Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν κατοχος του εδω και 2 εβδομαδες ομολογω οτι οντος ειναι μια απολυτα υπερτιμημενη συσκευη. 

Πολλα τα λεφτα για ενα απλο τηλεφωνο.

Τι να θαυμασεις ?

Τα emoji's που παιζουν μονο στην native message εφορμογη?

Την οθονη , η οποια δεν λεει  και πολλα.

Την ταχυτητα , η οποια σε πολλες περιπτωσεις δινει την αισθηση οτι ειναι πιο χαμηλη και απο αυτη ενος iphone 6s plus.

Το gimick με το lock και την αναγνωριση προσωπου.

Ναι , η ασυρματη δορτιση ειναι κατι χρησιμο και θεμιτο αλλα και παλι που εινια η καινοτομια. Αλλοι κατασκευαστες , ακομη και κινεζικων κινητων προσφερουν αυτη την δυνατοτητα με τις συσκευες τους.

Εαν καποιος δεν ειναι ψωνιο με apple και ανοητος σαν και εμενα καλυτερα να δωσει αλλου τα χρηματα του ή εστω να παρει μια ποιο τιμια συσκευη απο την apple .

 

Οφειλω να ομολογησω οτι ενω την πηρα σαν πρωτη συσκευη τωρα την εχω σαν backup στο xioami mi max το οποιο ειναι μια τιμια συσκευη χωρις τα περιτυλιγματα και τις γυαλινες πλατες της apple και επιπροσθετα με μπαταρια που κραταει ανετα 2 μερες (με full φορτιο, data, streaming κτλ.) 

Μακρια κυριες και κυριοι... ενα πειραμα ειναι και οσοι την πατησαμε τωρα το καταλαβαμε.

Respect ,δεν εχω τιποτα αλλο να πω
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατοχος του εδω και 2 εβδομαδες ομολογω οτι οντος ειναι μια απολυτα υπερτιμημενη συσκευη. 

Πολλα τα λεφτα για ενα απλο τηλεφωνο.

Τι να θαυμασεις ?

Τα emoji's που παιζουν μονο στην native message εφορμογη?

Την οθονη , η οποια δεν λεει  και πολλα.

Την ταχυτητα , η οποια σε πολλες περιπτωσεις δινει την αισθηση οτι ειναι πιο χαμηλη και απο αυτη ενος iphone 6s plus.

Το gimick με το lock και την αναγνωριση προσωπου.

Ναι , η ασυρματη δορτιση ειναι κατι χρησιμο και θεμιτο αλλα και παλι που εινια η καινοτομια. Αλλοι κατασκευαστες , ακομη και κινεζικων κινητων προσφερουν αυτη την δυνατοτητα με τις συσκευες τους.

Εαν καποιος δεν ειναι ψωνιο με apple και ανοητος σαν και εμενα καλυτερα να δωσει αλλου τα χρηματα του ή εστω να παρει μια ποιο τιμια συσκευη απο την apple .

 

Οφειλω να ομολογησω οτι ενω την πηρα σαν πρωτη συσκευη τωρα την εχω σαν backup στο xioami mi max το οποιο ειναι μια τιμια συσκευη χωρις τα περιτυλιγματα και τις γυαλινες πλατες της apple και επιπροσθετα με μπαταρια που κραταει ανετα 2 μερες (με full φορτιο, data, streaming κτλ.) 

Μακρια κυριες και κυριοι... ενα πειραμα ειναι και οσοι την πατησαμε τωρα το καταλαβαμε.

Σιγουρα .

Εχετε πολυ πλακα ...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά καλά είναι που λέτε αλλά δεν ισχύουν για μας....

 

εγώ έχω μισθό στην Ελλάδα 600€, δίνω το ένα δεύτερο του μισθού μου(300€) για να πάρω ένα απλό κινητό.

 

Στον υπόλοιπο κόσμο - βλέπε Γερμανία μέσο μισθό 2500€ ο Γερμανός θα δώσει το 1 να δεύτερο του μισθού του 1250€ για κινητό (iPhone x) και θα του περισσέψουν κ λεφτά να μου πάρει κ μένα ένα κινητό γτ δεν έχω φράγκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά καλά είναι που λέτε αλλά δεν ισχύουν για μας....

 

εγώ έχω μισθό στην Ελλάδα 600€, δίνω το ένα δεύτερο του μισθού μου(300€) για να πάρω ένα απλό κινητό.

 

Στον υπόλοιπο κόσμο - βλέπε Γερμανία μέσο μισθό 2500€ ο Γερμανός θα δώσει το 1 να δεύτερο του μισθού του 1250€ για κινητό (iPhone x) και θα του περισσέψουν κ λεφτά να μου πάρει κ μένα ένα κινητό γτ δεν έχω φράγκα

http://www.bankingnews.gr/διεθνή/item/266191-stiglitz-απάτη-της-apple-να-χρησιμοποιεί-την-νομοθεσία-της-ιρλανδίας-για-φοροδιαφυγή/266191-stiglitz-απάτη-της-apple-να-χρησιμοποιεί-την-νομοθεσία-της-ιρλανδίας-για-φοροδιαφυγή.html

 

Ένας Ιρλανδός πόσα δίνει για να πάρει το X με τόσες "διευκολύνσεις"?

