Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες ερωτηση για πρωτη φορα αγορα απο αλι . διαφορα πραγματακια πακετο απο διαφορετικους Sellers θα ερθει ως ενα ? (φυσικα κατω των 22€ ολα μαζι  )η σπασμενα απο τον καθενα!
γιατι εχει buy all  . αλλα στον καθε εναν εχει  και διαφορετικες επιλογες για μεθοδους αποστολης κτλ κτλ(free/η με track.number)  ! και εχω μπερδευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είναι από το ίδιο μαγαζί στο τέλος στο καλάθι στα βάζει μαζί τα συγκεκριμένα προϊόντα

 

Αν είναι από ξεχωριστά μαγαζιά τα έχει ξεχωριστά στο τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Αν είναι από το ίδιο μαγαζί στο τέλος στο καλάθι στα βάζει μαζί τα συγκεκριμένα προϊόντα

Αν είναι από ξεχωριστά μαγαζιά τα έχει ξεχωριστά στο τέλος 

ναι αυτο το ειδα γιαυτο ρωτησα.. πχ εχω 10 προιοντα απο 4 διαφορετικους sellers. κοστος ολα μαζι 17€ .. αφου κανω buy all .. θα γινει μια αποστολη ? 1 δεμα ? η θα ερθουν ξεχωριστα δεματακια? στο ενα θα δωσω 5€ στο αλλο 7 και παει λεγοντας?  διοτι σε μερικα ειναι διαφορετικα τα shipping details

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NIKOSKURT είπε

ναι αυτο το ειδα γιαυτο ρωτησα.. πχ εχω 10 προιοντα απο 4 διαφορετικους sellers. κοστος ολα μαζι 17€ .. αφου κανω buy all .. θα γινει μια αποστολη ? 1 δεμα ? η θα ερθουν ξεχωριστα δεματακια? στο ενα θα δωσω 5€ στο αλλο 7 και παει λεγοντας?  διοτι σε μερικα ειναι διαφορετικα τα shipping details

Εφόσον τα αγοράζεις όλα μαζί θα σταλθεί το καθένα από το αντίστοιχο μαγαζί και θα πληρωθεί ο καθένας ξεχωριστά.

 

Αναλόγως πως στέλνει το κάθε μαγαζί έτσι θα στο στειλει,και θα έρθουν ξεχωριστά,άλλο πιο αργά και άλλο πιο γρήγορα.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Εφόσον τα αγοράζεις όλα μαζί θα σταλθεί το καθένα από το αντίστοιχο μαγαζί και θα πληρωθεί ο καθένας ξεχωριστά.

αρα πολλα δεματακια  και διαφορετικες ημερομηνιες αφιξης  λογικα ! οκ  να σαι καλα φιλε μου. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NIKOSKURT είπε

αρα πολλα δεματακια  και διαφορετικες ημερομηνιες αφιξης  λογικα ! οκ  να σαι καλα φιλε μου. ευχαριστω

Οπως και σε αλλους εγω θα σου προτεινα να βαζεις παραγγελιες ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ωστε να εχεις ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ αποδειξη τραπεζας. Βεβαια στα 17ε δεν εχεις θεμα αλλα σε γενικες γραμμες να το εχεις στα υποψην σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για τις ξεχωριστές παραγγελίες. Ενα τυχαίο παραδειγμα: μπορεί να αγοράσεις 2-3 πραγματα με λιγότερο από 22€, να στείλουν το ένα από αυτά συστημένο (μεγάλες πιθανότητες να μπει τελωνείο) και να προβληματιζεσαι να βρεις τιμολόγια και αποδεικτικό συναλλαγής, αν στο ζητήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Οπως και σε αλλους εγω θα σου προτεινα να βαζεις παραγγελιες ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ωστε να εχεις ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ αποδειξη τραπεζας. Βεβαια στα 17ε δεν εχεις θεμα αλλα σε γενικες γραμμες να το εχεις στα υποψην σου.

 

13 λεπτά πριν, FKLDS είπε

Συμφωνώ για τις ξεχωριστές παραγγελίες. Ενα τυχαίο παραδειγμα: μπορεί να αγοράσεις 2-3 πραγματα με λιγότερο από 22€, να στείλουν το ένα από αυτά συστημένο (μεγάλες πιθανότητες να μπει τελωνείο) και να προβληματιζεσαι να βρεις τιμολόγια και αποδεικτικό συναλλαγής, αν στο ζητήσουν.

αρα για  καθε seller ξεχωριστη παραγγελια .  αλλα αν γινουν την ιδια μερα 5 ξεχωριστες παραγγελιες απο 5 διαφορετικους sellers . δεν υπαρχει περιπτωση να γινουν ολα ενα πακετο και να ερθουν? λογικα οχι ε? γιατι ειναι διαφορετικα μαγαζακια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι όπως το ebay: online πλατφόρμα που φιλοξενεί πωλητές (και υποψήφιους αγοραστές). Διαφορετικοί πωλητές, διαφορετικά δέματα.

Επεξ/σία από FKLDS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδια γιατί δεν ξέρω τι να κάνω . Εδώ και 4 μέρες το δέμα μου λέει Αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο  . Τι σημαίνει αυτό και τι πρέπει να κάνω εγώ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, AcidRain1 είπε

Μια ερώτηση ρε παιδια γιατί δεν ξέρω τι να κάνω . Εδώ και 4 μέρες το δέμα μου λέει Αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο  . Τι σημαίνει αυτό και τι πρέπει να κάνω εγώ ? 

Να περιμένεις μεχρι να δεις τι θα γράψει μετα. Μπορει να πάρει και 10+ ημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AcidRain1 είπε

Μια ερώτηση ρε παιδια γιατί δεν ξέρω τι να κάνω . Εδώ και 4 μέρες το δέμα μου λέει Αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο  . Τι σημαίνει αυτό και τι πρέπει να κάνω εγώ ? 

Απο που το βλεπουμε αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, isay είπε

Πας https://www.elta.gr/el-gr/home.aspx

και απο δεξια επιλέγεις "Εντοπισω αντικειμενο"

Ευχαριστω.Εκει βαζουμε τον αριθμο αποστολης που μας εδωσε ?Αυτό που λεει order id ?

Που το βαζουμε στη σελιδα των ΕΛΤΑ ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...