Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρχίσαν τα όργανα

 

https://www.sec.gov/news/public-statement/enforcement-tm-statement-potentially-unlawful-online-platforms-trading

 

τα ico πάνε περίπατο η τουλάχιστον αυτό που γινόταν.

 

Αναφορά σε κείμενο

A number of these platforms provide a mechanism for trading assets that meet the definition of a "security" under the federal securities laws.  If a platform offers trading of digital assets that are securities and operates as an "exchange," as defined by the federal securities laws, 

then the platform must register with the SEC as a national securities exchange or be exempt from registration. 

προβλέπω τα ανταλλακτήρια να πετάξουν έξω τα ico παρά να προτιμήσουν να μπουν σε κανόνες ρύθμισης από το sec

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

"Ripple's blockchain technology" δεν σημαίνει ότι θα χρησιμοποιήσουν XRP... δεν έχει και νόημα, domestic συναλλαγές από JPY σε JPY θα είναι, το settlement θα γίνεται μέσω blockchain, αλλά αντί να αναπτύξουν το δικό τους σύστημα (με ότι δαπάνες συνεπάγεται αυτό), πάνε σε έτοιμη λύση Blockchain as a service από την Ripple (την εταιρεία, όχι το νόμισμα).

Η SBI Ripple Asia κοινοπραξία μεταξύ των τραπεζών συμπεριλαμβάνει και κορεάτικες τράπεζες. Μπορεί για την ώρα να είναι προγραμματισμένο να μπουν μόνο οι ιαπωνικες τράπεζες, αλλά σίγουρα στο μέλλον θα μπουν και οι κορεατικες, γιατί υπάρχει μεγάλος αριθμός κορεάτικου πληθυσμού στην ιαπωνία που στέλνει λεφτά πίσω στη πατρίδα. Εδώ έρχεται το XRP γιατί είναι ιδανικό για cross-border settlement και μειώνει το κόστος περισσότερο για τη τράπεζα. Άμα λάβουμε υπόψιν και το ότι το ίδιο group τραπεζών έχει βάλει στα σκαριά το SBI Virtual Currencies που είναι προφανές ότι θα παρέχει το liquidity που θα χρειαστούν οι τράπεζες, φαίνεται ότι η πιθανότητες να χρησιμοποιήσουν στο μέλλον το xRapid (δηλαδή XRP) αυξάνονται αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τι έγινε με το binance δεν κατάλαβα.

While it's not entirely clear at this time what factors sparked the sell-off, the timing coincides with reports of unauthorized sells on cryptocurrency exchange Binance. The exchange has since suspended withdrawals, according to statements, with the situation coming less than a month after a prolonged system upgrade raised fears of a hack.

 

 

"We are investigating reports of some users having issues with their funds. Our team is aware and investigating the issue as we speak," a representative wrote on Reddit Wednesday. "As of this moment, the only confirmed victims have registered API keys (to use with trading bots or otherwise). There is no evidence of the Binance platform being compromised."

Similarly, cryptocurrency derivatives exchange BitMEX announced that some users were having difficulty logging into its platform and that it was investigating the issue. BitMEX later reported that it was back online, citing a spike in load as the underlying cause.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα trading αυτη την ωρα στο binance και ξαφνικά το χαος στα alts.... Ευτυχως, αν και πανικοβληθηκα, βγηκα (νομιζω) κερδισμενος με κατι μικρες αγορες. Περα οτι εγραψε ο dimus1985, ειδα και καποιους να παραπονιουνται οτι πειραχτηκαν τα funds τους, μετατραπηκαν σε btc και αγοραστηκαν  viacoin απο μονα τους. Γενικα πρεπει να επηρεαστηκαν οσοι ειχαν bots..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ γιατί νομίζω ότι τα api's δεν είναι μόνο για bots αλλά και apps (πχ στο android)? Εμένα πάντως το app με πέταξε έξω και ζητάει πάλι κωδικούς κλπ. Ενώ τους είχα περάσει πάλι προχθές (το ζητάει αραια και που).

Θα ασχοληθώ αργότερα να δω για τα coins που έχω εκεί

 

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα εντελως αρχαριος μπορει καποιος να μου πει πως μπορει καποιος απο ελλαδα να αγορασει καποιο κρυπτονομισμα?

υπαρχει καποια χρηματιστηριακη η' κατι αλλο?

ρωταω γιατι για να ανοιξω πορτοφολια και κατι τετοια μου φανταζει δυσκολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, atithasos12 είπε

παιδες καλησπερα εντελως αρχαριος μπορει καποιος να μου πει πως μπορει καποιος απο ελλαδα να αγορασει καποιο κρυπτονομισμα?

υπαρχει καποια χρηματιστηριακη η' κατι αλλο?

ρωταω γιατι για να ανοιξω πορτοφολια και κατι τετοια μου φανταζει δυσκολο..

Είναι ανάλογα με το που θέλεις να επενδύσεις. Προσωπικά για αρχή γράφτηκα στο Kranken, εύκολο στη χρήση και έχει κάποια από τα πιο γνωστά νομίσματα και μπορείς να αγοράσεις κατευθείαν με ευρώ εφόσον έχεις κάνει κατάθεση χρήματα στον λογαριασμό που θα ανοίξεις στο Kraken. 

Προσωπικά τα νομίσματα που έχω πάρει από εκεί, Ripple και XLM τα έχω αφήσει μέσα στο Kraken. 

 

Επεξ/σία από jimmakosapple
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, atithasos12 είπε

παιδες καλησπερα εντελως αρχαριος μπορει καποιος να μου πει πως μπορει καποιος απο ελλαδα να αγορασει καποιο κρυπτονομισμα?

υπαρχει καποια χρηματιστηριακη η' κατι αλλο?

ρωταω γιατι για να ανοιξω πορτοφολια και κατι τετοια μου φανταζει δυσκολο..

https://www.pcsteps.gr/236088-αγορά-bitcoin-κρυπτονομισμάτων-ασφάλεια/

Google search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimmakosapple είπε

Είναι ανάλογα με το που θέλεις να επενδύσεις. Προσωπικά για αρχή γράφτηκα στο Kranken, εύκολο στη χρήση και έχει κάποια από τα πιο γνωστά νομίσματα και μπορείς να αγοράσεις κατευθείαν με ευρώ εφόσον έχεις κάνει κατάθεση χρήματα στον λογαριασμό που θα ανοίξεις στο Kraken. 

 

το kraken ειναι αξιοπιστο?

ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα και προτιμω να δωσω πιο μεγαλη προμηθεια αλλα να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εξαφανιστουν χαθουν τα χρηματα μου καπιοια μερα ξαφνικα..

επισης λογο capital controls ποσα χρηματα μπορω να βαλω και πως γινεται με εμβασμα?

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...