Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι εποχές είναι δύσκολες παντού, χιλιάρικο σε κινητό είναι ειδική κατηγορία ανθρώπου που θα τα διαθέσει όταν με το ίδιο ποσό κλείνει άλλες καταναλωτικές ανάγκες.

Η ιστορία θα δείξει

Εμπρός στον δρόμο που χάραξε η google με τα pixel 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Ενα πάρα πολύ ακριβό κινητό που δεν αντικατοπτρίζει την αξία της συσκευής! Ο κόσμος έχει την δύναμη να βάλει μυαλό στις εταιρείες αυτές που στην ουσία πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.....  

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η apple απλα αποφασισε να διπλασιασει τις τιμες της. αν το x δε εκανε 1200με 1400 κ εκανε 600 με 700 θα ειχε χαλαρα τις 3 με 4πλασιες πωλησεις. ολοι το λιγουρευονται. για αυτο εχουν ξεσκιστει κ πουλανε τα android. που να μαθει ο κοσμακης κ την xiaomi. πηρα εγω κ αλλα 5 ατομα με το που ειδαν το δικο μου το παραγγειλαν χωρις δευτερη σκεψη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η apple απλα αποφασισε να διπλασιασει τις τιμες της. αν το x δε εκανε 1200με 1400 κ εκανε 600 με 700 θα ειχε χαλαρα τις 3 με 4πλασιες πωλησεις. ολοι το λιγουρευονται. για αυτο εχουν ξεσκιστει κ πουλανε τα android. που να μαθει ο κοσμακης κ την xiaomi. πηρα εγω κ αλλα 5 ατομα με το που ειδαν το δικο μου το παραγγειλαν χωρις δευτερη σκεψη

true 700 μια χαρα ,οχι φτηνα αλλα με στα λογικα πλαισια,το 1200+ ειναι κοροιδια η κοινωνικο πειραμα για να διαπιστώσουν τα ορια τον apple fan
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Ενα πάρα πολύ ακριβό κινητό που δεν αντικατοπτρίζει την αξία της συσκευής! Ο κόσμος έχει την δύναμη να βάλει μυαλό στις εταιρείες αυτές που στην ουσία πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.....  

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω και εγώ, εμείς κατευθύνουμε την αγορά. Αλλά όταν βλέπεις ανόητους να συμπεριφέρονται σαν πρόβατα (και φυσικά δεν εστιάζω μόνο στην Apple τώρα) καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν υπάρχει ιδιαίτερη ελπίδα και οι εταιρίες δυστυχώς θα συνεχίσουν να πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες, όσο υπάρχει κόσμος που θα τα αγοράσει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω και εγώ, εμείς κατευθύνουμε την αγορά. Αλλά όταν βλέπεις ανόητους να συμπεριφέρονται σαν πρόβατα (και φυσικά δεν εστιάζω μόνο στην Apple τώρα) καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν υπάρχει ιδιαίτερη ελπίδα και οι εταιρίες δυστυχώς θα συνεχίσουν να πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες, όσο υπάρχει κόσμος που θα τα αγοράσει.

Φίλε μου δεν είναι αυτά τα άτομα όπως τα χαρακτήρισες, απλά είναι εξαρτημένα που έχουν υποστεί πολυετή πλύση εγκεφάλου.

Πειραματίζεται η apple και βλέπει μέχρι πού μπορεί να χ@@@@ στο τάληρο. Αυτή την δουλειά της κάνει, μία πολυεθνική είναι, αυτοί που τρέχουν θα έπρεπε είναι αντικείμενο Ψυχιατρικής Μελέτης στα Πανεπιστήμια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα πουλησα 700€ το iphone 7plus και πηρα το Χ χωρις φπα με τιμολογιο στα 960€ με δωρο τα 200€ απο την πεθερα για τις γιορτες. Δεν εδωσα φραγκο καο το χαιρομαι. Αυτα προς τους haters...Ασχημο και μη καινοτομο; Ναι καλα οτι πειτε...

