Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Εντάξει (ελπίζω να συμπεριλαμβάνει και το πονηρίδη)... αλλά πραγματικά θα ήθελα να καταλάβω τι θέλεις να πεις με την ερώτηση σου στον I337???

Ναι , να το διατυπώσω διαφορετικά . 

Ακουω συχνά για ισότητα στα gay  ζευγάρια με τα ετερόφυλα . Όχι για ισοτιμία αλλά για ισότητα .

Πιστευεις ότι ένα  ζευγάρι που φέρνει παιδιά στον κόσμο μπορεί να ειναι ίσο με ένα gay ζευγάρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

 Μια πρόχειρη απάντηση είναι  ότι η κτηνοβασία και η παιδεραστία δεν περιέχει το προαπαιτούμενο της συναίνεσης και ειδικά για την παιδεραστία ο ανήλικος προστατεύεται από τον νόμο γιατί ακριβώς είναι ανήλικος. 

Δεν ρώτησα αυτό ακριβώς.Ρώτησα ποια θα πρέπει είναι η αντίδραση της κοινωνίας αν για παράδειγμα οι κτηνοβάτες η οι παιδεραστές απαιτήσουν equal rights που πρακτικά σημαίνει αλλαγή της νομοθεσίας.Δηλαδή κατάργηση του αδικήματος της κτηνοβασίας και μείωση της ορίων ηλικίας συναίνεσης για τους ανηλίκους.Για παράδειγμα σε κάποιες αναπτυγμένες χώρες η κτηνοβασία ήδη επιτρέπεται.Ποιος είναι αυτός που  αποφασίζει που ξεκινούν και που σταματούν τα equal rights του κάθε group; Μέχρι ποιο όριο θα ισοπεδωθεί μια κοινωνία στο βωμό των equal rights; Ανάφερα αυτά τα παραδείγματα γιατί η ομοφυλοφιλία  ήταν στη λίστα με τις ψυχιατρικά σεξουαλικές διαταραχές μέχρι που αφαιρέθηκε κατά την άποψη μου κυρίως λόγω κοινωνικών equal rights(το εξηγώ στο προηγούμενο post και ήθελα και για αυτό το σχόλιο σου) και δημιουργεί κακό προηγούμενο.

 

Επεξ/σία από Raptorex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Ναι , να το διατυπώσω διαφορετικά . 

Ακουω συχνά για ισότητα στα gay  ζευγάρια με τα ετερόφυλα . Όχι για ισοτιμία αλλά για ισότητα .

Πιστευεις ότι ένα  ζευγάρι που φέρνει παιδιά στον κόσμο μπορεί να ειναι ίσο με ένα gay ζευγάρι. 

Ναι... ψάξε μέσα στο thread ή και στο internet για τις μελέτες...

12 λεπτά πριν, Raptorex είπε

Δεν ρώτησα αυτό ακριβώς.Ρώτησα ποια θα πρέπει είναι η αντίδραση της κοινωνίας αν για παράδειγμα οι κτηνοβάτες η οι παιδεραστές απαιτήσουν equal rights που πρακτικά σημαίνει αλλαγή της νομοθεσίας.Δηλαδή κατάργηση του αδικήματος της κτηνοβασίας και μείωση της ορίων ηλικίας συναίνεσης για τους ανηλίκους.Για παράδειγμα σε κάποιες αναπτυγμένες χώρες η κτηνοβασία ήδη επιτρέπεται.Ποιος είναι αυτός που  αποφασίζει που ξεκινούν και που σταματούν τα equal rights του κάθε group; Ανάφερα αυτά τα παραδείγματα γιατί η ομοφυλοφιλία  ήταν στη λίστα με τις ψυχιατρικά σεξουαλικές διαταραχές μέχρι που αφαιρέθηκε κατά την άποψη μου κυρίως λόγω equal rights(το εξηγώ στο προηγούμενο post και ήθελα και για αυτό το σχόλιο σου) και δημιουργεί κακό προηγούμενο.

