Προς το περιεχόμενο

εκτυπωση τελών εκτός taxisnet γίνεται; ξέχασε κωδικούς


kyriakh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www1.gsis.gr/webtax2/telhkykl/login.do

 

μια χαρα μπαινει και δεν ειμαι λογκ ιν πουθενα

Invalid path /year2012/telhkykl/logout was requested

 

 

να μην ανοιξω νεο θεμα, πληρωσα χτες μεσω ιντερνετ τα τελη βιαστηκα, και σημερα ειδα στην αποδειξη της τραπεζας ειναι σωστο το αφμ αλλα λαθος η πινακιδα του αμαξιου, αυριο το πρωι να παω εφορια η στην τραπεζα ? η και στα δυο ?

Πως το εκανες αυτο;

Αφου διασταυρωνει με το ΑΦΜ το οχημα,εαν βαλεις αλλη πινακιδα σου λεει οτι αυτος ο ΑΦΜ δεν εμφανιζεται ως ιδιοκτητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τα λινκς που δινετε ειναι νεκρα να ξερετε,μαλλον πρεπει να εισαι logged in για να δουλεψουν.

 

Το σωστό Link εδώ:

 

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwilhJHAsK3YAhXRYlAKHdzmCh4QFggnMAA&url=https%3A%2F%2Fwww1.gsis.gr%2Fwebtax2%2Ftelhkykl%2Findex.jsp&usg=AOvVaw2I6hCnJfMZUHdNZaJe5N1G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Invalid path /year2012/telhkykl/logout was requested

 

 

Πως το εκανες αυτο;

Αφου διασταυρωνει με το ΑΦΜ το οχημα,εαν βαλεις αλλη πινακιδα σου λεει οτι αυτος ο ΑΦΜ δεν εμφανιζεται ως ιδιοκτητης.

Μάλλον τίποτα δεν διασταυρώνει...πήγα να την πατήσω κι εγώ αλλά το είδα τελευταία στιγμή. Δεν μου έβγαλε κάποιο λάθος όμως, πέρασε στο τελικό στάδιο της πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τίποτα δεν διασταυρώνει...πήγα να την πατήσω κι εγώ αλλά το είδα τελευταία στιγμή. Δεν μου έβγαλε κάποιο λάθος όμως, πέρασε στο τελικό στάδιο της πληρωμής.

 

Κανονικά διασταυρώνει, δες τι βγάζει όταν το ΑΦΜ δεν ανήκει στον ιδιοκτήτη του οχήματος:

 

"Ζητήθηκαν τ.κ. έτους :2018, ΑΦΜ :081947325, Αρ.Κυκλ.:ΕΡΗ9747 --- Ο ΑΦΜ δεν εμφανίζεται ως ιδιοκτήτης του οχήματος ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ"

 

Όσο και να προσπαθήσεις, λάθος είναι σχεδόν αδύνατο να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά διασταυρώνει, δες τι βγάζει όταν το ΑΦΜ δεν ανήκει στον ιδιοκτήτη του οχήματος:

 

"Ζητήθηκαν τ.κ. έτους :2018, ΑΦΜ :081947325, Αρ.Κυκλ.:ΕΡΗ9747 --- Ο ΑΦΜ δεν εμφανίζεται ως ιδιοκτήτης του οχήματος ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ"

 

Όσο και να προσπαθήσεις, λάθος είναι σχεδόν αδύνατο να κάνεις.

To μήνυμα αυτό από που είναι; Από την εφαρμογή; Εγώ λέω για το ebanking, νομίζω αυτό εννοεί  και ο makis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μήνυμα αυτό από που είναι; Από την εφαρμογή; Εγώ λέω για το ebanking, νομίζω αυτό εννοεί  και ο makis.

 

Μα το ebanking στην εφαρμογή της ΓΓΠΣ συνδέεται... αν δεν βρεθεί αντιστοιχία του ΑΦΜ και της πινακίδας στη βάση δεδομένων του gsis, δεν μπορείς να προχωρήσεις.

 

Ακόμα και στην περίπτωση που προσπαθήσεις να πληρώσεις μέσω ebanking χωρίς αφμ/πινακίδα αλλά μόνο με ταυτότητα οφειλής(ΤΟ) και την αντιγράψεις λάθος, πάλι δεν θα προχωρήσει γιατί η ΤΟ ελέγχεται με αλγόριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ebanking στην εφαρμογή της ΓΓΠΣ συνδέεται... αν δεν βρεθεί αντιστοιχία του ΑΦΜ και της πινακίδας στη βάση δεδομένων του gsis, δεν μπορείς να προχωρήσεις.

 

Ακόμα και στην περίπτωση που προσπαθήσεις να πληρώσεις μέσω ebanking χωρίς αφμ/πινακίδα αλλά μόνο με ταυτότητα οφειλής(ΤΟ) και την αντιγράψεις λάθος, πάλι δεν θα προχωρήσει γιατί η ΤΟ ελέγχεται με αλγόριθμο.

