Προς το περιεχόμενο

Tablet με πληκτρολόγιο Chuwi Hi10 Plus, Panel 10.8" Full HD IPS, CPU Intel Cherry Trail X5 Z8350, eMMC 64 GB, RAM 4 GB, Windows10 + Android 5.1 149 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το είχα αγοράσει για έναν φίλο παλαιότερα ως δώρο (150€ από gearbest) θα ήθελα να σας πω ότι η οθόνη δεν είναι gorilla glass οπότε αν πέσει ακόμα και με τη θήκη του να είστε σίγουροι ότι θα σπάσει.

Στα windows πάει καλύτερα, μπορείτε να βάλετε ελληνικά και το μόνο lag που παρατήρησα ήταν στο chrome όταν φόρτωνε τις σελίδες.

Επίσης θα χρειαστεί να κάνετε αναβάθμιση στα win 10 που θα κρατήσει 2 ώρες +.

Ότι άλλο θέλετε γράψτε εδώ να απαντήσω. Το τάμπλετ το κράτησα περίπου 5 ημέρες πριν το δώσω στο φίλο μου. 

Υ.Γ. Η τιμή άξιζε με τα 1000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή το είχα αγοράσει για έναν φίλο παλαιότερα ως δώρο (150€ από gearbest) θα ήθελα να σας πω ότι η οθόνη δεν είναι gorilla glass οπότε αν πέσει ακόμα και με τη θήκη του να είστε σίγουροι ότι θα σπάσει.

Στα windows πάει καλύτερα, μπορείτε να βάλετε ελληνικά και το μόνο lag που παρατήρησα ήταν στο chrome όταν φόρτωνε τις σελίδες.

Επίσης θα χρειαστεί να κάνετε αναβάθμιση στα win 10 που θα κρατήσει 2 ώρες +.

Ότι άλλο θέλετε γράψτε εδώ να απαντήσω. Το τάμπλετ το κράτησα περίπου 5 ημέρες πριν το δώσω στο φίλο μου.

Υ.Γ. Η τιμή άξιζε με τα 1000.

Για πες μας για την αντοχή της οθόνης σε γρατσουνιές (θέλει ζελατίνα οπωσδήποτε ή με λογική χρήση είναι ο.κ.);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας για την αντοχή της οθόνης σε γρατσουνιές (θέλει ζελατίνα οπωσδήποτε ή με λογική χρήση είναι ο.κ.);

Μην ανησυχείς, έρχεται με προεγκαταστημένη τη ζελατίνα, για την ακρίβεια έχει δύο, τη μια την αφαιρείς και τη δεύτερη την κρατάς.

Αν πέσει έστω και από 10 εκατοστά να είστε σίγουροι, λόγω επιφάνειας, βάρους και μη ανθεκτικής οθόνης ότι θα σπάσει.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες χαζή ερώτηση, αλλά για πότε πάει παραλαβή αν πάρω ένα τώρα; Μήνα και βάλε;

 

nevermind διάβασα 2 σελίδες πίσω και μου απάντησα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχετε βαλθεί να με βάλετε σε έξοδα, δεν βλέπω να τη γλυτώνω αυτή τη φορά.

 

Εγώ σκέφτομαι πως θα αργήσω να το έχω στα χέρια μου και με αποθαρρύνω. Ίσα που με κρατάω να μην το πάρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες χαζή ερώτηση, αλλά για πότε πάει παραλαβή αν πάρω ένα τώρα; Μήνα και βάλε;

...

Εγώ σκέφτομαι πως θα αργήσω να το έχω στα χέρια μου και με αποθαρρύνω. ..

E και? Δεν είναι δα και συμπυκνωτής οξυγόνου! Ελεος!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες χαζή ερώτηση, αλλά για πότε πάει παραλαβή αν πάρω ένα τώρα; Μήνα και βάλε;[/s]

 

 

 

Εγώ το πήρα 14/12 (το πήρα χαμπάρι από το ποστ του hi10 pro ) και στις 21/12 μου δείχνει ότι έφυγε από Ολλανδία. Μου φαίνεται ότι καλά πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριτική από skroutz :

Το κράτησα μόνο 3 μήνες. Μόνο αρνητικά έχω να πω.

1. Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η SD Card θύρα μόνο στα Windows.Το έψαξα και το θέμα έιναι software υπάρχει γενικά στις συσκευές τους και δεν κάνουν κάτι να το διορθώσουν. 
2. Η chuwi δεν βγάζει συχνά updates.. Θα μείνετε με τα προβλήματα... 
3. Ο χώρος που μένει στο partition των Windows είναι ελάχιστος. 
4. Σε android πάει "σχετικά" καλα.. σε windows η cpu κολλάει στο 100% με το που ανοιγεις... 
5. Η φόρτιση μπορεί να πάρει πολλές ώρες .. Μιλάμε για slow charge v3.0. Το έχεις ανοιχτό στην φόρτιση και η μπαταρία πέφτει...

 

Η εξωφρενικά χαμηλή τιμή με ψήνει αλλα αν ειναι να μου βγει η πίστη να περιμένω για κανενα surface του χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κριτική από skroutz :

Το κράτησα μόνο 3 μήνες. Μόνο αρνητικά έχω να πω.

1. Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η SD Card θύρα μόνο στα Windows.Το έψαξα και το θέμα έιναι software υπάρχει γενικά στις συσκευές τους και δεν κάνουν κάτι να το διορθώσουν. 

2. Η chuwi δεν βγάζει συχνά updates.. Θα μείνετε με τα προβλήματα... 

3. Ο χώρος που μένει στο partition των Windows είναι ελάχιστος. 

4. Σε android πάει "σχετικά" καλα.. σε windows η cpu κολλάει στο 100% με το που ανοιγεις... 

5. Η φόρτιση μπορεί να πάρει πολλές ώρες .. Μιλάμε για slow charge v3.0. Το έχεις ανοιχτό στην φόρτιση και η μπαταρία πέφτει...

 

Η εξωφρενικά χαμηλή τιμή με ψήνει αλλα αν ειναι να μου βγει η πίστη να περιμένω για κανενα surface του χρόνου

 

φιλε μην εισαι αδικος ομως . βαλε και τις 2 αλλες αξιολογησεις που υπαρχουν .

οπως και το γεγονος οτι 4 στους 12 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη

Επισης να πω οτι παρηγγειλα και γω 14 δεκεμβριου.

 

19-12-2017 16:38 The item is on transport to the country of destination GREECE 19-12-2017 10:39 The item is processed at the PostNL sorting center 19-12-2017 10:39 The item is at the PostNL sorting center 18-12-2017 02:55 The item is pre-advised
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συγκρίνεις surface με το chuwi συγκρίνεις μερσεντές με φιατ. Το θέμα είναι τι δίνεις, γιατί το θέλεις, και αν σε καλύπτει για τα λεφτά που έδωσες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ενα office να κανει καποιος εγκατασταση τελος ο ελευθερος χωρος; εχω ενα asus T100 για την γυναικα και εχει αγανακτησει ,με 2-3 προγραμματα μπουκωσε ,αλλα ειναι 32αρι ,γι αυτο και ρωτησα πιο πανω ποσο ελευθερο χωρο αφηνουν τα win ,αν γνωριζει καποιος ας μας πει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ενα office να κανει καποιος εγκατασταση τελος ο ελευθερος χωρος; εχω ενα asus T100 για την γυναικα και εχει αγανακτησει ,με 2-3 προγραμματα μπουκωσε ,αλλα ειναι 32αρι ,γι αυτο και ρωτησα πιο πανω ποσο ελευθερο χωρο αφηνουν τα win ,αν γνωριζει καποιος ας μας πει 

 

Μπορείς να βάλεις sd κάρτα και να τη κάνεις να την βλέπουν τα win 10 σαν δίσκο του συστήματος...

Το έχω κάνει εγώ σε ένα Chuwi Hi8 που έχω.... έτσι στη κάρτα θα έχεις τα office και όλα τα υπόλοιπα προγράμματα που 

πιάνουν χώρο.... ακόμα και όταν έκανε αναβάθμιση στη νεότερη έκδοση των win 10 (μου ζήταγε εσωτερικό χώρο αρκετά GB

που δεν υπήρχαν) όταν όρισα σαν δίσκο του συστήματος την κάρτα προχώρησε κανονικά...

 

Δες εδώ...

https://www.howtogeek.com/234998/how-to-install-apps-to-an-sd-card-or-another-drive-on-windows-10/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...