Προς το περιεχόμενο

Έξαρση του malware εξόρυξης κρυπτονομισμάτων έφερε η “έκρηξη” της τιμής τους


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Να προσεχετε που μπαινετε. Αν μπορειτε να ανεχτειτε την ταλαιπωρια, χρησιμοποιηστε noscript

 

2) Να παρακολουθητε τον task manager (ακομα καλυτερα, αντικαταστηστε τον με τον process explorer) και την κατανομη του χρονου cpu στον υπολογιστη σας. Αν υποψιαζεστε οτι μιλαμε για GPU mining, τρεξτε το gpu-z να δειτε θερμοκρασια και καταναλωσεις.

Ειναι απο τα πραγματα που δεν μπορουν να κρυψουν.

 

Δόξα σι. Επίσης να πούμε ότι και το uBlock Origin μπλοκάρει αυτόματα το script του Coinhive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα τα cryptocurrency είναι βούτυρο στο ψωμί του οργανωμένου εγκλήματος.

Τα ψιλά που χουν βγάλει οι γνωστές είναι μαρούλια και η πλάκα είναι ότι όσο φανατικά το υπερασπίζονται κάποια μέρα θα χουν γινει αέρας

Ακόμα να διαβάσεις ρε damachi και επιμένεις και γράφεις σε κάθε thread με το bitcoin .

Οτιδήποτε νέο τεχνολογικό οι πρώτοι που το εκμεταλλεύονται είναι οι εγκληματίες και οι παράνομοι . Ξέρεις γιατί;

Γιατί έχουν πακτωλούς χρημάτων και μεγάλη ανοχή στο ρίσκο .

Βλέπε πορνογραφια και internet στα 80*s , δορυφορικά τηλέφωνα νάρκεμπόρων πάλι στα 80’s..

Το blockchain ήρθε για να μείνει . Διάβασε αν σε ενδιαφέρει τι σκατα είναι αυτό και έλα να τα πούμε σε 10 χρόνια από τώρα, που βάσει αυτού θα κανείς μεταβίβαση για παράδειγμα ενός αυτοκινήτου από το κινητό σου χωρίς την μεσολάβηση του κράτους, με ένα κλικ δίνοντας τα ψηφιακά κλειδιά σου στον νέο κάτοχο . Μια από τις χιλιάδες χρήσεις του blockchain ..

 

Το bitcoin-blockchain είναι ότι το mail για το internet και ήρθε για να μεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα 3 σελίδες σχόλια. Ένας δεν έχει σχολιάσει επί του θέματος. Όλοι κατάρες για τα bitcoin του άλλου.

 

Κανένας να πει την άποψή του περί του CPU Hijacking και του πως χρησιμοποι

 

ΘΕΟΣΣΣ  !! Εμείς να δεις πως γελάμε μεταξύ μας... :)

Αλλος ενας Miner....ΜΕ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΑ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι απο το "νομισμα του πολιτη" απλο καθαρο και ελευθερο εχει γινει κατι που το μαζευουν κερδοσκοπικα για να το μεταπουλησουν πολλαπλασια στο μελλον .

Ρε συ tsakfot εψαχνα τα κατεβατά που έχεις γράψει ? για το bitcoin για πες μας απλα για να καταλαβουμε και οι βλαχοι :P το χρησιμοποιεις για καθημερινες συναλαγες η το μαζευεις στον αιωνα τον απαντα μεχρι να παει $500000 για καμια βιλα και βαλε .

το  Bitcoin  και τα αλλα ψηφιακα νομισματα  εχουν γιγαντωθει ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ

Κοινως , μολις υπαρχει προσφορα - δηλαδη καποιοι πουλανε τα χαρτια τους ξεφουσκωνει η φουσκα , οσο τα κρατανε ανεβαινει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας πουν το με θέμα εκταμίευση τι γίνεται; Μπορούν να βγάλουν λεφτά να βάλουν βενζίνη; Δε μιλάω με τράμπες και λοιπά τεχνάσματα όπως δήθεν αγορές σαπίδια από το car.gr και πλυντήρια μαύρων. Εννοώ από τα 200.000 ευρώ που έχετε υποτίθεται σε bitcoin μπορείτε στην Ελλάδα να βγάλετε πχ. 50.000 σε ΕΥΡΩ συνάλλαγμα και να πάτε να αγοράσετε ένα σπίτι στη Θεσσαλονίκη ας πούμε; Αν ναι πως θα φορολογηθείτε γι αυτό και πως θα δικαιολογήσετε το εισόδημα;

