Προς το περιεχόμενο

Έξαρση του malware εξόρυξης κρυπτονομισμάτων έφερε η “έκρηξη” της τιμής τους


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σκάσει η φούσκα που θα πάει

 

 

 

βαλε τοτε 2000 ευρω με μαρτζιν σε σορτ χαχαχα θα βγαλεις πολυ χρημα  :-D  αλλα εισαι αριστερος μαλλον κ δεν θες λεφτα  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή το παίζουν ιστορία εδώ και μήνες κάποιοι θα είμαστε πολύ χαιρέκακοι, γιατί όταν εκφράζουμε τις επιφυλάξεις μας, αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί για τις σπηλιές και τον οπισθοδρομικό Έλληνα κτλ κτλ. Αυτοί θα κλαίνει που έχασαν τα 0 και 1 κι εμείς θα γελάμε που περίμεναν να πλουτίσουν με αέρα κοπανιστό, και συνάμα πήγαν τις τιμές των καρτών γραφικών στο θεό.

 

Προσωρινά επέτρεψε μας να γελάμε με την πάρτη σου, καθώς και λεφτά βγάλαμε και κάρτες γραφικών που άμα λάχει τις κάνουμε και κορνίζα έχουμε, και εσύ μέσα στην κακία σου έμεινες με το πλί στο χέρι :)

 

Χαιρέκακος mode off 

 

ΥΓ : Aν ποτέ χρειαστείς καμιά κάρτα σε προνομιακή τιμή σφύρα, εμείς οι πυραμιδάτοι είμαστε εδώ ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το παίζουν ιστορία εδώ και μήνες κάποιοι θα είμαστε πολύ χαιρέκακοι, γιατί όταν εκφράζουμε τις επιφυλάξεις μας, αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί για τις σπηλιές και τον οπισθοδρομικό Έλληνα κτλ κτλ. Αυτοί θα κλαίνει που έχασαν τα 0 και 1 κι εμείς θα γελάμε που περίμεναν να πλουτίσουν με αέρα κοπανιστό, και συνάμα πήγαν τις τιμές των καρτών γραφικών στο θεό.

Οχι να το παίξω ιστορία, αλλά πήγα Μαδαγασκάρη όλο το καλοκαίρι με τα λεφτά από τα bitcoins :)

Θα σκάσει η φούσκα που θα πάει

Μέχρι να σκάσει η φούσκα

Πληρώνω με bitcoins και βγάζουν τη φουστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά με εκπλήσει πόσο αρνητικοί και κακόψυχοι είναι κάποιοι εδώ μέσα. 

Είτε το θέλετε είτε όχι, κάποιοι έχουν βγάλει πολλά και όταν λέμε πολλά εννοούμε ποσά που δεν τα χωράει ο νους σας (εγώ βέβαια άργησα να μπω στο χορό και δεν ανήκω σε αυτούς).

Αρέσει δε σας αρέσει, αυτή είναι η πραγματικότητα!

Το ότι πονάει πολλούς δείχνει τι λαός είμαστε...

Το ότι είναι μια φούσκα και μισή δεν αλλάζει από το αν κάποιοι έχουν βγάλει λεφτά.

 

Προφανώς σε ένα σχήμα πυραμίδας κάποιοι θα βγάλουν (οι λίγοι) και κάποιοι θα χάσουν (οι πολλοί). Γι' αυτό λέγεται πυραμίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχει καποιος την καλοσυνη να μου εξηγησει πως δουλευει το bitcoin? ξερω μεχρι τωρα οτι καποιοι βγαζουν λεφτα με την δυναμη του pc τους gpu kai cpu πιο λιγο αλλα τι κερδος εχει καποιος για να σου δωσει λεφτα απο τον υπολογιστη σου. αν καποιος μπορει να μου το εξηγησει. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι μια φούσκα και μισή δεν αλλάζει από το αν κάποιοι έχουν βγάλει λεφτά.

 

Προφανώς σε ένα σχήμα πυραμίδας κάποιοι θα βγάλουν (οι λίγοι) και κάποιοι θα χάσουν (οι πολλοί). Γι' αυτό λέγεται πυραμίδα.

Πια φούσκα ρε? Ρε παιδιά, σε τεχνολογικό forum είσαστε και δεν ξέρετε να βγάλετε τα ματια σας να κάνετε ένα google search να μάθετε πρώτα απόλα, τι είναι το bitcoin και γενικά, το cryptocurrency, και μετά να γράψετε?
 
Φούσκα και pyramid scheme λεν οι άλλοι. Ρε πάτε με τα καλά σας? 
Ούτε σχέση, ούτε καν κοντά στο ίδιο σύμπαν δεν είσαστε. 
 
Δεν ξέρετε που παν τα τέσσερα σας και γράφετε και μπούρδες.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πια φούσκα ρε? Ρε παιδιά, σε τεχνολογικό forum είσαστε και δεν ξέρετε να βγάλετε τα ματια σας να κάνετε ένα google search να μάθετε πρώτα απόλα, τι είναι το bitcoin και γενικά, το cryptocurrency, και μετά να γράψετε?
 
Φούσκα και pyramid scheme λεν οι άλλοι. Ρε πάτε με τα καλά σας? 
Ούτε σχέση, ούτε καν κοντά στο ίδιο σύμπαν δεν είσαστε. 
 
Δεν ξέρετε που παν τα τέσσερα σας και γράφετε και μπούρδες.

 

φούσκα μπορεί να θεωρηθεί, αφού εάν ( που δύσκολο το κόβω) μπλοκαριστεί από όλες τις κυβερνήσεις του κόσμου θα σκάσει και η αξία θα πέσει στο 0. Όσο υπάρχει ζήτηση υπάρχει και η αξία, αλλά ας μην το αναλύσουμε περισσότερο. (όπως φούσκα είναι και το χρηματιστήριο...)

