Προς το περιεχόμενο

Euroleague TV συνδρομή


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Μέχρι και την περσινή - αθλητική - σεζόν, μέσω της συνδρομής της Euroleague TV δεν μπορούσες να δεις τους αγώνες του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού λόγω αποκλειστικών δικαιωμάτων με τη Nova. Το έγραφαν και στα ψιλά γράμματα στο site τους.

 

Φέτος όμως, όσο και αν έχω ψάξει, δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο να αναγράφεται κάπου στο site. Ξέρει κανείς αν ισχύει και φέτος ή με 90€ το χρόνο μπορούμε να βλέπουμε όλους τους αγώνες ΜΑΖΙ με αυτούς των ελληνικών μας ομάδων?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως 90 ευρω για streaming ειναι πολλα λεφτα.

Aν καποιος ας πουμε εχει το βασικο πακετο nova και με +20 βαζει τα αθλητικα, 7 μηνες επι 20 μας κανει 140€. Ενα πενηνταρικο παραπανω δινεις κι εχεις στην TV αυτο που θελεις και με timeshift κλπ. Χωρια το οτι εχεις ολα τα sport καναλια, τις εκπομπες, ελληνικη περιγραφη που οποιος και ναναι (εκτος των της ΕΡΤ) ειναι προτιμοτερος απο τον τυχαρπαστο Αγγλο που σχολιαζει μπασκετ...

 

Ακριβη και η NOVA αλλα σου δινει κανονικη TV για ενα πεντηνταρικο παραπανω.

Το ιδανικο θα ηταν να τα επαιρνε ο ΟΤΕ ολα, αφου εξαιρουμενης της Eυρωλιγκας εχει ολα τα αλλα.

 Ομως τοτε θα ειχε αυτος το μονοπωλιο και θα ανεβαζε τις τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει προβλήματα το streaming παει κανονικά; Μετάδοση στα αγγλικά είναι;

 

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έχω VDSL βέβαια. Η μετάδοση είναι στα αγγλικά ναι και έχει και πλάκα αν ξέρεις τη γλώσσα! Αλλά NBA φάση!

Παντως 90 ευρω για streaming ειναι πολλα λεφτα.

Aν καποιος ας πουμε εχει το βασικο πακετο nova και με +20 βαζει τα αθλητικα, 7 μηνες επι 20 μας κανει 140€. Ενα πενηνταρικο παραπανω δινεις κι εχεις στην TV αυτο που θελεις και με timeshift κλπ. Χωρια το οτι εχεις ολα τα sport καναλια, τις εκπομπες, ελληνικη περιγραφη που οποιος και ναναι (εκτος των της ΕΡΤ) ειναι προτιμοτερος απο τον τυχαρπαστο Αγγλο που σχολιαζει μπασκετ...

 

Ακριβη και η NOVA αλλα σου δινει κανονικη TV για ενα πεντηνταρικο παραπανω.

Το ιδανικο θα ηταν να τα επαιρνε ο ΟΤΕ ολα, αφου εξαιρουμενης της Eυρωλιγκας εχει ολα τα αλλα.

 Ομως τοτε θα ειχε αυτος το μονοπωλιο και θα ανεβαζε τις τιμες...

 

Για μένα που έχω μόνο Cosmote TV με συμφέρει όμως και θέλω να βλέπω και Ευρωλίγκα. Ή κάποιος που θέλει να βλέπει μόνο Ευρωλίγκα με 90€ βλέπει όλους τους αγώνες χωρίς το υπόλοιπο πακέτο της Nova. Οπότε θεωρώ ότι είναι καλή η τιμή, με την προϋπόθεση βέβαια να έχει κάποιος καλή σύνδεση. Με 1 mbps upload πχ. δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο stable η όλη κατάσταση. Αν έχει κάποιος aDSL ας μας πει. Βέβαια στο FAQ τους γράφουν ότι απαιτείται 3 mbps σύνδεση (δεν διευκρινίζει download ή upload όμως).

 

"What are the minimum connectivity requirements for Euroleague.TV?

Euroleague.TV works best with a broadband internet connection of 3.0 Mbps or higher."

 

 

ΥΓ: 8 μήνες κρατάει η Ευρωλίγκα, όχι 7. Οκτώβρη με Μάϊο, άρα αν ισχύουν τα ποσά που έγραψες είναι 70€ παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το download σε νοιάζει. Πιστεύω κάποιος με 5-6 Mbps θα έβλεπε άνετα εφόσον δεν χρησιμοποιούσε άλλος τη γραμμή. Εσύ με 50 άρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...