Δηλαδή μας αναφέρεις ότι εγώ δεν πρέπει να έχω τα ίδια δικαιώματα με εσένα γιατί υπάρχουν στον κόσμο παιδεραστές και κτηνοβάτες??? Ακόμα να καταλάβεις τις βασικές διαφορές που τόσο απλά και κατανοητά έχουν εξηγήσει ΟΛΟΙ οι επιστήμονες...

ΥΓ: Πες μου μια χώρα πολιτισμένη που να επιτρέπει την κτηνοβασία... με link plz τον νόμο...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαίνω στο κόπο να συνομιλήσω μαζί σου γιατί αλλοιώνεις συνέχεια τα λεγόμενα μου και σπαμάρεις το thread.Δεν έχω αμφιβολία ότι ένας καταρτισμένος άνθρωπος σαν και εσένα   μπορεί να χρησιμοποίησει το google με λέξεις όπως  ''country'', ''legal'' , ''bestiality'', ''zoophilia''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Raptorex είπε

Για παράδειγμα σε κάποιες αναπτυγμένες χώρες η κτηνοβασία ήδη επιτρέπεται

......μάλιστα.....
Σε καμία τέτοια χώρα δεν ισχύει η παραπάνω κοτσάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, AtiX είπε

 Τώρα για το θέμα του παιδιού... οι έρευνες αναφέρουν καλύτερη διαπαιδαγώγηση, γρηγορότερη ωρίμανση με μεγαλύτερη ευαισθητοποίηση και κοινωνικοποίηση... αν αυτά είναι λίγα για ένα παιδί που είναι ευτυχισμένο, τι να πω...

Αυτο πως ακριβως οριζεται? Πως μπορει ποσοτικα καποιος να πει οτι ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι μπορει να προσφερει καλυτερη διαπαιδαγωγηση με ταυτοχρονη γρηγοροτερη ωριμασνη και μεγαλυτερη ευαισθητοποιηση και κοινωνικοποιηση στα παιδια απο οτι ενα αλλο ετεροφυλο ζευγαρι? Και ταυτοχρονα να το κανει και θεμα ερευνας? Ακομα και στα απειρως περισσοτερα παραδειγματα απο ετεροφυλα ζευγαρια με παιδια τα αποτελεσματα της διαπαιδαγωγησης και της ψυχικης και κοινωνηκης αναπτυξης στα παιδια τους εχουν τρομερες διακιμανσεις εξαιτειας μεγαλων διακυμανσεων σε οικονομικα,κοινωνικα,εθιμικα και ιδεολυπτικα κριτιρια που εχουν τρομερες διακιμανσεις αναλογα το σκληρο πυρηνα της εκαστωτε οικογενειας. Πως ενω καλα καλα δεν μπορουμε να βαλουμε σε ενα καλουπι την μεγαλυτερη μεριδα του παγκοσμιου πλυθισμου βγαλαμε ξαφνικα συμπερασμα οτι μια κατα πολυ μικροτερη μεριδα πλυθησμου εχει εξ ορισμου καλυτερα αποτελεσματα στο συγκεκριμενο θεμα.

 

Επεξ/σία από primeragt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Alexandros7474 είπε

Ναι , να το διατυπώσω διαφορετικά . 

Ακουω συχνά για ισότητα στα gay  ζευγάρια με τα ετερόφυλα . Όχι για ισοτιμία αλλά για ισότητα .

Πιστευεις ότι ένα  ζευγάρι που φέρνει παιδιά στον κόσμο μπορεί να ειναι ίσο με ένα gay ζευγάρι. 

Οχι, πολλα ετεροφυλα ζευγαρια πιστεύω πως ευθύνονται για πολλα δεινά, διαιωνιζοντας το ειδος τους.

