Προς το περιεχόμενο

Euroleague TV συνδρομή


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/11/2018 στις 8:35 ΜΜ, pitogiro είπε

Και το streaming από eurosportplayer έχει αντίστοιχη καθυστέρηση. Γενικά δεν έχω δει ποτέ κάτι σε streaming που να μην είναι τουλάχιστον μισό λεπτό πίσω από το live. Πάντως προτιμώ να δώσω 5€ στο eurosport παρά τα 14€ στο euroleaguetv. Μπορείς να δεις και άλλα αθλήματα, αν και λίγα. Αυτό τον καιρό έχει και winter olympics. Αρχικά το έβαλα για να δω το australian open στο τένις. Αρκεί βέβαια να βρεις δωρεάν vpn για να μην αυξηθεί το κόστος...

Hola! vpn για τέτοια πράγματα παίδες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/02/2018 at 3:26 PM, els007 said:

καλησπέρα σας 

θα πω κι εγώ την άποψη μου επί του θέματος κ ελπίζω να βοηθήσω αλλά κ να βοηθηθώ σε μια απορία μου

έβαλα για τον μήνα γεναρη το euroleague tv με 14 ευρώ μπορούσα να δω όλα τα παιχνίδια και τις ελληνικές φυσικά σε κάθε αγωνιστική.η τιμη αυτη σιγουρα δεν ειναι ευκαιρια επειτα θελω να σταθω λιγο σε κατι που με εκανε να διακοψω την συνδρομη. ενω η ποιοτητα ειναι πραγματικα πολυ καλη υπαρχει μια καθυστερηση στην μεταδοση περιπου 30-40 δευτερολεπτα σε σχεση με την λαιβ μεταδοση πχ της νοβα η μιας στοιχηματικης εταιρειας αυτο νομιζω ειναι πολυ βασικο οποτε να το προσεξετε 

επειτα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει αν το eurosportplayer με χρηση vpn ειναι μια καλη λυση , γιατι με 5-7 ευρω το μηνα σιγουρα συμφερει απλα αν καποιος ξερει εκει το streaming εχει καθυστερηση οπως στο euroleaguetv? για μενα ειναι πολυ σημαντικο ζητημα αυτο γιατι βλεπουμε μπασκετ κ στο μπασκετ μετρανε κ τα δευτερολεπτα , αλλο να υπαρχει καθυστερηση 3-4 δευτερολεπτων κι αλλο 30-40 οπως στο euroleague tv.

σας ευχαριστω

Ακόμα και το cosmote TV go και nova go έχουν καθυστέρηση περίπου 30 δευτερολέπτων σε σχέση με τη μετάδοση μέσω δορυφόρου. Τώρα γιατί γίνεται αυτό δεν ξέρω ίσως είναι τεχνολογικός περιορισμός αν και δεν νομίζω αφού πλατφόρμες όπως το YouTube και το twitch έχουν καθυστέρηση μικρότερη των 10 δευτερολέπτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2018 στις 3:26 ΜΜ, els007 είπε

 

έβαλα για τον μήνα γεναρη το euroleague tv με 14 ευρώ μπορούσα να δω όλα τα παιχνίδια και τις ελληνικές φυσικά σε κάθε αγωνιστική.η τιμη αυτη σιγουρα δεν ειναι ευκαιρια επειτα θελω να σταθω λιγο σε κατι που με εκανε να διακοψω την συνδρομη. ενω η ποιοτητα ειναι πραγματικα πολυ καλη υπαρχει μια καθυστερηση στην μεταδοση περιπου 30-40 δευτερολεπτα σε σχεση με την λαιβ μεταδοση πχ της νοβα η μιας στοιχηματικης εταιρειας αυτο νομιζω ειναι πολυ βασικο οποτε να το προσεξετε 

σας ευχαριστω

Εγώ δεν ενδιαφέρομαι να βλέπω συνδρομητική τηλεόραση, ούτε με συγκινεί ιδιαίτερα το ποδόσφαιρό, οπότε η Euroleague TV με καλύπτει απόλυτα με μικρότερο κόστος.

