Προς το περιεχόμενο

Φάρμακα για το στομάχι σχετίζονται με καρκίνο


opera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί δεν ρωτάς τον ιατρό σου; εγώ θα του δείξω την έρευνα όταν πάω.

Θα τον ρωτήσω αν θα τα έδινε στο παιδί και θα μου απαντήσει με ειλικρίνεια.  :unsure:

Από ένα σημείο και μετά αποφασίζω εγώ τι θα κάνω.

Δεν έχω μόνιμα πρόβλημα,μόνο αν στρεσαριστώ με πιάνει.

Ο γιατρός δεν είναι θεός και έχω κακή εμπειρία με πολλούς από αυτούς και δεν είμαι ο μόνος,άνθρωπος είναι και δεν εμπιστεύομαι τυφλά κανένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρέπει σώνει και καλά να ακολουθούμε τις εντολές του γιατρού 

 

Nαι ρε συ opera, πρεπει να ακολουθουμε τις οδηγιες του γιατρου. Αν δεν εμπιστευομαστε τον Χ γιατρο, αλλαζουμε γιατρο. Δε θα εμπιστευτω ενα random οτιδηποτε στο internet εναντι καποιου που εχει σπουδασει το αντικειμενο.

 

Για τον ιδιο λογο που αν πιασει φωτια το σπιτι μου και εγκλωβιστω, θα ακολουθησω πιστα τις οδηγιες σου αν ερθεις να με σωσεις, δε θα ανακτησω πληροφοριες απο το αρθρο "15 tips to save your life in a crisis by college seniors" που ποσταρε στο facebook ενας φιλος μου ξερωγω.

 

Disclaimer: Δε διαβασα την ερευνα και δεν απευθυνομαι μοναχα σε εσενα, απλως αφορμουμαι. Μιλαω γενικα γιατι παρατηρω τελευταια μια ταση ισοπεδωσης του κλαδου της ιατρικης και ειναι κριμα, επειδη... well... 2017.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με το παραπάνω ποστ. Το ότι γράφει κάποιος κάτι στο ιντερνέτ , διαδίδεται ταχέως και προκαλεί πανικό στον κόσμο δεν πρέπει ΠΟΤΕ να αφήνει στην άκρη το γιατρό . Παρ'όλα αυτά , μπορεί κάλλιστα να προβληματίσει , να δημιουργήσει ερωτήματα και αμφιβολίες . Για τα οποία πάλι θα απαντήσει ο γιατρός , αν όχι ο ίδιος κάποιος άλλος .

Φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει . Αν θέλεις να μην παίρνεις φάρμακο για κάτι μην το κάνεις . Δε θα προσπαθείς όμως να πείσεις και τους άλλους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τον ρωτήσω αν θα τα έδινε στο παιδί και θα μου απαντήσει με ειλικρίνεια. :unsure:

Από ένα σημείο και μετά αποφασίζω εγώ τι θα κάνω.

Δεν έχω μόνιμα πρόβλημα,μόνο αν στρεσαριστώ με πιάνει.

Ο γιατρός δεν είναι θεός και έχω κακή εμπειρία με πολλούς από αυτούς και δεν είμαι ο μόνος,άνθρωπος είναι και δεν εμπιστεύομαι τυφλά κανένα.

Φίλε και εμένα για το αγχος μου τα έδωσε πιο πολύ μη νομίζεις... Μιλούσαμε 2 ώρες με Γαστρεντερολογο, του εξήγησα τι ακριβώς παθαίνω κ τελικά μου έδωσε laprazol.

 

Να πας στον ιατρό σου άμεσα, αν θες έλα στον δικό μου κέντρο Θεσσαλονίκη, πολύ καλός και ακούει τι λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξέρουν, ρε χαϊβάνια, οι γιατροί από αρρώστιες και φάρμακα; Μην τσιμπάτε ό,τι δόλωμα σας πετάνε. Επειδής, δηλαδής, έβγαλαν τα μάτια τους στις σπουδές για ένα σκασμό χρόνια κι έχουν καθημερινή τριβή με ασθενείς, φάρμακα και θεραπείες, παναπεί ότι μπορούν να έχουν και άποψη, ναούμ;

 

Αφού τα λέει όλα το άρθρο στο ιντερνέ. Τη περιμένουται; Να το καταιβάσουναι;

 

Πσαχτίται και λίγο, μη χέσω...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ρε συ opera, πρεπει να ακολουθουμε τις οδηγιες του γιατρου. Αν δεν εμπιστευομαστε τον Χ γιατρο, αλλαζουμε γιατρο. Δε θα εμπιστευτω ενα random οτιδηποτε στο internet εναντι καποιου που εχει σπουδασει το αντικειμενο.