Εαν δε, δεχθεί κάποιος πληρωμή σε bitcoin το ακίνητο πως θα το δικαιολογήσετε στη φορολογική σας δήλωση; Από που ήρθαν τα χρήματα;

Εκεί σας θέλω, κι αφήστε τα κατεβατά για το πως λειτουργεί το mining και οι συναλλαγές. 

Εκταμίευση και φορολογία σε απτά πράγματα στην Ελλάδα.

Χέστηκα για το Η.Β και τη νήσο του Μαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας πουν το με θέμα εκταμίευση τι γίνεται; Μπορούν να βγάλουν λεφτά να βάλουν βενζίνη; Δε μιλάω με τράμπες και λοιπά τεχνάσματα όπως δήθεν αγορές σαπίδια από το car.gr και πλυντήρια μαύρων. Εννοώ από τα 200.000 ευρώ που έχετε υποτίθεται σε bitcoin μπορείτε στην Ελλάδα να βγάλετε πχ. 50.000 σε ΕΥΡΩ συνάλλαγμα και να πάτε να αγοράσετε ένα σπίτι στη Θεσσαλονίκη ας πούμε; Αν ναι πως θα φορολογηθείτε γι αυτό και πως θα δικαιολογήσετε το εισόδημα;

Εαν δε, δεχθεί κάποιος πληρωμή σε bitcoin το ακίνητο πως θα το δικαιολογήσετε στη φορολογική σας δήλωση; Από που ήρθαν τα χρήματα;

Εκεί σας θέλω, κι αφήστε τα κατεβατά για το πως λειτουργεί το mining και οι συναλλαγές. 

Εκταμίευση και φορολογία σε απτά πράγματα στην Ελλάδα.

Χέστηκα για το Η.Β και τη νήσο του Μαν.

 

1: Νόμιμη εταιρία σε Κύπρο με 10% φορολογία ως επεξεργασία δεδομένων 

2: 3rd Party τράπεζες με το public adress σου Πχ https://mona.co/

3: Transfer σε πολλούς λογαριασμούς ( Όχι συγγενικούς ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι απο το "νομισμα του πολιτη" απλο καθαρο και ελευθερο εχει γινει κατι που το μαζευουν κερδοσκοπικα για να το μεταπουλησουν πολλαπλασια στο μελλον .

Δεν ξερω απο που βγαλες το συμπερασμα πως κατι, οτιδηποτε μπορει να ειναι υπερανω κερδοσκοπιας. Φυσικα και αυτο οπως οτιδηποτε μπορει να χρησιμοποιηθει γι αυτο το σκοπο. Εδω οι φιλανθρωπικες οργανωσεις εχουν γινει αντικειμενο κερδοσκοπιας. Δεν αλλαζει το γεγονος οτι εχει τη χρησιμοτητα του και περα απο αυτο ομως. Το οτι σενα προσωπικα και τους περισσοτερους δεν τους ενδιαφερει η δυνατοτητα να διατηρουν πλουτο παρακαμπτωντας το παραδοσιακο τραπεζικο συστημα δεν το αναιρει αυτο

 

Ρε συ tsakfot εψαχνα τα κατεβατά που έχεις γράψει ? για το bitcoin για πες μας απλα για να καταλαβουμε και οι βλαχοι :P το χρησιμοποιεις για καθημερινες συναλαγες η το μαζευεις στον αιωνα τον απαντα μεχρι να παει $500000 για καμια βιλα και βαλε .

