Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την ξεκινησα τελείως δοκιμαστικα αφου ημουν σιγουρος οτι θα ηταν ψιλομαπα. Επεσα ομως εξω. Απ το 1ο επεισόδιο με κολλησε, ειδικα αυτες οι αναδρομες στις πρωτες ταινιες με εβαλα πιο πολυ μεσα στην ταινια.  Η 1η σεζον εφυγε το πρωτο βραδυ μιας κ δεν κατάφερα να σηκωθω.... Βλεπεις, εμείς που πλησιάζουμε τα 2α αντα κ μεγαλωσαμε τοτε εχουμε ταυτιστει με Ντανιελ Σαν κ οχι μονο.  Σχολειο η εξω κ ποιος δεν εχει κανει την κλασσικη κινηση του τελικού αγώνα.... 

Η 2η σεζον, δεν με χαλασε καθόλου. Η επιστροφη του κριζ μου τιναξε τα νευρα στο κεφαλι.... Μια χαρα την ειδα κ τόσο πιο πολυ με πορωσε περιμενοντας την 3η σεζον....

Στο μονο που χαλάστηκα ηταν σε 2 σκηνες...  Ο τζονι με την μαμα του Μιγκελ στην "ερωτικη" σκηνή που ονειρεύεται ο Τζονι.... Αχρειαστη, υπερβολικη και εκτος σεναριου θεωρω.... Κ στο τελευταίο επεισοδιο ΟΟΟΟΟΟΟΟλο το υπερβολικό σκηνικό στο σχολειο..... Είπαμε να πέσει λιγο ξυλο, καμια σφαλιάρα, κανα κλωτσιδι αλλα οχι ρε φιλε ενα 20 λεπτο να δερνονται 20 ατομα  ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ...  

Κατα τα αλλα..... στην αναμονη  για σεζον 3  ! 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Harris_Sp είπε

Την ξεκινησα τελείως δοκιμαστικα αφου ημουν σιγουρος οτι θα ηταν ψιλομαπα. Επεσα ομως εξω. Απ το 1ο επεισόδιο με κολλησε, ειδικα αυτες οι αναδρομες στις πρωτες ταινιες με εβαλα πιο πολυ μεσα στην ταινια.  Η 1η σεζον εφυγε το πρωτο βραδυ μιας κ δεν κατάφερα να σηκωθω.... Βλεπεις, εμείς που πλησιάζουμε τα 2α αντα κ μεγαλωσαμε τοτε εχουμε ταυτιστει με Ντανιελ Σαν κ οχι μονο.  Σχολειο η εξω κ ποιος δεν εχει κανει την κλασσικη κινηση του τελικού αγώνα.... 

Η 2η σεζον, δεν με χαλασε καθόλου. Η επιστροφη του κριζ μου τιναξε τα νευρα στο κεφαλι.... Μια χαρα την ειδα κ τόσο πιο πολυ με πορωσε περιμενοντας την 3η σεζον....

Στο μονο που χαλάστηκα ηταν σε 2 σκηνες...  Ο τζονι με την μαμα του Μιγκελ στην "ερωτικη" σκηνή που ονειρεύεται ο Τζονι.... Αχρειαστη, υπερβολικη και εκτος σεναριου θεωρω.... Κ στο τελευταίο επεισοδιο ΟΟΟΟΟΟΟΟλο το υπερβολικό σκηνικό στο σχολειο..... Είπαμε να πέσει λιγο ξυλο, καμια σφαλιάρα, κανα κλωτσιδι αλλα οχι ρε φιλε ενα 20 λεπτο να δερνονται 20 ατομα  ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ...  

Κατα τα αλλα..... στην αναμονη  για σεζον 3  ! 

Γενικα ναι έχει κάτι χαζές σκηνές αλλά είναι από τις καλύτερες σειρές των τελευταίων ετών.... 

Σε όλες τις σειρές υπάρχουν λάθη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

8/1; Αντε επιτέλους.. Ιδανική εποχή να βάλεις Netflix. 

Θα έχει τρελό ενδιαφέρον η επιστροφή του μικρού, τον πάω με 1000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που δεν μου άρεσε είναι

Spoiler

αυτό που έκαναν οι μαθητές του Johnny στον ίδιο. Δηλαδή τόσο μικρό dedication έχουν στον δάσκαλο τους; Έγινε απότομα. Θα μπορούσαν να το δείξουν να γίνεται πιο ομαλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν και αργησα να την αρχισω την ειδα μονοκοπανια σε 2 ημερες 1η και 2η σεζον,πολυ νοσταλγια ρε μαγκες,την ειδα πολυ ευχαριστα χωρις ιχνος κουρασης η βαρεμαρας,σιγουρα σε ολο αυτο επαιξαν ρολο και οι πρωτες ταινιες που βλεπαμε πιτσιρικαδες,δε νομιζω να ειχε την ιδια αντιπετωπιση αν ηταν καινουρια σειρα με απλα φανταστικες αναδρομες στο παρελθον που δεν εχουμε δει ποτε σαν ταινια.

