Προς το περιεχόμενο

Euroleague TV συνδρομή


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έχω VDSL βέβαια. Η μετάδοση είναι στα αγγλικά ναι και έχει και πλάκα αν ξέρεις τη γλώσσα! Αλλά NBA φάση!

 

Για μένα που έχω μόνο Cosmote TV με συμφέρει όμως και θέλω να βλέπω και Ευρωλίγκα. Ή κάποιος που θέλει να βλέπει μόνο Ευρωλίγκα με 90€ βλέπει όλους τους αγώνες χωρίς το υπόλοιπο πακέτο της Nova. Οπότε θεωρώ ότι είναι καλή η τιμή, με την προϋπόθεση βέβαια να έχει κάποιος καλή σύνδεση. Με 1 mbps upload πχ. δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο stable η όλη κατάσταση. Αν έχει κάποιος aDSL ας μας πει. Βέβαια στο FAQ τους γράφουν ότι απαιτείται 3 mbps σύνδεση (δεν διευκρινίζει download ή upload όμως).

 

"What are the minimum connectivity requirements for Euroleague.TV?

Euroleague.TV works best with a broadband internet connection of 3.0 Mbps or higher."

 

 

ΥΓ: 8 μήνες κρατάει η Ευρωλίγκα, όχι 7. Οκτώβρη με Μάϊο, άρα αν ισχύουν τα ποσά που έγραψες είναι 70€ παραπάνω :)

Απο μεσα Οκτωβριου μεχρι μεσα Μαιου ποσοι μηνες ειναι? Εγω μετραω 7.

 

Ειναι σωστο αυτο που λες, αμα εχεις Cosmote TV τα +90 ειναι φτηνοτερο απο το να εχεις ssports μονον τα οποια η NOVA δινει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ! 

To καλυτερο βεβαια θα ηταν να επαιρνε την Euroleague το Cosmote, ας εμενε το κι ολο το ποδοσφαιρο του κοσμου στη NOVA... :devil:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 μήνες είναι βρε! Εσύ προφανώς δεν μετράς τον Οκτώβριο!

Μεσα Οκτωβριου αρχιζει, μεσα Μαιου τελειωνει. 7 μηνες... Εσυ μετρας ολο τον Οκτωβρη κι ολο τον Μαη οι οποιοι ειναι μισοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω κανα διμηνο euroleague tv και εχω παρατηρησει οταν συνδεω το laptop µου με την 50αρα tv για να βλεπω εκει τους αγωνες σαν να εχει κάπως αργη αποκριση. Σαν να το βλεπω σε πιο αργη κινηση. Προβλημα με το ιντερνετ δεν εχω (αφου πιανω 14mbps). Η τηλεοραση δεν φταιει αφου το ιδιο κανει σε μια 32αρα που εχω σ αλλο δωματιο. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανα διμηνο euroleague tv και εχω παρατηρησει οταν συνδεω το laptop µου με την 50αρα tv για να βλεπω εκει τους αγωνες σαν να εχει κάπως αργη αποκριση. Σαν να το βλεπω σε πιο αργη κινηση. Προβλημα με το ιντερνετ δεν εχω (αφου πιανω 14mbps). Η τηλεοραση δεν φταιει αφου το ιδιο κανει σε μια 32αρα που εχω σ αλλο δωματιο. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Ίσως να φταίει ο browser η το laptop. Δοκίμασε για αρχή με άλλο browser και δες τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα συνδέσει το laptop (10ετίας μάλιστα) στην 50άρα μια χαρά έπαιζε χωρίς κολλήματα (και με καλώδιο VGA να φανταστείς, όχι HDMI γιατί το δικό μου δεν έχει καν). Οπότε ναι μάλλον κάτι στο laptop σου δημιουργεί το πρόβλημα. Ίσως η κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα συνδέσει το laptop (10ετίας μάλιστα) στην 50άρα μια χαρά έπαιζε χωρίς κολλήματα (και με καλώδιο VGA να φανταστείς, όχι HDMI γιατί το δικό μου δεν έχει καν). Οπότε ναι μάλλον κάτι στο laptop σου δημιουργεί το πρόβλημα. Ίσως η κάρτα γραφικών.

Το laptop ειναι Macbook Air 2016. Λίγο δύσκολο μου φαινεται να μην μπορει να παιξει περιεχομενο σε stream σε HD. Με ταινιες 1080p ποτε δεν εχω προβλημα. Απο browser google chrome χρησιμοποιω. Σκεφτομαι μηπως φταιει ο ανταπτορας που μετατρεπει την mini displayport εξοδο του Macbook σε HDMI (εχω εναν με 5 ευρω αλλα ξερω οτι υπαρχουν και με 40 ευρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το laptop ειναι Macbook Air 2016. Λίγο δύσκολο μου φαινεται να μην μπορει να παιξει περιεχομενο σε stream σε HD. Με ταινιες 1080p ποτε δεν εχω προβλημα. Απο browser google chrome χρησιμοποιω. Σκεφτομαι μηπως φταιει ο ανταπτορας που μετατρεπει την mini displayport εξοδο του Macbook σε HDMI (εχω εναν με 5 ευρω αλλα ξερω οτι υπαρχουν και με 40 ευρω).

 

Πολύ πιθανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν vpn, υπάρχει η λύση του eurosport player μιας και έχει τα δικαιώματα σε Ηνωμένο Βασίλειο και Ιταλία. Η ετήσια συνδρομή, συν πολλά άλλα αθλήματα, είναι στα 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 12/15/2017 στις 8:47 ΠΜ, vforvendetta85 είπε

Για όσους έχουν vpn, υπάρχει η λύση του eurosport player μιας και έχει τα δικαιώματα σε Ηνωμένο Βασίλειο και Ιταλία. Η ετήσια συνδρομή, συν πολλά άλλα αθλήματα, είναι στα 30 ευρώ.

καλησπερα δε δειχνει στο προγραμμα να εχει την Euroleague μεσα, και εχει αυτο το προβλημα ο αδερφος μου που ζει Αγγλια και δεν μπορει να βαλει Euroleague Tv. λεει πως στην Αγγλια βλεπεις μεσω eurosport player αλλα δεν εχει τα ματς στο προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vforvendetta85 είπε

http://www.euroleague.net/main/tv

To site της euroleague γράφει για το eurosport player.

ευχαριστω για την απαντηση, στο eurosport player παντως δε το γραφει. Θα το πω στον αδερφο μου να το δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2017 στις 3:39 ΠΜ, cool_ted είπε

Εχω κανα διμηνο euroleague tv και εχω παρατηρησει οταν συνδεω το laptop µου με την 50αρα tv για να βλεπω εκει τους αγωνες σαν να εχει κάπως αργη αποκριση. Σαν να το βλεπω σε πιο αργη κινηση. Προβλημα με το ιντερνετ δεν εχω (αφου πιανω 14mbps). Η τηλεοραση δεν φταιει αφου το ιδιο κανει σε μια 32αρα που εχω σ αλλο δωματιο. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? 

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Λάπτοπ συνδεδεμένο στη μεγάλη τηλεόραση έκοβε λίγο τη κίνηση σπαστά. Μόλις το έβαλα στο ντεσκτοπ έτρεχε χωρίς πρόβλημα, χωρίς την αργή απόκριση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2018 στις 3:55 ΜΜ, fanis8791 είπε

ευχαριστω για την απαντηση, στο eurosport player παντως δε το γραφει. Θα το πω στον αδερφο μου να το δει

Τελικά είδε φως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...