Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Κάνεις δεν σου εγγυάται ότι το δέμα σου θα έρθει σε 12-16 μέρες. Είναι το πιθανότερο όμως. Η παράδοση έως 10 Ιούνη είναι η καταληκτική ημερομηνία. Μετά από αυτή και εφόσον δεν έχεις παραλάβει μπορείς να ζητήσεις Refund 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Εκτιμώμενος χρόνος παράδοσης ειναι. Πάντα βάζουν παραπάνω η έχει μείνει έτσι από την εποχή που τα έφερνε τα ΕΛΤΑ που όντως έκανε τόσο χρόνο.

Τελευταία πολλά μου έχουν έρθει και σε λιγότερες από 12 μέρες (9-10 μέρες) το ίδιο έγραψε και ένας φίλος στην πίσω σελίδα. Όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω τπτ δεν ειναι σίγουρο, αλλά πιο πιθανό να σου έρθει σε αυτές τις μέρες δλδ 12-16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το μονο που εχω ενσταση για το ali ειναι που δεν εχει paypal για εμας.Επι ευκαιριας αν βαλω την pazy της cosmote δεχετε η οχι;

😀😀😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θυμίστε μου λίγο σας παρακαλώ . Aliexpress standard shipping από Κίνα της μορφής CNG00... είναι fully tracable και έρχεται με ΕΛΤΑ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά,

Εχω παραγγήλει και εγω μια μπαταρία με tracking number τυπου CG541******DE. ΣΣτην αρχη το parcelapp το έβγαζε  ως πακετο DHL που το θεωρω normal γιατι η DHL εχει τετοια tracking numbers, αλλα μετα μου ειπε ο seller οτι τα εστειλε με μια μεταφορικη EQT. Εχει λαβει κανεις πακετο απο αυτη τη μεταφορικη? Αν ναι ποιος τα περνει στην Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα tracking number CNG1234568996688999 έρχεται γρήγορα και με ACS? Έχει κόστος 50€ 

Επεξ/σία από lafayetter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lafayetter είπε

Καλημέρα tracking number CGN1234568996688999 έρχεται γρήγορα και με ACS? Έχει κόστος 50€ 

Καλημέρα, Είναι καινούργιο tracking number που εμφανίστηκε τελευταία και δεν έχουμε πληροφορίες, εγώ δεν το έχω πάρει. Αλλά πιστεύω να ειναι εσωτερικό tracking number για Κίνα δλδ σαν το LP************ που παίρνουν τα δέματα πριν το 10ψηφιο της dpd/ACS.

Αν ειναι έτσι θα φανεί στο Aliexpress όταν το δέμα φτάσει σε αποθήκη και αλλάξει, τοτε λογικά θα φανεί και στο https://parcelsapp.com/

Όταν εχεις καποια αλλαγή αν θες ενημέρωσε μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, sakisgri είπε

Καλημέρα, Είναι καινούργιο tracking number που εμφανίστηκε τελευταία και δεν έχουμε πληροφορίες, εγώ δεν το έχω πάρει. Αλλά πιστεύω να ειναι εσωτερικό tracking number για Κίνα δλδ σαν το LP************ που παίρνουν τα δέματα πριν το 10ψηφιο της dpd/ACS.

Αν ειναι έτσι θα φανεί στο Aliexpress όταν το δέμα φτάσει σε αποθήκη και αλλάξει, τοτε λογικά θα φανεί και στο https://parcelsapp.com/

Όταν εχεις καποια αλλαγή αν θες ενημέρωσε μας.

Τελικά πήρε 10ψηφιο ήταν εσωτερικό όπως αναφέρεις. Οποτε όλα καλά, ACS🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,έχω 3 πακέτα choise με 10ψηφιο κωδικό αποστολής οπου στο parcel app το τελευταίο status είναι 
Package arrived at facility of the local delivery company,περίπου 11 μέρες πριν έγιναν οι παραγγελίες,αυτό σημαίνει ότι είναι Ελλάδα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ερώτηση, εδώ και δυόμισι εβδομάδες έχει κολλήσει το tracking στο σημείο όπως φαίνεται στην εικόνα. Ξέρουμε αν είναι συνηθισμένο να κολλάει εκεί ; Είναι με Cainaio Heavy parcel με tracking CN………….NL.IMG_2533.jpeg.bb7565a5a764768060a39db669705437.jpeg

Επεξ/σία από lafayetter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, lafayetter said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ερώτηση, εδώ και δυόμισι εβδομάδες έχει κολλήσει το tracking στο σημείο όπως φαίνεται στην εικόνα. Ξέρουμε αν είναι συνηθισμένο να κολλάει εκεί ; Είναι με Cainaio Heavy parcel με tracking CN………….NL.IMG_2533.jpeg.bb7565a5a764768060a39db669705437.jpeg

Χρόνια πολλά νομίζω έτσι κολλάει στην PostNL καθυστερεί γενικά, pre-advised νομίζω σημαίνει πως έλαβαν ηλεκτρονικά τη πληροφορία για το δέμα αυτό ότι αναμένεται σε αυτούς, θα ξεκολλήσει μόλις το παραλάβουν/σκανάρουν

Επεξ/σία από omokas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2024 στις 9:38 ΜΜ, iliata2410 είπε

Καλησπέρα, εγώ τελευταία παραγγέλνω με choice οπου έχω την επιλογή, γλυτώνω τα μεταφορικά για παραγγελίες απο 10 ευρώ σύνολο και απο διαφορετικούς πωλητές και μου έρχονται σε 7 με 9 μέρες το πολύ! επιτέλους εχω βρεί την υγειά μου!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...