Προς το περιεχόμενο

Logitech G810 89€ MediaMarkt [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


twingo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Προτιμηστε να το παραγγειλετε απο media. Το παρήγγειλα χτες απο πλαισιο ονλινε και μου στειλανε μηνυμα το πρωι για προβλημα διαθεσιμοτητας. Πηγα το πρωι media και το πηρα αμεσα απο εκει να ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως με media markt που μίλησα εχθές ψάχνοντας για την αγορά στο κατάστημα της Συγγρού είχε πάρα πολύ πράγμα.

Εγώ από το Περιστέρι το πήρα και με τρεις άτοκες.

Είναι η πρώτη φορά με μηχανικό πληκτρολόγιο και η διαφορά στην πληκτρολόγηση ειναι πλέον από αισθητή ( μέρα με την νύχτα).

Να συμπληρώσω επίσης οτι παράγει το ίδιο επίπεδο θορύβου με το μεμβράνης (για τα δικά μου κριτήρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαζω το Corsair K70 για τιποτα και ειδικα για διακοπτες που δεν ειναι της Cherry

 

Εσκασε ο ασχετος να συνεισφερει ενα μηδεν στην κουβεντα σπαμαροντας απλα οτι δεν αλλαζει το μηχανικο 180€ που εχει( μοστρα). Ευγε....

 

 

Εντος παλι.

Το plaisio μου εστειλε οτι ειναι σε συσκευασια και ελπιζω να παραλαβω

Ο θορυβος των πληκτρων ειναι σε νορμαλ επιπεδα και εχει πολυ καλο φωτισμο.

Επισης παρτε και ενα rest για πιο εργονομικη θεση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι διακόπτες του μοιάζουν με τους brown/blue των δύο κλικ, ή με μαύρους/κόκκινους του ενός;

 

Ψάχνω κάτι καλό και φτηνό για τις εργασίες του μεταπτυχιακού και φαίνεται καλή ευκαιρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι διακόπτες του μοιάζουν με τους brown/blue των δύο κλικ, ή με μαύρους/κόκκινους του ενός;

 

Ψάχνω κάτι καλό και φτηνό για τις εργασίες του μεταπτυχιακού και φαίνεται καλή ευκαιρία...

Με το ένα κλικ.

Στο Youtube έχει βίντεο που δοκιμάσουν τον ήχο σε σύγκριση με cherry mx.

Δες το παρακάτω.

https://youtu.be/5KMTPS8jUSY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι διακόπτες του μοιάζουν με τους brown/blue των δύο κλικ, ή με μαύρους/κόκκινους του ενός;

 

Ψάχνω κάτι καλό και φτηνό για τις εργασίες του μεταπτυχιακού και φαίνεται καλή ευκαιρία...

Δεν υπάρχουν 2 κλικ. 1 ή κανένα είναι. Ο άλλος θόρυβος είναι από το τερμάτισμα της διαδρομής.

Βασικά είναι 1 κλικ δυνατό + tactile (Blue), σκέτο tactile (Brown, Romer-G) και τίποτα από δύο (Red, Black).

 

Το G810, για τη δουλειά που το θέλεις είναι το πλέον κατάλληλο. Οι Romer-G είναι πιο αθόρυβοι από τους Cherry-MX Brown και έχουν την tactile αίσθηση, σε μικρότερο βαθμό από τους brown.

 

Από τα μηχανικά που έχω με Romer-G, Cherry Brown και TTC Brown για πληκτρολόγηση προτιμώ τους Romer-G και για gaming τους TTC Brown. Οι Cherry-MX Brown βρίσκονται κάπου ανάμεσα, σύμφωνα με τα γούστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσουν οι romer g στο κομμάτι που αφήνεις τον διακόπτη. Εκεί είναι πιο σαφής η αίσθηση από τους mx.

Θεωρώ ότι για πληκτρολόγηση εργασίας πχ είναι καλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και στο Public 189€. Για έναν άσσο κάνουμε έτσι; Ουα χα χα χα

 

attachicon.gif Untitled.png

Και 1 χρόνο εγγύηση αντί για 2 που δίνουν τα άλλα καταστήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω το k70 σε red και blue, η αίσθηση πληκτρολογισης στο g810 είναι καλύτερη και γρηγορότερη καθώς και ο φωτισμός κλάσεις ανώτερος, η αίσθηση μου μιαζει με τον red με o-rings αλλά πιο απότομο και όχι ομαλό, στον red καταλαβαίνεις ότι πιέζεις μια σούστα. Δεν έχει wristrest αλλά πιστεύω με ένα xxl mousepad γίνετε η δουλειά. Όλα τα παραπάνω μπορεί να είναι πλασέμπο... θέλει το χρόνο του.

Επεξ/σία από petroudis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 1 χρόνο εγγύηση αντί για 2 που δίνουν τα άλλα καταστήματα...

Στην ουσία το public καλύπτει τον 1χρονο για την διαδικασία του rma τον 2ρο χρόνο υπεύθυνος είναι ο πελάτης για την αποστολή.

 

Βέβαια Παραπληροφοριση τον κόσμο λέγοντας ότι το προϊόν έχει μόνο 1χρονο εγγύηση αλλά αφού δεν τους σκανε καμία μυνηση ,βρίσκουν και τα κάνουν όπως και με τα iphone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...