Προς το περιεχόμενο

Τεράστιο σχεδιαστικό λάθος σε όλους τους Intel επεξεργαστές εξαναγκάζει τον επαναπρογραμματισμό σε Linux και Windows Kernels, εώς και 30% χαμηλότερες οι επιδόσεις.


Καϊάφας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, PolonosJ είπε

Τπτ δεν μπορώ και χωρίς σκληρό δίσκο μπλε οθόνη πετάει 😂😂😂 έκανα reset μητρική τα ίδια έχω σαλτάρει 

Ούτε ανοίγει δηλαδή ο υπολογιστής τίποτα ούτε safe mode? 

22 λεπτά πριν, PolonosJ είπε

Τπτ δεν μπορώ και χωρίς σκληρό δίσκο μπλε οθόνη πετάει 😂😂😂 έκανα reset μητρική τα ίδια έχω σαλτάρει 

Ούτε ανοίγει δηλαδή ο υπολογιστής τίποτα ούτε safe mode? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας κάποια για να δούμε αν μπορούμε να βοηθήσουμε. 

Αν δεν είναι σταθερά τα errors, πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα η μητρική παρά η cpu, και θεωρώ πως δεν έχει σχέση το πρόβλημα με patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα φίλε πλέον έστειλα τον cpu τον πήγα και σε τεχνικό και πίστευε είναι μητρική και μου είπε που διάβασε στο εξωτερικό και άλλοι είχαν ίδιο πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PolonosJ είπε

Τώρα φίλε πλέον έστειλα τον cpu τον πήγα και σε τεχνικό και πίστευε είναι μητρική και μου είπε που διάβασε στο εξωτερικό και άλλοι είχαν ίδιο πρόβλημα 

Το πιθανότερο είναι να φταίει το bios της gigabyte γιατί δεν έχω δει άλλους να έχουν θέμα με coffee lake. Όπως και να έχει ενημέρωσε μας πιο ήταν το πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Heybro είπε

Το πιθανότερο είναι να φταίει το bios της gigabyte γιατί δεν έχω δει άλλους να έχουν θέμα με coffee lake. Όπως και να έχει ενημέρωσε μας πιο ήταν το πρόβλημα. 

Δεν νομίζω ρε εσυ γιατί πριν έναν μήνα έπαιζα κανονικά και ξαφνικά μπουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PolonosJ είπε

Δεν νομίζω ρε εσυ γιατί πριν έναν μήνα έπαιζα κανονικά και ξαφνικά μπουμ

Τα bsod δημιουργήθηκαν μετά από bios update. Τώρα τέτοια σύμπτωση να τα έπαιξε ο επεξεργαστής? Αυτοί βγάζουν 10 χρόνια και βάλε ούτε πες ότι είχες ξεκλείδωτο έδωσες πολύ ρεύμα και τα έπαιξε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Heybro είπε

Τα bsod δημιουργήθηκαν μετά από bios update. Τώρα τέτοια σύμπτωση να τα έπαιξε ο επεξεργαστής? Αυτοί βγάζουν 10 χρόνια και βάλε ούτε πες ότι είχες ξεκλείδωτο έδωσες πολύ ρεύμα και τα έπαιξε. 

Ποτέ δεν τα πειράζω αυτά μόνο bios update άμα κάνω . Πάντα οκά στο default όπως είναι μαμά . Το μόνο που είχα κάνει ήταν XMP για τις Ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Anastazio είπε

Για μητρικη τη κοβω τη δουλεια πολωνε...παντως και ο δικος μου 8700κ παει τρενο παρα τα οσα διαβαζω εδω κατα καιρους...

Και εμένα τρένο πήγαινε αλλά σε αναζήτησης σε ξένα forum είδα αρκετούς να έχουν ίδιο πρόβλημα με εμένα και τελικά ήταν ο επεξεργαστής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PolonosJ said:

Και εμένα τρένο πήγαινε αλλά σε αναζήτησης σε ξένα forum είδα αρκετούς να έχουν ίδιο πρόβλημα με εμένα και τελικά ήταν ο επεξεργαστής 

Δοκιμασες δηλαδη την ιδια μητρικη με αλλο cpu και δουλευει ρολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anastazio είπε

Δοκιμασες δηλαδη την ιδια μητρικη με αλλο cpu και δουλευει ρολοι?

Ναι τζαμί έπαιζε το πήγα και σε τεχνικό και αυτός μου είπε το ίδιο αν και πολύ σπάνια να συμβεί κάτι τέτοιο πιστεύω πως είναι επεξεργαστής και μετά έψαξα και στα αλλά forum και πολύ πάθανε σαν εμένα και τελικά ήταν o cpu και έγινε αντικατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...