 

Δεν βολευει στην τωρινη μορφη του για καθημερινες συναλλαγες. Μπορει να μην βολεψει και ποτε. Προσωπικα προτιμω να το βλεπω ως asset παρομοιο με το χρυσο, που εχει ομως και χαρακτηριστικα χρηματος, παρα το αντιθετο. Εσυ θεωρεις το χρυσο αχρηστο επειδη δεν το δεχονται στα βενζιναδικα? Αυτοι που μαζευουν χρυσο τι σκοπευουν να τον κανουν περα απο καποια στιγμη να τον πουλησουν για κρατικο χρημα και να αγορασουν προιοντα αι υπηρεσιες. Εκτος αν θεωρεις οτι ο χρυσος εχει "πραγματικη" αξια επειδη μπορεις πχ να φτιαξεις τελειας ποιοτητας καλωδια η δεν ξερω τι αλλο.

 

το  Bitcoin  και τα αλλα ψηφιακα νομισματα  εχουν γιγαντωθει ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ

Κοινως , μολις υπαρχει προσφορα - δηλαδη καποιοι πουλανε τα χαρτια τους ξεφουσκωνει η φουσκα , οσο τα κρατανε ανεβαινει .

 

Ναι σιγουρα ενα μεγαλο κομματι ειναι αυτο. Δεν ειναι ομως ολη η ιστορια. Και η βιομηχανια των σκληρων δισκων αναπτυχθηκε μερικως λογω της ολοενα αυξανομενης αναγκης να αποθηκευει κοσμος HD (και πλεον 4k) τσοντες. Και?

 

Για τη φουσκα θα δειξει. Παλι φυσικα δεν σημαινει κατι το να υπαρξει ενα μεγαλο correction ουτε θα ειναι η πρωτη φορα. Φουσκα ειχαμε και στα ακινητα αλλα δεν εξαφανιστηκαν. Ουτε τα eshops απο τη φουσκα του dotcom. Προς το παρον, και παρα τις κραυγες ολων, απο την αρχη της χρονιας και τη φουσκα των 1000 εχουμε ξεπερασει τα 5000. Αμα ξεφουσκωσει στα 2000 θα εχουμε 100% αυξηση για φετος και πολυ χωρο για μελλοντικη αναπτυξη. Και οσο και να το ευχεστε, πιο κατω δεν θα παει και δεν θα εξαφανιστει. Sorry :-)

 

 

Ας μας πουν το με θέμα εκταμίευση τι γίνεται; Μπορούν να βγάλουν λεφτά να βάλουν βενζίνη; Δε μιλάω με τράμπες και λοιπά τεχνάσματα όπως δήθεν αγορές σαπίδια από το car.gr και πλυντήρια μαύρων. Εννοώ από τα 200.000 ευρώ που έχετε υποτίθεται σε bitcoin μπορείτε στην Ελλάδα να βγάλετε πχ. 50.000 σε ΕΥΡΩ συνάλλαγμα και να πάτε να αγοράσετε ένα σπίτι στη Θεσσαλονίκη ας πούμε; Αν ναι πως θα φορολογηθείτε γι αυτό και πως θα δικαιολογήσετε το εισόδημα;

 

Αν ειχες 200000 ευρω στο στρωμα σου και ηθελες να αγορασεις σπιτι δεν θα ειχες τα ιδια προβληματα? Προσωπικα ειναι απο τα προβληματα που χαιρομαι να εχω :-D . Επισης προτιμω να τα εχω δε κρυπτογραφημενη αϋλη μορφη παρα σε στρωμα. Αλλα αυτο φυσικα ειναι προσωπικη προτιμηση.

 

 

Εαν δε, δεχθεί κάποιος πληρωμή σε bitcoin το ακίνητο πως θα το δικαιολογήσετε στη φορολογική σας δήλωση; Από που ήρθαν τα χρήματα;

Εκεί σας θέλω, κι αφήστε τα κατεβατά για το πως λειτουργεί το mining και οι συναλλαγές. 