Η καθυστέρηση αυτή καθ' αυτή δεν με εκνευρίζει, με εκνευρίζει όμως που έχω ανοικτό τον υπολογιστή για να βλέπω τα στατιστικά από την ιστοσελίδα της Euroleague και τα μεταδίδει χωρίς καθυστέρηση και ιδιαίτερα τις μεταβολές του σκορ.

Γενικά θέλει βελτίωση σε πολλά:

- Η εφαρμογή στο android δεν είναι πολύ φιλική για τους κάτοχους tv box.

- Οι παρουσιαστές ενώ έχουν γνώση του αθλήματος δεν έχουν μάθει να τονίζουν σωστά τους παίκτες, Μαντζάρης, Πριντέζης, (πάει κι έρχεται) αλλά και τις ομάδες όπως ο Ολυμπιάκος; Τουλάχιστον δεν μας πιπιλάνε το μυαλό με την διαιτησία.

-Επίσης σε tv box η εικόνα κατά καιρούς κολλάει ενώ με τον υπολογιστή δεν συμβαίνει και δεν φταίει το tv box, το netflix ας πούμε παίζει απροβλημάτιστα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/02/2018 at 10:13 AM, Conan2046 said:

Εγώ δεν ενδιαφέρομαι να βλέπω συνδρομητική τηλεόραση, ούτε με συγκινεί ιδιαίτερα το ποδόσφαιρό, οπότε η Euroleague TV με καλύπτει απόλυτα με μικρότερο κόστος.

Η καθυστέρηση αυτή καθ' αυτή δεν με εκνευρίζει, με εκνευρίζει όμως που έχω ανοικτό τον υπολογιστή για να βλέπω τα στατιστικά από την ιστοσελίδα της Euroleague και τα μεταδίδει χωρίς καθυστέρηση και ιδιαίτερα τις μεταβολές του σκορ.

Γενικά θέλει βελτίωση σε πολλά:

- Η εφαρμογή στο android δεν είναι πολύ φιλική για τους κάτοχους tv box.

- Οι παρουσιαστές ενώ έχουν γνώση του αθλήματος δεν έχουν μάθει να τονίζουν σωστά τους παίκτες, Μαντζάρης, Πριντέζης, (πάει κι έρχεται) αλλά και τις ομάδες όπως ο Ολυμπιάκος; Τουλάχιστον δεν μας πιπιλάνε το μυαλό με την διαιτησία.

-Επίσης σε tv box η εικόνα κατά καιρούς κολλάει ενώ με τον υπολογιστή δεν συμβαίνει και δεν φταίει το tv box, το netflix ας πούμε παίζει απροβλημάτιστα.

Θα απαντήσω μόνο στο κομμάτι που αφορά TV box. Για την εφαρμογή που λες δεν είναι πολύ φιλική είναι λογικό αν το TV box σου έχει android os σαν αυτό που έχουν τα κινητά και όχι android tv( που η Google χρεώνει την άδεια). Δεύτερον όσον αφορά το θέμα με το buffering πιθανόν να συμβαίνει επειδή χρησιμοποιείς WiFi και είτε το ρούτερ σου δεν έχει πολύ καλό σήμα είτε ο δέκτης του box είναι αδύναμος. Σε αντίθεση με το Netflix που κάνει αναπαραγωγή βίντεο το euroleague TV είναι live streaming υπηρεσία και οποιαδήποτε παρεμβολή μπορεί να διακόψει την μετάδοση.

Επεξ/σία από timos71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι όπως τα λες. Αλλά εμένα σαν χρήστη με αφήνει αδιάφορο, η Euroleague διαφημίζει ότι μπορούμε να το παρακολουθούμε σε κάθε συσκευή και φαντάζομαι μπορεί να το φτιάξει και καλύτερα. Για το σήμα τώρα, το ρούτερ είναι σε απόσταση αναπνοής από το tv box, οπότε θα μου έκανε εντύπωση να μην είναι καλό το σήμα όταν οπουδήποτε αλλού δεν μου έχει εμφανίσει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι μου γειά σας , θα ήθελα να το πάμε σε λίγο πιο τεχνικό κομμάτι και αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Έχω Euroleague TV τα τελευταία 3 χρόνια , αλλά έχω κουραστεί να συνδέω κάθε Πέμπτη και Παρασκευή βράδυ το laptop στην TV. Δυστυχώς όμως είναι μέχρι στιγμής ο πιο αξιόπιστος τρόπος να δεις. Έχω στείλει κατά καιρούς email παραπόνων στη Euroleague TV αλλά το μόνο που μου απαντάνε είναι ότι θα το προωθήσουν παραπάνω... Τουλάχιστον σταμάτησαν το Geoblocking φέτος και δεν χρειάζεται να κάνουμε αλχημείες για να δούμε μπασκετάκι ( με το CyberGhost free έβλεπα 1 χρόνο άψογα). 

