Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Κρίμα...

I mean, δεν είναι σίγουρο. Δεν έχω ενημέρωση για πολλά πράγματα και όμως γίνονται :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Praetorian said:

Στην αρχική σελίδα του insomnia.gr υπάρχει το Activity Stream όπου εμφανίζονται τα πρόσφατα νήματα στο tab "Forum"

Ευχαριστώ, αυτό δεν είχα δει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

2. Αριστερά από κάθε νήμα, υπάρχει μια κίτρινη κουκίδα (ή αστεράκι, αν έχεις απαντήσει σε αυτό). Κλικ εκεί και σε οδηγεί στο τελευταίο μη αναγνωσμένο (που φαντάζομαι ότι εννοείς). 

Αν έχω απαντήσει σε αυτό όμως και το έχω δει, αν θέλω απλά να πάω στο τελευταίο ποστ δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος:

 

5a51f4ca08f1c_.JPG.3423b6086894660cb0d25280eb44c6dc.JPG

 

Μπορώ να πάω στα αστεράκια που είναι μαύρα και να με πάνε στο τελευταίο μη αναγνωσμένο.

Όμως αν δεν έχω μη αναγνωσμένο δεν μπορώ να πάω στο τελευταίο ποστ.

Πρέπει να μπω στο τοπικ=>τελευταία σελίδα=>σκρολ μέχρι κάτω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Federacion said:

Αν έχω απαντήσει σε αυτό όμως και το έχω δει, αν θέλω απλά να πάω στο τελευταίο ποστ δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος:

Αν πας στο section του θα μπορείς, προς το παρόν από την σελίδα που δείχνεις όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, στην ενότητα, υπάρχει στα δεξιά ο σύνδεσμος κάτω από το χρόνο εμφάνισης του τελευταίου μηνύματος. Αυτή η σελίδα ποια είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, Snoob said:

Nα ρωτήσω κάτι, εννοείς από κινητό;

Όχι από desktop είναι, απλά είναι στην σελίδα με τα View Unread Posts (Forum Wide) που δεν δουλεύει σωστά ακόμα μιας και δεν έχει ενεργοποιηθεί επίσημα.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Όχι από desktop είναι, απλά είναι στην σελίδα με τα View Unread Posts που δεν δουλεύει σωστά ακόμα μιας και δεν έχει ενεργοποιηθεί επίσημα.

Οκ, να το τσεκάρω κι αυτό. Γενικά, βοηθάει πολύ αν μας λέτε από ποιο σημείο ακριβώς συμβαίνει κάτι, κερδίζουμε πολύ χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλοσπάντων αντε παιδιά με το καλό να ολοκληρωθούν οι αλλαγές γιατί έχει γίνει μεγάλη ταλαιπωρία η περιήγηση στο Site...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Δεν έχω τέτοια ενημέρωση, και προσωπικά νομίζω ότι δεν θα επιστρέψει.

Στην αρχική σελίδα του insomnia.gr υπάρχει το Activity Stream όπου εμφανίζονται τα πρόσφατα νήματα στο tab "Forum".

5a51ef19f27a1_Screenshot-2018-1-7Insomniagr-Insomniagr.png.f0f8910e48a92186998be499d4159084.png

Εννοείς, προφανώς, στη mobile έκδοση, γιατί σε desktop δεν βλέπω activity stream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αναφορά σε κείμενο

Εννοείς, προφανώς, στη mobile έκδοση, γιατί σε desktop δεν βλέπω activity stream.

Και στη desktop υπάρχει αλλά θέλει λίγο scroll. Από desktop είναι το image

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω, στις "Ειδοποιήσεις->Προβολή όλων των ειδοποιήσεων" υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήνουμε τις ειδοποιήσεις που έχουμε διαβάσει όπως στο παλιό forum ή θα μαζευτούν εκεί με το καιρό αμέτρητες σελίδες?

Επίσης αφού τελειώσει το indexing, κατά τη γνώμη μου, το πρώτο που θα πρέπει να κοιτάξετε είναι η εμφάνιση της πρώτης σελίδας και του forum.

Πρέπει να αλλάξει η εμφάνιση της πρώτης σελίδας με τις τεράστιες φωτός, την άναρχη διάταξη και τα γράμματα - δεν γίνετε να ανοίγω την κεντρική σελίδα ή να ανοίγω μια είδηση και όλη την οθόνη να την πιάνει μια φωτογραφία και να ακολουθεί ατελείωτο σκρολάρισμα. Επίσης πρέπει να γίνουν πιο απαλά τα χρώματα όπως στο παλιό forum και να "μαζέψουν" οι σελίδες. Υπάρχει πολύ χώρος χαμένος ανάμεσα στα posts, μεγάλες γραμματοσειρές, πολύ "ασπρίλα" και όπως πάντα αυτό το ατελείωτο σκρολάρισμα.  Γενικώς κουράζει πολύ και σε απωθεί από το διαβάζεις τα θέματα.

Αναμένω μια πιο φιλική ως προς το διάβασμα εμφάνιση του site... :unsure:

Επεξ/σία από Maitre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Federacion είπε

Αν έχω απαντήσει σε αυτό όμως και το έχω δει, αν θέλω απλά να πάω στο τελευταίο ποστ δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος:

5a51f4ca08f1c_.JPG.3423b6086894660cb0d25280eb44c6dc.JPG

Μπορώ να πάω στα αστεράκια που είναι μαύρα και να με πάνε στο τελευταίο μη αναγνωσμένο.

Όμως αν δεν έχω μη αναγνωσμένο δεν μπορώ να πάω στο τελευταίο ποστ.

Πρέπει να μπω στο τοπικ=>τελευταία σελίδα=>σκρολ μέχρι κάτω.

Το τσέκαρα και είσαι στο Condensed View της Ροής. Αν πατήσεις το ρολογάκι με τα πόσα λεπτά πριν ήταν το τελευταίο post, σε πάει στο τελευταίο post. Στο expanded view πας με όμοιο τρόπο

Επεξ/σία από Abudi
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μετά από μία εβδομάδα χρήσης αρχίζω και το συνηθίζω το νέο φόρουμ.

Μπαίνω και από το κινητό (που πριν δεν έμπαινα) διότι είναι πιό ευανάγνωστα σε πιό μικρές οθόνες, π.χ iphone6 4.7"

Είμαι με το darktheme του φόρουμ, δεν βάζω το άλλο που έχει ποστάρει το μέλος διότι δεν θέλω (όσο γίνεται φυσικά) plugin στον browser.

Με τις αγγελίες δεν πολυασχολούμαι εδώ και αρκετό καιρό αλλά όταν θέλω να ψάξω κάτι δεν βλέπω να δυσκολεύομαι στη λίγη πλοήγηση που έκανα δοκιμαστικά.

Μου αρέσει που έχει κάτω από τη φώτο την τιμή και δεν πρέπει να βλέπω στο άλλο άκρο της οθόνης.

Μου αρέσει επίσης το νέο σύστημα αξιολογήσεων, μία ανά αγγελία.

Θα ήθελα όμως να βλέπω μέσα στην αγγελία τις αξιολογήσεις που έχουν γίνει

 

Aυτά τα ολίγα δίχως ίχνος γκρίνιας... συνεχίστε την καλή δουλειά:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...