά γιατί μαι σειρά προσπαθεί να είναι πιο light ειδικά προς το κλείσιμο.

Αλλά επιφυλάσσομαι για το ότι τέλειωσε το ark με τους νεκρούς, γιατί εκεί που λες εντάξει ξεμπέρδεψαν τσουπ μπορεί να γίνει κάτι καινούργιο και να γίνει χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Συνέχεια βλέπαμε για τον NK και ξεχάσανε να δώσουν λίγο περισσότερο βάθος στους χαρακτήρες που μας ενδιέφεραν. 

Μα 2 επεισόδια τώρα που έδιναν βάση στους χαρακτήρες ο κόσμος φώναζε ότι δεν δείχνει μάχες 🇵🇦 χλαπ

Επεξ/σία από gas7777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gas7777 είπε

Μα 2 επεισόδια τώρα που έδιναν βάση στους χαρακτήρες ο κόσμος φώναζε ότι δεν δείχνει μάχες 🇵🇦

Μα πάλι οι σεναριογράφοι φταίνε αυτοί δημιούργησαν και αυτό το hype των συνεχόμενων μαχών και απλώς δεν έδινα καμιά σημασία στην πλοκή. 

Η διαφήμιση της σειράς ήταν δείτε μάχες όχι δείτε χαρακτήρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ. Έπος. 

Spoiler

Δεν σας καταλαβαίνω. Ο ΝΚ τους ξαπατωσε από άποψη στρατού. Τους είχε ουσιαστικά τελειώσει. Και ήταν όλοι για ψόφο. Είτε θα τον καθάρισαν με κάποιο τρόπο είτε απλά θα τελείωνε εκεί η σειρά με την ολοκληρωτική νίκη του. Γιατί σιγά μην αντιστεκοταν η σερσευ. 

Και τρόπος ήταν για εμένα ο πιο ωραίος και αναπάντεχος. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Insomnia Critics Vol3 . 

Ρε παιδιά απολαύστε και λίγο τη σειρά και εγώ είχα ψιλοξενερώσει με το προηγούμενο bottle επεισόδιο αλλά μόνο εγώ είδα 80 λεπτά κινηματογραφικού έπους με απίστευτη μουσική υπόκρουση και την μεγαλύτερη σε έκταση μάχη που έχουμε δει μέχρι σήμερα ; Χαστούκι κανονικό , η ανατριχίλα θύμισε εποχές LotR 

Ότι και να πείτε για σεναριογράφους,πλοκή,μέτριοι χαρακτήρες κλπ , η εμπειρία που παρέδωσαν οπτιακουστικά με έκανε να ψάχνω το σαγόνι μου. Υπάρχει λόγος που τα πράγματα έγιναν όπως έγιναν και εξηγούνται επαρκώς αν δωθεί προσοχή σε λεπτομέρειες και πράγματα που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενες σεζόν.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...