Προς το περιεχόμενο

Τα ATM της εθνικής βγάζουν 20€ ?


Mikelpcpro_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είχα πετύχει σε ΑΤΜ του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου πριν κάποια χρόνια που έβγαζε 10ευρά. Προς τον TS, πήγαινε σε ένα ΑΤΜ της Εθνικής, και αν στην ανάληψη δεν σου βγάζει 20 ευρώ στα προεπιλεγμένα ποσά, θα πατήσεις ΑΛΛΟ ΠΟΣΟ και θα εισάγεις χειροκίνητα από το πληκτρολόγιο του ΑΤΜ, το νούμερο 20. Αν το μηχάνημα έχει μέσα, που το πιθανότερο είναι να έχει, τότε θα σου βγάλει. Σπανίως τελειώνουν τα χαρτονομίσματα και συνήθως συμβαίνει σε απομακρυσμένα ΑΤΜ που τα τροφοδοτούν 1 φορά την εβδομάδα ή και ποιο σπάνια. Αν δεν έχει τότε θα σου πει να βάλεις ένα άλλο ποσό, οπότε σε αυτή την περίπτωση είτε δεν βγάζεις καθόλου είτε βάζεις ένα άλλο ποσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω παντως πλεον πληρωνω παντου με τη καρτα :P

Ε καλά χρειάζονται και τα μετρητά ακόμα :)

 

Εγώ είχα πετύχει σε ΑΤΜ του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου πριν κάποια χρόνια που έβγαζε 10ευρά. Προς τον TS, πήγαινε σε ένα ΑΤΜ της Εθνικής, και αν στην ανάληψη δεν σου βγάζει 20 ευρώ στα προεπιλεγμένα ποσά, θα πατήσεις ΑΛΛΟ ΠΟΣΟ και θα εισάγεις χειροκίνητα από το πληκτρολόγιο του ΑΤΜ, το νούμερο 20. Αν το μηχάνημα έχει μέσα, που το πιθανότερο είναι να έχει, τότε θα σου βγάλει. Σπανίως τελειώνουν τα χαρτονομίσματα και συνήθως συμβαίνει σε απομακρυσμένα ΑΤΜ που τα τροφοδοτούν 1 φορά την εβδομάδα ή και ποιο σπάνια. Αν δεν έχει τότε θα σου πει να βάλεις ένα άλλο ποσό, οπότε σε αυτή την περίπτωση είτε δεν βγάζεις καθόλου είτε βάζεις ένα άλλο ποσό.

Αυτό. Δεν έχει επιλογή για 20, πρέπει να πατήσεις άλλο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Εσθονία είχαν και 10 και 5, αρκετά χρήσιμο

 

Πολυτέλειες :-D

 

 

Ts, έλα πες οτι θες να σηκώσεις το μέγιστο όριο ανάληψης των cc σε 20αρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ε καλά χρειάζονται και τα μετρητά ακόμα :)

 

Αυτό. Δεν έχει επιλογή για 20, πρέπει να πατήσεις άλλο ποσό.

 

Και ποιο είναι το πρόβλημα; Εγώ στο 99% των περιπτώσεων δεν χρησιμοποιώ καθόλου τα προεπιλεγμένα ποσά που δίνει, γιατί πολύ απλά δεν χρειάζομαι κάποιο από αυτά τα ποσά. Πατάω άλλο ποσό και δίνω το ακριβές ποσό που θέλω, αρκεί να είναι πολλαπλάσιο του 20 και του 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ποιο είναι το πρόβλημα; Εγώ στο 99% των περιπτώσεων δεν χρησιμοποιώ καθόλου τα προεπιλεγμένα ποσά που δίνει, γιατί πολύ απλά δεν χρειάζομαι κάποιο από αυτά τα ποσά. Πατάω άλλο ποσό και δίνω το ακριβές ποσό που θέλω, αρκεί να είναι πολλαπλάσιο του 20 και του 50.

Δεν χρειάζεται να είναι πολλαπλάσιο αυτών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20ευρα βγαζει μονο για τα ποσα που που δεν μπορει να γινει συνδιασμος με 50ευρα. Πχ αν βαλεις 20-40-60-80 θα σου βγαλει μονο 20ρικα. Πχ Αν ζητησεις 120€ θα σου δωσει δυο 50αρικα και ένα 20αρικο , για 360 6 50αρικα και 3 20αρικα , για 200, 300 κοκ μονο 50αρικα κτλπ. Στην ουσια το ΑΤΜ προσπαθει να δωσει οσο το δυνατο περισσοτερα 50αρικα.

Οπως ειπαν και παραπανω, επιλογη για το τι  χαρτονομισματα θελεις εχει μονο στην eurobank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιο είναι το πρόβλημα; Εγώ στο 99% των περιπτώσεων δεν χρησιμοποιώ καθόλου τα προεπιλεγμένα ποσά που δίνει, γιατί πολύ απλά δεν χρειάζομαι κάποιο από αυτά τα ποσά. Πατάω άλλο ποσό και δίνω το ακριβές ποσό που θέλω, αρκεί να είναι πολλαπλάσιο του 20 και του 50.

Δεν είναι πρόβλημα, απλά το λέω επειδή μπορεί να μη το δει ο ts και θεωρήσει ότι δε βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...