Προς το περιεχόμενο

Blaupunkt 49'' DVBT2 Full HD 279 € στο You.gr [ΤΕΛΟΣ]


iosif1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, what_if είπε

ρε συς μηπως βρηκε κανεις πως αποθηκευονται οι ρυθμισεις στο service menu;

με mail στην εταιρια μηπως απαντησουν εκεινοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apsou_ είπε

με mail στην εταιρια μηπως απαντησουν εκεινοι...

το sevice menu ειναι για τους τεχνικους ,δεν υπαρχει περιπτωση να πουν κατι σε καταναλωτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω ότι όσοι δεν γνωρίζεται καλό θα ήταν να μην σκαλιζεται το service menu ;)

 

Θα μπείτε σε περιπέτειες μετα...

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, what_if είπε

ρε συς μηπως βρηκε κανεις πως αποθηκευονται οι ρυθμισεις στο service menu;

Άσχετα με αυτό,  για βάλε καμιά φωτό ακόμα (τώρα που την έχεις σετάρει μέχρι έναν βαθμό) να δούμε  αποτελέσματα.

Στα απλά κανάλια λογικό να έχει κάποιο σπάσιμο γιατί η εικόνα της πηγής δεν είναι  καλή , σε υλικό 1080p όμως δεν πρέπει να έχει θέμα.

Βάλε και καμία με το μαύρο να δούμε να κρίνουμε και εμείς που έχουμε lg .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε βρε παιδια καντε τα τεστ σας να δουμε τι θα κανουμε .
Το λεω γιατι η δικια μου εφτασε στην acs και με περιμενει , αλλα ειμαι εκτος για να παραλαβω , και ειμαι σε διλημα εαν θα φτιαξω την Samsung UE42F5000 3 1/2 ετων , που μου εχει βγλει προβλημα με καμενες πισω λεντοταινιες και δεν υπαρχουν σαν ανταλλακτικο και γενικα θα εχω ενα κοστος στο 100€ αμα μπορεσω να βρω

Ειμαι σε διλημα ...

 

ΥΓ: ξερουμε ποσο "καθετε" σττην acs ? ( εχω βαλει παραλαβη απο καταστημα acs με αντικαταβολη )
Επισης ξερει καποιος εαν μπορεις στο καταστημα της acs να πληρωσεις την αντικαταβολη με καρτα ?

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, villasg said:

Αντε βρε παιδια καντε τα τεστ σας να δουμε τι θα κανουμε .
Το λεω γιατι η δικια μου εφτασε στην acs και με περιμενει , αλλα ειμαι εκτος για να παραλαβω , και ειμαι σε διλημα εαν θα φτιαξω την Samsung UE42F5000 3 1/2 ετων , που μου εχει βγλει προβλημα με καμενες πισω λεντοταινιες και δεν υπαρχουν σαν ανταλλακτικο και γενικα θα εχω ενα κοστος στο 100€ αμα μπορεσω να βρω

Ειμαι σε διλημα ...

ΥΓ: ξερουμε ποσο "καθετε" σττην acs ? ( εχω βαλει παραλαβη απο καταστημα acs με αντικαταβολη )
Επισης ξερει καποιος εαν μπορεις στο καταστημα της acs να πληρωσεις την αντικαταβολη με καρτα ?

Λογικα θα σου στειλουν sms που θα λενε μεχρι ποτε θα την κρατησουν. Επισης στο καταστημα δεχονται κανονικα καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, villasg είπε

Αντε βρε παιδια καντε τα τεστ σας να δουμε τι θα κανουμε .
Το λεω γιατι η δικια μου εφτασε στην acs και με περιμενει , αλλα ειμαι εκτος για να παραλαβω , και ειμαι σε διλημα εαν θα φτιαξω την Samsung UE42F5000 3 1/2 ετων , που μου εχει βγλει προβλημα με καμενες πισω λεντοταινιες και δεν υπαρχουν σαν ανταλλακτικο και γενικα θα εχω ενα κοστος στο 100€ αμα μπορεσω να βρω

Ειμαι σε διλημα ...

Πώς και δεν ξανακοιτάς για samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πώς και δεν ξανακοιτάς για samsung?

