Προς το περιεχόμενο

Έξαρση του malware εξόρυξης κρυπτονομισμάτων έφερε η “έκρηξη” της τιμής τους


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα 3 σελίδες σχόλια. Ένας δεν έχει σχολιάσει επί του θέματος. Όλοι κατάρες για τα bitcoin του άλλου.

 

Κανένας να πει την άποψή του περί του CPU Hijacking και του πως χρησιμοποιούν τη CPU του για να βγάλουν άλλοι λεφτά;

 

1) Να προσεχετε που μπαινετε. Αν μπορειτε να ανεχτειτε την ταλαιπωρια, χρησιμοποιηστε noscript

 

2) Να παρακολουθητε τον task manager (ακομα καλυτερα, αντικαταστηστε τον με τον process explorer) και την κατανομη του χρονου cpu στον υπολογιστη σας. Αν υποψιαζεστε οτι μιλαμε για GPU mining, τρεξτε το gpu-z να δειτε θερμοκρασια και καταναλωσεις.

Ειναι απο τα πραγματα που δεν μπορουν να κρυψουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) Να προσεχετε που μπαινετε. Αν μπορειτε να ανεχτειτε την ταλαιπωρια, χρησιμοποιηστε noscript

 

2) Να παρακολουθητε τον task manager (ακομα καλυτερα, αντικαταστηστε τον με τον process explorer) και την κατανομη του χρονου cpu στον υπολογιστη σας. Αν υποψιαζεστε οτι μιλαμε για GPU mining, τρεξτε το gpu-z να δειτε θερμοκρασια και καταναλωσεις.

Ειναι απο τα πραγματα που δεν μπορουν να κρυψουν.

Τι mining να γίνει τέτοια εποχή σε btc? Το pc θα σέρνεται και θα φένεται πως κάτι παράξενο γίνεται....Σε btc mining με τέτοιο τρόπο είναι βλακώδες και αδύνατο. Μιλάω για btc πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o σχολιασμός πάει σε όλους αυτούς τους αλεξιπτωτιστές - εξωγήινους που θα μπούν σε κάθε άσχετο thread, θα την αμολήσουν και θα φύγουν

 

ponzi scheme ο ένας

πυραμίδα ο άλλος

clickbait o τρίτος

 

έλεος γεμίσαμε "γνώστες" και trolls της κακιάς ώρας - έζεξε ο τόπος που λέν και στο χωριό μου

 

μπείτε τουλάχιστο στον κόπο να διαβάσετε 5 πράματα πριν την αμολήσετε χωρίς επιχειρήματα και χωρίς να έχετε ιδέα τι συζητάμε

γέμισε ο τόπος έλεος πια - πονάνε τα μάτια μας και ενοχλείτε την μύτη μας κύριοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o σχολιασμός πάει σε όλους αυτούς τους αλεξιπτωτιστές - εξωγήινους που θα μπούν σε κάθε άσχετο thread, θα την αμολήσουν και θα φύγουν

 

ponzi scheme ο ένας

πυραμίδα ο άλλος

clickbait o τρίτος

 

έλεος γεμίσαμε "γνώστες" και trolls της κακιάς ώρας - έζεξε ο τόπος που λέν και στο χωριό μου

 

μπείτε τουλάχιστο στον κόπο να διαβάσετε 5 πράματα πριν την αμολήσετε χωρίς επιχειρήματα και χωρίς να έχετε ιδέα τι συζητάμε

γέμισε ο τόπος έλεος πια - πονάνε τα μάτια μας και ενοχλείτε την μύτη μας κύριοι

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι mining να γίνει τέτοια εποχή σε btc? Το pc θα σέρνεται και θα φένεται πως κάτι παράξενο γίνεται....Σε btc mining με τέτοιο τρόπο είναι βλακώδες και αδύνατο. Μιλάω για btc πάντα.

 

πίστεψε με υπάρχει άπειρος κόσμος εκεί έξω που δεν ξέρει τα βασικά στους υπολογιστές (η μάνα μου - ο πατέρας μου etc.)

και επειδή σκέψου ότι μπορεί να υπάρχουν 1 εκατομμύρια "¨μολυσμένες" CPU να δουλεύουν υπερωρίες, πίστεψε με για τους κακόβουλους, υπάρχει πολύ ψωμί και αρκετό BTC να βγεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το όνομα μου είναι tsakfot και μπορείς εύκολα να δείς τα κατεβατά που έχω γράψει για το bitcoin πατώντας στα πρότερα μηνύματα μου μπας και μάθεις κάτι.

λοιπόν πέρα απο τις σαμπάνιες που ανοίγω με τα υπερκέρδη έχω σκοπό ζωής να εξαφανίσω την ημιμάθεια από τον κόσμο. Ωσάν μεγιστάνας λοιπόν που είμαι θα ανοίξω σχολεία και θα παρέχω δωρεάν πρόσβαση στην ανώτερη εκπαίδευση και στην τελευταία πινέζα του χάρτη, ακόμα και στην Κομοτηνή.

 

Πρώτο μάθημα θα είναι η διαλεκτική και πως να συνδιαλεγόμαστε με επιχειρήματα για να παραδώσουμε έναν καλύτερο κόσμο στις επόμενες γενιές.

