Προς το περιεχόμενο

Γλυπτό Phylax


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά όταν σχετίζετε χριστιανισμό με ισλαμιστές νομίζω η συζήτηση παύει να είναι σοβαρή. Πουθενά χριστιανοί δεν δολοφονούν ή σφάζουν (για να είμαι πιο ακριβής) μαζικά ανθρώπους ακόμα και παιδάκια στο όνομα της θρησκείας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 710
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και κάπου εδω έρχεται η ερώτηση: "Απο ανθρωπους που γκρεμίζουν αγάλματα επειδή δε τους αρέσουν, ή δε συνάδουν με τα πιστεύω τους, περιμένουμε να εκτιμηθεί ένα οποιοδήποτε έργο;"

Εγω πιστεύω οτι και τον Ερμη του Πραξιτέλη να έβαζαν στο κέντρο της Αθήνας, κάποιοι θα γκάριζαν διοτι θα ηταν σοκαριστικο να βλέπουν το γυμνό σωμα :P 

1 λεπτό πριν, Lelouch είπε

Καλά όταν σχετίζετε χριστιανισμό με ισλαμιστές νομίζω η συζήτηση παύει να είναι σοβαρή. Πουθενά χριστιανοί δεν δολοφονούν ή σφάζουν (για να είμαι πιο ακριβής) μαζικά ανθρώπους ακόμα και παιδάκια στο όνομα της θρησκείας. 

χαχαχαχαχαχ....ηταν κορυφαία ατάκα αυτη οντως!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Καλά όταν σχετίζετε χριστιανισμό με ισλαμιστές νομίζω η συζήτηση παύει να είναι σοβαρή. Πουθενά χριστιανοί δεν δολοφονούν ή σφάζουν (για να είμαι πιο ακριβής) μαζικά ανθρώπους ακόμα και παιδάκια στο όνομα της θρησκείας. 

Ποιος έκανε τέτοια σύγκριση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Καλά όταν σχετίζετε χριστιανισμό με ισλαμιστές νομίζω η συζήτηση παύει να είναι σοβαρή. Πουθενά χριστιανοί δεν δολοφονούν ή σφάζουν (για να είμαι πιο ακριβής) μαζικά ανθρώπους ακόμα και παιδάκια στο όνομα της θρησκείας. 

Δεν το κανουν γιατι οι περισσοτεροι ζουν σε χωρες που απαγορευεται. Αν ομως ειχαν την ευκαιρια να σκοτωσουν κοσμο χωρις συνεπειες μια χαρα θα το κανανε.

Δες σχολια σε διαφορες "χριστιανικες" ειδησεις στο facebook και θα καταλαβεις

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gnsX είπε

@pontez2 Πες του για την Ιερουσαλήμ το 1200 να τον κολλήσεις στον τοίχο.

Α αα και για τις ΗΠΑ

Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Εκ μέρους των μελών του insomnia που ειναι κατά του συγκεκριμένου βανδαλισμού, λυπόυμεθα βαθυτατα που στο παρελθόν δεν σχολιάσαμε για άλλους βανδαλισμούς και άρα αυτό μας κάνει "δήθεν".  Είναι όντως απαράδεκτο να μην ανοιξεις θέμα για βανδαλισμους σε ένα τεχνολογικό φόρουμ και όταν έτυχε αυτο να ανοιξει, να σχολιάσεις αρνητικά για πρωτη φορά, τη κινηση να γκρεμιστει το γλυπτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ntinaras είπε

Δεν το κανουν γιατι οι περισσοτεροι ζουν σε χωρες που απαγορευεται. Αν ομως ειχαν την ευκαιρια να σκοτωσουν κοσμο χωρις συνεπειες μια χαρα θα το κανανε.

Δες σχολια σε διαφορες "χριστιανικες" ειδησεις στο facebook και θα καταλαβεις

Καλά τελείως θεωρητικό αυτό που λες. Δεν ξέρεις αν θα το έκαναν ή όχι. Εξάλλου οι χώρες στις οποίες απαγορεύεται να το κάνεις είναι χριστιανικές. Αυτό ίσως λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Δεν το κανουν γιατι οι περισσοτεροι ζουν σε χωρες που απαγορευεται. Αν ομως ειχαν την ευκαιρια να σκοτωσουν κοσμο χωρις συνεπειες μια χαρα θα το κανανε.

