Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dimus1985 είπε

🎉🎉🎉

Όταν πέφτει κι άλλο η τιμή από εκεί που αγόρασες αγοράζεις δίπλα πχ έδωσες σε μια τιμή και πήρε 1000 όταν πέφτει ακόμα πιο πολύ παίρνεις 2000 όταν ανεβαίνει λίγο έχεις κέρδος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Οποτε ξαναγυρναμε σε παλιο μου post:

Το day trading δεν αξιζει, ειναι 100% τζογος, και το πιο πιθανο ειναι να χασεις χρηματα. Θελει τυχη.

Το hodling ομως αν πιστευεις στο project και προχωραει καλα, θα σε ανταμοιψει σε μακροπροθεσμο πλανο. Θελει πολυ υπομονη.

Νομίζω ότι παίζει ρόλο και το πόσο θες/μπορείς να ασχοληθεί; Πχ βλέπω το CCT που τον τελευταιο καιρό επαιζε σε μία στανταρ τιμή και ενα +-10%. Αν καποιος ήθελε να ασχοληθεί θα μπορουσε να επωφεληθεί από αυτό. Να αγόραζε πχ στο -10% και να πουλαγε στο +10%. Το cashme που παρακολουθούσα πριν το pump του είχε μια διακυμανση από 0,0001$ μεχρι 0,0003$ για αρκετό καιρό. Θα είχε μεγαλύτερο κερδος αλλα φυσικά και μεγαλύτερο ρίσκο.

 

Το holding εχει και αυτό ρισκο απλά δεν θέλει χρόνο. Απλά αγοράζεις και το παρακολουθείς από μακρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Τρίτος μήνας χαμηλά λέω εγώ και αρχίζω να πιστεύω ότι χάσαμε καλή ευκαιρία να πουλήσουμε όταν έπρεπε...

Το ίδιο πιστεύω κ εγώ...

 

Θα χρειαστεί πολύ καιρό να πάρουν άνοδο μερικά... Κ αν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Το holding εχει και αυτό ρισκο απλά δεν θέλει χρόνο. Απλά αγοράζεις και το παρακολουθείς από μακρια.

Ολα εχουν ρισκο, χρηματιστηριο ειναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τρίτος μήνας χαμηλά λέω εγώ και αρχίζω να πιστεύω ότι χάσαμε καλή ευκαιρία να πουλήσουμε όταν έπρεπε...

Εμ εκεί είναι όλο το παιχνίδι....να αγοράζεις στα χαμηλά και να πουλάς στα ψηλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Εμ εκεί είναι όλο το παιχνίδι....να αγοράζεις στα χαμηλά και να πουλάς στα ψηλά. 

Όταν ξεκίνησα είχα πει ότι τέλος του χρόνου αν έχω κέρδος θα το εξαργυρώσω. Δεν το έκανα, τώρα θα περιμένω τέλος αυτού του χρόνου! :D

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zio10 είπε

Όταν ξεκίνησα είχα πει ότι τέλος του χρόνου αν έχω κέρδος θα το εξαργυρώσω. Δεν το έκανα, τώρα θα περιμένω τέλος αυτού του χρόνου! :D

Εγώ πάλι την πάτησα με τα altcoins. Αγόρασα ETH, Dogecoin και κάτι άλλα και τώρα έχω εγκλωβιστεί αφού δεν θέλω να πουλήσω φτηνά με χασούρα. Το dogecoin ειδικά το φοβάμαι πολύ μιας και είναι πολύ shitcoin....  και με βλέπω να παίρνω τον γκιώνη. :unsure:

Ψάρωσα με το dogecoin που ανέβαινοκατέβαινε κάθε μέρα και σκέφτηκα να αγοράσω "χαμηλά" και να πουλήσω σε μερικές μέρες "ψηλά". Ε δεν αγόρασα και πολύ χαμηλά από ότι φαίνεται :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Εμ εκεί είναι όλο το παιχνίδι....να αγοράζεις στα χαμηλά και να πουλάς στα ψηλά. 

Μια κουβεντα ειναι αυτο,ποτε δεν ξερεις ακριβως ποτε ειναι χαμηλα και ποτε ψηλα,ολα σχετικα ειναι.

