Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες οι παραπάνω εταιρείες αναζητούν το κέρδος, δε πάει αυτό να προέρχεται και από emojis φίλε μου.

Δεν είναι επιχείρημα το "κάτι παραπάνω ξέρεις εσύ από αυτές". Γιατί επιχείρημα είναι και το "Το Facebook προωθεί τα stories άρα κάτι ξέρουν".

 

Και ναι, χωρίς να σκεφτώ τον παράγοντα κέρδος, τελικά κάτι παραπάνω μπορεί να ξέρω. Και οι αρμόδιοι που επενδύουν σε αυτά τα project επίσης! Αλλά με την αντίθετη έννοια.

 

Δεν ειπα κατι διαφορετικο, το ότι αναζητουν το κερδος είναι δεδομενο. Το ότι τοσοι επενδυουν τα χρηματα τους σε έναν τομεα με σκοπο το κερδος δειχνει ότι ο τομεας αυτος εχει προοοπτικες...συνηθως. Το AR είναι πολλα παραπανω από ένα απλο gimmick, το ότι στην παρουσιαση εδειξαν απλως ένα παιχνιδι δεν σημαινει κατι, αν ψαξεις για το τι εχουν δημιουργησει οι developers μπορεις να δεις που παει το πραγμα και σιγουρα δεν είναι απλως μια μοδα που καποτε θα περασει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χιαομι εχει ο κολητος μου μετα ο 11 μηνες εχει βγαλει 6 προβληματα πανεμορφες συσκευες πολυ φτηνα υλικα

Λοιπον τωρα που μας το αποκαλυψες αυτο το βαζω για πουλημα,τωρα ομως.Καλα το ηξερες τοσο καιρο και δεν ελεγες τιποτα?

 

Το επιχειρημα με τον κολλητο σου ηταν πραγματικα ακαταρριπτο.

 

Και ελπιζω να μην το μαθει η xiaomi με καποιο τροπο γιατι προβλεπω να βαζουν λουκετο μονοι τους.

 

Το σκανδαλο θα μεινει στην ιστορια ως #kollitosgate

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλλειμα για λίγο χαβαλε:

 

https://youtu.be/sjlHnJvXdQs

Κι όμως όταν η παρωδία γίνεται τραγέλαφος... καποιοι θα δώσουν 1200 ευρώ αποδυναμώνοντας την τσέπη τους και ενισχύοντας την Apple και την ματαιοδοξία τους να "ξεχωρίζουν" ακόμα και αν χρειαστεί να κάνουν unboxing το πανακριβο κινητό τους στο facεbook στην προσπάθεια τους να τους προσέξουν...

 

#1200eurogiakinito

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι παραπάνω εταιρείες αναζητούν το κέρδος, δε πάει αυτό να προέρχεται και από emojis φίλε μου.

Δεν είναι επιχείρημα το "κάτι παραπάνω ξέρεις εσύ από αυτές". Γιατί επιχείρημα είναι και το "Το Facebook προωθεί τα stories άρα κάτι ξέρουν".

 

Κάποτε και οι έγχρωμες οθόνες στα κινητά gimmick ήταν γιατί δεν υπήρχε περιεχόμενο για να δικαιολογήσει την ύπαρξη τους.

 

Έτσι κι εδώ, το περιεχόμενο έχει σημασία. Φυσικά για να υπάρξει περιεχόμενο, πρέπει πρώτα να εξελιχθεί η κατάλληλη τεχνολογία πίσω από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως όταν η παρωδία γίνεται τραγέλαφος... καποιοι θα δώσουν 1200 ευρώ αποδυναμώνοντας την τσέπη τους και ενισχύοντας την Apple και την ματαιοδοξία τους να "ξεχωρίζουν" ακόμα και αν χρειαστεί να κάνουν unboxing το πανακριβο κινητό τους στο facεbook στην προσπάθεια τους να τους προσέξουν...

 

#1200eurogiakinito

 

Νομίζω ότι βρισκόμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ και όχι σε φόρουμ της Μενεγάκη.

 

Γιατί θα έπρεπε να συζητάμε εδώ για το αν κάποιος έχει ανάγκη να νιώσει ξεχωριστός ή που και πόσα θα ξοδέψει για κάτι???  Αυτό κι αν είναι τραγέλαφος... Να ασχολήσε με το τι αγοράζουν οι άλλοι αντί με την παρτη σου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως όταν η παρωδία γίνεται τραγέλαφος... καποιοι θα δώσουν 1200 ευρώ αποδυναμώνοντας την τσέπη τους και ενισχύοντας την Apple και την ματαιοδοξία τους να "ξεχωρίζουν" ακόμα και αν χρειαστεί να κάνουν unboxing το πανακριβο κινητό τους στο facεbook στην προσπάθεια τους να τους προσέξουν...

 

#1200eurogiakinito

 

 

Καλα τωρα περα απο την πλακα....ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ???? Αληθεια τωρα...

Απο το πρωι καθε 20λεπτα σχεδον κανεις και ενα σχολιο. Εχω πραγματικα κουραστει να βλεπω καθε τρεις και λιγο το ονομα σου και να πετας οτι μ@λ@κι@ βρεις. Να ελεγες κατι σωστο τουλαχιστον και να γινοτανε συζητηση ΟΚ κανενα θεμα.