 

Εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι απλά και ταπεινά ο tsakfot.. Πιστεύω ότι περπατάς στο νερό.. Δεν θα πω το όνομα σου... Ένα θέλω να ξέρεις.. Πηγαίνω στην εκκλησία και είμαι πιστός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι mining να γίνει τέτοια εποχή σε btc? Το pc θα σέρνεται και θα φένεται πως κάτι παράξενο γίνεται....Σε btc mining με τέτοιο τρόπο είναι βλακώδες και αδύνατο. Μιλάω για btc πάντα.

 

Δεν μιλαμε για btc mining. Στο cpu κανουν monero που ακομα εχει νοημα... εφοσον δεν πληρωνεις το ρευμα δηλαδη. Και ενα δυο shares να δωσει στο pool αν μιλαμε για εκατονταδες cpu κατι θα βγαλει.

 

Πριν κατι μηνες μου χωθηκε ενας gpu miner που εσκαβε decred. Μου πηρε ωρα να υποψιαστω οτι κατι τρεχει καθως μπορεις να το κανεις αρκετα διακριτικο αν δεν εισαι απληστος. Αλλα καποια στιγμη αρχισε να γκαζωνει στο ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη ζωή του κάποιος δεν πιστεύω ότι έχει πολλές ευκαιρίες να βγάλει πολλά λεφτά. Είχαμε την τύχη να περάσει δίπλα μας μια τέτοια ευκαιρία και την ατυχία να κοιτάμε αλλού, τι να λέμε τώρα...:) Όσοι έβγαλαν μπράβο, δεν τα πήραν από μας, θα μπορούσαμε να βγάλουμε κι εμείς εύκολα. Εγώ έστω και αργά μπήκα στο παιχνίδι και ό,τι γίνει.

 

ολοι εσεις οι εξυπνακηδες Ελληναραδες ...να ψοφησει η κατσικα του γειτονα! εγω φιλε που εχω παρει ακινητα απο τα κερδη του bitcoin και του stratis τι λες να κανω για να μην σε στενοχορισω? να τα παιξω στην ρουλετα ? χαχαχα να ταν η ζηλια ψωρα....

Με το stratis πως φίλε; Ακόμα αρκετά χαμηλά δεν είναι;

 

απορω με την κακία κάποιων που θέλουν να "σκασει" για να χαρούν.. μακάρι να βλέπαμε όλοι κ να κερδιζαμε.. μπραβο σε όσους ρίσκαραν τοτε

Το θέμα είναι ότι το ρίσκο ήταν ελάχιστον, σχεδόν μηδενικό. Αφού τζάμπα ήταν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τζόγος δεν θα πεθάνει ποτέ οπότε ηρεμήστε και αφήστε τον καθένα να ζήσει το όνειρο του ή τον εφιάλτη του.

Ο χρόνος θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα cryptocurrency είναι βούτυρο στο ψωμί του οργανωμένου εγκλήματος.

Τα ψιλά που χουν βγάλει οι γνωστές είναι μαρούλια και η πλάκα είναι ότι όσο φανατικά το υπερασπίζονται κάποια μέρα θα χουν γινει αέρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή ξεκίνα με τους τόνους γιατί μόνο εμείς ....

Αν γελας η σε κανει σοφοτερο οτι βαζεις τονους .........ασε να γελαμε εμεις με τα χαλια σας ψευτο-hackerαδες... μαθατε και το bit coin μεσα απο βιντεακια του Youtube flokoi  ...καλα καλα δεν ξερετε τι ειναι RIG μαθατε και το Mining...... κονομισατε κιολας...ξερολες του τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γελας η σε κανει σοφοτερο οτι βαζεις τονους .........ασε να γελαμε εμεις με τα χαλια σας ψευτο-hackerαδες... μαθατε και το bit coin μεσα απο βιντεακια του Youtube flokoi  ...καλα καλα δεν ξερετε τι ειναι RIG μαθατε και το Mining...... κονομισατε κιολας...ξερολες του τιποτα....

 Για αρχή θα ξεκινήσω με το εξής: Είσαι απλά αξιοθρήνητος και αξιολύπητος.Αν δεν ξέρεις τις έννοιες άνοιξε τον Μπαμπινιώτη.

 

Πρώτα από όλα δείχνεις πόσο κόμπλεξ έχεις μέσα σου και θα το ξεπεράσω μιας και το hardware που λέγεται εγκέφαλος έχει μείνει σε Seleron και βαράς μπλε οθόνες.

 

ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ HACKING??? 

 

Είμαι ένας τύπος με μέτριες δεξιότητες και γνώσεις υπολογιστών. Απλά είμαι έξυπνος και ξέρεις γιατί είμαι έξυπνος??

 

ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ δεν έχω μεσαιωνικό απαρχαιωμένο και κομπλεξικό μυαλό.  Είδα μια ευκαιρία, διάβασα , έμαθα , ρίσκαρα και κλάνω στα φράγκα. 

 

Όποτε εσύ πυρηνικέ φυσικέ πιες το φραπεδάκι σου ξύνοντας ότι έχεις και άσε τα φράγκα για τους χαζούς.

 

 

Btw οι τελείες μετά κάθε 'πρόταση' τι είναι ? Άσε, Ρητορική ερώτηση... ξέρουμε εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...