Η αληθεια ειναι οτι απο σεζον σε σεζον αρχιζει και σοβαρευει το σεναριο με παρα πολλα μηνυματα για τους σημερινους νεους ειδικα.

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Aν και αργησα να την αρχισω την ειδα μονοκοπανια σε 2 ημερες 1η και 2η σεζον,πολυ νοσταλγια ρε μαγκες,την ειδα πολυ ευχαριστα χωρις ιχνος κουρασης η βαρεμαρας,σιγουρα σε ολο αυτο επαιξαν ρολο και οι πρωτες ταινιες που βλεπαμε πιτσιρικαδες,δε νομιζω να ειχε την ιδια αντιπετωπιση αν ηταν καινουρια σειρα με απλα φανταστικες αναδρομες στο παρελθον που δεν εχουμε δει ποτε σαν ταινια.

Η αληθεια ειναι οτι απο σεζον σε σεζον αρχιζει και σοβαρευει το σεναριο με παρα πολλα μηνυματα για τους σημερινους νεους ειδικα.

Οχι φιλε εγώ πιστεύω και ότι ως καινούρια σειρά θα τα πήγαινε πολύ καλά!! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Οχι φιλε εγώ πιστεύω και ότι ως καινούρια σειρά θα τα πήγαινε πολύ καλά!! 

Πιθανον αλλα καποιες στιγμες οπως οι προπονησεις με τη μουσικη επενδυση του 84 σε πανε αλλου,ειναι κατι το ξεχωριστο.Παντως απο τις λιγες σειρες που ειδα μονοκοπανια,τελευταια φορα που το εκανα αυτο ηταν νομιζω με το the walking dead 1η και 2η σεζον.Δεν ειμαι τυπος γενικα που θα λιωσει στην tv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Πιθανον αλλα καποιες στιγμες οπως οι προπονησεις με τη μουσικη επενδυση του 84 σε πανε αλλου,ειναι κατι το ξεχωριστο.Παντως απο τις λιγες σειρες που ειδα μονοκοπανια,τελευταια φορα που το εκανα αυτο ηταν νομιζω με το the walking dead 1η και 2η σεζον.Δεν ειμαι τυπος γενικα που θα λιωσει στην tv.

Σε κρατάει και λόγω ( έτσι γράφεται) αναμνήσεων και λόγω( και εδώ έτσι γράφεται λόγω) ότι θες να δεις τι θα γίνει στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2018 στις 4:04 ΜΜ, patrickdrd είπε

την τελειωσα κι εγω μες στο σ/κ που μας περασε,

μια χαρα σειρουλα, οκ, οχι τιποτα ηθοποιιες,

ουτε και καμια ποιοτητα, αλλα μια χαρα βγαινει νερακι

σωπα μωρε που θες και υποτιτλους, με αγγλικους το ειδα εγω μετα το 5,

σιγα την γλωσσα που μιλανε στην τελικη και

χωρις υποτιτλους το βλεπεις ανετα μη σου πω

 

 

Νομίζω πως αυτό ήταν το ριβιού που χρειαζόμουν για να ΜΗΝ την δω. Έχω γίνει σχετικά αυστηρότερος τελευταία, θέλω την διασκέδαση μου ψυχαγωγικότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι εννοείς με το «ψυχαγωγικότερη».

Γιατί ετυμολογικά ο όρος ψυχαγωγία δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ποιότητα.

Εγώ πάλι τη θεωρώ απ' τις άκρως ψυχαγωγικές σειρές.

Τέλος, καλά θα κάνεις αν δεν την δεις, αλλά ΑΝ τελικά τη δεις και γουστάρεις, μην επανέλθεις να μας πεις κακώς που το ψείριζες για το αν θα δεις μια σειρά 20 25λεπτων επεισοδίων.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, phanispal said:

Εξαρτάται τι εννοείς με το «ψυχαγωγικότερη».

Γιατί ετυμολογικά ο όρος ψυχαγωγία δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ποιότητα.

Μάλλον εννοείς διασκέδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...