 

Εκει ειναι το ζουμι. Απο εκει θα καταλαβεις 2 πραγματακια οπως το γιατι σχολια οπως ponzi, πυραμιδα κλπ ειναι ακυρα. Αλλα ξερω... not your style :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν κάποιος γνώστης που ασχολείται πολυ με το Bitcoin έχει όρεξη και χρονο να μου εξηγήσει σε pm τι και πώς ας το κάνει για να μην γράφουμε κατεβατα εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1: Νόμιμη εταιρία σε Κύπρο με 10% φορολογία ως επεξεργασία δεδομένων 

2: 3rd Party τράπεζες με το public adress σου Πχ https://mona.co/

3: Transfer σε πολλούς λογαριασμούς ( Όχι συγγενικούς ) 

 

Δηλαδή καμια σχέση με το να έχεις πραγματικό υπόλοιπο που μπορείς να χρησιμοποιείς. Πατέντα της πατέντας ώ πατέντα κι αν ο λογιστής σου κάνει καμια μαλακία τρέχα γύρευε μετά. Eπίσης οποιαδήποτε συναλλαγή σε τραπεζικό λογαριασμό άνω των 1000 ευρώ πρέπει να μπορείς να την υποστηρίξεις και να την δικαιολογήσεις, αλλιώς πέφτει πέλεκυς κι ας έχει φορολογηθεί από εξωτερικό κανονικά. Θέμα χρόνου είναι να εντοπίσουν και την "επεξεργασία δεδομένων" στην Κύπρο και να μη μπορείς να μεταφέρεις "τα χρήματα" εδώ. Μου φαίνεται σας έχει πειράξει το youtube.

 

Εγώ πάλι θα προτιμούσα να μη τα έχω στο στρώμα άλλα κάπου αλλού σε ΥΛΙΚΗ μορφή κατα προτίμηση χρυσάφι.

 

Επίσης για πολλοστή φορά να πω ότι είμαι αρνητικός γιατί βλέπω την ίδια ακριβώς συμπεριφορά με αυτούς που έπαιζαν χρηματιστήριο και πήραν το πουλί το '99. Βέβαια τότε ο κάθε αγράμματος είχε παίξει με τις συμβουλές χρηματιστηριακών συμβούλων.

 

'Οπου αγράμματος τώρα βάλε:

 

Οικονομολόγος με πτυχίο Youtube & Wikipedia

 

Και σύμβουλους:

 

Youtubers, Udemyers.

 

Εγώ πιστεύω πως το σύστημα θα σας τις βρέξει πάλι, μακάρι να βγώ ψεύτης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή καμια σχέση με το να έχεις πραγματικό υπόλοιπο που μπορείς να χρησιμοποιείς. Πατέντα της πατέντας ώ πατέντα κι αν ο λογιστής σου κάνει καμια μαλακία τρέχα γύρευε μετά. Eπίσης οποιαδήποτε συναλλαγή σε τραπεζικό λογαριασμό άνω των 1000 ευρώ πρέπει να μπορείς να την υποστηρίξεις και να την δικαιολογήσεις, αλλιώς πέφτει πέλεκυς κι ας έχει φορολογηθεί από εξωτερικό κανονικά. Θέμα χρόνου είναι να εντοπίσουν και την "επεξεργασία δεδομένων" στην Κύπρο και να μη μπορείς να μεταφέρεις "τα χρήματα" εδώ. Μου φαίνεται σας έχει πειράξει το youtube.

 

Εγώ πάλι θα προτιμούσα να μη τα έχω στο στρώμα άλλα κάπου αλλού σε ΥΛΙΚΗ μορφή κατα προτίμηση χρυσάφι.

 

Επίσης για πολλοστή φορά να πω ότι είμαι αρνητικός γιατί βλέπω την ίδια ακριβώς συμπεριφορά με αυτούς που έπαιζαν χρηματιστήριο και πήραν το πουλί το '99. Βέβαια τότε ο κάθε αγράμματος είχε παίξει με τις συμβουλές χρηματιστηριακών συμβούλων.

 

'Οπου αγράμματος τώρα βάλε:

 

Οικονομολόγος με πτυχίο Youtube & Wikipedia

 

Και σύμβουλους:

 

Youtubers, Udemyers.

 

Εγώ πιστεύω πως το σύστημα θα σας τις βρέξει πάλι, μακάρι να βγώ ψεύτης...

Φίλε μου, πίστεψε με καλά κάνουμε και έχουμε αυτή την στάση. 