 Έχω δοκιμάσει τους παρακάτω τρόπους χωρίς όμως αποτέλεσμα...

α. Samsung Smart TV (Tizen) : Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή και ο browser της συγκεκριμένης TV δεν υποστηρίζει Flash.

β. LG smart TV ( Web OS) :    Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή και ο browser της συγκεκριμένης TV δεν υποστηρίζει Flash.

γ. Raspberry Pi2 B+( Rasbian) : Ο Chromium browser υποστηρίζει Flash αλλά δυστυχώς η συσκευή είναι πολύ αργή ( μάλλον λόγω της RAM) και κολλάει συνεχώς. Περιμένω σε λίγες μέρες ένα καινούργιο Pi3 για δοκιμή.

δ. Xbox One S :  Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή και ο browser της συγκεκριμένης TV δεν υποστηρίζει Flash ( καταραμένη Microsoft...). Αντίθετα η εφαρμογή για το NBA TV είναι άψογη.

ε. Στο κινητό μου Xiaomi Mi5 παίζει άψογα η Euroleague app και το streaming της. Όταν όμως κάνω Screen Sharing στην  Samsung Smart TV η εικόνα του video συνεχίζει να παίζει στην οθόνη του κινητού και στην TV τίποτα. Περιμένω να δοκιμάσω ένα tablet Samsung με Screen Sharing...

στ. MAG 250 : Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή και ο browser της συγκεκριμένης TV δεν υποστηρίζει Flash.

Ύστερα από όλες αυτές τις δοκιμές συνεχίζω να συνδέω το laptop μου στην TV και να χρησιμοποιώ ασύρματο ποντίκι...

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο Android TV Box παίζει καλά και έχει αξιοπρεπή χρήση του τηλεκοντρόλ στην συγκεκριμένη εφαρμογή?

Ποια εφαρμογή δουλεύει στα TV Box ,  η Euroleague app ή η Euroleague for Tablets?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε παιδιά αν μπορώ να δω έναν αγώνα ελληνικής ομάδας ότι ώρα θέλω ή γίνεται μόνο live;;; Έχει δηλαδή replay tv;; Κι επίσης αν υπάρχει πρέπει να έχει τελειώσει ο αγώνας για να ισχύει; Ή γίνεται να έχει αρχίσει ο αγώνας στις 9 αλλά εγώ να το βλέπω στις 10 πχ από την αρχή κανονικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις ότι ώρα θέλεις, όποιον αγώνα θέλεις.

Όσο για τα ερωτήματα που έθεσε ο niolaz:

Κι εγώ ομοιοπαθής ήμουν. 3 χρόνια συνδρομή με VPN και ιστορίες και να συνδέω τον λάπτοπ κάθε φορά, ώσπου πήρα ένα tv box και ησύχασα. 

Πήρα το Alfawise H96 Pro+ με λιγότερο από 60 ευρώ και είμαι ευχαριστημένος, χωρίς να έχω εμπειρία από άλλα box. Όπως έγραψα και πιο πάνω δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εφαρμογή αυτή καθ' αυτή (για tablets χρησιμοποιώ) αλλά δεν φταίει η συσκευή γι' αυτό. Για να βελτιώσεις την ευκολία χρήσης απλώς πάρε επιπλέον ένα air keyboard θα κάνει την ζωή σου πιο εύκολη παντού και στην Euroleague TV και στο Netflix αν βάλεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρέχει προσφορά για έναν μήνα στα 0.99 ευρώ (μόνο για τον πρώτο μήνα) - πρέπει να διαλέξετε μηνιαία συνδρομή και να βάλετε το κουπόνι 99CENTOFFER.

