Προς το περιεχόμενο

Εργονομική καρέκλα γραφείου!!!


Looter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nzeppos είπε

Τέλεια. Άρα κοιτάω αλλού 😁

καλυτερα κοιτα για gaming καρεκλα νομιζω ειναι πιο αναπαυτικες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ. Την mesh την θέλω για περιβάλλον γραφείου οπότε εξ' ορισμού η gaming καρέκλα είναι εκτός πλάνων, αν και έχω βρει ήδη καναδυο για το σπίτι για μελλοντική αγορά (πχ. την περίφημη AD12XL). Οπότε κρατάω το ότι οι τελευταίες είναι πιο αναπαυτικές.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα !! Προτάθηκε αυτή η καρέκλα ως τρομερά ποιοτική για πολλές περιπτώσεις! Την έχει δει κανείς ?    Anda Seat AD12XL Kaiser II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αγοράζατε εργονομική καρέκλα γραφείου, (που σημαίνει ότι είναι για δουλειά σημαντική, και συγχρόνως θέλετε υποστήριξη στο σώμα και όχι κάτι σειράς) από οποιονδήποτε ή οπουδήποτε ? χμ....👀

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οντως οι τιμες φαινονται πολυ καλες απο ravenna, ψαχνω για τα παιδια καρεκλα και ελεγα για ikea αλλα αυτες ειναι μιση τιμη, "θεωρητικα" με 100 ευρω παιρνεις μια των 200 το θεμα ειναι εχει παρει ποτε κανεις να μας πει εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ακριβώς θα ήταν το καλυτερο! Προσωπικά  πίστευα  και ξέρω ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που την καρέκλα γραφείου την έχει ως σημαντικό εργαλείο στη δουλειά του.Θα το ψάξει, θα το ερευνήσει ,θα το μελετήσει και μετά θα το αγοράσει.Δεν είναι μολύβι να το πάρεις περαστικός απο ένα βιβλιοπωλείο....λέω τώρα εγώ...προφανώς θα υπάρχουν και πιο ειδικοί.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετά απο 2 χρόνια αρκετού ψαξίματος..για καρεκλά μιας και είμαι λίγο ιδιαίτερος μυοσκελετικά :P 2.02m 103kg,

βρήκα την anda seat kaiser 2 fnatic edition black friday στα 250ευρώ και λέω χτύπα την..στην τελική θα την έχει η γυναίκα..και έρχεται..όπως έρχεται, σκισμένη στην ραφή, στραβή η πλάτη, το δέξι μπάκετ ραμένο 5πόντους πιο κάτω απο το αριστέρο, απλά κινεζιά!...μιλάω να φύγει πίσω και το δέχονται χωρίς πολλά (You.gr) 

ποστάρω κυρίως για να αποτρέψω κόσμο και θέλω την άποψη σας αν υπάρχει κανείς να έχεις την συγκεκριμένη καρέκλα;

σύντομα θα πάω να δοκιμάσω ergoaction καρέκλες

https://ergoaction.gr/product/ergonomiki-karekla-grafeiou-kulik-galaxy/   έχεις κάνεις αυτή την καρέκλα;

ΡΑΦΗ-ΦΛΑΣ.jpg

ΠΡΟΒΛΗΜΑ.jpg

ΠΡΟΒΛΗΜΑ2.jpg

16685279675156.jpg

ΠΡΟΒΛΗΜΑ3.jpg

Επεξ/σία από DimGr23
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και χρόνια αγοράζω και χρησιμοποιώ καρέκλες της τάξεως των 50-60 ευρώ από ΙΚΕΑ. Πλέον είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και στην υγεία μου και να πάρω μια καρέκλα της τάξης των 300 ευρώ. Έχω δει λίγο τις Anda Seat που αν και gaming δε με πειράζει. Συγκεκριμένα τα μοντέλα T-pro II και Phantom 3. Αξίζουν τα χρήματα τους; Υπάρχουν καλύτερες προτάσεις σε αυτή την κατηγορία τιμής; (Δε θέλω με ΤΙΠΟΤΑ δερματίνη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μάγκες δεν έχω ξαναζήσει χειρότερη εμπειρία σε έρευνα αγοράς. Εχω αποφασισει να δωσω κατι του style 500-700 και απλα οι περισσοτερες ελληνικες εταιριες δεν εχουν προιοντα σε τετοιο range, αλλα δεν μπορω να παω και σε herman miller  ή steelcase γιατι εχουν εναν reseller και θα μου ζητησουν και νεφρο. Εχω ψαξει να βρω refurbished ή used high end καρεκλες αλλα τιποτα. Απο skroutz μονο μια εταιρια απο Θεσσ, η Ergoaction φαινεται οτι ισως αξιζει, αλλα εχει λιγες και αναξιοπιστες κριτικες. Θα παω να δω την green office που μουπε οτι ισως βρω κατι ενας φιλος, αλλα και εκει δεν περιμενω πολλα. Γενικα ειμαι 1.88, 105 κιλα, οποτε πρεπει σιγουρα να κατσω στην καρεκλα πρωτα, αμα δεν ειναι απο τις γνωστες που εχει δοκιμασει πολυς κοσμος. Ειδα και στο αλλο thread για οδηγο επιλογης οτι stock 0 και εκθεσιακες μια απο τα ιδια, αλλα η μεση μου δεν αντεχει αλλο 10ωρα κακια καρεκλα, εχω αρχισει να εχω πονους απο τα 28. Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη, δεν ψηνω μια να παρω 200 ευρω gaming chair, μιας και δεν βοηθαει καθολου πλατη αλλα για εκει με κοβω δυστηχως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pyrromanis_ είπε

