Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Note8 από κοντά (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

3d ε?ποιος άραγε να γο παρουσιάσει αυυο,ποιος? Εχει να πεσρι απογοήτευση σε καμια εβδομαδα

 

Μην πανικοβάλλεσαι βρε! Για όλους έχει ο ...Θεός (του κόσμου)! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Hello της M$ τα έχει παρακάμψει αυτά τα ζητήματα νομίζω με τη χρήση υπερύθρων (σε άλλο form factor βέβαια), αλλά εγώ θέλω να μάθω αν το πρόβλημα που αναφέρεις υπάρχει στα κινητά με live OS, γιατί στο κινητό που τρέχει demo δεν μου λέει τίποτα.

Μονο ίριδα η τεχνολογία προσωπου ειναι σε εμβρυακο σταδιο ακομη. Στην παρούσα φαση ειναι απλα ενα gimmick.. Το hello το χρησιμοποιώ εδω και αρκετο καιρό στα windows 10 και συμφωνω οτι ειναι πολυ καλη και γρηγορη λυση σε οποιεσδήποτε συνθηκες φωτισμού. Δουλεύω με ανταπτορα την καμερα του xbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ίριδα η τεχνολογία προσωπου ειναι σε εμβρυακο σταδιο ακομη. Στην παρούσα φαση ειναι απλα ενα gimmick.. Το hello το χρησιμοποιώ εδω και αρκετο καιρό στα windows 10 και συμφωνω οτι ειναι πολυ καλη και γρηγορη λυση σε οποιεσδήποτε συνθηκες φωτισμού. Δουλεύω με ανταπτορα την καμερα του xbox.

Πριν καμια εβδομαδα παροπλισαμε το iPhone 5s του γιου μου και του πηρα το S8.Αθλια η ιριδα σε μεσαιο-χαμηλο φωτισμο.Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το δακτυλικο αποτυπωμα.
 
Το πηρα απο Skroutz 532 ευρω, και κοιταγα σημερα και εχει παει 580.Ξερει κανεις τι εχει γινει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πριν καμια εβδομαδα παροπλισαμε το iPhone 5s του γιου μου και του πηρα το S8.Αθλια η ιριδα σε μεσαιο-χαμηλο φωτισμο.Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το δακτυλικο αποτυπωμα.
 
Το πηρα απο Skroutz 532 ευρω, και κοιταγα σημερα και εχει παει 580.Ξερει κανεις τι εχει γινει?

 

 
ανεβηκαν οι τιμες και στο s8 kai sto s8+ μαλλον για να μικρυνει η διαφορα απο το Note 8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πριν καμια εβδομαδα παροπλισαμε το iPhone 5s του γιου μου και του πηρα το S8.Αθλια η ιριδα σε μεσαιο-χαμηλο φωτισμο.Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το δακτυλικο αποτυπωμα.
 
Το πηρα απο Skroutz 532 ευρω, και κοιταγα σημερα και εχει παει 580.Ξερει κανεις τι εχει γινει?

 

 

Μαλλον αντιθετα τα λες.. Η ιριδα δυσκολευεται σε υψηλη αντιθεση δηλαδη εξω με ηλιο. Σε εσωτερικο φωτισμο και πολυ χαμηλος να ειναι ανοιγει αμεσως.. Και ειναι και πολυ ασφαλεστερη αυτο ηταν το point μου..Προσωπικα οσες φορες προσπαθησα να ξεγελασω την ιριδα απλα δεν μπορεσα..

Ειναι γρηγορη,ασφαλης και δεν βλεπω κανενα λογο να χρησιμοποιω face recognition γιατι οταν κοιταω την οθονη ανοιγει αμεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πριν καμια εβδομαδα παροπλισαμε το iPhone 5s του γιου μου και του πηρα το S8.Αθλια η ιριδα σε μεσαιο-χαμηλο φωτισμο.Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το δακτυλικο αποτυπωμα.

 

Το πηρα απο Skroutz 532 ευρω, και κοιταγα σημερα και εχει παει 580.Ξερει κανεις τι εχει γινει?

Έγινε ότι ζούμε στην Ελλάδα. Εδώ και 2 μέρες μπήκε νόμος που για να πουλήσεις κάτι πρώτα αποδίδεις το ΦΠΑ και μετά το πουλάς. Αρκετοί πουλούσαν και δεν απόδιδαν το ΦΠΑ. Προφανώς το πληρώνει ο καταναλωτής και αυτό όπως ότι γίνεται σε αυτή τη μπανανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αντιθετα τα λες.. Η ιριδα δυσκολευεται σε υψηλη αντιθεση δηλαδη εξω με ηλιο. Σε εσωτερικο φωτισμο και πολυ χαμηλος να ειναι ανοιγει αμεσως.. Και ειναι και πολυ ασφαλεστερη αυτο ηταν το point μου..Προσωπικα οσες φορες προσπαθησα να ξεγελασω την ιριδα απλα δεν μπορεσα..