Τι να σου πω, εγώ μπήκα να πληρώσω από Εθνική. Εκεί που συμπλήρωνα τα στοιχεία έβαλα λάθος πινακίδα και ένα ψηφίο λάθος στον αριθμό με τα πολλά ψηφία που έχει η εκτύπωση και προχώρησε κανονικά στο επόμενο βήμα για την επιβεβαίωση. Δεν θα έπρεπε να μου βγάλει λάθος; Ή θα μου το έβγαζε αν πατούσα επιβεβαίωση λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, εγώ μπήκα να πληρώσω από Εθνική. Εκεί που συμπλήρωνα τα στοιχεία έβαλα λάθος πινακίδα και ένα ψηφίο λάθος στον αριθμό με τα πολλά ψηφία που έχει η εκτύπωση και προχώρησε κανονικά στο επόμενο βήμα για την επιβεβαίωση. Δεν θα έπρεπε να μου βγάλει λάθος; Ή θα μου το έβγαζε αν πατούσα επιβεβαίωση λες;

 

Κάτι δεν μας λες καλά...

 

Αν βάλεις αφμ/πινακίδα τότε δεν βάζεις τον αριθμό με τα πολλά ψηφία(ΤΟ), μπαίνει μόνος του.

Αν βάλεις ταυτότητα οφειλής τότε δεν βάζεις αφμ/πινακίδα.

 

Πάντως χτες το μεσημέρι και εγώ από i-bank τα πλήρωσα, και μάλιστα την πρώτη φορά μπερδεύτηκα και έβαλα το δικό μου αφμ με την πινακίδα του πατέρα μου, μου πέταξε το μήνυμα που έκανα παράθεση πριν.

 

Επίσης το μήνυμα λάθους το βγάζει πριν την επιβεβαίωση, πρώτα ελέγχει τα στοιχεία που έδωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το δοκίμασα στο ebanking της Εθνικής: έβαλα τα τρία μέρη της ΤΟ σωστά, έβαλα σωστό ΑΦΜ και λάθος αριθμό κυκλοφορίας — το πήρε μια χαρά, κι αν έδινα κωδικό θα πληρώνονταν τα τέλη με λάθος αριθμό κυκλοφορίας κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν μας λες καλά...

 

Αν βάλεις αφμ/πινακίδα τότε δεν βάζεις τον αριθμό με τα πολλά ψηφία(ΤΟ), μπαίνει μόνος του.

Αν βάλεις ταυτότητα οφειλής τότε δεν βάζεις αφμ/πινακίδα.

 

Πάντως χτες το μεσημέρι και εγώ από i-bank τα πλήρωσα, και μάλιστα την πρώτη φορά μπερδεύτηκα και έβαλα το δικό μου αφμ με την πινακίδα του πατέρα μου, μου πέταξε το μήνυμα που έκανα παράθεση πριν.

 

Επίσης το μήνυμα λάθους το βγάζει πριν την επιβεβαίωση, πρώτα ελέγχει τα στοιχεία που έδωσες.

Εμένα το μόνο που συμπλήρωσε αυτόματα ήταν το ποσό...τα άλλα τα έβαλα εγώ. Δες και το μήνυμα του Zazula, δεν ξέρω μπερδεύτηκα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το δοκίμασα στο ebanking της Εθνικής: έβαλα τα τρία μέρη της ΤΟ σωστά, έβαλα σωστό ΑΦΜ και λάθος αριθμό κυκλοφορίας — το πήρε μια χαρά, κι αν έδινα κωδικό θα πληρώνονταν τα τέλη με λάθος αριθμό κυκλοφορίας κανονικά.

 

Εφόσον η ΤΟ είναι σωστή, τότε είναι σωστή και η πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τα κανετε δυσκολα τα πραγματα?

 

Εβγαλα 13 τελη κυκλοφοριας σε 10 λεπτα μεσω της παρακατω σελιδας:

 

https://www1.gsis.gr/webtax2/telhkykl/year2012/telhkykl/index.jsp;JSESSIONID-WEBTAX=K7H1hFvK2JPg2gyPm1TJ1wgZthmjLqpK7M33ycpjpNVcJ87rPP2n!437052091

 

Ειναι σε pdf και τα στελνω απευθειας στον εκτυπωτη με wifi. Επειτα μπαινετε ebanking υπηρεσιες δημοσιου και τελη κυκλοφοριας. Βαζετε αφμ τα βγαζει αυτοματα ολα μετα και το πληρωνετε χωρις προμηθεια. Παλι κατεβασμα σε pdf και εκτυπωση. Ενα 20λεπτο ολη η διαδικασια για 13 αμαξια μου πηρε φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο που συμπλήρωσε αυτόματα ήταν το ποσό...τα άλλα τα έβαλα εγώ. Δες και το μήνυμα του Zazula, δεν ξέρω μπερδεύτηκα! :D

 

Και πως ακριβώς ήξερε ποιο ακριβώς ήταν το ποσό για να το συμπληρώσει αυτόματα, αν όχι διασταυρώνοντας τα "άλλα" που του έβαλες εσύ? :)

 

Κοινή λογική χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...