Μάγκες δεν έχω ξαναζήσει χειρότερη εμπειρία σε έρευνα αγοράς. Εχω αποφασισει να δωσω κατι του style 500-700 και απλα οι περισσοτερες ελληνικες εταιριες δεν εχουν προιοντα σε τετοιο range, αλλα δεν μπορω να παω και σε herman miller  ή steelcase γιατι εχουν εναν reseller και θα μου ζητησουν και νεφρο. Εχω ψαξει να βρω refurbished ή used high end καρεκλες αλλα τιποτα. Απο skroutz μονο μια εταιρια απο Θεσσ, η Ergoaction φαινεται οτι ισως αξιζει, αλλα εχει λιγες και αναξιοπιστες κριτικες. Θα παω να δω την green office που μουπε οτι ισως βρω κατι ενας φιλος, αλλα και εκει δεν περιμενω πολλα. Γενικα ειμαι 1.88, 105 κιλα, οποτε πρεπει σιγουρα να κατσω στην καρεκλα πρωτα, αμα δεν ειναι απο τις γνωστες που εχει δοκιμασει πολυς κοσμος. Ειδα και στο αλλο thread για οδηγο επιλογης οτι stock 0 και εκθεσιακες μια απο τα ιδια, αλλα η μεση μου δεν αντεχει αλλο 10ωρα κακια καρεκλα, εχω αρχισει να εχω πονους απο τα 28. Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη, δεν ψηνω μια να παρω 200 ευρω gaming chair, μιας και δεν βοηθαει καθολου πλατη αλλα για εκει με κοβω δυστηχως

Συγγνώμη, αλλά έτσι όπως τα περιγράφεις, πάρε με δόσεις μια herman miller ή steelcase... Χίλιες φορές να δώσεις μια φορά μαζεμένο το ποσό για καρέκλα , πάρα να ζορίζεις κι άλλο τη μέση σου. Αλλιώς μόνο ημίμετρα, λεφτά κάθε 2-3 χρόνια για άλλη καρέκλα, και σε 10 χρόνια θα έχεις δώσει λεφτά όσο 1-2 αξιόλογες καρέκλες, και θα χεις και χαλασμένη μέση.

Επίσης το λέω και γενικά, να καθίσετε όσο περισσότερη ώρα μπορείτε στις καρέκλες που σας ενδιαφέρουν. Μη κοιτάτε μόνο στήριγμα σε μέση/πλάτη, αλλά και το κάθισμα. Κάποια mesh καθίσματα είναι πολύ σκληρά, και μπορεί να πονάτε μετά από κάποια ώρα, κάποια καθίσματα με αφρώδη υλικά μπορεί να είναι πολύ λεπτά και να νιώθετε τον σκελετό της καρέκλας μετά από κάποια ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Συγγνώμη, αλλά έτσι όπως τα περιγράφεις, πάρε με δόσεις μια herman miller ή steelcase... Χίλιες φορές να δώσεις μια φορά μαζεμένο το ποσό για καρέκλα , πάρα να ζορίζεις κι άλλο τη μέση σου. Αλλιώς μόνο ημίμετρα, λεφτά κάθε 2-3 χρόνια για άλλη καρέκλα, και σε 10 χρόνια θα έχεις δώσει λεφτά όσο 1-2 αξιόλογες καρέκλες, και θα χεις και χαλασμένη μέση.

Επίσης το λέω και γενικά, να καθίσετε όσο περισσότερη ώρα μπορείτε στις καρέκλες που σας ενδιαφέρουν. Μη κοιτάτε μόνο στήριγμα σε μέση/πλάτη, αλλά και το κάθισμα. Κάποια mesh καθίσματα είναι πολύ σκληρά, και μπορεί να πονάτε μετά από κάποια ώρα, κάποια καθίσματα με αφρώδη υλικά μπορεί να είναι πολύ λεπτά και να νιώθετε τον σκελετό της καρέκλας μετά από κάποια ώρα.

Πηρα τελικα την zody της Haworth 558(450 χωρις ΦΠΑ) γιατι την εχουν προσφορα στην asset και πιο σημαντικα ειναι ετοιμοπαραδοτη, γιατι αλλιως ολες οι αλλες (και σε steelcase και σε HM) ειναι 1 με 2 μηνες να στην φερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος θέλει HM μπορεί να πάρει από εδώ https://www.designcabinet.biz/

Τα μεταφορικά για Ελλάδα βγαίνουν 150 ευρώ αλλά η τιμή δεν έχει σχέση με Δελούδη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...