 

1ον γιατί η συμπεριφορά μερικών είναι απαράδεχτη 

και 2ον και σημαντικότερη δεν θα καθήσω να σου δείξω τον τρόπο που γίνεται ακριβώς. ¨Έχω - έχουμε χαλάσει χρόνο και χρήμα. Αν σε ενδιαφέρει τόσο το θέμα ( γενικώς πάντα μιλάω ) κάτσε φάε τα μάτια σου διάβασε και ενημερώσου, ρώτα λογιστές και δικηγόρους.  

 

Μέχρι τότε μην σπας καμπάνες με την καταστροφολογια σου (γενικώς πάντα μιλάω) χώνεψε το πως μερικοί έχουν βγάλει πολλά λεφτά και συνεχίζουν και βγάζουν. 

 

Το πως μπορείς να μεταφέρεις το χρήμα νόμιμα και με ελάχιστη φορολογία πίστεψε με υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις.

 

Ημιμαθής πάντως σε αυτό δεν είμαι. Σίγουρα εσύ είσαι. (ειδικώς μιλάω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι απο το "νομισμα του πολιτη" απλο καθαρο και ελευθερο εχει γινει κατι που το μαζευουν κερδοσκοπικα για να το μεταπουλησουν πολλαπλασια στο μελλον .

Ρε συ tsakfot εψαχνα τα κατεβατά που έχεις γράψει ? για το bitcoin για πες μας απλα για να καταλαβουμε και οι βλαχοι :P το χρησιμοποιεις για καθημερινες συναλαγες η το μαζευεις στον αιωνα τον απαντα μεχρι να παει $500000 για καμια βιλα και βαλε .

το  Bitcoin  και τα αλλα ψηφιακα νομισματα  εχουν γιγαντωθει ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ

Κοινως , μολις υπαρχει προσφορα - δηλαδη καποιοι πουλανε τα χαρτια τους ξεφουσκωνει η φουσκα , οσο τα κρατανε ανεβαινει .

τα έχω ξαναγράψει σε άλλο thread - κατεβατό ολόκληρο - βαριέμαι πάλι.

δεν διαβάζετε και οποιοδήποτε κείμενο πάνω απο 5 σειρές . αν ποτέ αφιερώσετε χρόνο υπάρχει άπειρο υλικό και εδώ και στο inet

 

σαν να εξηγώ στον νεάντερνταλ στο 3000π.χ πως μπορεί στο μέλλον να πληρώνει με μια πλαστική κάρτα αισθάνομαι

 

παπάτζες να μην λέτε και παραπληροφορείτε, χωρίς να έχετε εικόνα με ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή καμια σχέση με το να έχεις πραγματικό υπόλοιπο που μπορείς να χρησιμοποιείς. Πατέντα της πατέντας ώ πατέντα κι αν ο λογιστής σου κάνει καμια μαλακία τρέχα γύρευε μετά. Eπίσης οποιαδήποτε συναλλαγή σε τραπεζικό λογαριασμό άνω των 1000 ευρώ πρέπει να μπορείς να την υποστηρίξεις και να την δικαιολογήσεις, αλλιώς πέφτει πέλεκυς κι ας έχει φορολογηθεί από εξωτερικό κανονικά. Θέμα χρόνου είναι να εντοπίσουν και την "επεξεργασία δεδομένων" στην Κύπρο και να μη μπορείς να μεταφέρεις "τα χρήματα" εδώ. Μου φαίνεται σας έχει πειράξει το youtube.

 

Εγώ πάλι θα προτιμούσα να μη τα έχω στο στρώμα άλλα κάπου αλλού σε ΥΛΙΚΗ μορφή κατα προτίμηση χρυσάφι.

 

Επίσης για πολλοστή φορά να πω ότι είμαι αρνητικός γιατί βλέπω την ίδια ακριβώς συμπεριφορά με αυτούς που έπαιζαν χρηματιστήριο και πήραν το πουλί το '99. Βέβαια τότε ο κάθε αγράμματος είχε παίξει με τις συμβουλές χρηματιστηριακών συμβούλων.

 

'Οπου αγράμματος τώρα βάλε:

 

Οικονομολόγος με πτυχίο Youtube & Wikipedia

 

Και σύμβουλους:

 

Youtubers, Udemyers.

