Προς το περιεχόμενο

Φάρμακα για το στομάχι σχετίζονται με καρκίνο


opera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιά μιά στιγμή πήγα να πιστέψω ότι στο φόρουμ νοιάζονται για την υγεία μου.  :-D  :-D  :-D

Ρε δε με παρατάτε λέω εγώ.

Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ επίθεση εναντίων μου γίνεται "για το καλό μου" (για να μη τυχόν παρασυρθούν άλλοι από όσα ποστάρω δηλαδή,λες και τα βγάζω από το μυαλό μου) ,όπως και κάθε άλλη φορά φυσικά.

Να κάνετε τα παράπονά σας στο in.gr που δημοσιεύει τέτοια "ανυπόστατα" και "επικίνδυνα" άρθρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιά μιά στιγμή πήγα να πιστέψω ότι στο φόρουμ νοιάζονται για την υγεία μου. :-D :-D :-D

Ρε δε με παρατάτε λέω εγώ.

Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ επίθεση εναντίων μου γίνεται "για το καλό μου" (για να μη τυχόν παρασυρθούν άλλοι από όσα ποστάρω δηλαδή,λες και τα βγάζω από το μυαλό μου) ,όπως και κάθε άλλη φορά φυσικά.

Να κάνετε τα παράπονά σας στο in.gr που δημοσιεύει τέτοια "ανυπόστατα" και "επικίνδυνα" άρθρα.

Για προπόνηση πήγες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για προπόνηση πήγες;

 

Όχι γιατί έπεσε πάνω σε μια άλλη έρευνα που έλεγε πως η υπερβολική γυμναστική προκαλεί καρκινικούς όγκους!  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προπόνηση πήγες;

Πήγα, 35 λεπτά τρέξιμο και μετά ενδυνάμωση με βάρη.

20 λεπτά περπάτημα να πάω και να έρθω με τα πόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα, 35 λεπτά τρέξιμο και μετά ενδυνάμωση με βάρη.

20 λεπτά περπάτημα να πάω και να έρθω με τα πόδια.

Ώραια... Και δεν ηρέμησες λίγο βρε; χαλάρωσε :)

 

Μου θυμίζεις τον μεγάλο μου δεν κουράζεται με τίποτα και συνέχεια μουρμουρα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώραια... Και δεν ηρέμησες λίγο βρε; χαλάρωσε :)

 

Μου θυμίζεις τον μεγάλο μου δεν κουράζεται με τίποτα και συνέχεια μουρμουρα έχει.

Προσωπική επίθεση μου έκαναν τι περίμενες;

Άσε που δε κουράστηκα,μόνο στο μαραθώνιο έζησα αυτό που λέγεται κούραση.

Ήταν η πρώτη φορά που η λέξη είχε νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική επίθεση μου έκαναν τι περίμενες;

Άσε που δε κουράστηκα,μόνο στο μαραθώνιο έζησα αυτό που λέγεται κούραση.

Ήταν η πρώτη φορά που η λέξη είχε νόημα.

Νταξει συζήτηση κάνουμε, προσπάθησε να είσαι χαλαρός :) μια χαρά παιδί είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπας και το insomnia το πατρονάρει ο Γιαννακόπουλος και ο Μαρινόπουλος.;;;; ;)

 

Μη τολμήσει κάποιος να κατηγορήσει φάρμακο ούτε ο Πηνειός δεν τον ξεπλένει.Ακόμη και ευχές για 

παιδικά νεκροκρέβατα έχουμε.

 

Θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένα ξεχωριστό θέμα που θα ποστάρονται όλα τα φάρμακα και οι ευεργετικές

τους συνέπειες στον ανθρώπινο οργανισμό ώστε το κάθε ενδιαφερόμενο μέλος να μπορεί να προμηθεύεται

άνετα μόνος του και σε επαρκείς ποσότητες μη τυχόν και ξεμείνουμε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνετε τα παράπονά σας στο in.gr που δημοσιεύει τέτοια "ανυπόστατα" και "επικίνδυνα" άρθρα.

