Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/9/2018 στις 11:19 ΠΜ, spyreto88 είπε

Πόσα tracking numbers σου έχουν δώσει από Aliexpress?

Για το καθενα χωριστο tracking number.

Στις 21/9/2018 στις 9:14 ΠΜ, DYEL είπε

Όχι αφού είναι κάτω από 22 ευρώ

Ανα αγορα κατω απο 22 ευρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

 

Ανα αγορα κατω απο 22 ευρω ?

Ναι,για καθε ξεχωριστη παραγγελία/δεμα

αυτο που δεν ξερω ειναι αν κανεις ξεχωριστα μικρες παραγγελιες απο το ιδιο μαγαζι  θα σου τα στειλει ολα μαζι ή ενα ενα?

αν τα στελνουν ολα μαζι μπορεις απλα να περιμενεις να στειλει το πρωτο και να κανεις παραγγελεια οτι αλλο θες μετα,αφου φυγει το δεμα

διορθωστε με αν κανω καπου λαθος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DYEL είπε

Ναι,για καθε ξεχωριστη παραγγελία/δεμα

αυτο που δεν ξερω ειναι αν κανεις ξεχωριστα μικρες παραγγελιες απο το ιδιο μαγαζι  θα σου τα στειλει ολα μαζι ή ενα ενα?

αν τα στελνουν ολα μαζι μπορεις απλα να περιμενεις να στειλει το πρωτο και να κανεις παραγγελεια οτι αλλο θες μετα,αφου φυγει το δεμα

διορθωστε με αν κανω καπου λαθος.

Παιζει να στα στειλει μαζι αν οι παραγγελιες γινουν μεσα στην ιδια μερα, μου το εκανε ενας αλλα παλι καλα και τα 2 κομματια κοστιζαν 21ε οποτε δεν την πατησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DYEL είπε

ερωτηση,οταν λεμε οτι ερχεται με ελτα το δεμα,εννοουμε ελτα ελτα ετσι? οχι ελτα courier?

δηλαδη οσοι προλαβατε εως τις 14:00 που κλεινουν.

Τα κεντρικα υποκαταστηματα κλεινουν στις 8 και μιση τις καθημερινες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DYEL είπε

ερωτηση,οταν λεμε οτι ερχεται με ελτα το δεμα,εννοουμε ελτα ελτα ετσι? οχι ελτα courier?

δηλαδη οσοι προλαβατε εως τις 14:00 που κλεινουν.

Απο αλλα κινεζικα που εχουν παραγγειλει δικα μου ατομα ερχονται σε φακελακι στο γραμματοκιβωτιο αν ειναι μικρου ογκου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Τα κεντρικα υποκαταστηματα κλεινουν στις 8 και μιση τις καθημερινες.

εννοεις αυτα εδω?

https://www.naftemporiki.gr/documents/861489/elta-ta-katastimata-pou-leitourgoun-me-dieurumeno-orario

πως θα ξερω αν θα παει εκει ομως το δεμα?

12 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Απο αλλα κινεζικα που εχουν παραγγειλει δικα μου ατομα ερχονται σε φακελακι στο γραμματοκιβωτιο αν ειναι μικρου ογκου.

αυτο ειναι κακο

Επεξ/σία από DYEL
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DYEL είπε

εννοεις αυτα εδω?

https://www.naftemporiki.gr/documents/861489/elta-ta-katastimata-pou-leitourgoun-me-dieurumeno-orario

πως θα ξερω αν θα παει εκει ομως το δεμα?

αυτο ειναι κακο

To δεμα παει εκει μονο αν υπαγεται η διευθυνση σου σε αυτα (δεν ξερω αν μπορεις να κανεις καμια αιτηση ωστε να χωθεις και εσυ σε ενα τετοιο αν δεν εισαι ηδη).

