Προς το περιεχόμενο

Altered Carbon-Netflix-2018


xaratsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Βλέπω-ακούω το "σοβαρό" ύφος-φωνή του Mackie, μετά τον θυμάμαι σε συνεντεύξεις του και δεν μπορώ με τπτ να τον πάρω στα σοβαρά. 😛

Μέγας καραγκιόζης, με την καλή έννοια, τρομερός για παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ThReSh είπε

Βλέπω-ακούω το "σοβαρό" ύφος-φωνή του Mackie, μετά τον θυμάμαι σε συνεντεύξεις του και δεν μπορώ με τπτ να τον πάρω στα σοβαρά. 😛

Μέγας καραγκιόζης, με την καλή έννοια, τρομερός για παρέα.



Na το θέσω ως εξής : Δεν τρελάθηκα με την 1η σεζόν καθώς την βρήκα απίστευτα μέτρια και ενας έξτρα λόγος ηταν ο Joel Kinnaman, ο τύπος λέμε ΔΕΝ μπορεί να παίξει, είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει ως import ξένου ηθοποιού στο Hollywood, το απόλυτο μηδέν με μηδέν χαρισματικότητα , συναγωνίζεται ανετότατα την άλλη μαύρη τρύπα ηθοποιίας/χαρισματικότητας που ακούει στο όνομα Jai Courtney, η εμμονή του Χολυγουντ να "σπρωξει" και τους 2 προς τον mainstream πριν λίγα χρόνια πραγματικά με ξεπερνούσε...
Δεν υπήρχε περίπτωση να κατσω να ασχοληθώ με την 2η σεζόν μέχρι που είδα σήμερα το τρειλερ...μονο και μόνο για τον mackie θα κάτσω να ασχοληθώ, ο τυπος λέμε ειναι συμπαθής και έχει αυτό το "κάτι" που λείπει απο πολλούς ηθοποιούς του mainstream.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα κατι να με εντυπωσιαζει στο trailer. 

Επισης λευκο αντρα δεν πρεπει να ειδα σε ολο το trailer ( o Pοe δεν μετραει ειναι AI 😛

Eχω κακο προαισθημα για την δευτερη σεζον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, noFEARgr said:

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα κατι να με εντυπωσιαζει στο trailer. 

Προσωπικά με εντυπωσίασε η Misty με το ίσιο μαλλί. 😛

https://www.imdb.com/name/nm1395855/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το υψηλό production value, μεγάλη μετριότητα για μένα η πρώτη σαιζόν. Κάθισα την είδα περισσότερο για το Dolby Vision και Atmos, ώς eye candy επειδή πήρα καινούρια τηλεόραση. Δε μπορούσα να φανταστώ πως θα το πάνε για 2η σαιζόν αυτό το σόου. Όπως είπε και φίλος παραπάνω, ο Κίναμαν φόλα από τις λίγες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά μαρεσει το στυλ του Κίναμαν σσν ηθοποιός, βγάζει κάτι του πράκτορα αλλά παράλληλα και μια αναισθησία όσο και έναν αέρα ανεξαρτησίας σαν χαρακτήρας που ταίριαζε στη φιλοσοφία του Τακέσι. Λίγο περισσότερο από τον Ασιάτη. Όπως και στο Hanna -2019, κ εκεί έτσι παίζει. Δεν έχω δει και πολλές ταινίες του πάντως. 

+ για την Ορτέγκα παίρνει πόντους η σειρά :P και αν δε κάνω λάθος δεν θα είναι στη 2η σεζόν 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο τελειωσα τον 1o κυκλο της πιο πολυδαπανης σειρας του Netflix, με καθυστερηση 2 ετων σχεδον απο την πρεμιερα, αλλά τα ειδα μαζεμενα σε 4 μερες. Βεβαια ειμαι τυχερος που αργησα γιατι σε 10 μερες θα δω στο καπακι και το 2ο κυκλο. Μαλλον ειμαι μαζι με τη μειοψηφια εδω μεσα που του αρεσε η σειρα, παρολο που μου τη σπαει το cyberpunk. Η σειρα με συνεπηρε ως συνολο και οχι τμηματικα. Ειχε σεξ, βια, αστυνομικη εξιχνιαση, τεχνολογια, cgi, ωραιες γυναικες κλπ κλπ. Γενικα δεν το πολυαναλυω οταν μου αρεσει μια σειρα ή ταινία. Το θεωρω χημεία μεταξυ του εγκεφαλου μου και του θεαματος που λαμβανω. 
Οσον αφορα το 2ο κυκλο, εγιναν ριζικες αλλαγες. "Ξηλωσαν" την ελληνοαμερικανα Λητα Καλογριδου που εκτος από αφεντικο της σειρας ηταν και αυτη που ξεκινησε ολο το project, και την αντικατεστησαν με μια απο το "Scandal". Πριν φυγει η Καλογριδου προλαβε και εγραψε το σεναριο για το Ε01S02. Επισης ξηλωσαν ολο το cast πλην του ΠΟΕ και της Ντουελ (θα εμφανιζεται στα φλασμπακ και ο ασιατης Τακεσι). Πολυ πιθανον να μην αρεσαν στη διοικηση οι επιδοσεις του 1ου κυκλου εξ'ου και οι αλλαγες. Θα δουμε συντομα τον 2ο κυκλο και θα κρινουμε. Μακαρι για οσους δεν θα διαβασουμε τα βιβλια, να μαθουμε ολη την ιστορια για τους Elders, την τεχνολογια και τα συναφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
On 11/02/2020 at 21:03, KilliK said:

γυμνο να εχει οπως η πρωτη σεζον, και ειμαστε μια χαρα.

Ελάχιστο έως τπτ...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...