9 ώρες πριν, Raptorex είπε

Δεν ρώτησα αυτό ακριβώς.Ρώτησα ποια θα πρέπει είναι η αντίδραση της κοινωνίας αν για παράδειγμα οι κτηνοβάτες η οι παιδεραστές απαιτήσουν equal rights που πρακτικά σημαίνει αλλαγή της νομοθεσίας.Δηλαδή κατάργηση του αδικήματος της κτηνοβασίας και μείωση της ορίων ηλικίας συναίνεσης για τους ανηλίκους.Για παράδειγμα σε κάποιες αναπτυγμένες χώρες η κτηνοβασία ήδη επιτρέπεται.Ποιος είναι αυτός που  αποφασίζει που ξεκινούν και που σταματούν τα equal rights του κάθε group; Μέχρι ποιο όριο θα ισοπεδωθεί μια κοινωνία στο βωμό των equal rights; Ανάφερα αυτά τα παραδείγματα γιατί η ομοφυλοφιλία  ήταν στη λίστα με τις ψυχιατρικά σεξουαλικές διαταραχές μέχρι που αφαιρέθηκε κατά την άποψη μου κυρίως λόγω κοινωνικών equal rights(το εξηγώ στο προηγούμενο post και ήθελα και για αυτό το σχόλιο σου) και δημιουργεί κακό προηγούμενο.

Η αποψη σου δε στέκει πουθενα. Δεν υπάρχει καμια προσωπική δυσφορία σε ατομα που έλκονται απο το ιδιο φύλο, υπαρχει συναινεση, δεν καταπαντωνται τα δικαιωματα κανενος, υπαρχει αμοιβαιο οφελος, επομένως δεν υπαρχει καμιά βαση στο να ψαχνεις να βρεις ψυχοπαθολογία στην ομοφυλοφιλία. 

Το να βαζεις στην ιδια συζητηση την παιδεραστία είναι γελοίο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Raptorex είπε

Δεν ρώτησα αυτό ακριβώς.Ρώτησα ποια θα πρέπει είναι η αντίδραση της κοινωνίας αν για παράδειγμα οι κτηνοβάτες η οι παιδεραστές απαιτήσουν equal rights που πρακτικά σημαίνει αλλαγή της νομοθεσίας.Δηλαδή κατάργηση του αδικήματος της κτηνοβασίας και μείωση της ορίων ηλικίας συναίνεσης για τους ανηλίκους.Για παράδειγμα σε κάποιες αναπτυγμένες χώρες η κτηνοβασία ήδη επιτρέπεται.Ποιος είναι αυτός που  αποφασίζει που ξεκινούν και που σταματούν τα equal rights του κάθε group; Μέχρι ποιο όριο θα ισοπεδωθεί μια κοινωνία στο βωμό των equal rights; Ανάφερα αυτά τα παραδείγματα γιατί η ομοφυλοφιλία  ήταν στη λίστα με τις ψυχιατρικά σεξουαλικές διαταραχές μέχρι που αφαιρέθηκε κατά την άποψη μου κυρίως λόγω κοινωνικών equal rights(το εξηγώ στο προηγούμενο post και ήθελα και για αυτό το σχόλιο σου) και δημιουργεί κακό προηγούμενο.

Άρχοντα τα έχεις λίγο θολωμένα στο μυαλό σου.

Αυτά που αναφέρεις είναι αδικήματα, η ομοφυλοφιλία είναι σεξουαλική προτίμηση.

Σε ποιες ακριβώς χώρες αναφέρεσαι; https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_bestiality_by_country_or_territory

Σε αυτές (Ρωσία-Φινλανδία, κάποιες πολιτείες της Αμερικής κ.α.) που φαίνεται νόμιμο, σημαίνει ότι υπάρχει απουσία συγκεκριμμένου απογορευτικού νόμου, όχι ότι είναι αποδεκτό να είσαι κτηνοβάτης. Σε κάποιο αστικό μύθο εσύ αναφέρεσαι.. Σε προδίδει το ήδη επιτρέπεται. Στις χώρες αυτές δεν συμβαίνει ότι υπήρχε νόμος και τον κατήργησαν, απλά δεν προστέθηκε ποτέ μέχρι τώρα.

Όποτε χρησιμοποιεί κάποιος το "κατά τη γνώμη μου"  μαζί με κάτι που αφορά κάποια επιστήμη, αυτοκτονούν 2 μικροί επιστήμονες... Δε λειτουργούμε με το κατά τη γνώμη μου στην επιστήμη.

Έγραψες 5 γραμμές γεμάτες fake news, προκαταλήψεις και λογικές πλάνες!

