Προς το περιεχόμενο

[Banggood] Με αγορές συγκεκριμενων προιοντων αξίας $199 έκπτωση $100


eagle_eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

26613067_10210328292911892_33284259_o.jpg

26655294_10210328293071896_449678194_o.jpg

26655524_10210328292991894_1066947865_o.jpg

26695046_10210328293031895_393369732_o.jpg

26695405_10210328293231900_520547010_o.jpg

26654777_10210329218615034_1736214752_o.jpg

26692112_10210329218535032_575779154_o.jpg

26692190_10210329218375028_1992273260_o.jpg

Μου θυμισες παλια που μαζευαμε καρτες και ειχαμε πολλες διπλές, ετσι και οι φωτογραφιες σου :D

Μεγεια Στελιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, orck είπε

Το ηξερα οτ θα βρεθει καποιος σαν εσενα.
Διαβασες καλα τι εγραψα; Διαβασες κατι για πιστοποιησεις; Εαν προσπαθεις να βρεις καποιον πιθηκο που μολις βγηκες απο την σπηλια να σου πει για καρκινους, λυπαμαι ψαξε αλλου.
Θα σου πω ομως οτι πρεπει να εχουν συγκεκριμενα ορια που πρεπει να τηρουνται.
Εχουν πιστοποιησεις FCC και CE; Εαν ναι τοτε ολα καλως, δεν εχω να πω κατι αλλο, απλα το εχω σαν απορια.

Πετάς την λέξη ακτινοβολία. Φαντάζομαι ξέρεις τι σημαίνει; Και πως μπορεί να επιδράσει σε έναν άνθρωπο; Ξέρεις ότι τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα τα λένε τελείως συμβατικά ακτινοβολία ως μια χονδροειδή διαχωριση;

Second, πιστεύεις ότι μπορεί να κυκλοφορήσει κάτι στην αγορά χωρίς πιστοποιήσεις; 

Φαντάζομαι γνωρίζεις απλα ότι δεν υπάγονται τα πάντα σε FCC και CE και για αυτό δεν την έχουν; 

Ξέρεις τεράστιο κομμάτι των πιστοποιήσεων της FCC και CE από πού προέρχεται;

Αν όχι, απλά έκανες τον πίθηκο και βγήκες να μιλήσεις για καρκίνους. Δεν στο λέω να σε προσβάλω αλλά αν κάποιος γνωρίζει είναι αστεία ποστ σαν το δικό σου. Εξού και το προηγούμενο μου μήνυμα. Καλό είναι το homework αλλά δεν αρκεί.

PS. Sorry για το offtopic, αν θέλεις να το συζητήσουμε μπορεί να γίνει ξεχωριστό θέμα η να μου στείλεις πμ.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, matrixxx είπε

Μου θυμισες παλια που μαζευαμε καρτες και ειχαμε πολλες διπλές, ετσι και οι φωτογραφιες σου :D

Μεγεια Στελιο!

Απο το Αβ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά τα μισά προϊόντα που πουλιούνται Ελλάδα και έχουν αυτοκόλλητα CE συνήθως είναι αυτοκόλλητα China Electronic και όχι European Conformity

Επεξ/σία από Agathoklis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agathoklis είπε

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά τα μισά προϊόντα που πουλιούνται Ελλάδα και έχουν αυτοκόλλητα CE συνήθως είναι αυτοκόλλητα China Electronic και όχι European Conformity

ισχυει στα πιο πολλα προιοντα.

China Electronic  δυστυχως...

 

αλλα πολλοι δεν το ξερουν αυτο. ειναι μια από τις κομπίνες που γινοντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα δειγμα της αναξιοπιστιας των απευθειας ηλεκτρονικων απο Κινα. Ομολογω οτι δεν περνω ανωνυμα κινητα η αλλα ηλεκτρονικα που ειναι κατασκευασμενα για την εγχωρια αγορας τους.
Αυτο το συστημα δεν θα το εμπιστευομουν καθολου.
Εαν αυτο με κανει πιθηκο, τοτε ναι ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι δεν θέλω να στο χαλάσω στο Ελλάδα δεν εχουμε καθόλου έλεγχο....  Οπότε ότι αγοράζεις είναι πολύ πιθανό να είναι China Electronic και απλά το αγοράζεις με καπέλο.  Εδώ θυμάμαι να πουλάνε ηλεκτρικη βούρτσα που έκανε "παπαδες"  επώνυμη με CE ccc fcc ccniaou 320€ στο Ελλάδα και στο gearbet έκανε 12$

Επεξ/σία από Agathoklis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με λογικες πλανες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν το χαλας. Δεν ξερω τι δεν μου χαλας λες και εχω καποιο οργανωμενο σχεδιο εναντια αυτου του συναγερμου :)
Οκ καταλαβα οτι κανεις δεν ξερει. Ευχαριστω πολυ.

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα το κινέζικο ειναι China Export κ έχει άλλη μορφή διαφορετικά θα ήταν παράνομο λόγω σύγχυσης. 

Το ευρωπαϊκό CE τα κέντρα των γραμματων έχουν απόσταση 1 διαμέτρου ενώ το κινεζικό CE είναι 1 ακτίνας. 

Τώρα αν κάποιος μου βγάλει φωτό το χαρτί πιστοποιήσεων που έχει στο κουτί η μέσα στις οδηγίες μπορώ να σας πω τι πιστοποιήσεις κ πρότυπα ακολουθεί για κάποιον που είναι φοβηκος.

Δεν θέλω να το χαλάσω σε κάποιον αλλά εν έτη 2018 ακόμα κ στη "κατώτερη" για πολλούς από εσάς Κίνα δεν μπορείς να παράγεις προϊόντα χωρίς πιστοποιήσεις. Υπάρχει τρόπος να βγουν τέτοια προϊόντα φυσικά αλλά είναι παράνομη η πώληση τους στην εγχώρια αγορά. Όταν υπάρχει όνομα εταιρείας που έχει μάλιστα δραστηριότητες στην Ευρώπη Αμερική να είστε σίγουροι ότι τηρούν όλες τις προδιαγραφές. Φυσικά για αυτά που πωλούνται μέσα στην Κίνα δεν υπάρχει λόγος να έχουν CE και FCC γιατί έχουν το δικό τους σύστημα κ δεν υπάρχει λόγος να πληρώσουν τσάμπα τις άδειες.

Πολλοί από εσάς που είχατε xiaomi στα παλιότερα μοντέλα η κινεζική έκδοση δεν είχε CE πιστοποιήσεις ενώ η global είχε. Τροφή για σκέψη, αν νομίζετε ότι άλλαξαν την γραμμή παραγωγής για να πάρουν CE πιστοποιήσεις ζείτε σε ένα παραμύθι.

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orck είπε

Με λογικες πλανες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν το χαλας. Δεν ξερω τι δεν μου χαλας λες και εχω καποιο οργανωμενο σχεδιο εναντια αυτου του συναγερμου :)
Οκ καταλαβα οτι κανεις δεν ξερει. Ευχαριστω πολυ.

Μαν απλά σου λέω ότι μην πιστεύεις ότι βλέπεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...