Προς το περιεχόμενο

Η Samsung τρολάρει κάθε γενιά του iPhone με το νέο της διαφημιστικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τζάμπα διαφήμιση για την Apple, Στο τέλος πάντως έπρεπε να τελειώνει κάπως έτσι

 

 

apple-inc-and-samsung-under-threat-as-xi

Μπα ετσι θα ηταν καλυτερο

https://www.youtube.com/watch?v=z8Qaaq6xABE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνολογική εξέλιξη το να σου πουλάει η Apple το iPhone 8 plus και στο κουτί να μη σου βάζει τον γρήγορο φορτιστή!!! Το εργοστάσιο της Apple είναι στη Σαγκάη το φτιάχνουν κινέζικα χέρια η Samsung φτιάχνει τις οθόνες και τους επεξεργαστές τους...

Παλι αδιαβαστος! Τους επεξεργαστες τους κατασκευαζει η TSMC αποκλειστικα εδω και αρκετα χρονια (τους 4 τελευταιους αν δε κανω λαθος)

 

Εχει ειπωθει πολλες φορες και ειμαι σιγουρος οτι το εχεις διαβασει αλλα θα στο υπενθυμισω. Δεν εχει σημασια ποιος κατασκευαζει εναν επεξεργαστη αλλα ποιος τον σχεδιαζει. Και τους επεξεργαστες της Qualcomm η Samsung τους κατασκευαζει αλλα λεμε ειναι της Qualcomm. Απλα οτι εχει το ονομα της Αpple παντα εξεταζεται υπο φανατισμο (και απο τις 2 μεριες) και δημιουργουνται στρεβλωσεις

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε αυτος που 2 μηνυματα πριν εγραφε οτι το Note 8 εχει την καλυτερη οθονη. Εχεις δοκιμασει ολα τα κινητα και το ξερεις; Οχι, μεσα απο τη γκλαβα σου το εβγαλες.

 

Εγω σου παρέθεσα την γνωμη των ειδικων. Ξερω ειναι δυσκολο να προσπαρμοστεις οταν για χρονια τα Note ειχαν την καλυτερη οθονη της αγορας αλλα πλεον δεν ισχυει.

Η Samsung είναι η κορυφαία εταιρία κατασκευής οθονών παγκοσμίως και οι ειδικοί που λες και τα site τα πιάνουν χοντρά από τις εταιρείες.... Θέλεις να μου πεις ότι η Apple είναι καλύτερη σε αυτό τον τομέα όπου η Samsung δεν έχει αντίπαλο εδώ και χρόνια ε τι να πω είσαι κολλημένος... Δουλεύω το note 8 φίλε μου δεν τα βγαζω από το μυαλό μου 0 lag

Διάβασε και καμιά αξιολόγηση πραγματικού χρήστη από skroutz απο

Ερχομενος απο iphone 8 plus 256 GB. το κινητο πεταει και τραβαει απιστευτο βιντεο και καμερα...Μηδενικα lag ενω με το iphone ειχα παρα πολλα lag ios11..Φοβερη ποιοτατητα υλικου.και ειναι και ΙΡ68!!!!!.Πλεον αυτες οι ναυαρχιδες ειναι σε αλλη διασταση και τεχνικα και λογισμικο καμια σχεση με τα παλια adroid..Επαγγελματικο τηλεφωνο και πολυ δυνατο desing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δε φθάνει η αλεπού , το μήλο κάτω απο τη μηλιά θα πέσει .... Android = playmobile

IOS = Λειτουργικό με @@

Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε .... Κρίμα που δεν ήμαστε οικονομικά ευκατάστατοι να ακολουθούμε τις εξελίξεις τις apple και συμβιβαζόμαστε με κινέζικα του κιλού ...........

