Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όλα εξαιρετικά αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι το face id είναι μεν το μέλλον αλλά δεν είναι έτοιμη τεχνολόγια.

Πολύ αργό μέχρι να σηκώσεις το τηλεφωνο να το κοιτάξεις και να ξεκλειδώσει έχεις ξεκλειδώσει με το Touch ID το iPhone 7 από την πρώτη επαφή του χεριού σου μαζί του στο τραπέζι.

 

Προβλέπω για όλους τους κατόχους του χ να επιστρέφουν αμέσως στο παραδοσιακό ξεκλείδωμα με κωδικό. Είναι απλά αναπόφευκτο.

 

Επίσης αυτό με το "σύρε προς τα πάνω για να κλείσεις την εφαρμογή θα μπερδευεται συνέχεια με το multitasking.

 

Άριστο σαν ιδέα αλλά πλήρως ανέτοιμο στην εκτέλεση

 

Δεν ξέρω πόσος καιρός (η χρόνια) θα χρειαστεί αλλά για μενα το χ είναι μια συσκευή που δίνει πολλά αλλά παίρνει αλλά τόσα.

 

Αντίθετα μου φάνηκε εξαιρετικό το 8. Πανέμορφο, ξεκλειδωνει απίστευτα γρήγορα, φορτίζει ασυρματα και γενικά το βλέπω την πιο λογική και σωστή αγορά.

 

 

Για όσους έχουν το 7 δε χρειάζεται αναβάθμιση αυτή τη χρόνια.

 

Ποιος μίλησε για αναβάθμιση, είμαι κάτοχος 7 Plus αλλά το X θα μπει και αυτό στην ομάδα. :)

Είναι...αμαρτία να μην το πάρω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα εξαιρετικά αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι το face id είναι μεν το μέλλον αλλά δεν είναι έτοιμη τεχνολόγια.

Πολύ αργό μέχρι να σηκώσεις το τηλεφωνο να το κοιτάξεις και να ξεκλειδώσει έχεις ξεκλειδώσει με το Touch ID το iPhone 7 από την πρώτη επαφή του χεριού σου μαζί του στο τραπέζι.

 

Προβλέπω για όλους τους κατόχους του χ να επιστρέφουν αμέσως στο παραδοσιακό ξεκλείδωμα με κωδικό. Είναι απλά αναπόφευκτο.

 

Επίσης αυτό με το "σύρε προς τα πάνω για να κλείσεις την εφαρμογή θα μπερδευεται συνέχεια με το multitasking.

 

Άριστο σαν ιδέα αλλά πλήρως ανέτοιμο στην εκτέλεση

 

Δεν ξέρω πόσος καιρός (η χρόνια) θα χρειαστεί αλλά για μενα το χ είναι μια συσκευή που δίνει πολλά αλλά παίρνει αλλά τόσα.

 

Αντίθετα μου φάνηκε εξαιρετικό το 8. Πανέμορφο, ξεκλειδωνει απίστευτα γρήγορα, φορτίζει ασυρματα και γενικά το βλέπω την πιο λογική και σωστή αγορά.

 

Για όσους έχουν το 7 δε χρειάζεται αναβάθμιση αυτή τη χρόνια.

Συμφωνώ απόλυτα απλά περιμένω να επιβεβαιώσω τη λειτουργία του Face ID από τα πρώτα reviews των youtubers για να δούμε πως δουλεύει στην πράξη. Φοβάμαι ότι θα καθυστερεί αρκετά και δε θα έχει καμία σχέση με το TouchID που όντως το έχεις ξεκλειδώσει ΠΡΙΝ το φέρεις στα μάτια σου.

 

Δυστυχώς ενώ είναι εντυπωσιακό για κάποιο λόγο δεν εντυπωσιάστηκα...και ενώ είμαι κάτοχος 7 πλας και είχα σίγουρη αγορά το Χ...τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ειδα τον τύπο να κανει τις γκριμάτσες με τα εικονίδια σκέφτηκα "τι καραγκιοζιλίκια"

Κατα τ αλλα δεν ενθουσίασε. Καλό, δυνατό, αλλα αν η καινοτομία του ειναι τα τύπου σναπτσατ και οι αστερισμοί στον ουρανό με τέτοια τιμη, απλά δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν υπαρχουν πολλα ακομη να "εφευρεθουν" κ να μπορουν να υλοποιηθουν σε ενα κινητο , οποτε καθε φορα οι παρουσιασεις νεων συσκευων θα ειναι και πιο απογοητευτικες...  

Υ.Γ το οτι βαζουν στρογγυλεμενες ακρες μηπως να τους πει καποιος οτι δεν ειναι και πολυ ομορφο; μετα το περιφημο peble της samsung τις στρογγυλευουν ολο και πιο πολυ , καποια στιγμη θα φτασουν να ειναι οβαλ τα κινητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα μοτιβο εκει στην Apple δε μπορω να πω,μετα την αφαιρεση της θυρας 3.5,ακολουθησε ο fingerprint sensor και το home button,ενω παραλληλα μπηκαν στην φιλοσοφια της Microsoft και απο το 8 πηγαν στο 10 (το F&F το εκανε καλυτερα)

 

Λες ότι στο ΧΙ θα αφαιρέσουν την οθόνη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακότατο το Χ από εμφάνιση αλλα ως εκεί.Ασυρματες φορτίσεις κτλ κτλ με αφήνουν παγερά αδιάφορο.Ειμαι χρήστης και fan από το πρώτο μοντέλο,αλλα ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που νιωθω οκ που πήρα το 7plus 128gb στα 800€ πριν 2 μήνες(500 αν σκεφτεί κανεις ότι έδωσα και το 6αρι μου),και δε θα πάω στο καινούριο.Ολα good.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης vasilissouvlaki είπε:
Oled?? Εδώ πάνε να το καταργήσουν οι άλλοι και η apple τώρα το ανακάλυψε

Και με τι θα το αντικαταστήσουν?

 

Ελα ντε!! Με super crystal amoled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...