Η δικια μου πχ υπαγεται σε τετοιο οποτε παω κατα τις 8 και παραλαμβανω τα πακετα μου που δεν υπαρχει ψυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Salvation81 είπε

(δεν ξερω αν μπορεις να κανεις καμια αιτηση ωστε να χωθεις και εσυ σε ενα τετοιο αν δεν εισαι ηδη)

μονο εαν παρεις εκει θυριδα και στα στελνουν στην θυριδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παραγγειλω μια μπαταρια κινητου και το συνολικο κοστος με μεταφορικα βγαινει 5,20€.Τροπο αποστολης λεει via seller's shipping method,θα περασει τελωνειο ; Επισης ειναι ασφαλες το σαιτ ; γιατι ζηταει κατι στοιχεια της καρτας και επειδη δεν εχω ξαναπαραγγελει απο εξωτερικο το φοβαμαι λιγο.Και κατι τελευταιο,εχω βαλει την διευθυνση μου και την πολη στα greeklish πρεπει να τα αλλαξω στα ελληνικα η δεν θα εχω θεμα ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, MRgeldidram7 είπε

Θελω να παραγγειλω μια μπαταρια κινητου και το συνολικο κοστος με μεταφορικα βγαινει 5,20€.Τροπο αποστολης λεει via seller's shipping method,θα περασει τελωνειο ; Επισης ειναι ασφαλες το σαιτ ; γιατι ζηταει κατι στοιχεια της καρτας και επειδη δεν εχω ξαναπαραγγελει απο εξωτερικο το φοβαμαι λιγο.Και κατι τελευταιο,εχω βαλει την διευθυνση μου και την πολη στα greeklish πρεπει να τα αλλαξω στα ελληνικα η δεν θα εχω θεμα ;

Το πρώτο που κάνεις, είναι να ρωτήσεις τον πωλητή αν στέλνει Ελλάδα πριν παραγγείλεις, για να μην ακυρωθεί η παραγγελία σου και ψάχνεις το λόγο. Αν το κόστος προϊόντος και μεταφορικών είναι κάτω από 22€, δεν έχεις πρόβλημα με τελωνείο. Το site είναι ασφαλέστατο και ας μην έχει επιλογή paypal. Τη διεύθυνση πρέπει να την καταχωρήσεις στα αγγλικά (καταλαβαίνω πως αυτό εννοείς με τα greeklish) όχι ελληνικά. Για όποιο στοιχείο της διεύθυνσης αποστολής δεν μεταφράζεται στα αγγλικά και πρέπει να χρησιμοποιήσεις greeklish, πάρε μια μικρή βοήθεια εδώ.

Επεξ/σία από FKLDS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FKLDS είπε

Το πρώτο που κάνεις, είναι να ρωτήσεις τον πωλητή αν στέλνει Ελλάδα πριν παραγγείλεις, για να μην ακυρωθεί η παραγγελία σου και ψάχνεις το λόγο. Αν το κόστος προϊόντος και μεταφορικών είναι κάτω από 22€, δεν έχεις πρόβλημα με τελωνείο. Το site είναι ασφαλέστατο και ας μην έχει επιλογή paypal. Τη διεύθυνση πρέπει να την καταχωρήσεις στα αγγλικά (καταλαβαίνω πως αυτό εννοείς με τα greeklish) όχι ελληνικά. Για όποιο στοιχείο της διεύθυνσης αποστολής δεν μεταφράζεται στα αγγλικά και πρέπει να χρησιμοποιήσεις greeklish, πάρε μια μικρή βοήθεια εδώ.

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση :) οταν παω να συμπληρωσω τα στοιχεια της καρτας  λεει card number και security code...το security code ειναι ο κωδικος που βαζω και στο atm οταν παω να βγαλω λεφτα η ειναι κατι αλλο που ειναι γραμμενο πανω στην καρτα ; επισης δεχεται χρεωστικες/προπληρωμενες καρτρες κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, MRgeldidram7 είπε

οταν παω να συμπληρωσω τα στοιχεια της καρτας  λεει card number και security code...το security code ειναι ο κωδικος που βαζω και στο atm οταν παω να βγαλω λεφτα η ειναι κατι αλλο που ειναι γραμμενο πανω στην καρτα ; επισης δεχεται χρεωστικες/προπληρωμενες καρτρες κανονικα

To security code είναι συνήθως 3ψηφιο και δεν είναι το pin σου. Λογικά στο γράφει στο πίσω μέρος της κάρτας ως CVV. Δες εδώ

Δέχεται και χρεωστικές κάρτες κανονικά.

Edit: με πρόλαβαν 🙂

Επεξ/σία από FKLDS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...