Προς το περιεχόμενο

Cosmote tv go player δεν παίζει στο pc


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτή την υποψία είχα κι εγώ, αλλά από την άλλη, αν συνδεθεί σε monitor (άρα πρακτικά ισοδύναμο με desktop pc), λογικά παίζει. Κάνει το λογισμικό διαχωρισμό δηλαδή, αν το hdmi δώσει έξοδο σε monitor, παίζει, ενώ ας δώσει έξοδο σε tv μπλοκάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Αν έχω ένα Raspberry Pi με OpenVPN στο δίκτυο που υπάρχει το Cosmote TV μπορώ να χρησιμοποιήσω το Cosmote Go από οπουδήποτε αν συνδεθώ με VPN στο δίκτυό μου ?

Επεξ/σία από RcManiac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, RcManiac είπε

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Αν έχω ένα Raspberry Pi με OpenVPN στο δίκτυο που υπάρχει το Cosmote TV μπορώ να χρησιμοποιήσω το Cosmote Go από οπουδήποτε αν συνδεθώ με VPN στο δίκτυό μου ?

Τι εννοείς; Το gosmote go παίζει από οποιοδήποτε δίκτυο εδώ και χρόνια. Στην αρχή ήταν ιδιότροπο αλλά μετά το άλλαξαν. Εγώ το έχω στο τάμπλετ της μικρής για να βλέπει λίγο disney junior το βράδυ στις διακοπές.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που το είχα δοκιμάσει σε άλλο δίκτυο δεν έπαιζε. 

Έχω Cosmote TV με το δορυφορικό πιάτο, όχι σκέτο Tv go. Θα το δοκιμάσω ξανά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ το πιάτο έχω και χθες γύρισα από διακοπές και έβλεπα κανονικά στο τάμπλετ tv go.

Θα κάνεις λογαριασμό ή αν έχεις θα βάλεις τα στοιχεία σου. Να ξέρεις μόνο ότι η υπηρεσία δέχεται μόνο μια φορητή συσκευή τη φορά και για να αλλάξεις συσκευή θα πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες, οπότε δεν είναι για πολλές δοκιμές. Αποφάσισε που θα βλέπεις και βάλε εκεί το όνομα χρήστη και το Pin που θα δημιουργήσεις.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, αντιμετωπιζω και εγω ενα προβλημα με το cosmote tv go, ενω επαιζε κανονικα σε windows 10 1903, εβαλα μια καινουργια καρτα γραφικων, Sapphire rx 580 nitro+ και μια 4κ οθονη, benq ew3270u και σταματησε να παιζει, στο μεσοδιαστημα απο updates μπηκαν μονο τα εξης 2: KB4505903 , KB4512508 ακομα κι αν την βαζω την οθονη σε 1080p δεν παιζει, εχει κανεις παρομοιο προβλημα ειτε με το συγκεκριμενο hardware ειτε με τα συγκεκριμενα updates?
 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μετα την τελευταια αναβαθμιση των windows 10 δεν παιζει ο player ..κανει πως φορτωνει με τις κουκιδες να γυρνανε γυρω γυρω.. και δεν παιζει ποτε..εκανα τα παντα πιστευω ..επαναφορα..εβγαλα και ξαναεβαλα τον player..επανεκκινησεις..τιποτα..καμμια ιδεα πριν το format? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς σου είπαν και έκανες και επεξε ?

Στις 11/9/2019 στις 9:51 ΜΜ, lex.tsou είπε

είχα το ίδιο πρόβλημα στον Chrome. Μίλησα με υποστήριξη και τελικά πλέον παίζω με τον Edge

Τι ακριβώς σου είπαν και έκανες και επεξε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2019 στις 9:21 ΠΜ, loypis είπε

Τι ακριβώς σου είπαν και έκανες και επεξε ?

Τι ακριβώς σου είπαν και έκανες και επεξε ?

καθαρίσαμε τα cookies στο chrome, δεν δούλεψε για κάποιο λόγο, κάναμε απεγκατάσταση/εγκατάσταση το cosmote tv go και μετά δοκιμάσαμε στον Edge και δούλευε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, lex.tsou είπε

καθαρίσαμε τα cookies στο chrome, δεν δούλεψε για κάποιο λόγο, κάναμε απεγκατάσταση/εγκατάσταση το cosmote tv go και μετά δοκιμάσαμε στον Edge και δούλευε κανονικά

τα εκανα ολα αυτα..εγω εκανα επαναφορα του chrome και μετα δεν μπορουσα να το ξαναανοιξω και μου ελεγε οτι εχω υπερβει τις συσκευες..το ιδιο και στον edge και στο μονο που ανοιγειειναι στο opera..αλλα και παλι μαυρη οθονη και οι κουκιδες γυρω γυρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...