Δες σχολια σε διαφορες "χριστιανικες" ειδησεις στο facebook και θα καταλαβεις

Δεν είναι κριτήριο αυτό, έχει αντίστοιχα σχόλια και σε άλλες ειδήσεις και groups που δεν αφορούν θρησκεία. Σόρρυ αλλά δεν στηρίζεται άποψη έτσι, διαλέγοντας φανατικούς

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολυ απλα μιας και αφορα και ειναι υποθεση του συγκεκριμενου δημου και δεν ειναι κατι ιδιωτικο

κανεις ψηφοφορια στους δημοτες αν το θελουνε η οχι και τελειωσε το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gnsX είπε

Δεν είναι κριτήριο αυτό, έχει αντίστοιχα σχόλια και σε άλλες ειδήσεις και groups που δεν αφορούν θρησκεία. Σόρρυ αλλά δεν στηρίζεται άποψη έτσι, διαλέγοντας φανατικούς

Οι ιδιοι ηλιθιοι ειναι, ειτε συζηταν για θρησκειες, ειτε για πολιτικα ειτε για αθλητικα. Εχουν πολλους καθυστερημενους λογους να φανατιζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pontez2 είπε

Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Εκ μέρους των μελών του insomnia που ειναι κατά του συγκεκριμένου βανδαλισμού, λυπόυμεθα βαθυτατα που στο παρελθόν δεν σχολιάσαμε για άλλους βανδαλισμούς και άρα αυτό μας κάνει "δήθεν".  Είναι όντως απαράδεκτο να μην ανοιξεις θέμα για βανδαλισμους σε ένα τεχνολογικό φόρουμ και όταν έτυχε αυτο να ανοιξει, να σχολιάσεις αρνητικά για πρωτη φορά, τη κινηση να γκρεμιστει το γλυπτο...

Είσαι εσύ ένας μαλαγανας,αχ αχ αχ.

Σημασία έχει που τώρα με τον Phylax ξεσηκώθηκες και ενεργοποιήθηκες, εύγε! Εγώ ξέρω ότι πάντα σ ένοιαζε, απλά είχε γίνει viral εκείνο το θέμα με το overclocking και δεν βρήκες χρόνο να εκφράσεις την ανησυχία σου για το σκοτάδι, είχες και διάβασμα... όπως ο Χριστόδουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ant_ είπε

Και πολυ απλα μιας και αφορα και ειναι υποθεση του συγκεκριμενου δημου και δεν ειναι κατι ιδιωτικο

κανεις ψηφοφορια στους δημοτες αν το θελουνε η οχι και τελειωσε το θεμα

Επομενη ψηφοφορια στους δημοτες : 

Θελετε να σκαψουμε για να περασουμε οπτικη ινα?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Οι ιδιοι ηλιθιοι ειναι, ειτε συζηταν για θρησκειες, ειτε για πολιτικα ειτε για αθλητικα. Εχουν πολλους καθυστερημενους λογους να φανατιζονται

Δεν είναι οι ίδιοι δυστυχώς,θα τανε λιγότεροι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gnsX είπε

Είσαι εσύ ένας μαλαγανας,αχ αχ αχ.

Σημασία έχει που τώρα με τον Phylax ξεσηκώθηκες και ενεργοποιήθηκες, εύγε! Εγώ ξέρω ότι πάντα σ ένοιαζε, απλά είχε γίνει viral εκείνο το θέμα με το overclocking και δεν βρήκες χρόνο να εκφράσεις την ανησυχία σου για το σκοτάδι, είχες και διάβασμα... όπως ο Χριστόδουλος

Eνδιαφέρον το οτι θεωρεις ενεργοποίηση και ξεσηκωμό, την ανταλλαγή επιχειρημάτων στο insomnia. 

Άφησέ μας τωρα να συνεχίσουμε αυτον τον "ξεσηκωμό", στον οποίο βλέπω πάντως οτι συμμετέχεις πολύ ενεργά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Επομενη ψηφοφορια στους δημοτες : 

Θελετε να σκαψουμε για να περασουμε οπτικη ινα?

Αναβάθμιση υπηρεσιών το ένα, εικαστική αναβάθμιση το άλλο, ίδια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...