Προς το περιεχόμενο

Tablet με πληκτρολόγιο Chuwi Hi10 Plus, Panel 10.8" Full HD IPS, CPU Intel Cherry Trail X5 Z8350, eMMC 64 GB, RAM 4 GB, Windows10 + Android 5.1 149 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ε όχι και παπάδες: https://www.howtogeek.com/234998/how-to-install-apps-to-an-sd-card-or-another-drive-on-windows-10/, δουλεύει σίγουρα!

Mαλλον απαντας εκει που θες να απαντησεις ή κατι εχασες; Η sd card στο chuwi z8300 + z8350 λογω chipset δεν ειναι συμβατη με sd card slot που εχουν βαλει.

Αν διάβασες όλο το ποστ μου αναφέρω οτι το προβλημα το εχει με το touchpad στο πληκτρολόγιο το σκληρο το ασημί με τις usb , αυτο που δεν εχει usb το μαύρο ειναι μια χαρα (αυτο που δίνει μαζί με το ταμπλετ στο link του topic).

Και οχι δεν εχω δάχτυλο 5 εκατοστά και επίσης όσο και αν έψαξα και στο google και στο ταμπλετ τα gestures δεν κλείνουν παρα μονο βαζεις προγραμματα και τα παρακαμπτεις, οποτε εαν ξερεις καποιο τρόπο με τον οποιον κλεινουν χωρις προγραμμα αν θες μοιράσου τον μαζί μας.

Βαριεμαι να κανω upload παλι. Μπες στο διπλανο φορουμ να τα βρεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν κρατηθηκα το αγορασα κ εγω ,εψαχνα tablet για την κορη μου αλλα αυτο ειναι καλυτερο κ στην ιδια τιμη 

 

edit

 

παραγγειλα εξτρα το πενακι ,θηκη κ tempered glass

Επεξ/σία από crashnburn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tempered glass θα σου αφησει κενα. Ενημερωσε οταν το βαλεις αν ειναι ετσι.

 

μα ειναι απο το bangood ειδικα για αυτο, φανταζομαι δεν ειναι Α ποιοτητα οπως τα Nillkin πχ αλλα διαβασα οτι η οθονη χαραζεται ευκολα ειδικα με το keyboard που εχει μαζι

 

https://www.banggood.com/Toughened-Glass-Screen-Protector-for-10_8-Inch-Chuwi-Hi10-Plus-Tablet-p-1177612.html?utm_design=41&utm_source=emarsys&utm_medium=Neworder171109&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=Winna&sc_src=email_2675773&sc_eh=a99f3a592a94e9c41&sc_llid=528172&sc_lid=105229698&sc_uid=aIW8UZmlMK&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω htpcακι με τον ιδιο επεξεργαστη κ 2gb ram αντι για 4 που εχει αυτο

 

με λιγο tweaking παει πολυ καλα στα win ,μεχρι asphalt 8 επαιζα ανεκτοτατα

 

edit δεν θελω να το γκαντεμιασω αλλα ψαχνοντας στο youtube με χρονολογικη ταξινομηση ,βλεπω καμποσα ,doesnt boot ,dead κλπ 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=chuwi+hi10+plus&sp=CAI%253D

Επεξ/σία από crashnburn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει το gearbest το Pro, πακετο με το USB keyboard γυρω στα 145€ αλλα δε βλεπω EU direct shipping...

 

Edit: και στο BG στα €118 (ΧΩΡΙΣ πληκτρολόγιο μάλλον), με το κουπόνι: 541882

 

https://banggood.com/CHUWI-Hi10-Pro-64GB-Intel-X5-Atom-Cherry-Trail-Z8350-Quad-Core-10_1-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1153300.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η sd card στο chuwi z8300 + z8350 λογω chipset δεν ειναι συμβατη με sd card slot που εχουν βαλει.

Βαριεμαι να κανω upload παλι. Μπες στο διπλανο φορουμ να τα βρεις.

 

Δηλαδή φίλε μου πιστεύεις παίζει το ίδιο πρόβλημα και στο Hi12 που κοιτάζω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι θεμα chipset. Μπαινει σε βαθυ υπνο; ή κατι τετοιο. Αμα τη βαλεις και την βγαλεις σπανια ξανα παιζει αργοτερα ομως δεν παιζει ουτε αυτο.. Αυτο που μπορεις να κανεις στα windows ειναι να ξανα κανεις install τον driver καθε φορα που δεν παιζει απο το troubleshooter των windows  οταν εμφανιζει το θαυμαστικο. 7/10 πιανει και επανερχεται. Το ιδιο θεμα εχουν και σε αλλες μαρκες με το ιδιο chipset.
βαρετη διαδικασια οποτε εχει φαει ακυρο. Ασε που διαβαζει καποιες ενω καποιες αλλες οχι. Νομιζω μια των 2gb ή 4gb την διαβαζε παντα. Στο android παιζει σχεδον απροβληματιστα οσο το ειχα αλλα μου ειναι αχρηστο οταν εχω windows με multitasking. Mε πατεντα παντως θα μπορουσε καποιος να τραβηξει ενα sd reader βγαζοντας αυτο που εχει και να το συνδεσει εσωτερικα απο το micro usb. Eνας εξωτερικος παντως ειναι το καλυτερο αλλα χανεις στη μεταφορα. Οποτε εκει micro sd reader.
Oτι αλλο και να δοκιμασετε πχ drivers κλπ θα χασετε απλα το χρονο σας οπως εγω που ημουν ανεργος και εψαξα μεχρι αηδιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου ήρθε  σήμερα.  Από Ολλανδία χωρίς τελωνείο. Η πρώτη εντύπωση πολύ θετική. Το πήρα κυρίως για τα windows. Πάει πολύ καλά και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες αγορές. Το δουλεύω με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο και νομίζω πως χειρίζομαι ένα πολύ καλό λάπτοπ. Τα σπάει. Η οθόνη του πολύ καθαρή και φωτεινή  και σε σχέση με το asus που αντικατέστησε μέρα με τη νύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourtias είπε

Μου ήρθε  σήμερα.  Από Ολλανδία χωρίς τελωνείο. Η πρώτη εντύπωση πολύ θετική. Το πήρα κυρίως για τα windows. Πάει πολύ καλά και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες αγορές. Το δουλεύω με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο και νομίζω πως χειρίζομαι ένα πολύ καλό λάπτοπ. Τα σπάει. Η οθόνη του πολύ καθαρή και φωτεινή  και σε σχέση με το asus που αντικατέστησε μέρα με τη νύχτα.

καλορίζικο.

το περιμένω και εγώ (in tranzit from NETHERLANDS )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nazar είπε

καλορίζικο.

το περιμένω και εγώ (in tranzit from NETHERLANDS )

Με το καλό να σου έρθει και αψεγάδιαστο σαν το δικό μου. Πάντως από πακετάρισμα ο κινέζος άψογος....

έβαλα και μια sd 16 gb και μέχρι στιγμής δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...