Προς το περιεχόμενο

εκτυπωση τελών εκτός taxisnet γίνεται; ξέχασε κωδικούς


kyriakh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μη σφαζεστε αδικα,καποιες πλατφορμες σου λενε αν εχεις καποιος λαθος.

Οι αλλες ( της εθνικης σιγουρα ) ειναι γτπ και δε δινουν βαση στο μονο πραγμα που επρεπε να δωσουν.

 

Για την αποδειξη των τελων λεμε.

Εντάξει δεν σφαζόμαστε! :P

 

Με την απόδειξη τελικά τι ισχύει; Δεν τη ζητάνε γιατί βλέπουν ηλεκτρονικά αν είναι πληρωμένα τα τέλη όπως με την ασφάλεια ή δεν τους νοιάζει και δεν το κοιτάνε καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για να μη σφαζεστε αδικα,καποιες πλατφορμες σου λενε αν εχεις καποιος λαθος.

Οι αλλες ( της εθνικης σιγουρα ) ειναι γτπ και δε δινουν βαση στο μονο πραγμα που επρεπε να δωσουν.

 

Για την αποδειξη των τελων λεμε.

Λεω το τι μου ζήτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την απόδειξη τελικά τι ισχύει; Δεν τη ζητάνε γιατί βλέπουν ηλεκτρονικά αν είναι πληρωμένα τα τέλη όπως με την ασφάλεια ή δεν τους νοιάζει και δεν το κοιτάνε καθόλου;

 

Βάσει του άρθρου 100 του Κ.Ο.Κ. (Έγγραφα τα οποία πρέπει να φέρει ο οδηγός) δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτά που οφείλει να έχει ο οδηγός μαζί του: «Ο οδηγός οδικού οχήματος υποχρεούται, όταν οδηγεί, να φέρει τη νόμιμη άδεια οδήγησης, ως και το τυχόν απαιτούμενο πιστοποιητικό επαγγελματικής ικανότητας, την άδεια κυκλοφορίας του οχήματος το οποίο οδηγεί και το αποδεικτικό ασφάλισης, αν από τις κείμενες διατάξεις επιβάλλεται η ασφάλιση.»

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πληρωσα.οκ . εκτος gsis. Στην αρχή όσο και να έψαχνα με βάση πάντα μέσα στην εφορία

Τα πληρωσα.οκ . εκτος gsis. Στην αρχή όσο και να έψαχνα με βάση πάντα μέσα στην εφορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός πληρωμής στο έντυπο που με είχε βγάλει ο λογιστής, δεν γινόταν αποδεκτός, έτσι αποτύγχανε η πληρωμή.έβαλα πινακίδα και ΑΦΜ, πάτησα λήψη στοιχείων από το taxis και συμπληρώθηκαν όλα αυτόματα.για την Πειραιώς αναφέρομαι.λάθος δεν μπορεί να κάνει κάποιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η συζήτηση δεν είχε να κάνει με βέλτιστες πρακτικές, αλλά με τη δυνατότητα ή μη πληρωμής με αναγραφόμενο λάθος αριθμό κυκλοφορίας. Ε, το ότι αυτό είναι εφικτό νομίζω αποδείχθηκε.

 

Και εγώ το πάω ένα βήμα παραπέρα, αφήνω στην άκρη τα άνευ ουσίας(όπως πληρωμή με σωστή ΤΟ και λάθος αρ. κυκλοφορίας) και διευκρινίζω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να ολοκληρώσει κάποιος την πληρωμή λανθασμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το πάω ένα βήμα παραπέρα, αφήνω στην άκρη τα άνευ ουσίας(όπως πληρωμή με σωστή ΤΟ και λάθος αρ. κυκλοφορίας) και διευκρινίζω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να ολοκληρώσει κάποιος την πληρωμή λανθασμένα.

 

Kαι, όπως αποδείχθηκε, δεν είναι «σχεδόν αδύνατο».

 

ΥΓ Το «μετά ουσίας» σχόλιο είναι, βέβαια: «Αντιπαράβαλε την Τ.Ο. του καταθετηρίου με την ορθή· εάν ταυτίζονται, δεν έχει σημασία ο αναγραφόμενος αριθμός κυκλοφορίας.»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που δειχνει αν ειναι πληρωμενα τα τελη ?

 

Edit: Επιλέγω «Αρχείο σε Φύλλο Εργασίας» για Κατάσταση Τελών Κυκλοφορίας

http://www.aade.gr/epicheireseis/phorologikes-yperesies/ochemata/tele-kyklophorias-me-kodikoys-taxisnet

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Έκανα και εγώ το ίδιο λάθος φέτος..

Με την εφαρμογή της Πειραιώς έβαλα κωδικό πληρωμής και ΑΦΜ σωστα

Και στον αριθμό πινακίδας δεν πήρε το τελευταίο ψηφίο δηλαδη αντι για ΠΧ

ΑΒΓ 1234

Έγραψα ΑΒΓ 123

Θα έχω κάποιο προβλήμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Patlakias είπε

Έκανα και εγώ το ίδιο λάθος φέτος..

Με την εφαρμογή της Πειραιώς έβαλα κωδικό πληρωμής και ΑΦΜ σωστα

Και στον αριθμό πινακίδας δεν πήρε το τελευταίο ψηφίο δηλαδη αντι για ΠΧ

ΑΒΓ 1234

Έγραψα ΑΒΓ 123

Θα έχω κάποιο προβλήμα? 

απόδειξη πληρωμης δεν βγάζει η εφαρμογή (την χρειάζεσαι σε κάποιον πιθανό ελεγχο ) να δεις αν γράφει τον αριθμό κυκλοφορίας η την ταυτότητα πληρωμής ? Γιατί στο μηχάνημα  η απόδειξη μου βγαίνει έχει όλα τα στοιχεία Ανεξάρτητα με τα παραπάνω μίλα με την τράπεζα Με την αλλαγή του έτους μπορείς να εκτυπώσεις μια << βεβαίωση περί μη οφειλής τελών κυκλοφορίας >> από το το taxis και βλέπεις τι παίζει - επεξε Βέβαια σε αυτή την φάση αν δεν έχουν πληρωθεί και δεν εχει δοθεί παράταση θα πέσει πρόστιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...