Δεν ξαναπαιρνω samsung ειδικα τωρα που ελυσα αυτην και ειδα την σαβουρα μεσα ( ειμαι ηλεκτρονικος αλλου κλαδου αλλα τα καταφερνω και με tv ) , επισης ειναι οπου "κλασει" η tv  γιατι εχουν  και αλλο βασικο προβλημα με την πλακετα T-con που την δινει κανα 150€ αναλογα το μοντελο ......
Γενικα ειμαι fan της SONY ( KDL-42W706B 3 ετων της μανα μου παιζει πανω απο 12 ωρες την μερα χωρις κιχ )Δες κατασταση εικονας τηλεόρασης 3 1/2 ετους με χρηση 4-5 ωρες την μερα ( οχι καθε μερα )

 

δες πως ειναι

Spoiler


lpp6hCY.jpg

nJcHrkd.jpg

 


 

 

 

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maxdore217 είπε

Άσχετα με αυτό,  για βάλε καμιά φωτό ακόμα (τώρα που την έχεις σετάρει μέχρι έναν βαθμό) να δούμε  αποτελέσματα.

Στα απλά κανάλια λογικό να έχει κάποιο σπάσιμο γιατί η εικόνα της πηγής δεν είναι  καλή , σε υλικό 1080p όμως δεν πρέπει να έχει θέμα.

Βάλε και καμία με το μαύρο να δούμε να κρίνουμε και εμείς που έχουμε lg .

η εικονα γενικα ειναι ικανοποιητικη ,τπτ λιγοτερο τπτ περισσοτερο, θα ελεγα οτι ειναι καλυτερη απο οτι θα περιμενε κανεις

σε απλα καναλια ειναι το ιδιο ψιλο χαλι με ολες τις αλλες tv που εχω δει

σε hd καναλια ειναι οκ

η εικονα σε 1080p ειναι οκ ,εννοειται το μαυρο ειναι βαθυ γκρι ,η μειωμενη αντιθεση κοβει πληροφορια στις σκοτεινες σκηνες ,τα χρωματα ειναι λιγο υπερβολικα κ αφυσικα για τα γουστα μου 

γενικα ομως στα λεφτα της προσφορας ειναι παραπανω απο οκ

θα εβαζα φωτο αλλα τι να πει

ακομα ψαχνομαι με τις ρυθμισεις κ κυριως το gamma κ τον κορεσμο των χρωματων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βλέπω το topic από την ημέρα που ανοίχθηκε και είμαι στο τσακ να την παραγγείλω. Την θέλω για βασική (και μοναδική) τηλεόραση στο σαλόνι για να βλέπει η γυναίκα τα βράδια τις "χαζοεκπομπές" της στα απλά κανάλια και πέραν τούτου, από κοινού με εμένα ταινιούλες μέσω netflix.  Θα τοποθετηθεί μπροστά από μπαλκονόπορτα και επομένως δεν ξέρω αν θα φαίνεται καλά η εικόνα την ημέρα (γενικά δεν μπορώ να καταλάβω αν φαίνεται καλά μια τηλεόραση σε τέτοιο σημείο, αλλά δεν έχω άλλη επιλογή).  Είμαι ανάμεσα σε  αυτήν και σε καμιά hitachi που ναι μεν κοστίζει περισσότερο, αλλά είναι smart και έχει μεγαλύτερη εγγυηση (επομένως αν πάρω την tv του θέματος, θα πρέπει -σε άλλο τόπικ...- να αρχίσω το ψάξιμο με κανα tv box). Με τον ρυθμό ανανέωσης έχετε διαπιστώσει κανένα πρόβλημα ? Από ό,τι κατάλαβα, το "100AMR" ισούται με 50 Hz απλά το μετράνε με δική τους μονάδα μέτρησης. Επίσης, περισσότερες ημέρες μένει η παραγγελία προκειμένου να την παραλάβεις σε ACS ή  σε κατάστημα του YOU ? 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xristakits είπε

Λογικα θα σου στειλουν sms που θα λενε μεχρι ποτε θα την κρατησουν. Επισης στο καταστημα δεχονται κανονικα καρτα

Thanks ηρθε αλλα δεν λεει ποσο θα μεινει , πηρα τηλεφ στο you και μου ειπαν 15ημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...