Τώρα η περίπτωση σου δεν νομίζω ότι ανταποκρίνεται στο μέσο αγοραστή, καθώς ούτε πεθερές 'έχουμε να μας στα σκάνε ούτε μπορούμε να κόψουμε τιμολόγιο. Στα της καινοτομίας και ομορφιάς, εμφανισιακά εμένα δε με χαλάει, σαν καινοτομία θα συμφωνήσω εν μέρη καθώς ο επεξεργαστής είναι μπροστά από την εποχή, κατά τα άλλα κάτι face detection να χαίρεται ο κοσμάκης.

Αν πέσει ένα 500 η μεγάλη έκδοση θα πάρει ξανά μπρος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο κινητο( αν και δεν θα το αγοραζα λογω ios) ,αλλα η τιμολογηση του δεν ειναι για να γινει best seller.

Ελπιζω επειδη το συνηθιζουν αρκετες αντροιντ εταιρειες το Χ να μην το αντιγραψουν στο σημειο που κανει τα αυτακια.

Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι σκεφτοντουσαν οταν σχεδιαζαν εκεινο το κομματι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα πουλησα 700€ το iphone 7plus και πηρα το Χ χωρις φπα με τιμολογιο στα 960€ με δωρο τα 200€ απο την πεθερα για τις γιορτες. Δεν εδωσα φραγκο καο το χαιρομαι. Αυτα προς τους haters...Ασχημο και μη καινοτομο; Ναι καλα οτι πειτε...

 

^ Αυτός είναι ο μέσος (έλληνας τουλάχιστον) χρήστης iphone.

 

Πιστεύει πως επειδή κατάφερε να το πάρει με μεταπωλήσεις και δανεικά ότι είναι καλύτερος από οποιονδήποτε άνθρωπο δεν το επέλεξε και ας βγάζει περισσότερα από αυτόν.

 

υ.γ. γραφικότατο, αλλά δυστυχώς αληθές: "Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος" :D

 

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω και εγώ, εμείς κατευθύνουμε την αγορά. Αλλά όταν βλέπεις ανόητους να συμπεριφέρονται σαν πρόβατα (και φυσικά δεν εστιάζω μόνο στην Apple τώρα) καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν υπάρχει ιδιαίτερη ελπίδα και οι εταιρίες δυστυχώς θα συνεχίσουν να πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες, όσο υπάρχει κόσμος που θα τα αγοράσει.

 

Και αυτός είναι ο "hater" σύμφωνα με τυπάκια σαν τον προηγούμενο: Ο ευσυνείδητος καταναλωτής. Δεν έχει να κάνει με apple, samsung, xiaomi, έχει να κάνει με την τεράστια διαφορά στην παιδεία.

 

Το μόνο οντοπικ είναι πως το face ID & το notch όντως προκάλεσαν σύγχυση, ακόμα και σε (αρκετούς) "πιστούς" του ios, αλλά σίγουρα η apple δεν πρόκειται να "πέσει".

 

Το 1000ρικό+ που κοστίζει (και το ίδιο ισχύει για όλες τις αντίστοιχες ναυ-αρχίδ-ες) θα άξιζε, μόνο αν υποστήριζε hdmi, usb keyboard&mouse και γινόταν laptop replacement, δεδομένου του πανίσχυρου επεξεργαστή του, μια και η αγορά έχει αρχίσει να παίρνει αυτή την τάση:

 

https://www.forbes.com/sites/bensin/2017/10/16/huaweis-mate-10-makes-samsung-dex-look-pointless/#6b94b3539ab5

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χέστηκα για το ινοβέισον. Πρέπει να βγάλει η απλ πιο πολλά μοντέλα για να πέσουν οι τιμές στα 5. Θέλω κι εγώ άιφον για το garageband. Μόνο οι άλλοι θα έχουν;

 

 

Επίσης να πω ότι η απλ είναι κρατικοδίαιτη εταιρεία. Δεν πέφτει έξω με τίποτας λέμε όσο κι αν το θέλουν κάποιοι.

 

 

Άλλωστε πάντα υπήρχαν οι αντιπαλότητες : Αννίβας εναντίον Καίσαρα, Λέγκο εναντίον πλέιμομπίλ, φίφα εναντίον προ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...