Προς το περιεχόμενο

Τα αποκαλυπτήρια των νέων iPhone θα πραγματοποιηθούν στις 12 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα για αυτό σου λέω, οι πελάτες της Apple θα έπρεπε να ανησυχούν αφού θα είναι εύκολο για μηλοεταιρεία να πάει το iPhone σε άλλη κατηγορία τιμής (πολύ υψηλότερα) κολλώντας το edition και το απλό iPhone να το κάνει "se" χωρίς όμως να το λέει.

Και για να θυμηθούμε τις ελληνικές τιμές το iPad Pro 10.5 έχει εκτοξευθεί στα από 798,99€ και το iPad είναι από 449€. Η παραδοσιακή τιμή του πριν την ψαλίδα ήταν στα 509€. 60€ κάτω ο φτωχός συγγενής και 290€ αύξηση για το αληθινό μηχανάκι.

Προφανώς αν δεν αγοράζεις iPhone δεν σε ενδιαφέρει. Βέβαια δεν είναι ακριβώς έτσι αφού οι κινήσεις της Apple έχουν επίδραση στους άλλους κατασκευαστές. Θα δούμε από του χρόνου. Τώρα δεν θα φανεί.

κοιταξε εχω ipad pro και δεν ανησυχησα . Τωρα αν εσυ πιστευειες οτι πελάτες της Apple ειναι οσοι εχουν iphone και πρεπει να ανησυχουν ...ενταξει τι να πω ? Αν εχουν προβλημα που θα βγει ενα φτηνοτερο και ενα ακριβοτερο iphone θα το δειξει η πορεια.

Ειλικρινα μου ακουγεται λιγο τραγικο οπως το περιγραφεις λες και ολη η apple ειναι ενα iphone. Σε πληροφορω οπως και ολους τους υπολοιπους, οτι η Apple υπηρχε και πριν το 2007 και να γινεται τοσο ντορος μονο για το iphone δειχνει την αγνοια που επικρατει και ποσο για τα πανηγυρια ειναι μερικοι. Δεν πειράζει τουλάχιστον διασκεδάζουμε οι υπόλοιποι....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τεχνολογική καινοτομία ορίζεται :

 

Η εισαγωγή στην αγορά ενός νέου ή σημαντικά βελτιωμένου σε σχέση με τα βασικά του χαρακτηριστικά, τις τεχνικές προδιαγραφές, το ενσωματωμένο λογισμικό ή άλλα μη υλικά συστατικά, προτιθέμενες χρήσεις ή τη φιλικότητα προς τον χρήστη, προϊόντος (υλικού αγαθού ή υπηρεσίας)

+1

 

Για αυτο ο φιλος ειπε οτι καποια απο αυτα δεν ηταν νεες τεχνολογιες, απλα εγιναν mainstream απο την apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Για αυτο ο φιλος ειπε οτι καποια απο αυτα δεν ηταν νεες τεχνολογιες, απλα εγιναν mainstream απο την apple.

Εμπίπτουν, όμως, στον ορισμό της καινοτομίας, όχι ως νέα τεχνολογία απαραίτητα, αλλά ως βελτίωση υπάρχουσας, νέας χρήσης αυτής, επίτευξη φιλικότητας προς το χρήστη κλπ. Πολλοί στο φόρουμ μιλούν για καινοτομία και εννοούν τη νέα τεχνολογία μόνο (πχ η Apple δεν καινοτομεί), κάνουν λάθος.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε εχω ipad pro και δεν ανησυχησα . Τωρα αν εσυ πιστευειες οτι πελάτες της Apple ειναι οσοι εχουν iphone και πρεπει να ανησυχουν ...ενταξει τι να πω ? Αν εχουν προβλημα που θα βγει ενα φτηνοτερο και ενα ακριβοτερο iphone θα το δειξει η πορεια.

Ειλικρινα μου ακουγεται λιγο τραγικο οπως το περιγραφεις λες και ολη η apple ειναι ενα iphone. Σε πληροφορω οπως και ολους τους υπολοιπους, οτι η Apple υπηρχε και πριν το 2007 και να γινεται τοσο ντορος μονο για το iphone δειχνει την αγνοια που επικρατει και ποσο για τα πανηγυρια ειναι μερικοι. Δεν πειράζει τουλάχιστον διασκεδάζουμε οι υπόλοιποι....

Ξεκινάω από το τελευταίο. Δεν είσαι καθόλου ευγενικός. Εκφράσεις όπως για τα πανηγύρια, για να διασκεδάζουμε οι υπόλοιποι κλπ υποδηλώνουν ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην κατανόηση του πως θα έπρεπε να λειτουργεί ένα φόρουμ. Και όχι, δεν φταίνε οι διαχειριστές. Το insomnia και κάθε φόρουμ το καθορίζουν οι χρήστες και όχι οι διαχειριστές. Λυπάμαι για ότι έχει συμβεί στο insomnia. Ακόμα και την εποχή που ανέβαιναν warez και crack, το επίπεδο του ήταν πολύ υψηλότερο.

 

Κάτι ξέρω και γω από mac, δεν χρειάζεται να πετάξω τα γαλόνια μου, το νήμα αφορά το iPhone και όχι το σύνολο των προϊόντων της Apple. Δεν μπαίνεις στο νόημα των γραπτών, τους λόγους τους φαντάζομαι αλλά δεν θα σταθώ εδώ.