 

Ποσο χρονων εισαι ρε φιλε? Και τι δουλεια κανεις, που εχεις τοσο χρονο που καθε 20λεπτα κανεις και απο ενα σχολιο???

 

Το καταλαβαμε δεν γουσταρεις τα iphone και την apple. Καλα κανεις μπραβο σου. Και ποτε να μην σου αρεσει. Ειπες την αποψη σου και πολυ σεβαστη μια χαρα.

Εχεις μπει απο το πρωι στο αρθρο, για το iphone, και κραζεις αβερτα. και επιπλεον μπαινεις και σε αντιπαραθεση με οποιον εχει διαφορετικη αποψη απο την δικη σου.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΦΤΑΝΕΙ?????

 

Τι κινητο εχεις εσυ δηλαδη για να εχουμε καλο ερωτημα που εισαι duper super ευχαριστημενος και δεν εχεις κανενα παραπονο?????????

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντος οι λαρισαιοι θα εχουν πολλες παρεξηγήσεις ανεμεσα στο iphone 6 και X

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πάντως όποτε μιλάμε για αππλ τα θέματα παίρνουν φωτιά. Είναι τα πιο πολυσυζητημένα. Αντροιντ, φαν Μπόις, πρόβατα κ όλοι οι υπόλοιποι, όλοι εδώ είμαστε. Γουστάρουμε όλοι ενδόμυχα αππλ! Άλλοι να κράζουν άλλοι να θαυμάζουν. Κάτι λέει παίδες αυτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε και οι έγχρωμες οθόνες στα κινητά gimmick ήταν γιατί δεν υπήρχε περιεχόμενο για να δικαιολογήσει την ύπαρξη τους.

 

Έτσι κι εδώ, το περιεχόμενο έχει σημασία. Φυσικά για να υπάρξει περιεχόμενο, πρέπει πρώτα να εξελιχθεί η κατάλληλη τεχνολογία πίσω από αυτό.

Να ξεκαθαρίσουμε αρχικά ότι συγκρίνεις 2 άσχετα πράματα. Άλλο υλικό, άλλο λογισμικό. Άλλη τεχνογνωσία τότε, άλλη σήμερα. Μη το θέτεις έτσι γιατί και το PC σαν όρος, "gimmick" ήταν κάποτε. Για να μην πάω πιο πίσω.

 

Δεν υποστηρίζω τα VR/AR , ούτε έχω πιστεύω ότι θα πετύχουν. Από όπου κι αν προέρχονται.

 

Για το VR όταν έκραζα τον μπούλη νεοπλουτίδη της Oculus που κάποιοι θεοποιήσανε μου την λέγατε.

Παρ'όλα αυτά φάνηκε η γκιμικιά του πράματος μετά από λίγο καιρό.

 

Το ΑR θεωρώ ότι στο ευρύ κοινό είναι χρήσιμο για κάνα pokemon go αλλά ως εκεί.

Παραπέρα σε γενική χρήση δεν πιστεύω ότι θα πιάσει.

Σε επίπεδο επιχειρήσεων βλέπω ελάχιστα πράματα.

 

Κάνε print screen το σχόλιό μου. Βγάλτο στο desktop σου. Και στείλε μου μετά από 3 χρόνια να δούμε πόσο λάθος έκανα ή έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε αρχικά ότι συγκρίνεις 2 άσχετα πράματα. Άλλο υλικό, άλλο λογισμικό. Άλλη τεχνογνωσία τότε, άλλη σήμερα. Μη το θέτεις έτσι γιατί και το PC σαν όρος, "gimmick" ήταν κάποτε. Για να μην πάω πιο πίσω.

 

Δεν υποστηρίζω τα VR/AR , ούτε έχω πιστεύω ότι θα πετύχουν. Από όπου κι αν προέρχονται.

 

Για το VR όταν έκραζα τον μπούλη νεοπλουτίδη της Oculus που κάποιοι θεοποιήσανε μου την λέγατε.

Παρ'όλα αυτά φάνηκε η γκιμικιά του πράματος μετά από λίγο καιρό.

 

Το ΑR θεωρώ ότι στο ευρύ κοινό είναι χρήσιμο για κάνα pokemon go αλλά ως εκεί.

Παραπέρα σε γενική χρήση δεν πιστεύω ότι θα πιάσει.

Σε επίπεδο επιχειρήσεων βλέπω ελάχιστα πράματα.

 

Κάνε print screen το σχόλιό μου. Βγάλτο στο desktop σου. Και στείλε μου μετά από 3 χρόνια να δούμε πόσο λάθος έκανα ή έκανες.

 

 

Αυτό που έγραψες αρχικά δεν είχε την παραμικρή αιτιολόγηση. Εκεί στάθηκα για το σχόλιο μου λέγοντας, που ξέρεις? μπορεί το AR να γίνει κάτι παραπάνω στο μέλλον όπως άλλες τεχνολογίες...

 

 

Και οι δύο υποθέσεις κάνουμε. Τώρα αν για σένα έχει τόσο μεγάλη σημασία ποιος θα βγει σωστός μετά από 3 χρόνια, οκ. Κάνε κι εσύ print screen και βάλτο στο desktop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...