Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Τοξοβόλος___U__K είπε

 Πληροφορίες λένε πως όταν κάποιος χρήστης ανοίγει το insomnia από την Αθήνα αυτό φαίνεται πεντακάθαρα στο Los Angeles.

Ήδη από χθές το βράδυ τα περισσότερα αστικά κέντρα της Ελλάδας έπαψαν να χρειάζονται νυχτερινό φωτισμό. Αρκούν μερικοί χρήστες με ανοιχτό το insomnia.

Με τέτοιο χιούμορ θα αρχίσει να φοβάται ο Σεφερλής...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι διαχειριστές πάντως παρακολουθουνε και κάνουν ότι μπορούν να διορθώσουν τις οποίες ατέλειες . Ήδη κάποια πράγματα που ειπώθηκαν στο αισθητικό κομμάτι  έχουν ληθεί . Θα πάρει σιγα σιγα την μορφή που πρέπει 

Στο παλιό σάιτ πάλι λευκό δεν ήταν το πλαίσιο των post ? Είναι λογικά ο συνδυασμός που δεν σπάει με κάποιο άλλο χρώμα 

Θεωρώ πως πρέπει να φτιαχτούν αρχικά σωστά τα spacing που δεν χρειάζεται να είναι τόσο μεγάλα και γενικά να συμμαζευτει ο χώρος και μετά απλά να δωθεί λίγος πειραματισμός σε κάποιες πινελιές που θα δώσουν και το χαρακτήρα που πρεπει στο σάιτ 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tarirs είπε

Μπορει καποιος να μου πει εστω και η διαχειρηση,να μην φαινεται στην αγγελια μου το google map και οι συντεταγμενες μου....???

καποιος διαχειριστης να μου λυσει την απορια....??? Δεν θελω αν ειναι εφικτο να ειναι σε κοινη θεα η διαμονη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν εχετε θεμα με το dark theme του insomnia, επιλεχτε το λευκο

και δοκιμαστε αυτο https://userstyles.org/styles/153623/insomnia-gr-grey-theme

αφου πρωτα εγκαταστησετε το stylus για chrome https://chrome.google.com/webstore/detail/stylus/clngdbkpkpeebahjckkjfobafhncgmne

stylus για firefox https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/styl-us/

 

περα απο τα χρωματα, μικραινει το spacing και λιγο οι γραμματοσειρες για να χωραει περισσοτερο περιεχομενο στην οθονη.

 

s1.thumb.jpg.b11812e7d30ff7f0b10e5fb9f56daaba.jpgs3.thumb.jpg.c631f51e2ee2f19ca026991c33feea85.jpgs2.thumb.jpg.008fbf5ddf9cf8f747bfb9b17166d184.jpg

Επεξ/σία από panoc
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, tarirs said:

καποιος διαχειριστης να μου λυσει την απορια....??? Δεν θελω αν ειναι εφικτο να ειναι σε κοινη θεα η διαμονη μου

Έβαλες κάποια διεύθυνση ή ΤΚ ή κάτι άλλο στα Προκαθορισμένα Στοιχεία Αγγελιών στις ρυθμίσεις και σε εμφανίζει έτσι στο Google Maps?

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Έβαλες κάποια διεύθυνση ή ΤΚ ή κάτι άλλο στα Προκαθορισμένα Στοιχεία Αγγελιών στις ρυθμίσεις και σε εμφανίζει έτσι στο Google Maps?

Δεν εχω βαλει ουτε στο προφιλ,ουτε πουθενα...γραφω στην αγγελια μου την διαμονη μου.....

Πως μπορω να το λυσω...???

Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

ΥΓ: Πρεπει να βαλεις τοποθεσια ΄΄ΕΛΛΑΔΑ΄΄,και λυνετε το θεμα

Επεξ/σία από tarirs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γι'αυτο τη λεει,  επειδη την γραφεις (στο account settings/recently used devices τι γραφει?)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα μηπως επιτελους υπαρχει εφαρμογη για κινητα android ?

Δεν εχουμε ολλοι Iphone....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει πλέον εφαρμογή για καμία πλατφόρμα.

Quote

Η αναβαθμισμένη εμπειρία χρήσης του νέου responsive site είναι ο λόγος που έχουμε παγώσει την ανάπτυξη εφαρμογής για το Android και αποσύρουμε από σήμερα την υπάρχουσα για το iPhone, με τη λειτουργία της να σταματά μόλις το νέο site βγει στον αέρα. Με δεδομένες τις πρακτικές δυσκολίες που εμφανίζει η ανάπτυξη και συντήρηση native εφαρμογών σε περισσότερες από μία πλατφόρμες πιστεύουμε πως σε αυτή τη φάση η έμφαση στην responsive έκδοση του site είναι μονόδρομος. Οι λειτουργίες του Insomnia είναι πολλές και σύνθετες και δεν περιορίζονται στην απλή παρουσίαση περιεχομένου, κάτι που μας έχει δημιουργήσει σημαντικά προβλήματα στην περαιτέρω ανάπτυξη της iOS εφαρμογής. Επιπλέον σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία που διαθέτουμε, άνω του 90% των χρηστών του site που συνδέονται από iOS συσκευή, επιλέγει τον mobile browser έναντι της υπάρχουσας εφαρμογής, κάτι που ίσχυε και στο παρελθόν με τις εκδόσεις για Android και Windows Phone.

Σε καμία περίπτωση δεν αποκλείουμε την μελλοντική κυκλοφορία εφαρμογών για iPhone και Android smartphones, όμως για την ώρα κάτι τέτοιο δεν είναι στα άμεσα σχέδια, με πλήρη προτεραιότητα να δίνεται στην βελτιστοποίηση της web έκδοσης. Για τον λόγο αυτό, πάντως, παρατηρούμε με μεγάλο ενδιαφέρον την εξέλιξη τεχνολογιών (PWA, Xamarin, React Native κ.ο.κ) που μπορεί να αποτελέσουν τη λύση στο θέμα της ανάπτυξης mobile εφαρμογών για πολλαπλές πλατφόρμες.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...