Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 hours ago, dimitrisd87 said:

Καλησπέρα, εγώ τελευταία παραγγέλνω με choice οπου έχω την επιλογή, γλυτώνω τα μεταφορικά για παραγγελίες απο 10 ευρώ σύνολο και απο διαφορετικούς πωλητές και μου έρχονται σε 7 με 9 μέρες το πολύ! επιτέλους εχω βρεί την υγειά μου!

δεν έχει να κάνει με choice που σου έρχονται πιο γρήγορα. Έχει να κάνει με πολλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περίμενα σήμερα να παραδοθεί δέμα ,παραγγελία στις 30-04 εγγυημένη παράδοση στις 09-05.Είναι ακόμα στο Customs update -Customs clearance started -May 9, 13:52 GMT .

Μου έστειλαν email με μια £ κουπόνι για την αργοπορία.

AliExpress

Your delayed delivery coupon code

 

Order 30******* experienced a delay. We're sorry and as compensation, under our On-time Guarantee you get a coupon code. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα! θα ηθελα να ρωτησω εχω δυο δεματα κολλημενα στα Import customs clearance complete εδω απο την πρωτη του μηνα. Εχω κανει πολλες αγορες κατω των 60 ευρω τους τελευταιους μηνες και δεν ειχα ποτε προβλημα με κολλημενο δεμα. Εχω αρχησει και πιστευω οτι λογο των πολλων αγορων περιπου 40 οτι εχει δημιουργηθει προβλημα με τα customs η λογο εορτων παιζει γενικα να εχουμε εναν περιορισμο στις αγορες απο ali? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, legomike είπε

Καλησπερα και χρονια πολλα! θα ηθελα να ρωτησω εχω δυο δεματα κολλημενα στα Import customs clearance complete εδω απο την πρωτη του μηνα. Εχω κανει πολλες αγορες κατω των 60 ευρω τους τελευταιους μηνες και δεν ειχα ποτε προβλημα με κολλημενο δεμα. Εχω αρχησει και πιστευω οτι λογο των πολλων αγορων περιπου 40 οτι εχει δημιουργηθει προβλημα με τα customs η λογο εορτων παιζει γενικα να εχουμε εναν περιορισμο στις αγορες απο ali? 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Όχι κανένας περιορισμός. Μια στο τόσο (πολύ σπάνια) κολλάνε τα δέματα σε αυτό το στάδιο, αλλά πάντα έχουν έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2024 στις 1:36 ΜΜ, BlueBlood7 είπε

δεν έχει να κάνει με choice που σου έρχονται πιο γρήγορα. Έχει να κάνει με πολλά πράγματα.

δεν ξέρω με τι έχει να κάνει αλλα με κανέναν άλλο τρόπο δεν μου ερχόταν τοσο γρήγορα, πάντα ήθελα το λιγότερο 14. Συνήθως ερχόταν σε 17 με 20 με AliExpress Standard Shipping .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2024 στις 11:24 ΜΜ, sakisgri είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Όχι κανένας περιορισμός. Μια στο τόσο (πολύ σπάνια) κολλάνε τα δέματα σε αυτό το στάδιο, αλλά πάντα έχουν έρθει.

καλησπερα τα παρελαβα το σαββατο πρωι απο acs ολα καλα!! 8 με 14 μερες εχω λαβει τις περισσοτερες αγορες το κολλημα το τρωνε εδω οταν φτανουν στα import customs εδω η στο επομενο σταδιο οταν κανουν φτανουν στην αποθηκη της acs με standard shipping. Επισης εχω λαβει πολυ γρηγορα και εκτος choice.

22 ώρες πριν, dimitrisd87 είπε

δεν ξέρω με τι έχει να κάνει αλλα με κανέναν άλλο τρόπο δεν μου ερχόταν τοσο γρήγορα, πάντα ήθελα το λιγότερο 14. Συνήθως ερχόταν σε 17 με 20 με AliExpress Standard Shipping .

το χειροτερο που μου εχει συμβει με το choice τρεις φορες ειναι να μπει αυτοματα σε σταδιο collected by courier και να μην υπαρχει σε στοκ εκει περιμενεις 20 μερες για refund πλας το refund και να στειλεις μνμ με printscreen φωτογραφιες με την συνομιλια του seller στο official alixpress support δεν γινεται cancel αν μπει σε αυτο το σταδιο και μαξ μεσος ορος αναμονηε μετα απο αυτο το σταδιο 3 μερες

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2024 στις 11:24 ΠΜ, manolis940 είπε

Μόνο εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα; Προσπαθώ να συνδεθώ και μετά που βάζω το one time password μου βγάζει αυτό και δεν μπορώ να κάνω κάτι
 

image.png.38eebfdfed702012157ea4544f2bbbf9.png

Δεν είδα κάπου να μου απαντάνε σχετικά, αλλά αν κάποιος ενδιαφέρετε για να λύσω το πρόβλημα έκανα τα εξής.

