Προς το περιεχόμενο

Altered Carbon-Netflix-2018


xaratsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, coffeex είπε

Ποιος μα%$@ς το έκανε αυτό;

ε τα γνωστα woke media, themarysue, kotaku/iο9, κτλ. ο παραγωγος αναγκαστηκε στο τελος να βγει και να δικαιολογησει γιατι το εβαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα την 1η σεζον προχθες 3η φορά, τρομερά εύκολα και την χάρηκα σχεδόν όσο την ειχα χαρει την 1η φορά. είμαι στο 2ο-3ο επεισόδιο και ο ύπνος πήγε 2 φορές να με πάρει συν ότι νόμιζα ότι βλέπω spinoff σειράς που ήταν επιπέδου HBO στο netflix. ελπίζω να κάνω λάθος και να πάει καλύτερα αλλά κάτι δεν μου έχει κάτσει καθόλου καλά για αρχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο να έχετε ήθελα να σας ρωτήσω επειδή δεν βρήκα στα ελληνικά γνώμες.Αξιζει να σπαταλήσω το χρόνο μου στη δεύτερη σεζόν ?Η πρώτη μου άρεσε αλλά εδώ διαβάζω πως δεν άρεσε σε μερικούς.Μπορειτε να μου πείτε αξίζει το χρόνο μου ?Ρωτάω γιατί δεν έχω πολύ χρόνο αυτή την περίοδο της ζωής μου και είδα πως έχει λίγα επεισόδια αλλά είναι σχεδόν 50 λεπτά το καθενα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγώ, κατώτερη σίγουρα τις 1ης σεζόν, δεν προσφέρει κάτι καινούργιο.
Ένα μεγάλο πλεονέκτημα της επιστημονικής φαντασίας είναι ότι κάνει ερωτήσεις που δεν έχει σκεφτεί κανένας ακόμα. 
Στην πρώτη σεζόν πχ διερευνούσε τα ηθικά διλήμματα του να μπορείς να αντιγράψεις την συνείδησή σου σε άλλο σώμα και τις επιπτώσεις που αυτό μπορεί να έχει, ηθικά αλλά και οικονομικά.

Η 2η σεζόν χάνει όλο της το βάθος και γίνεται μια χαζο-περιπέτεια που απλά ανακυκλώνει το 10% των ιδεών της πρώτης σεζόν. 

 

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

Μπορειτε να μου πείτε αξίζει το χρόνο μου 

Αν ο χρόνος σου είναι πολύτιμος τότε δεν θα στην πρότεινα. Αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις τότε είναι απλά οκ.

Γούστα είναι αυτά βέβαια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nomedor είπε

Την είδα και εγώ, κατώτερη σίγουρα τις 1ης σεζόν, δεν προσφέρει κάτι καινούργιο.
Ένα μεγάλο πλεονέκτημα της επιστημονικής φαντασίας είναι ότι κάνει ερωτήσεις που δεν έχει σκεφτεί κανένας ακόμα. 
Στην πρώτη σεζόν πχ διερευνούσε τα ηθικά διλήμματα του να μπορείς να αντιγράψεις την συνείδησή σου σε άλλο σώμα και τις επιπτώσεις που αυτό μπορεί να έχει, ηθικά αλλά και οικονομικά.

Η 2η σεζόν χάνει όλο της το βάθος και γίνεται μια χαζο-περιπέτεια που απλά ανακυκλώνει το 10% των ιδεών της πρώτης σεζόν. 

Αν ο χρόνος σου είναι πολύτιμος τότε δεν θα στην πρότεινα. Αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις τότε είναι απλά οκ.

Γούστα είναι αυτά βέβαια. 

Εγινε δεν θα τη δώ τότε σε ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με το να ρωτάτε αν πρέπει να δείτε την σειρά η όχι χάνεται εντελώς το νόημα της υποκειμενικοτητας τι θα πει "Έγινε δεν θα την δω τότε σ' ευχαριστώ" είπαμε να ζητάμε γνώμη συμφωνώ,  όχι όμως να είναι η τελεσιδικη μας απόφαση χωρίς καν να δούμε ιδιοις ομμασι το τελικό αποτέλεσμα ευχαριστώ και συγγνώμη για την παρέμβαση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2.01-2.08

Ενδιαφερουσα κι η 2η σεζον αν και ηθελε πολυ προσοχη 

Spoiler

με τοσους παραγοντες και αλλαγες στο ζητουμενο,χωρια τις επανενσαρκωσεις,τις διπλες καταληψεις σε ενα σωμα κτλ κτλ,για να ξερεις τι ακριβως γινεται και που παει η ιστορια.Πχ  απο ενα σημειο και μετα φανηκε οτι η Ντανικα εχει στημενο το παιχνιδι και στη πορεια ενας Πρεσβυτερος τελικα ηταν η μεγαλυτερη απειλη για ολους.Στο τελος ο Τακεσι το γυρισε μπουμερανγκ στον Πρεσβυτερο και θυσιαστηκε  ομως ενω φανηκε να χανεται οριστικα μια αλλη επιστροφη ειχε κατι μαζι της στο φιναλε.

 

Επεξ/σία από johny f
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ιστορία επαναλαμβάνεται για άλλη μια φορά, η 1η σεζόν άρεσε στο κοινό αλλά όχι στους κριτικούς και η 2η το ακριβώς αντίθετο. 

aaaaaaaaaaa.jpg.6607772d4a48c3463510ecc26f86cf48.jpg

 

Βασικά η 2η σεζόν ήταν επιπέδου Arrow τώρα που το σκέφτομαι, άντε λιγο πιο πάνω.
Δεν με χάλασαν τόσο οι ηθοποιοί, έπαιξαν σχετικά καλά με αυτό που είχαν στα χέρια τους, αλλά το σενάριο ήταν λίγο. 

Προσωπικά με απογοήτευσε γιατί είχε βάσεις για κάτι πολύ καλύτερο.... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2020 στις 7:43 ΜΜ, asxeto4 είπε

Μόνο εγώ διακρίνω μια ομοιότητα; 😄

DAozj60.jpg

Το ίδιο άτομο είναι, απλά στα αριστερά πρέπει να είπε κάποιο ψέμα και μάκρυνε η μύτη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...