Προς το περιεχόμενο

Επίσημη εκκίνηση του Wind Fiber με 800.000 νοικοκυριά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανω Κορυδαλλο εχουνε βαλει κουτια(wind) και σχετικα κοντα αναμεταξυ τους.............

2 εχει στην Πελοποννησου και 1 εχω δει Μικρας Ασιας......

Λογικα θα βαλουν κι'αλλα.......

Το θεμα ειναι ποτε θα μπουν στο ρευμα και ποτε θα δουλεψουν για να παρουμε vdsl για αρχη...........

Τωρα ποτε θα καταφερουν να δωσουν 100 και 200 γαματα...........

Εχω δει και στην Νικαια στο περιβολακι........

Περιστάσεως και Καραισκακη

 

http://www.speedtest.net/result/6813409597.png

 

Τωρα ειμαι με αυτα και χαρουμενος σε σχεση με αλλους

ακομα και με τον γειτονα μου που εχουμε ακριβως τα ιδια πραγματα router,καλωδια..........και με το ζορι βλεπει τα 7+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που μενω Καλαματα και ειναι απο τις πιλοτικες περιοχες που εφαρμοζεται. 15 λεπτα απο το κεντρο της πολης με τα ποδια σε οικισμο Εργατικης Κατοικιας δεν εχει ΚΑΝ VDSL. Η ταχυτητα μου με Forthnet (NOVA) ηταν 12mbps στην αρχη, τωρα 3 χρονια μετα εχω 5,5MBPS επειδη δινουν σε πολλους λεει απο το κουτι (προφανως γελοιες δικαιολογιες οτι φταιει ο χαλκος και αφου βριστικα με 1 τεχνικο γτ του εξηγουσα πως γινεται να φταιει ο χαλκος ανθρωπε που κλειδωνα στα 12 τοτε δεν ειχα χαλκο;! μου ειπαν οτι απλα ειναι θεμα ΟΤΕ γτ δε τους δινει bandwith). VDSL δεν υποστηριζει ΚΑΜΜΙΑ εταιρεια και δεν μπορουν καν να μου κανουν upsell. Η οπτικη ινα τους μαρανε. 

και εγω με οτε στην ιδια περιοχη μαξ 6 ποιανω. λογω  αποστασης λενε. περιμενουμε να δωσουν σε λειτουργια τις οπτικες ινες της wind Μπας και σωθουμε με το VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρήτης? Αν ναι τότε τα έργα θα γίνουν από Wind.

 

Αν Ν.Ηράκλειο τότε από ΟΤΕ.

Κρήτης. Το γνωρίζω αλλά επειδή εδώ υπάρχουν ελάχιστες καμπίνες, και ειδικά όσο βγαίνουμε από το κέντρο γίνονται μηδαμινές, πολύ φοβάμαι ότι ίσως σε 2-3 χρόνια να έχουμε απλά 50Mbps εδώ.

 

Άμα δεν εγκατασταθούν δε καινούργιες, δε θέλω να ξέρω τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κρήτης. Το γνωρίζω αλλά επειδή εδώ υπάρχουν ελάχιστες καμπίνες, και ειδικά όσο βγαίνουμε από το κέντρο γίνονται μηδαμινές, πολύ φοβάμαι ότι ίσως σε 2-3 χρόνια να έχουμε απλά 50Mbps εδώ.

 

Άμα δεν εγκατασταθούν δε καινούργιες, δε θέλω να ξέρω τι θα γίνει.

Θα μπουν καμπίνες, η διορία είναι μέχρι το τέλος του 2019 νομίζω. Δεν λέω ότι θα μπουν τότε, δεν γνωρίζω χρονοδιάγραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση που ζητάνε  τα 42 και τα 62 ευρώ είναι για γέλια..

 

Οπότε ...αρνούμαστε να συμμετέχουμε στις οπτικές σας.

 

Εμείς θέλουμε ακουστικές ίνες για να την ακούσουμε !!!
 

Κλειδωμένοι φτηνά & σταθερά 2Μbps ΑDSL  και άντε γειά

 

 

* Κάπου εκεί έξω, υπάρχει η ανακοίνωση των συνδικαλιστών του ΟΤΕ για την κατάσταση που είμαστε ως ιδιωτικοποιημένη χώρα ...

Googlαρετε ελεύθερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ υψηλές τιμές για κάτι που το παρέχουν στα κρυφά εδώ και καιρό, αλλά καθυστερούν την ενεργοποίηση για να απαιτήσουν αυτές τις γελοίες τιμές. 25 το πολύ έπρεπε να έχει η FTTc. Εξάλου θα την βάλουμε όλοι αφού θα είναι πλέον ο μόνος τρόπος παροχής.
Ζητάνε και λεφτά για έπένδυση από ευρωπαϊκό πρόγραμμα, με τα λεφτά μας δηλαδή... Ωραίοι ρε μάγκες! Ε ρε χαμηλούς συνχρονησμούς που έχουμε να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ζητάνε και λεφτά για έπένδυση από ευρωπαϊκό πρόγραμμα, με τα λεφτά μας δηλαδή...