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AtiX είπε

Το ίδιο ισχύει και για τα παιδιά, με όλες τις έρευνες να αναφέρουν την καλύτερη διαπαιδαγώγηση, την γρηγορότερη ωρίμανση με μεγαλύτερη ευαισθητοποίηση και κοινωνικοποίηση του παιδιού...

Μισό λεπτό, αν και γενικότερα συμφωνώ μαζί σου σε αρκετά σημεία.

Το σκληρό bullying συμπεριλαμβάνεται στις έρευνες;

Εδώ ετερόφυλα ζευγάρια και δυσκολεύονται πολύ να τα βγάλουν πέρα με το παιδί τους που είναι θύμα bullying, είτε επειδή είναι (για τους θύτες) άσχημο, είτε επειδή είναι παχύ, είτε επειδή είναι ιδιαίτερα εσωστρεφές, είτε επειδή είναι θηλυπρεπές αγόρι μπλα μπλα μπλα. Και καταλήγουμε με παιδιά που τραβάνε μεγάλα ζόρια.

Οπότε μάλλον για κάποιο λόγο θεωρείς ότι οι ομοφυλόφιλοι είστε ανώτεροι στο θέμα της διαπαιδαγώγησης και αντιμετώπισης προβλημάτων. Και μιλάμε για δεδομένο bullying έτσι; Όχι απλά για τις πιθανότητες που έχει ένας παχύσαρκος, ένας άσχημος, ντροπαλός κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sos-villages.gr/content/mother-sos

Προτείνω λοιπόν, όποιος άνδρας-γκέι αισθάνεται ότι θέλει να βοηθήσει, να κάνει μία αίτηση και αν απορριφθεί, να τους πάει στα δικαστήρια. Αφού και όλοι οι γκέι άνδρες μπορούν εύκολα να γίνουν "μητέρες".

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για όσους είναι gay ή  σε άλλες ομαδες μπορείτε να μου πείτε εάν έχετε περάσει απο το στρατό,πώς σας αντιμετώπιζαν?Γιατί ξέρω οτι στις πιο πολλές περιπτώσεις μέσα σε μία μονάδα είναι λίγο τα άτομα οπισθοδρωμικά και το διαφορετικό το κοροιδεύουν ειδικά στο στρατό.Δηλαδή πως ήταν η συμπεριφορά τους προς εσάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Raptorex είπε

Δεν ρώτησα αυτό ακριβώς.Ρώτησα ποια θα πρέπει είναι η αντίδραση της κοινωνίας αν για παράδειγμα οι κτηνοβάτες η οι παιδεραστές απαιτήσουν equal rights που πρακτικά σημαίνει αλλαγή της νομοθεσίας.Δηλαδή κατάργηση του αδικήματος της κτηνοβασίας και μείωση της ορίων ηλικίας συναίνεσης για τους ανηλίκους.Για παράδειγμα σε κάποιες αναπτυγμένες χώρες η κτηνοβασία ήδη επιτρέπεται.Ποιος είναι αυτός που  αποφασίζει που ξεκινούν και που σταματούν τα equal rights του κάθε group; Μέχρι ποιο όριο θα ισοπεδωθεί μια κοινωνία στο βωμό των equal rights; Ανάφερα αυτά τα παραδείγματα γιατί η ομοφυλοφιλία  ήταν στη λίστα με τις ψυχιατρικά σεξουαλικές διαταραχές μέχρι που αφαιρέθηκε κατά την άποψη μου κυρίως λόγω κοινωνικών equal rights(το εξηγώ στο προηγούμενο post και ήθελα και για αυτό το σχόλιο σου) και δημιουργεί κακό προηγούμενο.

Από την στιγμή που στην ουσία εξισώνεις μια σεξουαλκη προτίμηση με δυο πράξεις βίας για τις οποίες υπάρχει σαφής νομοθεσία  , τι απάντηση μπορεί να δώσει κάποιος; 

Εν πάσει περιπτώσει συμβουλή μου ειναι να βλέπεις το πλησίον σου με περισσότερη κατανόηση και σεβασμό , παρά να φοβάσαι μήπως οι παιδεραστές αποκτήσουν δικαιώματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...