Προς το περιεχόμενο

Tablet με πληκτρολόγιο Chuwi Hi10 Plus, Panel 10.8" Full HD IPS, CPU Intel Cherry Trail X5 Z8350, eMMC 64 GB, RAM 4 GB, Windows10 + Android 5.1 149 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να βάλεις sd κάρτα και να τη κάνεις να την βλέπουν τα win 10 σαν δίσκο του συστήματος...

Το έχω κάνει εγώ σε ένα Chuwi Hi8 που έχω.... έτσι στη κάρτα θα έχεις τα office και όλα τα υπόλοιπα προγράμματα που 

πιάνουν χώρο.... ακόμα και όταν έκανε αναβάθμιση στη νεότερη έκδοση των win 10 (μου ζήταγε εσωτερικό χώρο αρκετά GB

που δεν υπήρχαν) όταν όρισα σαν δίσκο του συστήματος την κάρτα προχώρησε κανονικά...

Πως γινετε αυτο φιλε; του εχω καρτα sd , για δωσε τα φωτα σου ,θα βοηθησεις και υποψηφιους αγοραστες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως γινετε αυτο φιλε; του εχω καρτα sd , για δωσε τα φωτα σου ,θα βοηθησεις και υποψηφιους αγοραστες 

 

Δες εδώ..

https://www.howtogeek.com/234998/how-to-install-apps-to-an-sd-card-or-another-drive-on-windows-10/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κριτική από skroutz :

Το κράτησα μόνο 3 μήνες. Μόνο αρνητικά έχω να πω.

1. Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η SD Card θύρα μόνο στα Windows.Το έψαξα και το θέμα έιναι software υπάρχει γενικά στις συσκευές τους και δεν κάνουν κάτι να το διορθώσουν. 

2. Η chuwi δεν βγάζει συχνά updates.. Θα μείνετε με τα προβλήματα... 

3. Ο χώρος που μένει στο partition των Windows είναι ελάχιστος. 

4. Σε android πάει "σχετικά" καλα.. σε windows η cpu κολλάει στο 100% με το που ανοιγεις... 

5. Η φόρτιση μπορεί να πάρει πολλές ώρες .. Μιλάμε για slow charge v3.0. Το έχεις ανοιχτό στην φόρτιση και η μπαταρία πέφτει...

 

Η εξωφρενικά χαμηλή τιμή με ψήνει αλλα αν ειναι να μου βγει η πίστη να περιμένω για κανενα surface του χρόνου

 

Έλεος ρε φίλε πόσο καιρό είσαι στο Insomnia; Δεν ξέρεις ότι καλύτερα να ρωτήσεις τον κυρ. Αλέκο στο χωριό να σου πει για tablet και κινητό παρά να εμπιστευθείς κριτική στο skroutz......Για 130€ με dual boot, γνήσια windows 10 και 10 + inches, μαζί με πληκτρολόγιο είναι φοβερό μηχάνημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ,ευχαριστω πολυ, μιας και ειμαι και εγω σε αναζητηση tablet εχω μια αλλη απορια ,θα μπορεσω να δω το nova go στο συγκεκριμενο tablet η θα το βλεπει σαν ρουταρισμενο; εχει καποιος καποια αναλογη εμπειρια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με ελκύει εμενα σε αυτή τη ταμπλέτα είναι ο 3:2 λόγος οθόνης...

 

...διαφορετικά, θα έλεγα ότι 3 χρόνια τώρα βγαίνουν οι ίδιες ταμπλέτες, με παρόμοιες επιδόσεις κι αν κάποιος πήρε το '14 κανά Teclast X98 Air δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις τρέχουσες ταμπλέτες.

 

Αυτά τα πληκτρολόγια είναι πολύ-πολύ μέτρια..."δόλωμα" αποτελούν περισσότερο, παρά ευκολία.

 

Καλύτερα ένα Logitech Bluetooth Tablet KB με καμιά 35€ (από εβαυ) που έχει και βάση για ταμπλέτα (και που θα επιβιώσει αρκετών, πιθανότατα, ταμπλετών)

 

Επίσης, όταν οι laminated/ogs οθόνες είναι πλέον διαθέσιμες και στη χαμηλή κατηγορία τιμής, δεν ξέρω αν αυτές αξίζουν τα χρήματά τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κριτική από skroutz :

Το κράτησα μόνο 3 μήνες. Μόνο αρνητικά έχω να πω.

1. Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η SD Card θύρα μόνο στα Windows.Το έψαξα και το θέμα έιναι software υπάρχει γενικά στις συσκευές τους και δεν κάνουν κάτι να το διορθώσουν. 

2. Η chuwi δεν βγάζει συχνά updates.. Θα μείνετε με τα προβλήματα... 

