Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά τα 4 πράγματα της Apple αγγίζουν τα 2000 ευρώ.......!!!!

apple-iphone-x-2017-airpower_3.jpg

 

Ξυπνάτε......... κανένα innovation, όσοι είδαν την παρουσίαση κατάλαβαν που πάνε τα λεφτά (σε ξυλινες επενδύσεις οροφών, ιστορικά κτίρια στο κέντρο του Παρισιού, ακριβές ετήσιες ανακαινίσεις κοκ)

Μας έχεις πρήξει με τα πόστ τύπου ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ. 2.5Κ κάνει μονο το MacBook μου, αλλα τόσα ο imac και γύρω στα 1000 το iPad Pro. Επισης 1000€+ παει το iPhone X.

ΕΣΥ δε τα δίνεις, γι αυτο άσε τους ΑΛΛΟΥΣ να δώσουν τα χρήματα τους οπου γουστάρουν και μη πετάγεσαι κάθε λιγο και λιγάκι να γράφεις... προτροπές γιατί δε σου τις ζητησε ΚΑΝΕΝΑΣ

 

Μπαίνεις να διαβάσεις μια είδηση και καταλήγεις να διαβάζεις αρλούμπες ΑΣΧΕΤΩΝ. Ο ένας μπερδεύει την υπεριώδη με την υπέρυθρη, ο άλλος το Χ με το 10, ο άλλος δε καταλαβαίνει τι σημαίνει "ζητάει pin" κλπ κλπ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμ εκει την θελω οταν καθεται πανω σε 300 δις. να ειχε περισσοτερες γραμμες παραγωγης OLED panels. αν δεν μπορει να το κανει η apple ποιος μπορει;

 

Το θέμα είναι ότι η Apple δεν ανοίγει εργοστάσια και άρα δεν έχει και γραμμές παραγωγής.

 

Αυτό είναι πολύ διαφορετικό επιχειρηματικό μοντέλο και αν ποτέ πήγαινε προς τα εκεί, σίγουρα δεν θα το έκανε μόνο για ένα προιόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πριν κάτι χρόνια το χτύπαγα υπέρ της Apple γιατί όντως υπήρχε θέμα στα android με τα σαπακια που έβγαιναν. Τώρα όμως που υπάρχουν 835 kirin 970 exynos 8895 το να ανοίξω κατά 0.3 δευτερόλεπτα μια εφαρμογή δεν νομίζω να είναι τόσο σημαντικό. Γιατί για τέτοιες διαφορες μιλάμε.

Άνετα μπορεί να αρχίσει ο οποιοσδήποτε το τροπάρι "Τόσα λεφτά ζητάνε, δεν έχουν και το καλύτερο SOC, αίσχος."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα και προηγουμενως, συγκρινουμε πραγματα που προοριζονται για παρομοια χρηση.

 

 

Οπου τελικως, ερχεσαι στα λογια μου:

Νόμιζα απαντάς στο θέμα Geekbench. Όπως το geekbench δε λέει τίποτα κατ'εμέ για το πως θα είναι το κινητό σε αυτά που κάνεις καθημερινά, ομοίως δεν έλεγαν και οι γραφικότητες μερικών salty τύπων που έλεγαν "Ααααα Samsung παρπάνω RAM άρα καλυτερο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαζει συσκευη και ΤΟ ΛΕΕΙ οτι παει στην  εναλλακτικη λυση κιολας.

Δες το και ακου το ξανα.

https://www.youtube.com/watch?v=unIkqhB2nA0

Ανεξάρτητα από το τι σκέφτεται κανείς για τη συγκεκριμένη λειτουργία ο τύπος είναι εμπαθής όταν εστιάζει στο σημείο όπου ο παρουσιαστής σκουπίζει το πρόσωπο του. Ακόμη και τώρα στο iPhone 6S plus μου είναι πολλές οι φορές που το touch ID δεν λειτουργεί σωστά όταν τα χέρια μου είναι ιδρωμένα. Και είναι κάτι το οποίο δέχομαι καθώς ιδρώνω αρκετά. Πόσο μάλλον ένας άνθρωπος που καλείται να παρουσιάσει το σημαντικότερο επίτευγμα της εταιρείας ύστερα από 10 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι η Apple δεν ανοίγει εργοστάσια και άρα δεν έχει και γραμμές παραγωγής.