Νοεμβριο τελη πηρα ADA(cardano)στα 30 λεπτα,τα κρατησα γιατι πιστεψα σε αυτο,Ιανουαριο εφτασε τιμη 1.20 5χ κερδος για μενα,δεν πουλησα γιατι ως απειρος και βλεποντας το μεγαλο hype δεν πιστευα οτι θα γινει αυτο το κρας τοσο συντομα.Εχασα την 1η ευκαιρια,πουλησα τα ADA σε τιμη με κερδος διπλασιο απ' οσο ειχα ξεκινησει.Επομενος σταθμος μερικα shitcoins τα μοιρασα σε 3-4.Τα πουλησα χωρις κερδος,με λιγες απωλειες.Πλεον ημουν πολυ κοντα στο να επιστρεψω στο αρχικο κεφαλαιο που πρωτοξεκινησα.Επειτα συνεχισα με ενα αλλο shitcoin στην τιμη των 0,60 cent το appcoins.Εφτασε σε λιγες μερες στην διπλασια τιμη(pump&dump) και παλι πιστεψα σε κατι παραπανω(απληστια ατιμη).Και αργα η γρηγορα τα ξεπουλησα πριν λιγο καιρο στην ιδια τιμη που τα πηρα.Τελευταιος μου σταθμος ειναι το verge.Ελπιζω αρκετοι να καταλαβατε την ουσια και οτι αν δεν ασχολεισαι με προγραμμα και να εχεις την απαραιτητη εμπειρια τοτε αργα η γρηγορα θα βγεις χαμενος.Χρειαζεται πολλα κιλα καρυδια για να αντεχεις ψυχολογικα και να παιρνεις τις σωστες αποφασεις(φυσικα οχι και τοσο για εμας που παιζουμε μερικα κατοσταρικα,κυριως για καποιους που εχουν μπει με δεκαδες χιλιαδες δολλαρια).Παντως τα παθηματα γινονται παθηματα και φυσικα χαιρομαι που εμαθα που μεσα απ τις απωλειες αυτες εμαθα καποια πραγματα που ισως μου  χρησιμευσουν αργοτερα.Το κυριο και το πιο σημαντικο πιστευω ειναι να δρας ανεξαρτητα απ το συναισθημα(με οποιο κοστος)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Xanou96 είπε

Το κυριο και το πιο σημαντικο πιστευω ειναι να δρας ανεξαρτητα απ το συναισθημα(με οποιο κοστος)

Αυτό είναι βασικό αλλά και πολύ δύσκολο για πολλούς από εμάς. Όντως παίζουμε με μερικά κατοστάρικα άλλα δεν είναι και λίγα χρήματα εδώ που τα λέμε. Προσωπικά έχω λίγα και διάφορα μικρά που δεν τα πειράζω. Δεν είναι τρελά ποσά οπότε κέρδος θα βγει από εκεί μόνο με κανένα καλό pump. Ότι έχω όμως στο kraken..... του έχω αλλάξει τα φώτα. Έβγαλα από το LTC που αγόρασα στα 180 και πούλησα γύρω στα 230. Έχασα όμως κιόλας αρκετά γιατί κινήθηκα όπως το τύπος στο βίντεο στην αρχή της προηγουμενης σελίδας όταν ήταν γύρω στα 200$. Πούλαγα στα 190$ για να μην χάσω πολλά, αγόραζα ξανά στα 200$ με την λογική ότι θα ανεβεί και θα βγω με κέρδος. Πχ εγώ χθες με το ripple ήμουν +70$. Τώρα βγήκαν και διέψευσαν ότι θα μπει σε coinbase και έπεσε είμαι +10$. Τα κρατάω (μετά βίας) γιατί λέω μήπως ανεβεί (με rule για πώληση στα 0,9$ που τα πήρα). Κάτι διαβάζω ότι θα γίνει την πέμπτη με το ripple οπότε.... fingers crossed

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Εγώ πάλι την πάτησα με τα altcoins. Αγόρασα ETH, Dogecoin και κάτι άλλα και τώρα έχω εγκλωβιστεί αφού δεν θέλω να πουλήσω φτηνά με χασούρα. Το dogecoin ειδικά το φοβάμαι πολύ μιας και είναι πολύ shitcoin....  και με βλέπω να παίρνω τον γκιώνη. :unsure:

Ψάρωσα με το dogecoin που ανέβαινοκατέβαινε κάθε μέρα και σκέφτηκα να αγοράσω "χαμηλά" και να πουλήσω σε μερικές μέρες "ψηλά". Ε δεν αγόρασα και πολύ χαμηλά από ότι φαίνεται :lol:

me too εάν το ripple πάει ποτέ ξανά 1,90$ ενημερώστε με να ρευστοποιήσω και να φύγω σαν τιράντα 

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

 Πχ εγώ χθες με το ripple ήμουν +70$. Τώρα βγήκαν και διέψευσαν ότι θα μπει σε coinbase και έπεσε είμαι +10$. Τα κρατάω (μετά βίας) γιατί λέω μήπως ανεβεί (με rule για πώληση στα 0,9$ που τα πήρα). Κάτι διαβάζω ότι θα γίνει την πέμπτη με το ripple οπότε.... fingers crossed

Το 0,90$ είναι πολύ καλό support στο ripple. IMO

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...