 

Για το iPhone. Φυσικά και είναι τραγικό για την πλειοψηφία των πελατών των iPhone. Το απέδειξε το iPad που έβαλε όλη την εξέλιξη στο pro, το αγόρασαν μόνο σε μικρό ποσοστό και ταμεία έσπασε ο φτωχός συγγενής. Όσοι αγόρασαν το απλό δεν το έκαναν για τα 60€ λιγότερα. Το έκαναν γιατί θα αγόραζαν iPad και το pro ήταν εκτός budget. Προφανώς, αφού ανήκεις στην μειοψηφία που πήραν το pro, δεν μπορείς να κατανοήσεις αυτό που γράφω. Ελπίζω απλά να μην συμβεί το ίδιο και στο iPhone. Ναι ξέρω, δεν σε ενδιαφέρει, δεν θα αγοράσεις iPhone απλά μπαίνεις στο νήμα για να σπάσεις πλάκα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπίπτουν, όμως, στον ορισμό της καινοτομίας, όχι ως νέα τεχνολογία απαραίτητα, αλλά ως βελτίωση υπάρχουσας, νέας χρήσης αυτής, επίτευξη φιλικότητας προς το χρήστη κλπ. Πολλοί στο φόρουμ μιλούν για καινοτομία και εννοούν τη νέα τεχνολογία μόνο (πχ η Apple δεν καινοτομεί), κάνουν λάθος.

Ο φιλος θεωρησε οτι δεν εμπιπτουν και για αυτο διορθωσε και ειπε οτι αναφεροταν στην αντιγραφη και οχι στην καινοτομια:

Απάνταγα στο ότι η Apple μόνο αντιγράφει. Τώρα αν έκανα και ένα λαθάκι πάνω που έγραφα το κείμενο δεν πειράζει καλά να είμαστε

 

Γενικοτερα τωρα, η apple και καινοτομει και "αντιγραφει", ακριβως οπως κανουν και αρκετες εταιρειες του χωρου.

 

 

 

 

------------------------------------------------

 

 

 

Ξεκινάω από το τελευταίο. Δεν είσαι καθόλου ευγενικός. Εκφράσεις όπως για τα πανηγύρια, για να διασκεδάζουμε οι υπόλοιποι κλπ υποδηλώνουν ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην κατανόηση του πως θα έπρεπε να λειτουργεί ένα φόρουμ. Και όχι, δεν φταίνε οι διαχειριστές. Το insomnia και κάθε φόρουμ το καθορίζουν οι χρήστες και όχι οι διαχειριστές.

Συμφορουμιτη kifinas, οπως ειπωθηκε και προηγουμενως, don't feed the hungry beast:

 

Καλά βρε παιδιά, ακόμη ασχολείστε; Δεν ξέρετε το αρχαίο ρητό που λέει "don't feed the hungry beast"?

 

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=feeding%20the%20trolls&amp=true&defid=932451

Γιατι οπως γραφεις φιλε kifinas, τετοια μηνυματα υποδηλώνουν ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην κατανόηση του πως θα έπρεπε να λειτουργεί ένα φόρουμ.

 

Εχει νοημα για αυτους που θελουν να το παιξουν εξυπνοι.... Τουλαχιστον μας διασκεδάζουν καθε χρονο.

Εγω απο τωρα βαζω στοιχημα για του χρόνου για μερικους και τι σχολια θα κανουν. 

 

 

οκ σε παρεξηγησα νομιζα οτι ηθελες να το παιξεις εξυπνος...Συγνωμη. Ειναι αυτο που εγραψα προηγουμένως για το τι συμβαινει καθε χρονο. Σορρυ που προσπάθησα να διασκεδάσω μαζι σου....Ειμαι κακός ανθρωπος. 

 

 

Ναι το ξερουμε οτι δεν νοιαζεσαι και απλα επεσες θυμα κομπλεξικων. Εγω προσωπικα σου ξαναζηταω συγνωμη ασχετως αν δεν μπορεις να μου πεις εσυ και οι υπολοιποι ποσο κανει ακριβώς  τελικα ο Α , μιας και ξέρετε...

Ειλικρινα λυπάμαι που σου συμπεριφέρονται ετσι χωρις να φταις. Ισως θα πρέπεις να τους κάνεις μύνηση.

 

 

Δεν περιμενα ποτε να ξέρεις. Απλα οπως σου ειπα διασκεδάζω με καποιους που λενε οτι ξερουν αλλα στην πραγματικότητα δεν ξέρουν. 

 

 

Ασε να γελασουμε λιγο...καθε χρονο την ελευση του iphone περιμενω για να χαζεψω λιγο το δωδεκαχρονο που κρυβεται πισω απο τον καθε υποτιθεμενο γνωστη...

 

 

...

Ειλικρινα ωρες ωρες τα δωδεκαχρονα ισως ειναι πιο εξυπνα....

 

 

..., οτι η Apple υπηρχε και πριν το 2007 και να γινεται τοσο ντορος μονο για το iphone δειχνει την αγνοια που επικρατει και ποσο για τα πανηγυρια ειναι μερικοι. Δεν πειράζει τουλάχιστον διασκεδάζουμε οι υπόλοιποι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τωρα και συ ρε haha, οταν το troll παιζει στην δικια του ομαδα δεν τον ενοχλει τον ανθρωπο. Οταν εχει αντιθετη αποψη μονο ενοχλειται. Και μετα τους πειραζουν οι χαρακτηρισμοι προβατα και αγελη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...