 

Και τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Επειδή βγάζει κάτι το in.gr το θεωρούμε αυτομάτως και αξιόπιστο;

 

Πρώτα φιλτράρουμε και κρίνουμε με το μυαλό και τις γνώσεις μας τι είναι αξιόπιστο και τι οχι και μετά το αναδημοσιεύουμε. Εκτός αν δεν έχουμε πως να περάσουμε την ώρα μας και αναπαράγουμε οτι βρούμε στο web απλά για να έχουμε να λέμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνετε τα παράπονά σας στο in.gr που δημοσιεύει τέτοια "ανυπόστατα" και "επικίνδυνα" άρθρα.

 

Το in.gr όπως και πολλά άλλα sites του σωρού όχι απλά -και φυσικά- δεν έχουν το θέσφατο αλλά έχουν γράψεις πάρα πολλές φορές απίστευτες μαλακίες για ένα σωρό ζητήματα. Θα σου έλεγα να διαβάσεις κάνα κατάλληλο journal που να αφορά το θέμα, με citations, αλλά θα με πεις "γραφικό". Οπότε μπορείς να ενημερωθείς από τα katohika.gr, το pentapostagma, το in.gr και τα υπόλοιπα...

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια χαριτωμένα λένε και οι αντιεμβολιαστες για τα παιδιά τους μέχρι να έρθει η ώρα να παραγγείλουν λευκό φερετράκι...

 

Sorry για την περιγραφή αλλά όταν εκνευρίζομαι λέω πολύ χειρότερα.

 

Πάντως όταν έχεις αμφιβολίες για τις ικανότητες ενός γιατρού πας σε έναν δεύτερο ή και σε έναν τρίτο. Αν οι απόψεις τους συγκλίνουν, τότε το πρόβλημα το έχεις εσύ και όχι οι γιατροί... 

 

Προσωπικά και όταν εκνευρίζομαι προσέχω τουλάχιστον να μην βγάζω φαρμάκι και χολή ειδικά για μικρά παιδιά ακόμη

και ανθρώπων που μου έχουν κάνει το μεγαλίτερο κακό. :)

 

Και κάτι περί γιατρών φαρμάκων και βοτάνων.

 

Μακάρι να μην είχα ανάγκη τους γιατρούς και μακάρι να μην τους έβλεπα ποτέ αλλά είναι ένα αναγκαίο κακό.

Προ δύο ετών περίπου πάω στο Νοσοκομείο Συγγρού με πρόβλημα στα νύχια τόσο των χεριών όσο και των ποδιών.

Συγκεκριμένα στο μεγάλο δάχτυλο του δεξιού μου χεριού το νύχι ήταν σχεδόν στον αέρα και μπεγλέρι που έπαιζα 

πέφτοντας η χάντρα στο νύχι ένοιωθα ελαφρύ βέβαια πόνο ορισμένες φορές.

 

Αφού τα βλέπει σοβαρή και μεγάλη σε ηλικία γιατρός αποφαίνεται.

 

-0νυχομυκητίαση βαριάς μορφής τόσο στα δύο μεγάλα δάχτυλα χεριών και περισσότερο στα νύχια των ποδιών

-Και τι γίνεται γιατρέ.

-Αντιβίωση για τρεις  ναι για τρεις δεν είναι λάθος μήνες , ειδικό σαμπουάν πλύσης , και ένα λαδάκι 1 με 2 φορές τη μέρα,

  με την παρατήρηση ότι μπορεί η θεραπεία και αποκατάσταση των νυχιών να διαρκέσει και πάνω από χρόνο.

 

 

Καλά όλα τα άλλα η αντιβίωση δε μου άρεσε οπότε πάω και σε εξωτερικό γιατρό αφού έχω διαβάσει και αρκετά στο

google για την παραπάνω πάθηση που βασανίζει πολλούς και δεν δίνουν σημασία.

 

Με βλέπει και μου λέει σχεδόν τα ίδια.

Εκεί τον ρωτάω.