 

Να πεις δεν σ αρέσουν τα κινέζικα, οκ

Να πεις δεν σ αρέσουν τα Samsung, υπερ-οκ

Να πεις ότι τα iPhone σε βολεύουν, ξανα-οκ

 

Αλλά μη συγκρίνεις τώρα Android με iOS και λες αυτά που λες γιατί γελάνε και οι πέτρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τα δουλεψες και τα 2 φανταζομαι ε; :P

Όχι δεν έχω iphone είχα κάποτε θεωρώ το iPhone x ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο σε όλους τους τομείς που ξέρω από τον εαυτό μου όμως ότι θα το βαρεθώ γρήγορα λόγο ότι δεν μου δίνει την ελευθερία που μου δίνει το note 8 λόγο λειτουργικού... Πχ να βάλω ταινίες η μία κάρτα μνήμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια αυτο που λετε οτι το IOS ειναι μια χαρα και οτι το android κολλαει δεν ξερω απο που το εχετε βγαλει.

Με το ios 11 πλεον εχουν αλλαξει τα πραγματα.  Με  iPhone 7 plus, τετοιο statter lag και junk δεν εχω ξαναδει. Φανταζομαι τα μικροτερα μοντελα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βγήκε τέτοια διαφήμιση που ισχύουν στην πραγματικότητα.

 

Έπρεπε να είχαν βάλει επίσης ότι στο iPhone δεν μπορείς να συνδέσεις με otg στικάκια usb ή κάρτα ήχου κλπ + στο ότι έχει το σπαστικό το ότι για να μεταφέρουμε τραγούδια,εικόνες κλπ υποχρεωτικά θέλει να εγκαταστήσεις το iTunes και να περιμένεις να κάνει συγχρονισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τα δουλεψες και τα 2 φανταζομαι ε; :P

δε χρειαζεται να εχεις ολα τα κινητα για να θεωρεις οτι το Χ ειναι καλυτερο απο το Ψ

για τον ιδιο λογο που ξερεις οτι η το GTR ειναι πιο γρηγορο απο το ανατρεπομενο φορτηγο.

αλλα το ενα δε κανει τη δουλεια του αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς τρολαρει και αυτό :P :P :P

 

6a0120a5580826970c01b8d2bb84b1970c.jpg

 

iphone-x-lines-hong-kong-4bfdfe45722285c

 

iPhone-X-line2.jpg

 

Και αυτό.....έπρεπε να έρθει η Apple για να δούμε oled χωρίς παιχνιδιάρικα κορεσμένα χρώματα.

 

Και αυτό. Googlarete το αντίστοιχο για Apple. xaxaxxaxaxax. 

 

Του χρόνου όταν θα μειωθούν τα κέρδη της Samsung επειδή οι φασόν oled θα πάνε στην LG να δούμε ποιος θα τρολάρει ποιον.

 

Φίλε μου πρέπει λίγο να το δεις αλλιώς το πράγμα.

Η samsung έχει OLED εδώ και 4-5 χρόνια και δυστυχώς η LG ακόμα παλεύει να βγάλει σοβαρές οθόνες τύπου OLED.

Επίσης για μνήμες κτλ που νομίζεις ότι θα πάνε;Πάλι στη Samsung.

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung είναι η κορυφαία εταιρία κατασκευής οθονών παγκοσμίως και οι ειδικοί που λες και τα site τα πιάνουν χοντρά από τις εταιρείες.... Θέλεις να μου πεις ότι η Apple είναι καλύτερη σε αυτό τον τομέα όπου η Samsung δεν έχει αντίπαλο εδώ και χρόνια ε τι να πω είσαι κολλημένος... Δουλεύω το note 8 φίλε μου δεν τα βγαζω από το μυαλό μου 0 lag

Διάβασε και καμιά αξιολόγηση πραγματικού χρήστη από skroutz απο

Ερχομενος απο iphone 8 plus 256 GB. το κινητο πεταει και τραβαει απιστευτο βιντεο και καμερα...Μηδενικα lag ενω με το iphone ειχα παρα πολλα lag ios11..Φοβερη ποιοτατητα υλικου.και ειναι και ΙΡ68!!!!!.Πλεον αυτες οι ναυαρχιδες ειναι σε αλλη διασταση και τεχνικα και λογισμικο καμια σχεση με τα παλια adroid..Επαγγελματικο τηλεφωνο και πολυ δυνατο desing.

Έχεις στείλει ποτέ αρνητική κρητική στο συγκεκριμένο site  για κάποιο προϊόν-Κατάστημα που αγόρασες και δεν έμεινες ευχαριστημένος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...