Ειναι γρηγορη,ασφαλης και δεν βλεπω κανενα λογο να χρησιμοποιω face recognition γιατι οταν κοιταω την οθονη ανοιγει αμεσα..

Σε εμενα σε εξωτερικο χωρο δουλευε μια χαρα, σε κοντρα ηλιο δεν το δοκιμασα αλλα θα το κοιταξω.Σε χαμηλο φωτισμο δυσκολευοταν.
 
Για το face recognition συμφωνω.
 
Ποιο τηλεφωνο εχεις?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ανεβηκαν οι τιμες και στο s8 kai sto s8+ μαλλον για να μικρυνει η διαφορα απο το Note 8

Σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες ανεβηκαν οι τιμες. Αυτο που λες δε ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες ανεβηκαν οι τιμες. Αυτο που λες δε ισχυει.

καλα δεν παρακολουθω και ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες αλλα αυτες που παρακολουθω ας πουμε το 

Samsung Galaxy Tab S3 που αγορασα οταν πρωτοβγηκε  δεν ανεβηκε,επισης η Lg τιβι μου LG 65E6V επισης δεν ανεβηκε,το

Samsung Galaxy S7 Edge επισης σταθερη τιμη εκτος τις προσφορας που επαιξε στα 400 ε,

για ποιες ΟΛΕΣ ακριβως μιλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε εμενα σε εξωτερικο χωρο δουλευε μια χαρα, σε κοντρα ηλιο δεν το δοκιμασα αλλα θα το κοιταξω.Σε χαμηλο φωτισμο δυσκολευοταν.
 
Για το face recognition συμφωνω.
 
Ποιο τηλεφωνο εχεις?

 

 

Αν διαβασεις τα review θα δεις οτι μονο εξωτερικα υπαρχει θεμα με την ιριδα και ειναι λογικο καθως οι συνθηκες υψηλου φωτισμου και αντιθεσης απο το φως του ηλιου δυσκολευουν την αναγνωριση πολυ σε αντιθεση με το ελαχιστο φως εσωτερικα που ανοιγει αμεσως. Εχω το S8+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τωρα που λετε για την ιριδα, δεν ανησυχειτε οταν την χρησιμοποιειται; Η ιριδα ειναι κατι πολυ προσωπικο, πολυ πιο προσωπικο απο το δαχτυλικο αποτυπωμα... Δεν ανησυχειτε για αυτα τα δεδομενα; Κανεις δε ξερει που καταληγουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν παρακολουθω και ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες αλλα αυτες που παρακολουθω ας πουμε το

Samsung Galaxy Tab S3 που αγορασα οταν πρωτοβγηκε δεν ανεβηκε,επισης η Lg τιβι μου LG 65E6V επισης δεν ανεβηκε,το Samsung Galaxy S7 Edge επισης σταθερη τιμη εκτος τις προσφορας που επαιξε στα 400 ε,

για ποιες ΟΛΕΣ ακριβως μιλας?

Ανεβηκαν φιλε μου 429€ το απλο S7 και 455€ το edge. Οταν λεω ολες εννοω ΟΛΕΣ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβηκαν φιλε μου 429€ το απλο S7 και 455€ το edge. Οταν λεω ολες εννοω ΟΛΕΣ.

sorry αλλα αλλα μου δειχνει το σκρουτζ  σε ολα αυτα που σου εγαψα ,εδω και το 7edge,https://www.skroutz.gr/s/8333136/Samsung-Galaxy-S7-Edge-32GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επαγγελματίες θα το λατρέψουν. Η Samsung και πάλι πρωτοπορεί στα gimmics. Kαι τα androidofanboya έχουν φάει τόσο bloatware και lagarisma που "ούτε στον χώρο τους" δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ότι η πραγματική android ναυαρχίδα πλέον είναι η σειρά mate. Προτιμούν τις πράσινες amoled της Samsung, με το αισχρό λευκό και τον γερασμένο 835. 

 

 


There is as much to love about the new Samsung Galaxy Note 8 as there is to hate.

Let’s get the bad stuff out of the way. For unlocking the phone, the eye scanner barely works and the fingerprint sensor is in a lousy place. Samsung’s Bixby, which is included, is the most incompetent virtual assistant on the market. And — need I remind you — this phone line has a reputation for gadgets that spontaneously combust.

 

Some of the biometrics, including the ability to unlock your phone by scanning your face or irises, are so poorly executed that they feel like marketing gimmicks as opposed to actual security features.

 

The iris scanner shines infrared light in your eyes to identify you and unlock the phone. That sounds futuristic, but when you set up the feature, it is laden with disclaimers from Samsung. The caveats include: Iris scanning might not work well if you are wearing glasses or contact lenses; it might not work in direct sunlight; it might not work if there is dirt on the sensor.

 

When you set up the face scanner, Samsung displays another disclaimer, including a warning that your phone could be unlocked by “someone or something” that looks like you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...