Κατά άλλα Designed by Apple in California...Made in China...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο τρολακι παιζει να ειναι αυτος ο nextp

 

κατα τα αλλα γιατι εμας εδω μας ενδιαφερει τι κανουν οι επενδυτες κ πως ειναι τα οικονομικα των εταιρειων ποτε δεν το καταλαβα

 

για μενα ολες οι ναυαρχιδες ειναι καραυπερτιμημενες οταν οι ερευνες δειχνουν οτι 95% του χρονου τους τα smartphone απλα κανουν τηλεφωνικες κλησεις ,η apple το ξεφτιλιζει λιγο παραπανω για να πουλησει premiumιλα την οποια βεβαια καταριπτει πανηγυρικα καθε φορα που θα πρεπει να φερθει ως σοβαρη εταιρεια σε θεματα αποδεδειγμενων σχεδιατικων λαθων η κακης ποιοτητας αναλωσιμων κλπ

 

αυτο που μου κανει περισσοτερη εντυπωση ειναι οτι οι κατοχοι τετοιων συσκευων τις επιλεγουν κ σχολιαζουν κυριως το θεαθηναι τους παρα τις δυνατοτητες τους ,ειναι ενδεικτικο για πολλα πραγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά καλά είναι που λέτε αλλά δεν ισχύουν για μας....

 

εγώ έχω μισθό στην Ελλάδα 600€, δίνω το ένα δεύτερο του μισθού μου(300€) για να πάρω ένα απλό κινητό.

 

Στον υπόλοιπο κόσμο - βλέπε Γερμανία μέσο μισθό 2500€ ο Γερμανός θα δώσει το 1 να δεύτερο του μισθού του 1250€ για κινητό (iPhone x) και θα του περισσέψουν κ λεφτά να μου πάρει κ μένα ένα κινητό γτ δεν έχω φράγκα

 

Αυτά που γράφεις δεν αποτελούν επιχειρήματα. 

Όσα και να βγάζεις το ερώτημα παραμένει.  Αξίζει ένα τηλέφωνο 1.200 ευρώ; Για κάποιους ναι, για άλλους όχι. 

Απλά πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κρατάω πολλά μηνύματα από εδώ για μια μελλοντική έκδοση που ετοιμάζω. Απλά δεν χωράνε σε έναν τόμο μόνο όποτε θα τα βγάζω σε συνέχειες. :P

 

Τον τίτλο θα σας τον πω μετά τις γιορτές γιατί δεν θέλω να σας αναστατώσω (περισσότερο) μέρες που είναι!

Σαν κατοχος του εδω και 2 εβδομαδες ομολογω οτι οντος ειναι μια απολυτα υπερτιμημενη συσκευη.

Πολλα τα λεφτα για ενα απλο τηλεφωνο.

Τι να θαυμασεις ?

Τα emoji's που παιζουν μονο στην native message εφορμογη?

Την οθονη , η οποια δεν λεει και πολλα.

Την ταχυτητα , η οποια σε πολλες περιπτωσεις δινει την αισθηση οτι ειναι πιο χαμηλη και απο αυτη ενος iphone 6s plus.

Το gimick με το lock και την αναγνωριση προσωπου.

Ναι , η ασυρματη δορτιση ειναι κατι χρησιμο και θεμιτο αλλα και παλι που εινια η καινοτομια. Αλλοι κατασκευαστες , ακομη και κινεζικων κινητων προσφερουν αυτη την δυνατοτητα με τις συσκευες τους.

Εαν καποιος δεν ειναι ψωνιο με apple και ανοητος σαν και εμενα καλυτερα να δωσει αλλου τα χρηματα του ή εστω να παρει μια ποιο τιμια συσκευη απο την apple .

 

Οφειλω να ομολογησω οτι ενω την πηρα σαν πρωτη συσκευη τωρα την εχω σαν backup στο xioami mi max το οποιο ειναι μια τιμια συσκευη χωρις τα περιτυλιγματα και τις γυαλινες πλατες της apple και επιπροσθετα με μπαταρια που κραταει ανετα 2 μερες (με full φορτιο, data, streaming κτλ.)

Μακρια κυριες και κυριοι... ενα πειραμα ειναι και οσοι την πατησαμε τωρα το καταλαβαμε.