 

Αυτό είναι πολύ διαφορετικό επιχειρηματικό μοντέλο και αν ποτέ πήγαινε προς τα εκεί, σίγουρα δεν θα το έκανε μόνο για ένα προιόν.

 

δεν εχεις αδικο. απλα με το low yield θα δημιουργησει χαος. προς τιμην της παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχεις πρήξει με τα πόστ τύπου ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ. 2.5Κ κάνει μονο το MacBook μου, αλλα τόσα ο imac και γύρω στα 1000 το iPad Pro. Επισης 1000€+ παει το iPhone X.

ΕΣΥ δε τα δίνεις, γι αυτο άσε τους ΑΛΛΟΥΣ να δώσουν τα χρήματα τους οπου γουστάρουν και μη πετάγεσαι κάθε λιγο και λιγάκι να γράφεις... προτροπές γιατί δε σου τις ζητησε ΚΑΝΕΝΑΣ

 

Μπαίνεις να διαβάσεις μια είδηση και καταλήγεις να διαβάζεις αρλούμπες ΑΣΧΕΤΩΝ. Ο ένας μπερδεύει την υπεριώδη με την υπέρυθρη, ο άλλος το Χ με το 10, ο άλλος δε καταλαβαίνει τι σημαίνει "ζητάει pin" κλπ κλπ.

giphy.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις μάθαμε τι θα παρουσιάσει η Apple μετά από 10 χρόνια ξανά σαν επετειακό με τιμή 1999 ευρώ :

 

Samsung: Το 2018 κυκλοφορούμε το αναδιπλούμενο smartphone

 

Και εδω βλεπουμε το wishful thinking ενος σημαντικου ποσοστου υποψηφιων αγοραστων apple:

πολυ πιθανο. και θα ειναι το 1ο που θα διπλωνει σωστα.

 

Πριν καν δουν μια καινοτομα λυση απο μια εταιρεια, πριν καν δουν την αντιστοιχη λυση της apple, θεωρουν οτι η apple θα ειναι η 1η που θα το κανει σωστα.

Φανταζομαι τα ιδια μπορει να ελεγαν και για τις amoled οθονες(που στην πραγματικοτητα εδω και χρονια αλλες εταιρειες το εκαναν 1ες σωστα) , για την wireless φορτιση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι ο μόνος λόγος ύπαρξης τόσο δυνατού επεξεργαστή είναι το software πίσω από το faceID. Αλλιώς για ποιο λόγο να βάλει τέτοιο επεξεργαστή πάνω; 

 

Augmented Reality. Εκεί θέλει να επενδύσει η Apple και το soc θα πρέπει να είναι ικανό να τα βγάλει πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχεις πρήξει με τα πόστ τύπου ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ. 2.5Κ κάνει μονο το MacBook μου, αλλα τόσα ο imac και γύρω στα 1000 το iPad Pro. Επισης 1000€+ παει το iPhone X.

Οσο και να κανει το macbook ΣΟΥ, η λογικη λεει οτι μονο το e-penis θα μεγαλωσει και αυτο αφορα τα αγορακια.

 

Κατα τα αλλα, το Soc των καινουριων iPhone ειναι λογικα με διαφορα το δυνατοτερο σε smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι τα ιδια ελεγαν και για τις amoled οθονες(που στην πραγματικοτητα εδω και χρονια αλλες εταιρειες το εκαναν 1ες σωστα) , για την wireless φορτιση κλπ.

 

Το θέμα είναι, υπήρχε η υποδομή εδώ και χρόνια για να καλύψει την ζήτηση?

 

Ο κύριος λόγος που το iPhone X διατίθεται σε περιορισμένη διαθεσιμότητα (και βλέπουμε και το iPhone 8), νομίζω ότι είναι λόγω του panel του. Και αυτό γίνεται σήμερα. Φαντάσου πριν χρόνια.

 

 

Η Samsung μια χαρά μπορεί να καλύψει την ζήτηση για τις δικές τις συσκευές μιας και... είναι δικές τις και ορίζει αυτή τις ποσότητες.

 

Εφόσον μπαίνει λοιπόν και η LG τώρα στο παιχνίδι, η παραγωγή για τα επόμενα oled iphones θα είναι πιο εύκολη και εφικτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...