  • Μπήκα απ' το κινητό
  • Πήγα στο support
  • Είπα στο bot ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό μου και ευτυχώς με σύνδεσε με εκπρόσωπο άμεσα
  • Έδειξα τα screenshot στον εκπρόσωπο και μου είπε να περιμένω τρεις μέρες και να συνδεθώ ξανά.
  • Τώρα φαίνεται να παίζει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, teo010 είπε

Όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω με ACS θα έρθει.

Μέσα στο κίτρινο πλαίσιο θα δεις ειναι προϊόν από προσφορά Choice. Για τα Choice αν βάλεις στο καλάθι προϊόντα απο τα 10€ και πάνω, αφαιρούνται τα 2,99€ και γίνεται free shipping. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,


Εδώ και περίπου 20 μέρες έχω κάνει παραγγελία για μερικά πράγματα που ήταν με Choice Shipping και βλέπω ότι έχουν κολλήσει στο στάδιο "Awaiting for transit to final delivery office, Carrier note: Package arrived at facility of the local delivery company" από τις 2 Μάη.


Είναι η πρώτη φορά που μου γίνεται κάτι τέτοιο και όσα άλλα πράγματα έχω πάρει με Choice, έχουν έρθει σε ~ 20 ημέρες. Είναι λογικό αυτό που γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΠΕΡΙΣ 1416 είπε

Καλησπέρα παιδιά,


Εδώ και περίπου 20 μέρες έχω κάνει παραγγελία για μερικά πράγματα που ήταν με Choice Shipping και βλέπω ότι έχουν κολλήσει στο στάδιο "Awaiting for transit to final delivery office, Carrier note: Package arrived at facility of the local delivery company" από τις 2 Μάη.


Είναι η πρώτη φορά που μου γίνεται κάτι τέτοιο και όσα άλλα πράγματα έχω πάρει με Choice, έχουν έρθει σε ~ 20 ημέρες. Είναι λογικό αυτό που γίνεται;

Οχι δεν ειναι. Λογικά εχεις 10ψηφιο tracking number της μορφής 760******* αν ειναι έτσι ειναι της ACS.

Πάρε τηλ. άμεσα και αναζήτησε το δέμα, γιατι αν περάσουν (αν δεν κάνω λάθος) 15 μέρες το στέλνουν πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, sakisgri said:

Οχι δεν ειναι. Λογικά εχεις 10ψηφιο tracking number της μορφής 760******* αν ειναι έτσι ειναι της ACS.

Πάρε τηλ. άμεσα και αναζήτησε το δέμα, γιατι αν περάσουν (αν δεν κάνω λάθος) 15 μέρες το στέλνουν πίσω.

Έχω τέτοιο tracking. Ωστόσο, όταν το βάζω στη σελίδα της ACS, δε μου το αναγνωρίζει.
Λες να πάρω τηλέφωνο και να ρωτήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, ΠΕΡΙΣ 1416 said:

Έχω τέτοιο tracking. Ωστόσο, όταν το βάζω στη σελίδα της ACS, δε μου το αναγνωρίζει.
Λες να πάρω τηλέφωνο και να ρωτήσω;

Εάν το βάλεις στη σελίδα parcelsapp τι σου εμφανίζει στα τελευταία μηνύματα? Αν θες ανέβασε ένα screenshot 

Ίσως να κόλλησε όταν έφυγε από την ενδιάμεση χώρα για να μπει Ελλάδα, και δεν έχει σκαναριστεί Ελλάδα ακόμα από την ACS

Έχει ξανασυμβεί να κολλήσουν για λίγες μέρες και μετά ξεκολλάει  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2024 στις 2:18 ΜΜ, ΠΕΡΙΣ 1416 είπε

Καλησπέρα παιδιά,


Εδώ και περίπου 20 μέρες έχω κάνει παραγγελία για μερικά πράγματα που ήταν με Choice Shipping και βλέπω ότι έχουν κολλήσει στο στάδιο "Awaiting for transit to final delivery office, Carrier note: Package arrived at facility of the local delivery company" από τις 2 Μάη.


Είναι η πρώτη φορά που μου γίνεται κάτι τέτοιο και όσα άλλα πράγματα έχω πάρει με Choice, έχουν έρθει σε ~ 20 ημέρες. Είναι λογικό αυτό που γίνεται;

αναζητησε το δεμα σου εδω https://tracking.dpd.gr/?shipmentNumber=&language=en dpd tracking. ACS βγαινει μονο οταν γινει received by local company. Η dpd ειναι η εταιρεια που συνεργαζεται με acs. Εφοσον στο βγαλει εδω δεν εχεις να φοβασαι τιποτα και λογικα θα σου βγαλει οτι ληφθηκαν τα στοιχεια αποστολης

1 λεπτό πριν, legomike είπε

αναζητησε το δεμα σου εδω https://tracking.dpd.gr/?shipmentNumber=&language=en dpd tracking. ACS βγαινει μονο οταν γινει received by local company. Η dpd ειναι η εταιρεια που συνεργαζεται με acs. Εφοσον στο βγαλει εδω δεν εχεις να φοβασαι τιποτα και λογικα θα σου βγαλει οτι ληφθηκαν τα στοιχεια αποστολης

καλο θα ηταν να στειλεις ενα email στην dpd greece για τηλ δοκιμασε αλλα χλωμο το βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...