 

Πυραμίδα όμως δεν μπορεί να θεωρηθεί, τραγικοί τουλάχιστον όποιοι το είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι μια φούσκα και μισή δεν αλλάζει από το αν κάποιοι έχουν βγάλει λεφτά.

 

Προφανώς σε ένα σχήμα πυραμίδας κάποιοι θα βγάλουν (οι λίγοι) και κάποιοι θα χάσουν (οι πολλοί). Γι' αυτό λέγεται πυραμίδα.

Δε με πειράζει τι νομίζει ο καθένας... 

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει την άποψή του (ακόμα και εγώ που έχω επενδύσει κάποια χρήματα, φοβάμει μήπως και στραβώσει το όλο θέμα)

Άλλο όμως το να εκφράζω την άποψή μου και άλλο το να σχολιάζω με τόση σκατοψυχιά για κάτι το οποίο δεν έχω, δεν πρόλαβα ή φοβάμαι να δοκιμάσω/ρισκάρω.

Κάποιοι υπήρξαν ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ΜΑΓΚΕΣ και τώρα απλά γελάνε με τους σκατόψυχους που κάνουν αμάν να σκάσει η "φούσκα" για να πάρουν και εκείνοι μια μικρή χαρά στη ζωή τους!

 

Την ίδια μιζέρια συναντάω και στην κατηγορία των προσφορών. Αν δεν προλάβουμε κάποια υπερβολικά καλή προσφορά, κάνουμε ΤΑΜΑ ώστε να είναι λάθος.

Αν βγει λάθος, τότε ξεπεταγόμαστε όλοι από τις τρύπες και βλέπεις κατεβατά 10 σελιδών να λένε "σας το έλεγα εγώ ότι είναι λάθος" "εγώ ήξερα καλύτερα και δεν παρήγγειλα" "Εγώ είμαι ο ΜΑΓΚΑΣ ενώ εσύ την πάτησες!

Αντιθέτως όταν πραγματικά κάποια παλικάρια παραλάβουν, τότε βλέπεις από τους ίδιους, κατεβατά 10 σελιδών να λένε "αν κάποιος άλλαξε γνώμη και δεν το θέλει θα το ήθελα εγώ" "περισσεύει μήπως ένα και για μένα γιατί δεν πρόλαβα??"

 

Τέσπα, πολλά έγραψα και ξέφυγα λίγο...

Σημασία έχει ότι κοιτάζουμε να φάμε τον άλλο και πραγματικά χτες όταν διάβασα τις πρώτες απαντήσεις ξενέρωσα τόσο πολύ, που αναρωτιέμαι γιατί τόση χαιρεκακία και μιζέρια... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω πρόνλημα με το bitcoin , έχω προβλημα με τις φαντασιωσεις κάποιων.Κακό πράγμα να εισαι μυθομανης .

προφανώς δεν έχεις, γιατί δεν ξέρεις τι είναι αυτό για το οποίο συζητάμε.

 

Τώρα αν εσύ κυνηγάς τις κατσίκες των άλλων για σκότωμα, είσαι σε λάθος thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν έχεις, γιατί δεν ξέρεις τι είναι αυτό για το οποίο συζητάμε.

 

Τώρα αν εσύ κυνηγάς τις κατσίκες των άλλων για σκότωμα, είσαι σε λάθος thread.

 

Ακριβώς αυτό εννοούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως.....στην Ελλαδα, το πρωτο πραγμα που τεινουμε να κανουμε, και μαλιστα χωρις σκεψη, και χωρις να βουταμε τη γλωσσα στο μυαλο μας, ειναι...ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ. και μαλιστα να ΚΑΤΑκρινουμε.  για παντα και για τα παντα..!!!!   

 

και αυτο, δυστυχως, συμβαινει με ολα τα θεματα, ειτε τεχνολογικα, ειτε πολιτικα, ειτε κοινωνικα, ειτε χρηματιστηριακα, κλπ, κλπ, κλπ ...........!  ολοι ειμαστε παντογνωστες...!!    

 

 

δεν ειμαι ουτε υπερ, ουτε κατα των κρυπτονομισματων.  ειχα μπει στο τριπακι να "σκαψω" ενα φεγγαρι, αλλα δεν ειχα τα καταλληλα μηχανηματα, ουτε την διαθεση να κατσω να μαθω περι τινος προκειται. 

αλλα δεν θα κατσω να το κατακρινω, επειδη εγω δεν ασχοληθηκα ή ασχοληθηκα λιγο επιδερμικα και δεν εβγαλα χρημα.

 

οσοι ειχαν τις γνωσεις, το χρημα και ασχοληθηκαν, και εχουν βγαλει χρημα, με γεια τους και χαρα τους. 

οσοι παλι δεν ασχοληθηκαν, γιατι τους καιει τωρα και κατακρινουν?  

 

γιατι πρεπει να χαρω, να κλαψω, να γελασω, να βρισω, να κατακρινω, για κατι που δεν ασχοληθηκα....?    αυτο δεν προκειται να το καταλαβω ποτε....!!!  

 

οσοι κατακρινουν ειδικα, μαλλον κατι τους καιει...!!  :unsure:  :unsure:  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτός ο χαμός στα σχόλια... Ούτε εγώ ασχολούμαι με το bitcoin για δικούς μου λόγους αλλά μακάρι να πετύχει και κάποιοι να βγάλουν χρήματα... Είτε πετύχει είτε όχι αυτοί που δεν ασχολήθηκαν δεν επηρεάζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...