Προς το περιεχόμενο

Έξαρση του malware εξόρυξης κρυπτονομισμάτων έφερε η “έκρηξη” της τιμής τους


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την επιθετική σταση μερικών ,Κουβέντα κανουμε !! Απόψεις λέμε .

 

Καμία επιθετική στάση, πέραν του τύπου που τον έτσουζε το θέμα του bitcoin για τους λόγους του.

Αλλά συνήθως στην κουβέντα και στις απόψεις χρησιμοποιούμε επιχειρήματα, τα οποία δεν βλέπω πραγματικά από μεριάς σου.

 

και έχεις ξανασυμμετάσχει σε κουβέντα με θέμα το bitcoin. πες μας την άποψη σου λοιπόν

να επενδύσουμε και για ποιούς λόγους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα την είπα την άποψη μου !! Είπα οτι οποιος θέλει να ασχοληθει ας το κάνει , να βγάλει χρήματα και οτι άλλο νομιζει.Με πειράζει έτσι ανώνυμα απλά να λεει καποιος οτι έβγαλε εκατομμύρια.

 

Τόσο δυσκολο ειναι απλά να ακουστει μια άποψη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την επιθετική σταση μερικών ,Κουβέντα κανουμε !! Απόψεις λέμε .

Συμφωνώ απόλυτα! Όσοι δεν ασχολούνται με το bitcoin  και δεν πιστεύουν σε αυτό, ας προσπεράσουν το συγκεκριμένο άρθρο (δεν απευθύνεται σε αυτούς) . Δεν χρειάζονται οι κακίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι αυτό που ξέρω είναι ότι αν δεν ήμουν άσχετος και ήξερα απο αυτά τα πράματα του διαόλου απο το 2010 θα έπινα σαμπάνιες με τον bilzerian ενω θα μας ταΐζαν σταφύλι μπαλαρίνες των μπολσοΐ σε σουΐτα στο las vegas.

Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το πυραμιδα/ponzi scheme το πετανε οι περισσότεροι γιατι απλα εχουν ακουσει το term, παιζει να μην ξερουν καν τι ειναι. Καλα εδω διαβαζα αρθρο του capital χτες το οποιο το παρομοιάζει με την κριση της τουλίπας επειδη λεει η τεχνολογία blockchain μπορει να δημιουργήσει και άλλα νομίσματα(δηλαδή περισσότερες ποικιλίες "τουλιπας")..

 

Η πυραμιδα που λετε συνεχεια λειτουργει με ενα κεντρικο συστημα στο οποιο σε πείθουν να συμμετέχεις δίνοντας σου dividents/commisions για να προσελκύσει "επενδυτές" οι οποιοι θα βρεθουν στον πατο της. Δεν εχει καποιο business value χρειάζεται συνεχως αυξανόμενα cash flows για να διατηρεί το σύστημα απο το να καταρρεύσει και οι top μπορουν απλα να το "ριξουν" φευγοντας με τα λεφτα.

 

Δειτε τη σχεση εχει ενα τετοιο μοντελο με το bitcoin που το επαναλαμβανετε συνεχεια.

 

Το bitcoin:

 

- Δεν εχει κεντρικη αρχη ειναι decentralized

- Δεν πληρωνει dividents

- Εχει business value μεσω capital gains

- Δεν χρειαζεται συνεχως αυξανόμενα cash flows για να διατηρηθεί

 

Επισης διαβαστε τι ειναι proof of work και proof of stake και μετα κρίνετε αν ειναι πυραμιδα η οχι αντι να πετατε το term επειδη το ειδατε καπου και θελετε απεγνωσμένα να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα την είπα την άποψη μου !! Είπα οτι οποιος θέλει να ασχοληθει ας το κάνει , να βγάλει χρήματα και οτι άλλο νομιζει.Με πειράζει έτσι ανώνυμα απλά να λεει καποιος οτι έβγαλε εκατομμύρια.

 

Τόσο δυσκολο ειναι απλά να ακουστει μια άποψη ?

 

κι επειδη το λεει καποιος ανωνυμα..... εσενα τι σε πειραζει...?     

 

ειτε αληθεια, ειτε ψεμματα...., θα σου κοψει το "μισθο"...?  γι αυτο λεμε μην ασχολειστε με το τι λεει ο καθενας στα φορουμ. 

 

μια παροιμια λεει.... "απο την πιτα που δεν τρως, τι σε νοιαζει κι αν καει...?" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα την είπα την άποψη μου !! Είπα οτι οποιος θέλει να ασχοληθει ας το κάνει , να βγάλει χρήματα και οτι άλλο νομιζει.Με πειράζει έτσι ανώνυμα απλά να λεει καποιος οτι έβγαλε εκατομμύρια.

 

Τόσο δυσκολο ειναι απλά να ακουστει μια άποψη ?

 

 

Τι θελεις να κανει να το πει επωνυμα, να μην το πει καθολου επειδη δεν μπορει να το αποδειξει?

Εφοσον καλως η κακως, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν βγαλει περιουσια απο αυτο (ελπιζω τουλαχιστον το συγκεκριμενο να μην το αμφιβαλλεις) καποιοι απο αυτους μπορει να ειναι Ελληνες που διαβαζουν το insomnia. Που ειναι το περιεργο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβέντα κάνουμε και απόψεις λέμε, αλλά κάποιοι ίσως λόγο ηλικίας είναι ευκολόπυστοι και αδαείς, (κάτι σαν το παραμύθι με τον πινόκιο που πίστεψε πως τα λεφτά μπορείς να τα φυτέψεις).

Η άγνοια σήμερα σκοτώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει, και όπως όλες οι επενδύσεις καλές ή κακές λένε "μην βάλεις περισότερα από ότι είσαι διατεθημένος να χάσεις".

 

Αγόρασα bitcoin και σκοπεύω να το αφήσω.εάν τα χάσω τα έχασα, εάν μεγαλώσει ακόμα καλύτερα. δεν καταλάβαίνω πάντως όλο αυτό το hate που υπάρχει γενικά στην ελλάδα για τα πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι επειδη το λεει καποιος ανωνυμα..... εσενα τι σε πειραζει...?     

 

ειτε αληθεια, ειτε ψεμματα...., θα σου κοψει το "μισθο"...?  γι αυτο λεμε μην ασχολειστε με το τι λεει ο καθενας στα φορουμ. 

 

μια παροιμια λεει.... "απο την πιτα που δεν τρως, τι σε νοιαζει κι αν καει...?" 

 

Τα διαβάζουνε και άλλοι άσχετοι με το θέμα και νομίζουν οτι θα γίνουν πλούσιοι με μερικά κλίκ. Φαντάζομαι οτι αυτό θα εννοεί ο συνφορουμίτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά clickbaet είναι το πράγμα.

gasantony +1.

εκδηλωθήκατε τελικά ?

με επιχειρήματα πάντα και άλλος πάτησε και like για να στηρίξει τα επιχειρήματα αναφορικά με το clickbaiting που είναι το bitcoin  :D

 

απορώ αν ξέρετε και τι είναι το click bait , και αναρωτιέστε μετά για την επιθετικότητα του φόρουμ? 

 

move along nothing to see here brah's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...