Nope, τα έργα στις αστικές/ημιαστικές περιοχές δεν είναι με λεφτά από ΕΕ.

 

Μόνο τα έργα για RURAL Broadband...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρήτης. Το γνωρίζω αλλά επειδή εδώ υπάρχουν ελάχιστες καμπίνες, και ειδικά όσο βγαίνουμε από το κέντρο γίνονται μηδαμινές, πολύ φοβάμαι ότι ίσως σε 2-3 χρόνια να έχουμε απλά 50Mbps εδώ.

 

Άμα δεν εγκατασταθούν δε καινούργιες, δε θέλω να ξέρω τι θα γίνει.

Το έγραψα πιο πίσω αλλά δεν το είδες. Το δεύτερο 6μηνο του 2019 από την Wind. Λιανική θα μπορείς να βάλεις όποιον πάροχο θες που θα νοικιάσει στην χονδρική το δίκτυο πρόσβασης.

Nope, τα έργα στις αστικές/ημιαστικές περιοχές δεν είναι με λεφτά από ΕΕ.Μόνο τα έργα για RURAL Broadband...

Ζητάνε επιδότηση για τα FTTH. Τόσο για επιδότηση της συνδρομής για ΟΤΑ πρώτα χρόνια όσο και για την κατασκευής της εσωτερικής καλωδίωσης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση που ζητάνε  τα 42 και τα 62 ευρώ είναι για γέλια..

 

Οπότε ...αρνούμαστε να συμμετέχουμε στις οπτικές σας.

 

Εμείς θέλουμε ακουστικές ίνες για να την ακούσουμε !!!

 

Κλειδωμένοι φτηνά & σταθερά 2Μbps ΑDSL  και άντε γειά

 

 

* Κάπου εκεί έξω, υπάρχει η ανακοίνωση των συνδικαλιστών του ΟΤΕ για την κατάσταση που είμαστε ως ιδιωτικοποιημένη χώρα ...

 

Googlαρετε ελεύθερα

Ε αφου υπαρχει η ανακοινωση των συνδικαλιστων  του ΟΤΕ   ΟΚ!

Και ακομα πιο φτηνα φιλε να μην εχεις ιντερνετ  και τα λεφτα τσεπη !

Btw  ειναι οι ιδιοι που επαιρναν επιδομα θερμανσης κινητηρα η'  ειναι αλλοι αυτοι  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω με οτε στην ιδια περιοχη μαξ 6 ποιανω. λογω  αποστασης λενε. περιμενουμε να δωσουν σε λειτουργια τις οπτικες ινες της wind Μπας και σωθουμε με το VDSL.

 

Φιλε δε θελω να σε απογοητευσω αλλα αν δεν κανω καποιο μεγαλο λαθος μεχρι το παλιο νοσοκομειο εχουνε σκαψει και δε νομιζω να προβλεπεται να σκαψουν αλλο για τις οπτικες. Οποιος ειναι πανω στην Αθηνων τον Κυριο ειδε, οι υπολοιποι αντιο ζωη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μόνη λύση στον εξευτελισμό ειναι τα άτομα που έχουν 30-40κ στην άκρη και σκέφτονται να ανοίξουν μπαράκι ή ταβέρνα να μην το κάνουν και να γίνουν τοπικοί ISP και σιγά σιγά να ενώσουν το δίκτυο τους με άλλους τοπικούς ISP p2p φάση να τελειώνει η κατάντια με το καρτέλ των απατεώνων είδικα όσοι ειναι σε χωριό με καμπίνα το μόνο κόστος ειναι να σκάψουν για οπτική στο σπίτι τους/έδρα και μετά να αγοράσουν χονδρική και να μοιράσουν στο χωριό αλλά μόνο στην σφαίρα της φαντασίας μου ανήκουν αυτά, τα τυροπιτάδικα ειναι πιο δελεαστική επιχειρηματική ιδέα.

 

https://www.openreach.co.uk/orpg/home/products/pricing/loadProductPriceDetails.do?data=M80QNeH46o4g6JKGD604vTypQOKfNn%2Beo6vmoVhAOBZZ6rNZujnCs99NbIKJZPD9hXYmiijxH6wr%0ACQm97GZMyQ%3D%3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαράκος συμμετέχει σε τέτοια ISP μπίζνα στην Αρκαδία αλλά δεν ξέρω τι ταχύτητες δίνει - έχει στήσει ασύρματο δίκτυο χρόνια τώρα για ένα σκασμό ορεινά χωριά χωρίς σύνδεση και το πράμα είναι υπό τη σκέπη παλιού ISP που πουλάει bandwidth σε διάφορα τέτοια εταιριάκια ανά την επικράτεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...