Καλή η προσπάθεια αλλά σου βάζω ένα τΓία! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχουμε πει ότι το iPhone X είναι επετειακό. Μεν ακριβό αλλά δεν απευθύνεται σε όλους. Και μιλάμε για άτομα που έχουν ήδη iPhone. Πολλοί έχουν iPhone και δεν το έχουν σύνδεση ακόμα να το iTunes. Το iPhone X είναι ότι καλύτερο έχει βγει ως τώρα. Λειτουργικά και κατασκευαστικά είναι απιθανο. Μιλάμε τώρα για εναν σκελετό αό ανοξείδωτο ατσάλι. Βιντεάκι στο YouTube δείχνει που πέφτει το κινητό από 300 μέτρα και το μόνο που πεθαίνει είναι να σπάσει η γυάλινη πλάτη του κινητού. Το μέγεθος και η οθόνη είναι ότι πρέπει για να το δουλεύεις με το αν χέρι και να μπαίνει άνετα στην τσέπη. Η μπαταρία έχει μεγαλύτερη διάρκεια. Πάει σφαίρα. Το ξεκλείδωμα είναι καμία φορά σπαστικό λόγο ότι πρέπει να κοιτάς το κινητό. Αλλά και αυτό είναι μια συνήθεια και φυσικά πιο ασφαλές. Όλοι οι άνθρωποι θέλουν ένα απλό κινητό να κάνουν την δουλειά τους. Όπως το xiaomi που από 100 ευρώ το παίρνεις και κανείς μια χαρά την δουλειά σου. Όμως μην κράζετε το iPhone X. Όπως είπα δεν είναι για όλους.

Σε καθε ποστ υπαρχουν υπερβολες αλλα εσυ τα εχεις σπασει ολα,300 μετρα?βρε ριξτω απο τα 20 μετρα και ο επεξεργαστης θα φτασει στην αγκαλια του κουκ,η μεγαλύτερη μπαταρια εννοεις σίγουρα σε σχεση με την χαλια μπαταρια του 7 ετσι?σχεδιαστικα ναι οκ και μενα μου αρεσουν τα κερατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά καλά είναι που λέτε αλλά δεν ισχύουν για μας....

 

εγώ έχω μισθό στην Ελλάδα 600€, δίνω το ένα δεύτερο του μισθού μου(300€) για να πάρω ένα απλό κινητό.

 

Στον υπόλοιπο κόσμο - βλέπε Γερμανία μέσο μισθό 2500€ ο Γερμανός θα δώσει το 1 να δεύτερο του μισθού του 1250€ για κινητό (iPhone x) και θα του περισσέψουν κ λεφτά να μου πάρει κ μένα ένα κινητό γτ δεν έχω φράγκα

Αν παίρνει κάποιος 600€ μισθό δεν του φτάνουν να φάει εκτός και τον τρέφουν οι γονείς του

οπότε παίρνει κινητό με 80€

Τα 700άρια και τα χιλιάρικα είναι για λεφτάδες ή για φτωχούς ανεγκέφαλους

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά καλά είναι που λέτε αλλά δεν ισχύουν για μας....

 

εγώ έχω μισθό στην Ελλάδα 600€, δίνω το ένα δεύτερο του μισθού μου(300€) για να πάρω ένα απλό κινητό.

 

Στον υπόλοιπο κόσμο - βλέπε Γερμανία μέσο μισθό 2500€ ο Γερμανός θα δώσει το 1 να δεύτερο του μισθού του 1250€ για κινητό (iPhone x) και θα του περισσέψουν κ λεφτά να μου πάρει κ μένα ένα κινητό γτ δεν έχω φράγκα

Η Ελλαδα δεν ειναι key market για το iPhone, η αγοραστικη δυναμη του μεσου Ελληνα δεν ενδιαφερει εταιριες με premium προιοντα. Ας ειμαστε ευχαριστημενοι που εισαγεται κανονικα και καποιοι το αγοραζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χάλια συσκευή δυο μήνες μετά και ακόμα δεν έχουν στοκ στα κατάστημα .
Ναι ναι ξέρω η apple το κάνει επίτηδες ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επενδυτές δεν μπόρεσαν να αγοράσουν το νέο Χ λόγο υψηλής τιμης με αποτέλεσμα οι μετοχές των εταιρειών να σημειώσουν μεγαλη πτώση.

Έχει κάνει μεγάλη πατάτα η Apple!

Οι επενδυτές δεν μπόρεσαν να αγοράσουν το νέο Χ λόγο υψηλής τιμης με αποτέλεσμα οι μετοχές των εταιρειών να σημειώσουν μεγαλη πτώση.

Έχει κάνει μεγάλη πατάτα η Apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επενδυτές δεν μπόρεσαν να αγοράσουν το νέο Χ λόγο υψηλής τιμης με αποτέλεσμα οι μετοχές των εταιρειών να σημειώσουν μεγαλη πτώση.

Έχει κάνει μεγάλη πατάτα η Apple!Οι επενδυτές δεν μπόρεσαν να αγοράσουν το νέο Χ λόγο υψηλής τιμης με αποτέλεσμα οι μετοχές των εταιρειών να σημειώσουν μεγαλη πτώση.

Έχει κάνει μεγάλη πατάτα η Apple!

Το Χ εχεις?
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...