Προς το περιεχόμενο

Τεράστιο σχεδιαστικό λάθος σε όλους τους Intel επεξεργαστές εξαναγκάζει τον επαναπρογραμματισμό σε Linux και Windows Kernels, εώς και 30% χαμηλότερες οι επιδόσεις.


Καϊάφας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Heybro είπε

Εδω είσαι 

https://drive.google.com/file/d/1EBUU6Vsut08WUeY81IPZC_qciiUvN6HR/view?usp=sharing

Δουλεύει εξαιρετικά. Εννοείται unistall την προηγούμενη έκδοση. 

Έχω κάνει format δεν το εγκατέστησα εκ νέου όποτε καθαρή εγκατάσταση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, driverpit είπε

Έχω κάνει format δεν το εγκατέστησα εκ νέου όποτε καθαρή εγκατάσταση.  

Και από πάνω να το περνούσες την ίδια δουλειά θα έκανε.

το έκανα και δουλεύει και σε εμένα.

Ευτυχώς έχει κρατήσει και όλες τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κυρίως το έχω για το fan control σε τίποτα άλλο δεν χρησιμεύει. Έχει ρυθμίσεις για τα πάντα αλλά αυτά μια φορά τα φτιάχνεις στο bios και τέλος. Ενώ τα fans δεν ρυθμίζονται σωστά από το qfan της μητρικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Chrysostomos είπε

Και από πάνω να το περνούσες την ίδια δουλειά θα έκανε.

το έκανα και δουλεύει και σε εμένα.

Ευτυχώς έχει κρατήσει και όλες τις ρυθμίσεις.

Ήθελε format έτσι και αλλιώς ο υπολογιστής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Heybro είπε

Εγώ κυρίως το έχω για το fan control σε τίποτα άλλο δεν χρησιμεύει. Έχει ρυθμίσεις για τα πάντα αλλά αυτά μια φορά τα φτιάχνεις στο bios και τέλος. Ενώ τα fans δεν ρυθμίζονται σωστά από το qfan της μητρικής. 

Περισσότερο και εγώ για το  fan control το χρησιμοποιώ ρυθμίζονται και  από το bios οι ανεμιστήρες του  κουτιού άλλα βολεύει καλύτερα από το πρόγραμμα   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 ΑΙ suite κλπ σαβουρες πετάξτε τις. Μόνο προβλήματα προκαλούν

+1000

Κανένας "σοβαρός" user δεν χρησιμοποϊεί το AI suite και τέτοιου είδους προγράμματα. Και τα φανς μια χαρά ρυθμίζονται από το Bios.Μάλιστα η asus έχει και πολύ παραμτροποιήσιμες ρυθμίσεις για τα fans μέσα στο bios.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mcrae13 είπε

+1000

Κανένας "σοβαρός" user δεν χρησιμοποϊεί το AI suite και τέτοιου είδους προγράμματα. Και τα φανς μια χαρά ρυθμίζονται από το Bios.Μάλιστα η asus έχει και πολύ παραμτροποιήσιμες ρυθμίσεις για τα fans μέσα στο bios.

Απο το qfan μπορώ να τα κατεβάσω μέχρι 60% τα φανς δεν πάνε παρακάτω με manual για αυτό χρησιμοποιω το ai suite που με το auto fan tuning που έχει τα κατεβάζει μέχρι 28% και δεν ακούγεται τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Τους κυνηγάνε ήδη νομικά κι έρχονται κι' άλλα. Θα φάνε καλά..Ήρθε η ώρα να γίνει customer friendly η Intel.

Καλά τους κανουν είναι απαράδεκτα πράγματα αυτά. Ειδικά σε servers οι επιπτώσεις θα είναι τεράστιες. Και ο ceo άλλος μαλάκας πούλησε τις μετοχές μια μέρα πριν το σκάνδαλο και όλα καλά. Σοβαρή εταιρεία σου λέει μετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Heybro είπε

Απο το qfan μπορώ να τα κατεβάσω μέχρι 60% τα φανς δεν πάνε παρακάτω με manual για αυτό χρησιμοποιω το ai suite που με το auto fan tuning που έχει τα κατεβάζει μέχρι 28% και δεν ακούγεται τίποτα. 

Αν και βγαίνουμε OT -αν ψάξεις καλά στο bios έχει ρύθμισεις που τα κατεβάζεις όσο πάνε-και στο qfan έχει ένα που λέει optimize που "διαβάζει" το κατώτατο όριο και σε αφήνει να τα ρυθμίσεις. Αλλά εκτός qfan υπάρχει section που έχει φουλ ρυθμίσεις για τα fans. Ψάξτο και αν δεν το βρεις στείλε μου pm . :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Αν και βγαίνουμε OT -αν ψάξεις καλά στο bios έχει ρύθμισεις που τα κατεβάζεις όσο πάνε-και στο qfan έχει ένα που λέει optimize που "διαβάζει" το κατώτατο όριο και σε αφήνει να τα ρυθμίσεις. Αλλά εκτός qfan υπάρχει section που έχει φουλ ρυθμίσεις για τα fans. Ψάξτο και αν δεν το βρεις στείλε μου pm . :)

Το optimize δεν το πάτησα να σου πω την αλήθεια. Εφόσον τα ρυθμίζει σωστά εννοείται θα φάει σουτ το ai suite. Αλλού δεν έψαξα χάνεσαι στις ρυθμίσεις που έχει το bios. Θα το δοκιμάσω αργότερα σε ευχαριστώ. Επίσης αν γνωρίζεις το ποντίκι δεν κλείνει όταν σβήνω τον υπολογιστή μένουν τα Led ανοιχτά. Το πληκτρολόγιο κλείνει κανονικά όπως και τα Led της μητρικής τα έχω ρυθμίσει. Μόνο το ποντίκι μένει ανοικτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

πως απενεργοποιούμε τα update (το έκανα μια φορά και τελικά πάλι κατέβασε update!) για να μήν περάσει η ενημέρωση?

Πέρνα το γιατί να μην το περάσεις? 

 

Με o&o shut up κλείνεις σχεδόν τα πάντα αν θέλεις πάντως. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...