Προς το περιεχόμενο

Το πιο "ασφαλες" ποτο


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχω χρονια απορια. Τι ειναι σχετικα πιο...υγειινο ας το πουμε ετσι..πιο ασφαλες ποτο? Κρασι, μπυρα, τσιπουρο, βοτκα, τζιν, ουισκι (single malt κτλ κτλ), λικερ.

 

Κανενα θα μου πει καποιος :P απλα τι ειναι προτιμοτερο αν βγεις σε μια εξοδο και ειναι να πιεις σε θεμα υγειας και ασφαλειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εμφιαλωμένα και κάτι που δεν έχει τρελή κατανάλωση. Πχ πειραγμένο campari δεν έχω πετύχει πουθενά! Επίσης ένα ποτήρι κρασί δεν πιστεύω να το πειράξει ο άλλος, φτηνό είναι έτσι κι αλλιώς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω χρονια απορια. Τι ειναι σχετικα πιο...υγειινο ας το πουμε ετσι..πιο ασφαλες ποτο? Κρασι, μπυρα, τσιπουρο, βοτκα, τζιν, ουισκι (single malt κτλ κτλ), λικερ.

 

Κανενα θα μου πει καποιος :P απλα τι ειναι προτιμοτερο αν βγεις σε μια εξοδο και ειναι να πιεις σε θεμα υγειας και ασφαλειας

υπαρχει παντα και να πιεις κοκα κολα .δεν ειναι ποτο αλλα το αναφερω.επισης kiwi sprite σαν ποτο που δεν εχει αλκοολ ουτε αυτο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπυρα πιστευω 100% να ανοιγει μπροστα σου.

Σωστός!

Ἄν δέν τήν ἀνοίξουν μπροστά σού ζήτα νά σού φέρουν ἄλλη.

Σέ φίλο μού θυμάμαι ὄταν εἴχε πάει πενθήμερη μέ τό σχολείο τοῦ εἴχαν βάλει πετρέλαιο στό κρασί καί κατέληξε στό νοσοκομεῖο καί εὐτυχῶς πού δέν ἔπαθε τίποτα ἄλλο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπυρα αμα ανοιχθει μπορει ανετα να ξανακλεισει το καπακι και να μην φαινεται ανοιγμενη. .. Εκτος και αν λετε και αλουμινενια κουτακια..

 

 

Απ την αλλη το αλουμινιο αντιδρα πιο πολυ απο το γυαλι στα τροφιμα οποτε η πιο καλη μπυρα ειναι αυτη στα μπουκαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να σου πω το αντίθετο, δηλαδή τι να μην πίνεις έξω: χύμα τσίπουρο, εκτός κι αν είσαι βέβαιος ότι είναι καλό.

 

Τώρα τα εμφιαλωμένα, ειδικά αν τα πίνεις χρόνια (τις ίδιες ετικέτες), θα έχεις αποκτήσει την εμπειρία ώστε να αντιλαμβάνεσαι αν κάτι δεν πάει καλά. Αρκεί να τα πίνεις σκέτα και να μην τα αραιώνεις με νερό και ειδικά με χυμούς/αναψυκτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για Jack daniels εχω ακουσει οτι νοθευεται δυσκολα, λογω γευσης.

To εχω ακουσει και εγω αυτο,προφανως λογω της χαρακτηριστικης του γευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω χρονια απορια. Τι ειναι σχετικα πιο...υγειινο ας το πουμε ετσι..πιο ασφαλες ποτο? Κρασι, μπυρα, τσιπουρο, βοτκα, τζιν, ουισκι (single malt κτλ κτλ), λικερ.

 

Κανενα θα μου πει καποιος :P απλα τι ειναι προτιμοτερο αν βγεις σε μια εξοδο και ειναι να πιεις σε θεμα υγειας και ασφαλειας

 

Εννοείται μπύρα και μάλιστα καμιά πραγματική, όχι της πλάκας. Αυτές που αγοράζει η μάζα είναι για να πλένεις το αυτοκίνητο. 

 

2η επιλογή - αντίστοιχα κρασί εμφιαλωμένο μόνο και δόξα τον Αλλάχ :P υπάρχουν άριστες επιλογές στον Ελληνικό αμπελώνα.

 

My 2c fwiw lol. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους. Αρα η μπυρουλα θεωρειται σχετικα ασφαλες. Ερωτηση δευτερη. Ας μην μιλησουμε για εξω. Ας μιλησουμε γενικα. Ποιο κανει το λιγοτερο κακο σε θεμα υγειας? Πιστευω μπυρα και κρασι ε?


Εννοείται μπύρα και μάλιστα καμιά πραγματική, όχι της πλάκας. Αυτές που αγοράζει η μάζα είναι για να πλένεις το αυτοκίνητο. 

εχεις να προτινεις καποια αξιοπιστη την οποια ομως να μπορω ευκολα να την βρω σε βραδινα μαγαζια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...