 

Για τον ιδιο λογο που αν πιασει φωτια το σπιτι μου και εγκλωβιστω, θα ακολουθησω πιστα τις οδηγιες σου αν ερθεις να με σωσεις, δε θα ανακτησω πληροφοριες απο το αρθρο "15 tips to save your life in a crisis by college seniors" που ποσταρε στο facebook ενας φιλος μου ξερωγω.

 

Disclaimer: Δε διαβασα την ερευνα και δεν απευθυνομαι μοναχα σε εσενα, απλως αφορμουμαι. Μιλαω γενικα γιατι παρατηρω τελευταια μια ταση ισοπεδωσης του κλαδου της ιατρικης και ειναι κριμα, επειδη... well... 2017.

Επειδή πολλές φορές οι γιατροί μεταξύ τους δεν συμφωνούν, άλλο θα σου πει ο ένας, άλλο ο άλλος κι άλλα φάρμακα μπορεί να σου δώσουν καλό είναι να παίρνεις και τη γνώμη ενός άλλου. Σεβόμαστε τον κόπο τους και τις γνώσεις τους εννοείται αλλά δεν είναι αλάνθαστοι. Πως θα μπορούσαν κιόλας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοβω να ειναι καμμια φεικ ειδηση ολο αυτο το πραγμα, οπως η φραπελια και αλλα ιδιοσκευασματα που καταπολεμουν το καρκινο και αλλες τοσες παπαριες που κατακλιζουν το ιντερνετ καθημερινα.

Ενα πανεπιστήμιο στην κινα, δηλαδη πιασ το αυγο και κουρευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν κανένα φάρμακο δεν είναι άγιο απλά πολλές φορές δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε.

Στο θέμα μας τώρα.

Κόφτε το τσιγάρο να γλιτώσετε από πολλούς καρκίνους.

 

Και εγώ έπαιρνα ζαντάκ , losec και   κάτι σαν τις καραμέλες MEZ (δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν) που έλιωναν στο

στόμα, ειδικά τα καλοκαίρια που με τσιγάρα καφέδες ποτά το στομάχι δεχόταν σκληρή καταπόνηση και ταλαιπωρία. :P

 

Εδώ και 4 χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και χωρίς να το επιδιώξω μειώθηκαν από μόνα τους τα υπόλοιπα δεν

χρειάστηκε ούτε μία φορά να πάρω κάποιο χάπι  από τα παραπάνω.

Βέβαια μετά από 37 χρόνια καπνίσματος και αρκετά με χάπια  δεν μπορώ να πω ότι γλίτωσα και τις πιθανότητες καρκίνου

 

Ο χρόνος θα δείξει.


Γιατί δεν ρωτάς τον ιατρό σου; εγώ θα του δείξω την έρευνα όταν πάω.

Ναι και ο γιατρός θα τολμήσει να κατηγορήσει το φάρμακο ειδικά αν κατασκευάζεται από κάποιο παγκόσμιο 

κολοσσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον το άρθρο και δεν είμαι σε θέση (/βαριέμαι) να το σχολιάσω.

 

Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι περισσότεροι μάλλον πέθαναν από Photoshop.

 

και μη εμβολιασμό.

 

Ολη η είδηση εδώ - insomnia.

 

Η Photoshopια εδώ (πως έκαναν copy-paste ή flip τις εικόνες από πειράματα για να παράγουν δεδομένα για άλλα υποτιθέμενα πειράματα)!

RrLUlyk.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν κανένα φάρμακο δεν είναι άγιο απλά πολλές φορές δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε.

Στο θέμα μας τώρα.

Κόφτε το τσιγάρο να γλιτώσετε από πολλούς καρκίνους.