 

Εγώ πιστεύω πως το σύστημα θα σας τις βρέξει πάλι, μακάρι να βγώ ψεύτης...

Έχω ακούσει ότι μπορείς να τα δηλώσεις σαν κέρδη από μετοχές κλπ και να φορολογηθείς έτσι. Δεν το θυμάμαι ακριβώς (και δεν με απασχολεί κιόλας προς το παρόν επειδή δεν έχω κέρδη :D ).

Ναι γιατι απο το "νομισμα του πολιτη" απλο καθαρο και ελευθερο εχει γινει κατι που το μαζευουν κερδοσκοπικα για να το μεταπουλησουν πολλαπλασια στο μελλον .

Ρε συ tsakfot εψαχνα τα κατεβατά που έχεις γράψει ? για το bitcoin για πες μας απλα για να καταλαβουμε και οι βλαχοι :P το χρησιμοποιεις για καθημερινες συναλαγες η το μαζευεις στον αιωνα τον απαντα μεχρι να παει $500000 για καμια βιλα και βαλε .

το  Bitcoin  και τα αλλα ψηφιακα νομισματα  εχουν γιγαντωθει ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ

Κοινως , μολις υπαρχει προσφορα - δηλαδη καποιοι πουλανε τα χαρτια τους ξεφουσκωνει η φουσκα , οσο τα κρατανε ανεβαινει .

Αν κάποιο αγόρασαν ή έβγαλαν μόνοι τους στην αρχή ή και αργότερα που είχε 10-50-100-1000€ και πούλησαν όταν είχε 5000€ δεν έβγαλαν κέρδος; Δεν είναι τόσο απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας πουν το με θέμα εκταμίευση τι γίνεται; Μπορούν να βγάλουν λεφτά να βάλουν βενζίνη; Δε μιλάω με τράμπες και λοιπά τεχνάσματα όπως δήθεν αγορές σαπίδια από το car.gr και πλυντήρια μαύρων. Εννοώ από τα 200.000 ευρώ που έχετε υποτίθεται σε bitcoin μπορείτε στην Ελλάδα να βγάλετε πχ. 50.000 σε ΕΥΡΩ συνάλλαγμα και να πάτε να αγοράσετε ένα σπίτι στη Θεσσαλονίκη ας πούμε; Αν ναι πως θα φορολογηθείτε γι αυτό και πως θα δικαιολογήσετε το εισόδημα;

Εαν δε, δεχθεί κάποιος πληρωμή σε bitcoin το ακίνητο πως θα το δικαιολογήσετε στη φορολογική σας δήλωση; Από που ήρθαν τα χρήματα;

Εκεί σας θέλω, κι αφήστε τα κατεβατά για το πως λειτουργεί το mining και οι συναλλαγές.

Εκταμίευση και φορολογία σε απτά πράγματα στην Ελλάδα.

Χέστηκα για το Η.Β και τη νήσο του Μαν.

Είναι πολύ απλό. Βγάζεις μια κάρτα τύπου wirex xapo. Και κανεις όλες τις συναλλαγές σου από εκεί. Χωρίς να φαίνεται πουθενά δικό σου λογαριασμός. Όπως και αναλήψεις από όπιο διποτε ATM χωρίς capital controls. Τώρα ναι για σπίτι όχι κάπως θα πρέπει να το δικαιολογήσεις. Αν μπορείς να το δικαιολογισεις από αλλού τότε δε μπορεί να σε εμποδίσει κάνεις να το κάνεις με χρήματα του Bitcoin και να σου μείνουν τα άλλα. Όπως και να κανεις ένα σπίτι που ήδη έχεις με ότι μπορείς να φανταστείς μέσα Μπόρεις. Κανονικά και χωρίς πολλά πολλά. Όπως και όλα τα ψώνια από σούπερ μάρκετ βενζινάδικα και ότι άλλο δέχεται κάρτα visa.

 

Η ενημέρωση είναι ελεύθερη στο ιντερνέτ. Κάντε την έρευνα σας. Και μην πλάθετε ιστορίες συνωμοσίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...