Προς το περιεχόμενο

«Αναγγελία θανάτου» των Windows 10 Mobile από τον Joe Belfiore


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε θυμαμαι τα τελευταια χρονια να εγινε τοσο κακο μαρκετινγκ σε αλλο προιον...Το να έχουν χτυπησει την αγορα πλεμπες τυπου (....) και να μενεις εξω με Windows με ξεπερναει.

 

Έχει γίνει και χειρότερο...στο Zune! Άλλη καταπληκτική συσκευή, καλύτερη από τον ανταγωνισμό της εποχής, που πάτωσε λόγω marketing. 8 χρόνια και ζει και βασιλεύει το ZuneHD μου (+άλλα 5 που είχα το πρώτο ΘΕΪΚΌ ΚΑΦΕ Zune).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πως περιμένει ο κολοσσός που λέγεται Microsoft από έναν τέτοιο τυπάκι με τέτοια φάτσα και τέτοιο μαλλί να του προοδεύσουν την τηλεφωνία τους, ένα τόσο μεγάλο και ακριβό πρότζεκτ......Αυτός πρέπει να έτρωγε φάπες στο σχολείο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωή σε λόγου σας.....Να ζησετε να τον θυμάστε......Καλό παράδεισο να έχει.....αιωνία τους η μνήμη......Μετά την ταφή θα ακολουθήσει δεξίωση στην αίθουσα δεξιώσεων έναντι του κοιμητηρίου για όσους θέλουνε να συλυπηθούν τους οικίους. Στην έξοδο του κοιμητηρίου θα μοιράζονται Lumia 930,950,950xl. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το Lumia μου τα τινάξει, με βλέπω να επιστρέφω στα feature phones γιατί σκουπίδια (=android) δε ξαναπαίρνω, και δε σκοπεύω να πουλήσω το νεφρό μου για iPhone.

αν το android ειναι σκουπιδια τοτε τα windows mobile ηταν βοθρος, μια αηδια και μιση ειναι και το λειτουργικο και τα lumia και πριν πεις τα δικα σου να σου πω οτι περασαν 3 lumia απο τα χερια μου. Το μελλον ειναι το android και θα ακολουθει η apple απο μακρια

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενομενη κινηση.

 

Το προβλημα ειναι οτι τα αποκαιδια Windows Phone (Metro design) διεισδυσαν και στο Desktop λειτουργικο, με αποκλειστικο στοχο οι χρηστες του Desktop να στραφουν αναγκαστικα σε Windows phone ως μια ενιαια πλατφορμα.

 

Ουτε αυτο εγινε (το Windows phone ειναι κλινικα νεκρο), και το Metro design εμεινε για τα καλα στο Desktop.

Διπλο το κακο δηλαδη.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα συνέχεια Windows phone, τελευταίο ένα Lumia 640 XL με w10 , αυτό που με έκανε να τα παρατήσω ήταν η μεγάλη έλλειψη εφαρμογών και η μη υποστήριξη τους. Πήρα φέτος από Κίνα ένα Xiaomi 4x note για 120€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το android ειναι σκουπιδια τοτε τα windows mobile ηταν βοθρος, μια αηδια και μιση ειναι και το λειτουργικο και τα lumia και πριν πεις τα δικα σου να σου πω οτι περασαν 3 lumia απο τα χερια μου. Το μελλον ειναι το android και θα ακολουθει η apple απο μακρια

Για μενα ηταν ενα απλο ομορφο γρηγορο και ευχρηστο αλλα οχι καλα σχεδιασμενο λειτουργικο για να κανεις τη δουλεια σου με ενα σμαρτφον σαν απλος χρηστης..

 

Ουτε λαγκ ουτε 5000 κουμπια για την ιδια λειτουργια σε 100 διαφορετικα υπομενου και μπαρες...(αντροιντ)

 

Και οι καλυτερες καμερες σε αυτοματη λειτουργια ακομη και με τα σημερινα δεδομενα..

 

Απλα δεν προχωρησε το πραμα δυστυχως για τη φθηνη/μεσαια κατηγορια κινητων, ο ανταγωνισμος κανει καλο οπως και να το δεις..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σαν λειτουργικό εγώ προσωπικά δεν συνάντησα λαγκς ενώ δεν ήταν και άσχημο, η απουσία ποικιλίας εφαρμογών και οι ενημερώσεις τους σιγά σιγά άρχισαν να μου την δίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...