Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
27 λεπτά πριν, Maitre είπε

Να ρωτήσω, στις "Ειδοποιήσεις->Προβολή όλων των ειδοποιήσεων" υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήνουμε τις ειδοποιήσεις που έχουμε διαβάσει όπως στο παλιό forum ή θα μαζευτούν εκεί με το καιρό αμέτρητες σελίδες?

[...]

Oι ειδοποιήσεις διαγράφονται αυτόματα μετά την παρέλευση 30 ημερών.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 ώρες πριν, ThReSh είπε

Γνωρίζουμε πότε θα μπει αντίστοιχο feature κι όταν είμαστε μέσα στο topic? View First Unread Post δλδ...

Μάλλον δεν πρόκειται να υπάρξει. Μάλλον. Αλλά αν θέλεις ανάλυσέ μου λίγο το σκεπτικό, να το συζητήσουμε περισσότερο αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Snoob said:

Μάλλον δεν πρόκειται να υπάρξει. Μάλλον. Αλλά αν θέλεις ανάλυσέ μου λίγο το σκεπτικό, να το συζητήσουμε περισσότερο αν είναι.

Είναι βασικά ομως αυτά τα features.

Πες ότι αντί να κλικάρω την κίτρινη τελεία/αστέρι μπαίνω κανονικά μέσα. Γιατί να βγω πάλι ώστε να την πατήσω για να παω στο first unread?

Ή ότι κλικάρω ένα notification που έχει κάνει κάποιος ένα reaction σε ένα post μου που είναι πχ στις πρώτες σελίδες και μετά να θέλω να πάω στο first unread. 

Χωρίς αυτό το feature θα πρέπει να βγω στο section του forum που βρίσκεται το topic για να πατήσω την κίτρινη τελεία, ενώ με το επιλογή View First Unread Post στο πάνω μέρος του topic απλά θα έκανα ένα scroll up...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαστε στο θέμα, να ρωτήσω αν γίνεται στο mouseover ενος topic να δείχνει το πρώτο μή αναγνωσμένο μήνυμα αντί για την πρώτη δημοσίευση.
Στο παλιό σύστημα έδειχνε και τα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 λεπτά πριν, yilarakos είπε

Μιας και είμαστε στο θέμα, να ρωτήσω αν γίνεται στο mouseover ενος topic να δείχνει το πρώτο μή αναγνωσμένο μήνυμα αντί για την πρώτη δημοσίευση.
Στο παλιό σύστημα έδειχνε και τα δύο.

Ενδεχομένως αυτό να οφείλεται σε κάποιες διαδικασίες που τρέχουν ακόμη στο background. Εφόσον ολοκληρωθούν, θα μπορέσουν να το δουν οι αρμόδιοι και να απαντήσουν σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το indexing που κανει τωρα δεν αφορα την αναζητηση μονο; Η παιζει ρολο και σε αλλα; Μηπως μας το λετε συνεχεια για να μας ξεφορτωθειτε;
Ποτε θα τελειωσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, orck είπε

Αυτο το indexing που κανει τωρα δεν αφορα την αναζητηση μονο; Η παιζει ρολο και σε αλλα; Μηπως μας το λετε συνεχεια για να μας ξεφορτωθειτε;
Ποτε θα τελειωσει;

Χωρίς να είμαι καθόλου σχετικός αντιλαμβάνομαι το εξής: όταν εσύ πατάς να δεις "Το περιεχόμενο μου", το σάιτ κάνει αναζήτηση με βάσει κάποιες αυτοματοποιημένες παραμέτρους. Όσο το περιβόητο indexing δεν έχει ολοκληρωθεί, όλα όσα βασίζονται σε αναζήτηση μεταξύ των στοιχείων του σάιτ είναι απενεργοποιημένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, orck said:

Αυτο το indexing που κανει τωρα δεν αφορα την αναζητηση μονο; Η παιζει ρολο και σε αλλα; Μηπως μας το λετε συνεχεια για να μας ξεφορτωθειτε;
Ποτε θα τελειωσει;

Και στις 2 προηγούμενες αναβαθμίσεις που έχω περάσει, πάντα ήταν χρονοβόρο μανίκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 λεπτά πριν, orck είπε

Αυτο το indexing που κανει τωρα δεν αφορα την αναζητηση μονο; Η παιζει ρολο και σε αλλα; Μηπως μας το λετε συνεχεια για να μας ξεφορτωθειτε;
Ποτε θα τελειωσει;

Έχω μια εκτίμηση για το χρόνο ολοκλήρωσης, αλλά επειδή δεν είναι βέβαιο, και επειδή η πικρή εμπειρία δείχνει πως αν πεις κάτι και αργήσεις, έχεις τρις χειρότερη γκρίνια, δεν θα ήθελα να τη δώσω. Δεν αργεί, πάντως, εφόσον εξελιχτούν όλα ομαλά (και μέχρι στιγμής, εξελίσσονται).

Αν θέλαμε να σας "αποφύγουμε", πρώτον δεν θα συζητούσαμε με τους devs εν πτήσει για να λύνονται διάφορα θέματα, δεν θα ανταποκρινόμασταν σε μικρό-διοθρώσεις μέσα σε μισή ώρα από τη στιγμή που τις διαβάσαμε και σίγουρα δεν θα περνούσαμε την Κυριακή μας εδώ.

Ειδικά όσοι δεν μετέχουμε άμεσα στην υλοποίηση της μετάβασης.

Δεν το λέω για να μου πει κανείς "ευχαριστώ" και "μπράβο". Δίχως καμία διάθεση κακοφανισμού, δεν το κάνω για τα "μπράβο" και τα "likes" κανενός, το κάνω γιατί έτσι αισθάνομαι. Και ό,τι γράφω, δεν το γράφω για να "ξεφορτωθώ" κανέναν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον επεξεργαστή μηνυμάτων ύπαρχει τίποτα στο πλάνο; Χθες σε 1-2 μηνύματα είχα θεματάκια με quote & spoiler tags (και στην προεπισκόπηση και στο τελικό μήνυμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Radiator είπε

To forum σέρνεται, χάλια ,μαύρα!! Δεν ξέρω τι φταίει αλλα καμία σχέση με πριν την αναβάθμιση(υποβάθμιση)!!!

Κάνε ένα scan για malware και βάλε το HD Sentinel και δεν την υγεία του δίσκου/ssd σου :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Radiator είπε

To forum σέρνεται, χάλια ,μαύρα!! Δεν ξέρω τι φταίει αλλα καμία σχέση με πριν την αναβάθμιση(υποβάθμιση)!!!

Ανάποδα μας τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...