3. Ο χώρος που μένει στο partition των Windows είναι ελάχιστος. 

4. Σε android πάει "σχετικά" καλα.. σε windows η cpu κολλάει στο 100% με το που ανοιγεις... 

5. Η φόρτιση μπορεί να πάρει πολλές ώρες .. Μιλάμε για slow charge v3.0. Το έχεις ανοιχτό στην φόρτιση και η μπαταρία πέφτει...

 

Η εξωφρενικά χαμηλή τιμή με ψήνει αλλα αν ειναι να μου βγει η πίστη να περιμένω για κανενα surface του χρόνου

 

Mάλιστα, κριτική στο Skroutz & δεν αγοράζω Chuwi φέτος για ν' αγοράσω...Surface του χρόνου! Ανήλικος είσαι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας εχω το hi10 plus απο Σεπτεμβριο και το χρησιμοποιω καθημερινα κυριως για browsing και καμια σειρα στο kodi, το χρησιμοποιω κυριως με windows καθως στα android ετρωγε αρκετα γρηγορα την μπαταρια,παρολα αυτα δουλευε απροβληματιστα.

Το μοναδικο μειονεκτημα που εχω βρει εγω και απ οσο ειχα διαβασει και πριν το παρω ειναι οτι εαν δεν εχεις καλο σημα wifi με το chuwi υπαρχει θεμα, δηλαδη θα πιανει οριακα ή θα ειναι αργο το ιντερνετ.

Εμενα προσωπικα με εχει βολεψει παρα πολυ,ιδιαιτερο θεμα με το χωρο δεν ειχα καθως δεν του εχω περασει πολλα προγραμματα.

 

Οσον αφορα τα πληκτρολογια τωρα , το ειχα παρει με το πληκτρολογιο το ασημι με τις θυρες usb καθως η μαυρη μαλακη θηκη δεν ειχε usb,δυστυχως ενω σαν πληκτρολογιο ηταν τελειο και μπορουσες να εχεις σε διαφορες κλισεις στην οθονη, το touchpad ηταν αθλιο καθως επρεπε να το κινεις με πολυ προσοχη με ενα μονο δαχτυλο καθως εχει καποια gestures τα οποια τα επιανε και αλλαζε το zoom εκανε minimize τα παραθυρα κλπ (στα windows αυτα, στα android ηταν κανονικα).

 

Πετυχα σε καποια φαση στο gearbest το μαυρο πληκτρολογιο το αλλο χωρις τις usb γυρω στα 10-15 ευρω και το πηρα δοκιμαστικα, σε αυτο,το touchpad δουλευει κανονικοτατα και δεν εχει τα ενοχλητικα gestures.

 

Οσον αφορα τη φορτιση ναι δεν ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει αλλα προσωπικα δεν με εχει ενοχλησει καθολου καθως το φορτωνω το βραδυ οποτε το πρωι το βρισκω φουλ, παρολα αυτα παρηγγειλα και εναν φορτιστη blitzwolf απο banggood καθως δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα για τον φορτιστη που δινουν μαζι και η αληθεια ειναι οτι δεν τον εμπιστευομαι πολυ γιατι ζεματαει καθε φορα.

 

Εγω το ειχα παρει στα 190 ευρω περιπου τωρα στα 160 με 130 νομιζω αξιζει σιγουρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας εχω το hi10 plus απο Σεπτεμβριο και το χρησιμοποιω καθημερινα κυριως για browsing και καμια σειρα στο kodi, το χρησιμοποιω κυριως με windows καθως στα android ετρωγε αρκετα γρηγορα την μπαταρια,παρολα αυτα δουλευε απροβληματιστα.

Το μοναδικο μειονεκτημα που εχω βρει εγω και απ οσο ειχα διαβασει και πριν το παρω ειναι οτι εαν δεν εχεις καλο σημα wifi με το chuwi υπαρχει θεμα, δηλαδη θα πιανει οριακα ή θα ειναι αργο το ιντερνετ.

Εμενα προσωπικα με εχει βολεψει παρα πολυ,ιδιαιτερο θεμα με το χωρο δεν ειχα καθως δεν του εχω περασει πολλα προγραμματα.

 

Οσον αφορα τα πληκτρολογια τωρα , το ειχα παρει με το πληκτρολογιο το ασημι με τις θυρες usb καθως η μαυρη μαλακη θηκη δεν ειχε usb,δυστυχως ενω σαν πληκτρολογιο ηταν τελειο και μπορουσες να εχεις σε διαφορες κλισεις στην οθονη, το touchpad ηταν αθλιο καθως επρεπε να το κινεις με πολυ προσοχη με ενα μονο δαχτυλο καθως εχει καποια gestures τα οποια τα επιανε και αλλαζε το zoom εκανε minimize τα παραθυρα κλπ (στα windows αυτα, στα android ηταν κανονικα).

