Προς το περιεχόμενο

Ανάθεμα την FedEx μου μέσα...


eleni89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε μην το πατε σε προσωπικο επιπεδο.

 

Να μεινουμε στο θεμα :)

 

Αυτο ειναι καλο π λενε τ παιδια

 

Ρωτησε μηπως παει πισω και γλυτωσεις τα €€€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εεε μην το πατε σε προσωπικο επιπεδο.

 

Να μεινουμε στο θεμα :)

 

Αυτο ειναι καλο π λενε τ παιδια

 

Ρωτησε μηπως παει πισω και γλυτωσεις τα €€€

 

Eυχαριστώ Στέλιο. Θα περιμένω να του μιλήσω και να δω και τί θα μας πουν για το κόστος και ανάλογα. 

Elenitsa μαλλον εγω ειμαι λαθος που αγοραζω ιφονια χαχα

 

Μη με λες Ελενίτσα. Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω εκτελωνίσει ο ίδιος δέμα και έχω εξουσιοδοτήσει για εκτελωνισμό. Μάλιστα περιμένω τέλος του μήνα ακριβό δέμα των 900€ το οποίο θα πρέπει να περάσει τελωνείο.

 

Αν τα εκτελωνίσεις μόνη σου θα φας 2-3 ώρες και θα γλυτώσεις κάνα 30€ max. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει τον κόπο.

 

Για να στα εκτελωνήσουν, θα σου στείλουν οδηγίες στο email που θα τους δώσεις.

 

Συνοπτικά θα τυπώσεις και θα συμπληρώσεις μια δήλωση την οποία θα τους την στείλεις μεσω fax με γνήσιο υπογραφής.

Μετά θα μπεις στο site των τελωνείων με τους κωδικούς του taxisnet και θα κάνεις ηλεκτρονική εξουσιοδότηση στον υπάλληλο. Τέλος στέλνεις τα χρήματα στο λογαριασμό που θα σου δώσουνε και την απόδειξη πάλι με fax. Μετά περιμένεις να σου έρθουν.

 

Εκτός και αν τα στείλεις πίσω οπότε θα πληρώσεις μόνο μεταφορικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τώρα είναι μονόδρομος. Σε τέτοιες περιπτώσεις ή χρησιμοποιείς άλλες εταιρίες μεταφοράς ή επειδή στο στέλνει γνωστός και όχι κατάστημα, του λες να σου στείλει ένα μπουφάν παράδειγμα ως κύριο προϊόν αποστολείς και μέσα σε αυτό κρύβεις και τα πιο ακριβούτσικα προϊόντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σε ευρωπαικό Amazon ή Ευρώπη αλλιώς θα το έπαιρνε από κει. Το έψαξε.

Θα περιμένω να δω τί θα μας πουν από FedEx τώρα και τί θα μου πει κι αυτός. Κοιμάται τώρα

Δεν το έψαξε καλά (για να μην πω καθόλου).

 

Αγγλικό amazon

https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss/261-1038786-2343317?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Logitech+G433

Γερμανικό amazon

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss/260-5063666-5622225?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=Logitech+G433

Κωτσόβολος

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/176398-logitech-g433-7.1-surround-trip?cmicc=skroutz

Αλλα στην Ελλάδα

https://www.skroutz.gr/s/12587289/Logitech-G433.html

 

 

Παντως αν δεν τον πειράζει να πληρώσει αλλο ένα σε δασμους πες του να επικοινωνήσει με fedex για το πως θα πληρώσει τον εκτελωνισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα αυτό μου πήρε. Μια χαρά ξηγήθηκε κατά τη γνώμη μου. Ξέρεις πολλούς που θα ξηγούνταν έτσι? Γιατί εγώ όχι ;)

Δε σου πηρε πονυ elenitsa,ακουστικα σου πηρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου πηρε πονυ elenitsa,ακουστικα σου πηρε.

 

Αν δεν έχεις να απαντήσεις κάτι για βοήθεια για το θέμα σε παρακαλώ μην απαντάς καθόλου. Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις να απαντήσεις κάτι για βοήθεια για το θέμα σε παρακαλώ μην απαντάς καθόλου. Ευχαριστώ

Αφου ομως ρωτας εαν ξερει πολλους που "ξηγιουνται" ετσι γιατι εσυ οχι ...

Αρα την θες την offtopic απαντηση σου.

Μην ψαχνεσαι λοιπον ..

Κανε και λιγο χαβαλε δεν βλαπτει ..

Ουτως η αλλως ακουστικα σου πηρε οχι πονυ ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίω χαχα!

Ontopic. Συμφωνώ με τα παιδιά, προσπάθησε να το στείλεις πίσω, εκτός κι αν όντως δεν πειράζει στον φίλο σου να πληρώσει τα επιπλέον έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτιδήποτε έρθει από Αμερική περνάει τελωνείο.

 

Αν πχ πας να αγοράσεις εσύ από το Αμερικάνικο amazo ή από το ebay όπου η χώρα προέλευσης είναι η Αμερική, θα δεις στο checkout εξτρά χρεώσεις για εκτελωνισμό κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...