-Γιατρέ διάβασα στο ίντερνετ για κάποιο αιθέριο έλαιο tea tree.Μπορώ να το χρησιμοποιήσω;;;;

-Μην ακούς τι γράφουν στο ίντερνετ.Παραμύθια είναι αυτά.Να ακούτε τους γιατρούς.

 

Επειδή όπως είπα η τρίμηνη αντιβίωση δε μου άρεσε άφησα στην άκρη τις οδηγίες και των δύο γιατρών έψαξα στο

ίντερνετ και πήρα με 4 ευρώ ένα μπουκαλάκι αιθέριο έλαιο tea tree βάζοντας με ένα πινελάκι από μανώ της συζύγου 

πρωί και βράδυ.

Μέσα σε 2-3 μήνες είδα μεγάλη βελτίωση  και συνέχισα με νέο μπουκαλάκι.

 

Μετά από 1,5 χρόνο περίπου τα νύχια είναι σε τέλεια κατάσταση με καταπληκτική εμφάνιση  και χαίρουν

άκρας υγείας.

 

Με τα παραπάνω δεν θέλω να ακυρώσω τους γιατρούς που σίγουρα η θεραπείας τους θα είχε το ίδιο αποτέλεσμα 

αλλά αφού επιβάρυναν τον οργανισμό μου με αντιβίωση τριών μηνών και τις όποιες από αυτή συνέπειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι γιατροί είναι φουλ συστημικοί και κάνουν διαγνώσεις κομμένες ραμμένες στα μέτρα της φαρμακοβιομηχανίας. Υπάρχουν γιατροί που έχουν συνείδηση και τιμούν τον όρκο τους και θα πάνε λίγο παραπέρα να το ψάξουν κ να σου πούν την αλήθεια. Υπάρχουν και "γιατροί" τσαρλατάνοι που αρχίζουν τις ομοιοπαθητικές και τα βότανα και θα σε ταλαιπωρήσουν πολύ περισσότερο ενίοτε και να σε στείλουν... 


Μια θα βρε σιγά... Έλα κερνάω!!

 

Αν έχεις μπύρες η κρασί έρχομαι! Και μετά θα ατμίσουμε ένα herbal e-juice να πάνε κάτω πιο ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω περασει διαφορά, καποια περίοδο μας είχαν συστήσει έναν ολιστικό γιατρό. Σπουδές στο εξωτερικό και κατι τέτοια , και πήγαινε ένας συνάδελφος του πατέρα μου κι ηταν πολυ ευχαριστημένος κλπ κλπ.

 

Ενώ ειχα παει λοιπόν κάποιες φορές, καποια στιγμη αρχίζω να χω πυρετό να μη μπορω να φάω, να με τσούζει το στόμα μου κλπ. Ο τύπος μου δινει κατι μαντζούνια , κατι φυτικά που ουτε θυμαμαι τι ηταν και να μου λεει να πιεστω να φάω κοτόσουπα. Φυσικά δεν έκαναν τίποτα, και η στοματολογος που πήγα μετά διέγνωσε ερπητικη ουλοστοματίτιδα.

Οι μαλακιες που μου χε δώσει ο τύπος έριξαν το ανοσοποιητικό μου και κατέληξα μ ενα στόμα γεμάτο πληγές και 39 πυρετό.

Κι αυτος έλεγε θα περασει με κοτόσουπα.....

 

Προφανώς δε ξανάπατησα.

 

Εμπιστεύομαι μονο την κλασσικη ιατρική και αν μπορω κάπου ν αποφύγω το φάρμακο, το κάνω. Κάποιοι γιατροί πχ αν πονά ο λαιμός θα σου προτείνουν γαργάρες με κανα hexalen , ή θα σου πουν μπορείς να κανεις και με χαμομήλι ή μαγειρική σόδα.

 

Υπάρχουν προϊόντα της ελληνικής γης που βοηθούν σε διάφορες καταστάσεις, το χαμομήλι για παράδειγμα ΠΑΝΤΑ μου φτιάχνει το στομάχι, αλλα δε μπορείς να γυρίσεις 100 χρονια πίσω και να κανεις ιατρική με μαντζούνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...