Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζαφείρι γυαλί - Checked

Αισθητήρας δακτυλικού κάτω από το γυαλί της οθόνης - Checked

Ασύρματη φόρτιση από το ταβάνι (αυτό κι' αν ήταν καλό) - Checked

Face ID που θα ξεκλειδώνει χωρίς να σηκώνεις την συσκευή - Checked

 

Παιδιά όλοι το Χ να πάρουμε.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο καλό και φαίνεται να είναι το iPhone x(προσωπικά βρίσκω δυσχρηστο το Face Id και προτιμώ το touch Id του iPhone 7) το camera bump είναι αισχρό και άσχημο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως Σκατα θα ξεκλειδώσει βράδυ στο κρεβάτι με σκοτάδι; θα πρέπει να σηκωθούμε στον κωλο μας για να ξεκλειδώσει; έλεος βρε Apple. Ηααηαηαη

Μήπως με την IR camera που διαθέτει η οποία δεν χρειάζεται φώς? Λέω εγώ τώρα...

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iphone x=10/10 και αξίζει την αγορά αλλά ξέχασαν να πουν ότι είναι και το ακριβότερο iphone ever.

 

Iphone 8 και 8 plus πάλι μεγάλες πατατες.

Πάλι ξαναζεσταμενο φαγητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γυαλιά ηλίου θα ξεκλειδώνει άραγε? Έδειξε στην παρουσιάση μία τύπισσα να φοράει γυαλιά μυωπίας...αλλα θα είναι το ίδιο?

Επίσης στο σκοτάδι το βράδυ στο δωμάτιο? (όχι σε low light situation αλλά σε ΝΟ light...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple δεν έδωσε απολύτως κανέναν λόγο αγοράς. Σαν παρουσίαση ήταν σχετικά Fail και δυστυχώς δεν βλέπω την Apple να καινοτομεί ούτε να τολμάει όπως έκανε μέχρι λίγα χρόνια πριν.

 

Επαναλαμβάνω όπως και σε προηγούμενο θέμα, ότι το ότι δεν έχει Touch ID και σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς Face ID είναι Deal breaker για εμένα.

 

Για αυτό ήταν λίγο στεναχωρημένοι στο event , δεν τους είδες ? .. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον. 1000 λίρες για το 64GB (LOL)

2on. χρησιμοποιώ καθημερινά το touch ID για το μετρό και τα λεωφορεία στο Λονδίνο. Τώρα πρέπει να ετοιμάζω το τηλ από το app πριν επιβιβαστώ για να βλέπει τα μούτρα μου και μετά να κάνω touch in. (LOL)

 

must buy παίδες από όλες τις πλευρές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάπου ανάμεσα στην επίμονη αποτυχημένη προσπάθεια του Κρεγκ να ξεκλειδώσει το iPhone 10 με την μούρη του και να κάνει την κότα μέσα στο Steve Jobs Theater και μάλιστα στα εγκαίνια του.... το κατάλαβα....

 

Μόλις πέθαναν οριστικά τον Steve Jobs.

 

giphy.gif

 

Y.Γ.  1200+ ευρω και το face recognition  αν προσέξατε ΔΕΝ λειτουργεί υπό γωνία και με οτιδήποτε αλλοιώνει σημαντικά το πρόσωπό σας (γυαλιά ηλίου, κράνος κλπ). Χωρίς touch id να το υποστηρίξει θα είναι μια μεγάλη αποτυχία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως Σκατα θα ξεκλειδώσει βράδυ στο κρεβάτι με σκοτάδι; θα πρέπει να σηκωθούμε στον κωλο μας για να ξεκλειδώσει; έλεος βρε Apple. Ηααηαηαη

 

Ε! Μα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kάπου ανάμεσα στην επίμονη αποτυχημένη προσπάθεια του Κρεγκ να ξεκλειδώσει το iPhone 10 με την μούρη του και να κάνει την κότα μέσα στο Steve Jobs Theater και μάλιστα στα εγκαίνια του.... το κατάλαβα....

 

Μόλις πέθαναν οριστικά τον Steve Jobs.

 

Y.Γ.  Το face recognition  αν προσέξατε ΔΕΝ λειτουργεί υπό γωνία και με οτιδήποτε αλλοιώνει σημαντικά το πρόσωπό σας (γυαλιά ηλίου, κράνος κλπ). Χωρίς touch id να το υποστηρίξει θα είναι μια μεγάλη αποτυχία.

Άλλη παρουσιαση πρεπει να εβλεπες γιατι ξεκάθαρα ειπαν πως θα λειτουργει με γυαλια, καπελα, διαφορετικο μαλλι με γενια η χωρις, συνθήκες φωτισμου κτλ 

Επεξ/σία από nikifot
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμια σχεση δεν εχει η αηδια που λες με την κακιστη λειτουργικοτητα με αυτο ,ουτε καταλαβες τι ειδες ουτε ξερεις καν τι λες .

 

Το Χ εθεσε τα standards για μια ακομα φορα με το face id η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι απο αλλο πλανητη .Η καμερα ειναι υπερανω κριτικης για μια ακομα φορα .Μου εκανε πολυ εντυπωση το AR και η εφαρμογη που μπορει να εχει σε παρα πολλα πραγματα.

Σχεδιαστικα πανεμορφο ,cpu βιονικο ,η μπαταρια κραταει περισσοτερο απο το 7 plus απλα μετραω μερες να το αποκτησω ελπιζω να μην περιμενω πολυ :).

 

To ασημι ε?

Κ όμως εσύ που τα κατάλαβες όλα καλά .. μάλλον δεν κατάλαβες ότι στην ουσία είναι το ίδιο ... Και πάλι θα πρέπει να σηκώνεις το τηλέφωνο στο ύψος της μουρης σου για ξεκλειδώσει ... Ίσως να αναγνωρίζει πρωσωπο και όχι μάτια αλλά η κινηση για να το ξεκλειδώσεις είναι ίδια ... Οπότε έχω δίκιο σ αυτό π λέω .. και είδα καλά και ξέρω τι λέω ... Και είδα ότι έφαγε ακυρο όταν πήγε να το ξεκλειδώσει στην παρουσίαση ο άλλος ... Και επίσης είδα ότι είναι πολύ πιο αργό από τον πιο αργό fingerprint sensor ... Ας μην μιλήσω για fingerprint Huawei Kai one plus ... .

Σχετικαε την κάμερα ... Σίγουρα θα είναι καλή ... Αλλά κάτσε 2 δείγματα είδες περίμενε ... Σχεδιαστικά ότι χειρότερο έχω δει ... Προτιμώ mi mix και s8 ... Οι κάμερες είναι άθλια τοποθετημένες ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...