Το αναφέρει στο site όταν πάτε να κάνετε συνδρομή. Προσωπικά το έκανα και θα ακυρώσω πριν χρεώσει τον επόμενο μήνα.

Θέλει προσοχή καθώς θα πρέπει να ακυρώσετε με εμαιλ όσοι δεν θέλετε να χρεωθείτε 13.99 για τον δεύτερο ++ μήνα.

 

https://www.euroleague.tv/packages

Επεξ/σία από morgoth_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, morgoth_gr είπε

Τρέχει προσφορά για έναν μήνα στα 0.99 ευρώ (μόνο για τον πρώτο μήνα) - πρέπει να διαλέξετε μηνιαία συνδρομή και να βάλετε το κουπόνι 99CENTOFFER.

Το αναφέρει στο site όταν πάτε να κάνετε συνδρομή. Προσωπικά το έκανα και θα ακυρώσω πριν χρεώσει τον επόμενο μήνα.

Θέλει προσοχή καθώς θα πρέπει να ακυρώσετε με εμαιλ όσοι δεν θέλετε να χρεωθείτε 13.99 για τον δεύτερο ++ μήνα.

https://www.euroleague.tv/packages

Ωραίος. Μόλις το έκανα :)

"SPECIAL OFFER: Choose the monthly payment option of the EuroLeague Pass and save up to 90% on your first month by entering the promo code 99CENTOFFER on the payment page. Offer valid from 10/03 to 17/03. Applies to first month only."

Επεξ/σία από sarisn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σήμερα την υπηρεσία μ αφορμή την προσφορά, σε Apple TV (μέσω AirPlay) και chromecast. Το chromecast υποστηρίζεται μόνο μέσω chrome browser κι όχι μέσω app. Σε κανένα δεν είχα σπασίματα στη ροη αλλα η ποιότητα εικόνας στο chromecast ήταν αρκετά ανώτερη σε σχέση με το apple tv 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα δοκίμασα ένα Raspberry Pi3 με λειτουργικό Raspbian και browser τον Chromium.

Παίζει πολύ καλύτερα από το Pi2 που είχα κάνει παλιότερα δοκιμή αλλά υπάρχει μια ανεπαίσθητη καθυστέρηση στο video και μικρά κολλήματα.

Δεν το συνιστώ σαν λύση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση για την συνδρομή.

Λένε ότι για Playoffs + F4 η συνδρομή είναι 13.99€ τον μήνα ή 29.99€ μέχρι το τέλος της σεζόν (τελειώνει 20/5).

Απο την στιγμή που έχουμε 11/4 είναι λιγο άκυρο να ζητάνε για 1 μήνα και 10 μέρες υπερδιπλάσιο ποσό απο αυτό του 1 μήνα; Είμαι εγώ παράλογος ή κάτι χάνω; Συνήθως στην σεζόν βάζουν και πιο χαμηλή τιμή, σε σχέση με τους μήνες αθροιστικά (πχ σου κανουν δώρο 1 μήνα).

Επίσης, αν θες να ξεγραφτείς ειναι εύκολη η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πρόπερσι με χρέωσαν και τον επόμενο μήνα αφού είχε λήξει η Euroleague να φανταστείς.

Η διαδικασία δεν γίνεται με κάποιο κουμπί αλλά είναι εύκολη. Στέλνεις με το μέιλ που έχεις γραφεί ένα μήνυμα στην υποστήριξη ότι θέλεις να σταματήσει η συνδρομή και σε 1-2 μέρες παίρνεις την επιβεβαίωση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Εμένα πρόπερσι με χρέωσαν και τον επόμενο μήνα αφού είχε λήξει η Euroleague να φανταστείς.

Η διαδικασία δεν γίνεται με κάποιο κουμπί αλλά είναι εύκολη. Στέλνεις με το μέιλ που έχεις γραφεί ένα μήνυμα στην υποστήριξη ότι θέλεις να σταματήσει η συνδρομή και σε 1-2 μέρες παίρνεις την επιβεβαίωση.

Και αυτο με την συνδρομη ξερεις τι παιζει κ εχκυν τοσο διαφορετικες τιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...