 

Και εγώ έπαιρνα ζαντάκ , losec και κάτι σαν τις καραμέλες MEZ (δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν) που έλιωναν στο

στόμα, ειδικά τα καλοκαίρια που με τσιγάρα καφέδες ποτά το στομάχι δεχόταν σκληρή καταπόνηση και ταλαιπωρία. :P

 

Εδώ και 4 χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και χωρίς να το επιδιώξω μειώθηκαν από μόνα τους τα υπόλοιπα δεν

χρειάστηκε ούτε μία φορά να πάρω κάποιο χάπι από τα παραπάνω.

Βέβαια μετά από 37 χρόνια καπνίσματος και αρκετά με χάπια δεν μπορώ να πω ότι γλίτωσα και τις πιθανότητες καρκίνου

 

Ο χρόνος θα δείξει.

 

Ναι και ο γιατρός θα τολμήσει να κατηγορήσει το φάρμακο ειδικά αν κατασκευάζεται από κάποιο παγκόσμιο

κολοσσό.

Ούτε καπνίζω ούτε πίνω μόνο τρώω αρκετά..

Ο ιατρός είπε ότι όλα τα κάνει το άγχος, όποιος δεν έχει άγχος είναι υγιείς τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα τον ρωτήσω αν θα τα έδινε στο παιδί και θα μου απαντήσει με ειλικρίνεια.  :unsure:

Από ένα σημείο και μετά αποφασίζω εγώ τι θα κάνω.

Κάτι τέτοια χαριτωμένα λένε και οι αντιεμβολιαστες για τα παιδιά τους μέχρι να έρθει η ώρα να παραγγείλουν λευκό φερετράκι...

 

Sorry για την περιγραφή αλλά όταν εκνευρίζομαι λέω πολύ χειρότερα.

 

Πάντως όταν έχεις αμφιβολίες για τις ικανότητες ενός γιατρού πας σε έναν δεύτερο ή και σε έναν τρίτο. Αν οι απόψεις τους συγκλίνουν, τότε το πρόβλημα το έχεις εσύ και όχι οι γιατροί... 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη κρατάω την έρευνα για τη μία έστω πιθανότητα στις 100 να είναι αξιόπιστη γιατί υπάρχει η λέξη καρκίνος.

Από εκεί και πέρα εγώ έχω την ευθύνη της υγείας μου όπως και ο καθένας μας και δε δέχομαι υποδείξεις από άτομα που καπνίζουν,είναι υπέρβαροι και σαβουροτρώνε και δεν αθλούνται.

Κοιταχτείτε τώρα στο καθρέφτη και πείτε μου αν μπορείτε εσείς να δίνεται συμβουλές υγείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη κρατάω την έρευνα για τη μία έστω πιθανότητα στις 100 να είναι αξιόπιστη γιατί υπάρχει η λέξη καρκίνος.

Από εκεί και πέρα εγώ έχω την ευθύνη της υγείας μου όπως και ο καθένας μας και δε δέχομαι υποδείξεις από άτομα που καπνίζουν,είναι υπέρβαροι και σαβουροτρώνε και δεν αθλούνται.

Κοιταχτείτε τώρα στο καθρέφτη και πείτε μου αν μπορείτε εσείς να δίνεται συμβουλές υγείας.

Ρέ φίλε ο ιατρός θα σου πει όχι εμείς τι έχεις πάθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ τη κρατάω την έρευνα για τη μία έστω πιθανότητα στις 100 να είναι αξιόπιστη γιατί υπάρχει η λέξη καρκίνος.

Από εκεί και πέρα εγώ έχω την ευθύνη της υγείας μου όπως και ο καθένας μας και δε δέχομαι υποδείξεις από άτομα που καπνίζουν,είναι υπέρβαροι και σαβουροτρώνε και δεν αθλούνται.

Κοιταχτείτε τώρα στο καθρέφτη και πείτε μου αν μπορείτε εσείς να δίνεται συμβουλές υγείας.

 

Εδώ δίνεις εσύ ιατρικές συμβουλές, υποδείξεις και βγάζεις και ιατρικά συμπεράσματα και μετά κατηγορείς τους άλλους?  :confused:

 

PS: Τη λέξη Καρκίνος την έχουν και τα ζώδια, τα κρατάς και αυτά? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...