 

Πετυχα σε καποια φαση στο gearbest το μαυρο πληκτρολογιο το αλλο χωρις τις usb γυρω στα 10-15 ευρω και το πηρα δοκιμαστικα, σε αυτο,το touchpad δουλευει κανονικοτατα και δεν εχει τα ενοχλητικα gestures.

 

Οσον αφορα τη φορτιση ναι δεν ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει αλλα προσωπικα δεν με εχει ενοχλησει καθολου καθως το φορτωνω το βραδυ οποτε το πρωι το βρισκω φουλ, παρολα αυτα παρηγγειλα και εναν φορτιστη blitzwolf απο banggood καθως δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα για τον φορτιστη που δινουν μαζι και η αληθεια ειναι οτι δεν τον εμπιστευομαι πολυ γιατι ζεματαει καθε φορα.

 

Εγω το ειχα παρει στα 190 ευρω περιπου τωρα στα 160 με 130 νομιζω αξιζει σιγουρα.

καλησπέρα μήπως θα μπορούσες να μας δωσεις ένα link για το πληκτρολόγιο και καθώς επίσης εαν προεξέχει από αυτό που έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με ελκύει....

....Καλύτερα ένα Logitech Bluetooth Tablet KB με καμιά 35€ (από εβαυ) που έχει και βάση για ταμπλέτα (και που θα επιβιώσει αρκετών, πιθανότατα, ταμπλετών)

Επίσης, ...

 

Aυτό εννοείς;

 

post-158503-0-03611700-1513959243_thumb.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μήπως θα μπορούσες να μας δωσεις ένα link για το πληκτρολόγιο και καθώς επίσης εαν προεξέχει από αυτό που έχει

καλησπερα το λινκ για το πληκτρολογιο χωρις τις usb ειναι αυτο https://www.gearbest.com/tablet-accessories/pp_424390.html , το αλλο με τις usb το εχει μονο aliexpress απ οτι ειδα, οχι δεν προεξεχει καθολου το ταμπλετ απ το πληκτρολογιο,γενικα οσα πληκτρολογια ειναι για plus ειναι μια χαρα αν παρεις πληκτρολογιο για pro θα προεξεχει το ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καθενας με το μακρυ του και το κοντο του εδω μεσα.

Η μονη αληθεια που διαβασα ειναι για το προβλημα με την sd card που πρεπει να κανεις παπαδες για παιξει στα windows και παλι ΑΝ.
Οσο για το touchpad ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχω δουλεψει. Αν τα gestures δεν ειναι για σενα γιατι εχεις δαχτυλο 5 εκατοστα τοτε τα αφαιρεις. 
Ο χωρος και σε dualboot ειναι μια χαρα 20-23gb free σε singleboot 57.6gb με τα windows να θελουν περιπου 16-17gb.
Το εχω 1+ χρονο.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Η μονη αληθεια που διαβασα ειναι για το προβλημα με την sd card που πρεπει να κανεις παπαδες για παιξει στα windows και παλι ΑΝ.

...

Ε όχι και παπάδες: https://www.howtogeek.com/234998/how-to-install-apps-to-an-sd-card-or-another-drive-on-windows-10/, δουλεύει σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O καθενας με το μακρυ του και το κοντο του εδω μεσα.

Η μονη αληθεια που διαβασα ειναι για το προβλημα με την sd card που πρεπει να κανεις παπαδες για παιξει στα windows και παλι ΑΝ.

Οσο για το touchpad ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχω δουλεψει. Αν τα gestures δεν ειναι για σενα γιατι εχεις δαχτυλο 5 εκατοστα τοτε τα αφαιρεις.

Ο χωρος και σε dualboot ειναι μια χαρα 20-23gb free σε singleboot 57.6gb με τα windows να θελουν περιπου 16-17gb.

Το εχω 1+ χρονο.

 

Αν διάβασες όλο το ποστ μου αναφέρω οτι το προβλημα το εχει με το touchpad στο πληκτρολόγιο το σκληρο το ασημί με τις usb , αυτο που δεν εχει usb το μαύρο ειναι μια χαρα (αυτο που δίνει μαζί με το ταμπλετ στο link του topic).

Και οχι δεν εχω δάχτυλο 5 εκατοστά και επίσης όσο και αν έψαξα και στο google και στο ταμπλετ τα gestures δεν κλείνουν παρα μονο βαζεις προγραμματα και τα παρακαμπτεις, οποτε εαν ξερεις καποιο τρόπο με τον οποιον κλεινουν χωρις προγραμμα αν θες μοιράσου τον μαζί μας.

Επεξ/σία από FiLiP1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...